Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν βλέπω νήμα για το Μότο 2 απλά να πω ότι η δεύτερη προσπάθεια της Μοτορολα είναι εξαιρετικά πετυχημένη. Πανέμορφο, εξαιρετικά smooth και απίστευτη μπαταρία. Με οθόνη always on σχεδόν 2 ημέρες. Χωρίς αυτήν σίγουρα 4 με 5 ημέρες αυτονομία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως βαζουμε φωτο στο συγκεκριμενο watchface το μαμισιο που υπαρχει για να βαζουμε δικη μας φωτο? Μηπως μπαινει μεσα απο το wear?

 

Επειδή ούτε εγώ μπόρεσα να το βρω, δοκίμασε αυτό το watcface που δουλεύει σίγουρα https://play.google.com/store/apps/details?id=virtualgs.photowatch

 

[uPDATE] Επίσης ανακάλυψα και κάτι άλλο. Στην εφαρμογή Android wear στα Watch faces πατώντας more, σου δείχνει όλα τα watcfaces που έχεις εγκατεστημένα και όλα έχουν τρεις τελίτσες πάνω δεξιά στην εικόνα τους, τις οποίες αν πατήσεις έχεις πρόσβαση στα settings του watchface. Τι γίνεται όμως. Στο watchface που έχεις ήδη επιλεγμένο η εικόνα του οποίου είναι highlighted (πάντα για την εφαρμογή στο τηλέφωνο αναφέρομαι, όχι στο ρολόι) δεν εμφανίζονται αυτές οι τελίτσες. Οπώτε επέλεξε κάποιο άλλο watchface και μετά βρες αυτό που θες και πάτα τις τελίτσες για να δεις αν σου βγάζει επιλογή για να αλλάξεις την φωτογραφία.

Edited by potakas
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται ουτε με το γραναζι ,ουτε με τις 3 τελειες που εχουν τα εικονιδια των watchface. Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα οτι γινεται με την εφαρμογη connect της motorola απο το plαy store. Ειναι κατι σαν συμπληρωμα του android wear και απο αυτην την εφαρμογη μπορεις να κανεις πολλα πραγματα στο ρολοι οπως να αλλαξεις και το χρωμα οταν φορτιζει απο μπλε σε κοκκινο , κιτρινο κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχουν όλα τα watch faces δυνατότητα επεξεργασίας αλλά όντως το moto-κάτι δίνει σε κάποια επιλογές αλλά νομίζω μόνο στα stock. Δεν το χρησιμοποιώ, δεν το θεωρώ απαραίτητο προσωπικά. Το χρώμα μπορείς να το αλλάξεις και έτσι κάνοντας swipe down(down όπως βλέπεις το ρολόι ή από το κουμπί προς την αντίθετη πλευρά ενώ φορτίζει)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και τα steelconnect σήμερα!Αλμυρή η τιμή τους αλλά εκπληκτική δουλειά!

 

Ποσο εχουν? Κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.steelconnect.co

Κάπου στα 32 ευρώ μου βγήκαν τα Μ180.

Είχαν κάποια έκπτωση αρχές του μήνα.

Ποσο εχουν? Κανενα λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μετα απο αρκετη αναζητηση σε smartwatch, κατεληξα στο 2nd gen. Σκεφτομαι λογω κόστους,να το παρω απο ebay. Παρατηρω πολλούς πωλητες απο usa. Αν το παρω απο Αμερική, παίζει να μου έρθει χωρις Ελληνικά,σε σχέση με κάποιο απο Ευρώπη,π.χ το Ηνωμένο Βασίλειο?

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το φορτιστή που θα είναι Αμερικάνικος δεν νομίζω να έχεις άλλη διαφορά.

Καλημερα παιδια. Μετα απο αρκετη αναζητηση σε smartwatch, κατεληξα στο 2nd gen. Σκεφτομαι λογω κόστους,να το παρω απο ebay. Παρατηρω πολλούς πωλητες απο usa. Αν το παρω απο Αμερική, παίζει να μου έρθει χωρις Ελληνικά,σε σχέση με κάποιο απο Ευρώπη,π.χ το Ηνωμένο Βασίλειο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μετα απο αρκετη αναζητηση σε smartwatch, κατεληξα στο 2nd gen. Σκεφτομαι λογω κόστους,να το παρω απο ebay. Παρατηρω πολλούς πωλητες απο usa. Αν το παρω απο Αμερική, παίζει να μου έρθει χωρις Ελληνικά,σε σχέση με κάποιο απο Ευρώπη,π.χ το Ηνωμένο Βασίλειο?

