Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η S206 από το needrom, οπως αναφερεται μερικες σελίδες πιο πίσω. 5 σελιδουλες ειναι, ριξε μια ματια.

εγω απο τον Ιανουαριο κατοχος του και χρηστης, απολυτα ευχαριστημενος.

Τις έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αλλά είπα μήπως βγήκε καμία νεότερη-καλύτερη. Με τις 2 κάρτες πως δουλεύει;; Διαλέγεις μια απο τις 2 ή δουλεύουν ταυτόχρονα; Άλλοι λένε το ένα, άλλοι το άλλο. Το αν δουλεύει η μια ή και οι 2 είναι θέμα hardware ή software;; Με την s206 δουλεύουν και οι 2 ή οχι;

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τις 2 κάρτες πως δουλεύει;; Διαλέγεις μια απο τις 2 ή δουλεύουν ταυτόχρονα; Άλλοι λένε το ένα, άλλοι το άλλο. Το αν δουλεύει η μια ή και οι 2 είναι θέμα hardware ή software;; Με την s206 δουλεύουν και οι 2 ή οχι;

 

οι κάρτες δουλεύουν μόνες τους αλλά και ταυτόχρονα ! ανάλογα πως εσύ θα τις ρυθμίσεις ...

Αυτή είναι η ορθή λειτουργία του τηλεφώνου ... αν κάποιος το έχει "πειράξει" ενδέχεται αυτό που λες ...

Το δικό μου όπως το παρέλαβα έτσι λειτουργούσε και δεν είχα κανένα λόγο να το σκαλίζω ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί γίνεται; Τελικά δουλεύουν και οι δύο sim? Είναι dual standby?

Ας μας πουν αυτοί που έχουν το κινητό γιατί έχω μπερδευτεί με τα ποστ που έχουν γραφτεί ήδη κάποιοι λένε ναι άλλοι όχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τί γίνεται; Τελικά δουλεύουν και οι δύο sim? Είναι dual standby?

Ας μας πουν αυτοί που έχουν το κινητό γιατί έχω μπερδευτεί με τα ποστ που έχουν γραφτεί ήδη κάποιοι λένε ναι άλλοι όχι

 

ναι παιδια, εννοειται δουλευουν και οι 2 σιμ.

το μονο που χρειαζεται, ειναι στο πληκτρολογιο κλησης, να εισαγετε εναν κωδικο που αναφερεται στην σελιδα 6 νομιζω, κανει επανεκκινηση το κινητο και εχει ενεργες και τις 2 θεσεις σιμ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μηπως καποιος μπορει να βοηθησει????????????

 

και το βγαζω απο την τσεπη μου και βλεπω την αρχικη οθονη με το λογοτυπο lenovo

και μειναμε εκει, ουτε μποταρει ουτε τιποτα, παρα μονο ειναι ανοιχτη η οθονη με το λογοτυπο και ως εκει

 

 

καμμια ιδεα καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μηπως καποιος μπορει να βοηθησει????????????

 

και το βγαζω απο την τσεπη μου και βλεπω την αρχικη οθονη με το λογοτυπο lenovo

και μειναμε εκει, ουτε μποταρει ουτε τιποτα, παρα μονο ειναι ανοιχτη η οθονη με το λογοτυπο και ως εκει

 

 

καμμια ιδεα καποια λυση?

 

βαζεις την http://www.needrom.com/download/lenovo-a916-multilang-root-gapps/ μερικες σελιδες πισω εχει αναλυτικες οδηγιες για το πως θα την εγκαταστησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα μου κάναν δώρο ένα lenovo Α916 και δεν το χρειάζομαι αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στήλει ενα μήνυμα τιμή 135€

(εννοείται το κινητό είναι καινούριο)

Edited by laz3
Link to comment
Share on other sites

 

蔡清云

PayPal Checkout

98,99 USD

Review your payment

 

Welcome back,

 

Ship to

χχχχχχχχχχχχχχχ

ATHENS, GREECE,ATTIKH Greece

Change

Pay with

PayPal Balance 97,74

EUR

1,00 EUR = 1,012832931 USD

 

που το ειδες το 88 ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι μου ειπαν οτι αν θες να παρεις τηλ απο δευτερη καρτα λενε πρεπει να κανεις επανεκκίνηση και να την επιλεξεις ισχύει ??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι μου ειπαν οτι αν θες να παρεις τηλ απο δευτερη καρτα λενε πρεπει να κανεις επανεκκίνηση και να την επιλεξεις ισχύει ??

 

οχι δεν ισχυει.

σε ρωταει πριν απο καθε κληση και sms από ποια καρτα θελεις να κανεις την ενεργεια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχυει.

σε ρωταει πριν απο καθε κληση και sms από ποια καρτα θελεις να κανεις την ενεργεια.

ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα lenovo a916 και τωρα τελευταια μου πετουσε διαφημησεις καποια στιγμη καποια την ανοιξα και απο τοτε το κινητο τα εχει παιξει εντελως!!

Μου βγαζει απο μονο του εικονοδια στην αρχικη οθονη και κατεβαζει εφαρμογες μονο του!!

Το εκανα hard reset αλλα τιποτα πεταει εικονιδια και μου βγαζει συνεχεια διαφημησεις!!

Ξερει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

ΠΗΡΑ ΕΝΑ LENOVO A916.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ???

ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ???ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ SINGLE STANDBY ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ??? ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ????:!::!::!:

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ Α916 ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη για τα κεφαλαια δεν το γνωριζα δεν φωναζω απλως στεναχωρεθηκα...τοσα λεφτα..........

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

οταν μιλας στην μια, η αλλη βγαινει εκτος συνδεσης. οποιος σε καλει στην αλλη, σε βλεπει σα να εχεις κλειστο το τηλεφωνο.

 

και οι 2 καρτες ειναι ενεργες στην αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη τη "λειτουργία εξοικονόμησης ισχύς" που υπάρχει στις ρυθμίσεις της μπαταρίας, υπάρχει κανένας τρόπος να απενεργοποιηθεί μόνιμα..?

Το ξε-τικάρω αλλά όταν πέφτει η στάθμη της μπαταρίας ενεργοποιήται πάλι από μόνο του, κλείνοντας τελείως τους έξι από τους οκτώ πυρήνες κάνοντας το κινητό να σέρνεται...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Α 916 η μπαταρια δεν κραταει ουτε 12 ωρες ,το wifi και η κινηση δεδομενων ανοιγει και κλεινει οποτε τους καπνισει κατεβαζει συνεχεια εφαρμογες με εχει τρελανει καποιοος να βοηθησει????
Link to comment
Share on other sites

Καποιο προγραμμα δεν αφηνει το κινητο να πεσει σε "ληθαργο" ,απεγκαταστησε τις τελευταιες εφαρμογες που