Το βασικό πρόβλημα σου είναι η εγγύηση οπότε αγόρασε το από αξιόπιστο πωλητή μη τυχόν κάτσει καμία στραβή. Κατά τα άλλα δεν θα έχεις θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει και θα παρά έχει θέμα αν αγοράσει από USA και αυτό ονομάζεται ΤΕΛΩΝΕΙΟ. Εκτός και αν έχεις γνωστό και στο φέρει αυτός. Ποτέ αγορές από USA μόνο και μόνο για αυτό. Βρες από Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Στις αγορές από ebay με προέλευση από Αμερική στην τιμή βάζουν και τα import fees άρα λογικά δεν θα έχει θέμα με τελωνείο.

Το δικό μου το πήρα σφραγισμένο από:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/stadt/kaiserslautern/

Με λίγο ψάξιμο σε αυτό το σαιτ βρίσκεις εξαιρετικές ευκαιρίες!

Θα έχει και θα παρά έχει θέμα αν αγοράσει από USA και αυτό ονομάζεται ΤΕΛΩΝΕΙΟ. Εκτός και αν έχεις γνωστό και στο φέρει αυτός. Ποτέ αγορές από USA μόνο και μόνο για αυτό. Βρες από Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. παρόλο που με την τεχνολογία γενικότερα τα παω πολύ καλά, με τα smartwatch είναι η πρώτη μου επαφή. Μια τελευταία για την ωρα ερώτηση. Εαν φοράω ακουστικό Bluetooth, και εφόσον προγενέστερα έχω συγχονίσει το κινητό με το ρολόϊ, και το ρολόϊ με το bluetooth, μπορώ την ώρα που δέχομαι μια κλήση να πατήσω απο το ρολόϊ αποδοχή της κλήσης και να μιλήσω, (χωρίς να έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου)? Συγνώμη αν ακούγεται χαζή η ερώτηση μου σε κάποιους, όπως προανέφερα τώρα μαθαίνω "τον κόσμο" των smartwatch.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. παρόλο που με την τεχνολογία γενικότερα τα παω πολύ καλά, με τα smartwatch είναι η πρώτη μου επαφή. Μια τελευταία για την ωρα ερώτηση. Εαν φοράω ακουστικό Bluetooth, και εφόσον προγενέστερα έχω συγχονίσει το κινητό με το ρολόϊ, και το ρολόϊ με το bluetooth, μπορώ την ώρα που δέχομαι μια κλήση να πατήσω απο το ρολόϊ αποδοχή της κλήσης και να μιλήσω, (χωρίς να έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου)? Συγνώμη αν ακούγεται χαζή η ερώτηση μου σε κάποιους, όπως προανέφερα τώρα μαθαίνω "τον κόσμο" των smartwatch.

 

 

Νομίζω πρέπει να το απαντήσεις από το Bluetooth ακουστικό για να παει ο ήχος εκεί. Αλλιώς ίσως να στέλνει τον ήχο στο κινητό αν απαντάς την κλήση από το ρολόι(πρέπει να παίζει ρόλο κ το τι ακουστικό Bluetooth εχεις).

 

Πάντως εγώ που χρησιμοποιώ ακουστικό Bluetooth, το συνδέω μονο με το κινητό. Και εχω και το ρολόι στο χέρι ώστε να βλέπω ποιος με καλεί. Το κινητό παραμένει στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Στο μοτο 360 βλεπω ποιος με καλείή καλώ εγώ και απαντάω απο το μοτο ή τα bluetooth ακουστικά.

Κινητό στην τσέπη χωρις να βγει καθολου.

QUOTE=Vasileios26;6617037]Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. παρόλο που με την τεχνολογία γενικότερα τα παω πολύ καλά, με τα smartwatch είναι η πρώτη μου επαφή. Μια τελευταία για την ωρα ερώτηση. Εαν φοράω ακουστικό Bluetooth, και εφόσον προγενέστερα έχω συγχονίσει το κινητό με το ρολόϊ, και το ρολόϊ με το bluetooth, μπορώ την ώρα που δέχομαι μια κλήση να πατήσω απο το ρολόϊ αποδοχή της κλήσης και να μιλήσω, (χωρίς να έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου)? Συγνώμη αν ακούγεται χαζή η ερώτηση μου σε κάποιους, όπως προανέφερα τώρα μαθαίνω "τον κόσμο" των smartwatch.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατρέ μου το τσιμπησες;;;

Πότε θα το δω;;;χρώμα;;

Επειδή δεν βλέπω νήμα για το Μότο 2 απλά να πω ότι η δεύτερη προσπάθεια της Μοτορολα είναι εξαιρετικά πετυχημένη. Πανέμορφο, εξαιρετικά smooth και απίστευτη μπαταρία. Με οθόνη always on σχεδόν 2 ημέρες. Χωρίς αυτήν σίγουρα 4 με 5 ημέρες αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Στο μοτο 360 βλεπω ποιος με καλείή καλώ εγώ και απαντάω απο το μοτο ή τα bluetooth ακουστικά.

Κινητό στην τσέπη χωρις να βγει καθολου.

 

Φιλε μου αυτή ακριβώς την απάντηση περίμμενα, τέλεια τότε. Ευχαριστώ και τον φίλο πάνω απο το μήνυμα σου που μου απάντησε κι αυτός.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις αγορές από ebay με προέλευση από Αμερική στην τιμή βάζουν και τα import fees άρα λογικά δεν θα έχει θέμα με τελωνείο.

Το δικό μου το πήρα σφραγισμένο από:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/stadt/kaiserslautern/

Με λίγο ψάξιμο σε αυτό το σαιτ βρίσκεις εξαιρετικές ευκαιρίες!

Ή ανακρίβεια της ανακρίβειας. Εσύ παρήγγειλες από Γερμανία αλλά ουσιαστικά λες τον άλλον να πάρει από USA με υποθέσεις. Τα import fees που γράφουν δεν ειναι ο εκτελωνισμός στο ελληνικό τελωνείο. Βάση ποσού αγοράς που έχει δηλωθεί στο δέμα σου χρεώνουν το Φπα τα έξοδα εκτελωνισμού τα έξοδα αποθήκευσης συν ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Αυτά για αγορές από Αμερική. Από ευρωπαϊκή ένωση δεν θα έχει τίποτα από όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ω ανακρίβεια.

Που είδες να του λέω να πάρει απο Αμερική;;

Το λογικό για μένα του είπα ποιο είναι.

Για αυτό είμαστε εδώ για να ρωτάμε και να μαθαίνουμε.

 

Ή ανακρίβεια της ανακρίβειας. Εσύ παρήγγειλες από Γερμανία αλλά ουσιαστικά λες τον άλλον να πάρει από USA με υποθέσεις. Τα import fees που γράφουν δεν ειναι ο εκτελωνισμός στο ελληνικό τελωνείο. Βάση ποσού αγοράς που έχει δηλωθεί στο δέμα σου χρεώνουν το Φπα τα έξοδα εκτελωνισμού τα έξοδα αποθήκευσης συν ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Αυτά για αγορές από Αμερική. Από ευρωπαϊκή ένωση δεν θα έχει τίποτα από όλα αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τώρα που το ξαναβλέπω γράφοντας για εξαιρετικές ευκαιρίες μάλλον εσύ δεν κατάλαβες για που τον προέτρεψα.

Ή ανακρίβεια της ανακρίβειας. Εσύ παρήγγειλες από Γερμανία αλλά ουσιαστικά λες τον άλλον να πάρει από USA με υποθέσεις. Τα import fees που γράφουν δεν ειναι ο εκτελωνισμός στο ελληνικό τελωνείο. Βάση ποσού αγοράς που έχει δηλωθεί στο δέμα σου χρεώνουν το Φπα τα έξοδα εκτελωνισμού τα έξοδα αποθήκευσης συν ένα άλλο που δεν θυμάμαι τώρα. Αυτά για αγορές από Αμερική. Από ευρωπαϊκή ένωση δεν θα έχει τίποτα από όλα αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Ω ανακρίβεια.

Που είδες να του λέω να πάρει απο Αμερική;;

Το λογικό για μένα του είπα ποιο είναι.

Για αυτό είμαστε εδώ για να ρωτάμε και να μαθαίνουμε.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τώρα που το ξαναβλέπω γράφοντας για εξαιρετικές ευκαιρίες μάλλον εσύ δεν κατάλαβες για που τον προέτρεψα.

 

Αναφερομαι στο οτι δεν γνωριζεις τι γινεται με αγορες απο χωρες εκτος ΕΕ και συγκεκριμενα απο Αμερικη αλλα παρολα αυτα γραφεις για τα import fees που γραφουν οι πωλητες τα οποια ουδεμια σχεση εχουν με τα εδω τελωνεια. Εαν λοιπον σε ακουσει ο συνφορουμιτης θα εχει πληρωσει το Moto σιγουρα στην ιδια τιμη που θα το επαιρνε και απο δω (και βαζω και στοιχημα και παραπανω) και θα εχει περιμενει και κοντα στο 20ημερο. Προσεχουμε τι γραφουμε λοιπον αυτο εννοω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ...Για όσους χρησιμοποιούν το Moto 360 με iPhone.

 

Εάν θέλετε να έχετε ειδοποίηση στο ρολόι όταν απομακρυνθητε από το iPhone μπορείτε να κάνετε τα εξής βήματα:

 

1) Πηγαίνουμε στο ρολόι στα settings/about

 

2) Πατάμε 7 φορές πάνω στο σημείο που γράφει "Build number". Αυτό ειναι "κόλπο" για να σε αναγνωρίσει το ρολόι ως developer. Στην 7η φορά σου δείχνει το μήνυμα "you are now a developer".

 

3) Τωρα θα δείτε ότι στα settings εχει προστεθεί ακομα ενα υπομενού "Developer options". ΠΡΟΣΟΧΗ δεν πειράζουμε και πολλά εκεί αν δεν ξέρουμε τι κάνουν. Μπαίνουμε στο developer options και κάνουμε "enabled" στην επιλογή "Vibrate on connectivity change".

 

Αυτό ήταν! Τώρα θα έχετε μια ειδοποίηση με δόνηση όταν θα χαθεί η σύνδεση με το κινητό (όταν το ξεχάσουμε κάπου αλλά και όταν απλά κλείσουμε το Bluetooth).

 

Ελπίζω να βοήθησα!

 

ΥΓ. εχω την έκδοση android wear 1.4.0 ή αλλιώς 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. παρόλο που με την τεχνολογία γενικότερα τα παω πολύ καλά, με τα smartwatch είναι η πρώτη μου επαφή. Μια τελευταία για την ωρα ερώτηση. Εαν φοράω ακουστικό Bluetooth, και εφόσον προγενέστερα έχω συγχονίσει το κινητό με το ρολόϊ, και το ρολόϊ με το bluetooth, μπορώ την ώρα που δέχομαι μια κλήση να πατήσω απο το ρολόϊ αποδοχή της κλήσης και να μιλήσω, (χωρίς να έχω πιάσει το κινητό στα χέρια μου)? Συγνώμη αν ακούγεται χαζή η ερώτηση μου σε κάποιους, όπως προανέφερα τώρα μαθαίνω "τον κόσμο" των smartwatch.

 

Ακούγεται ο ήχος από το bluetooth.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ...Για όσους χρησιμοποιούν το Moto 360 με iPhone.

 

Εάν θέλετε να έχετε ειδοποίηση στο ρολόι όταν απομακρυνθητε από το iPhone μπορείτε να κάνετε τα εξής βήματα:

 

1) Πηγαίνουμε στο ρολόι στα settings/about

 

2) Πατάμε 7 φορές πάνω στο σημείο που γράφει "Build number". Αυτό ειναι "κόλπο" για να σε αναγνωρίσει το ρολόι ως developer. Στην 7η φορά σου δείχνει το μήνυμα "you are now a developer".

 

3) Τωρα θα δείτε ότι στα settings εχει προστεθεί ακομα ενα υπομενού "Developer options". ΠΡΟΣΟΧΗ δεν πειράζουμε και πολλά εκεί αν δεν ξέρουμε τι κάνουν. Μπαίνουμε στο developer options και κάνουμε "enabled" στην επιλογή "Vibrate on connectivity change".

 

Αυτό ήταν! Τώρα θα έχετε μια ειδοποίηση με δόνηση όταν θα χαθεί η σύνδεση με το κινητό (όταν το ξεχάσουμε κάπου αλλά και όταν απλά κλείσουμε το Bluetooth).

 

Ελπίζω να βοήθησα!

 

ΥΓ. εχω την έκδοση android wear 1.4.0 ή αλλιώς 6.0.1

 

 

Εγώ που το δούλεψα κάνα 3άρι μέρες με iPhone 5s ελάχιστες ειδοποιήσεις έπαιρνα. Συνέχεια αποσυνδέσεις και τρελό drain της μπαταρίας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση της android wear (1.5) πού υπάρχει στο store, τι "παίζει"?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα έκδοση της android wear (1.5) πού υπάρχει στο store, τι "παίζει"?

η νέα έκδοση υποστηρίζει το doze mode του android 6. Πλέον με το άνοιγμα της εφαρμογής σε προτρέπει να την βάλεις στις εξαιρέσεις του doze για καλύτερη συνδεσιμότητα. προσωπικά, ήταν η πρώτη κίνηση που έκανα χειροκίνητα όταν σέταρα νέο τηλέφωνο, όχι μόνο με την εφαρμογή του android wear αλλά και των υπολοίπων smartwatch που χρησιμοποιώ.

επίσης η νέα έκδοση προσθέτει υποστήριξη για το smartwatch της casio που θα ξεκινήσει να πωλείται στην Αμερική στις 25/03

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...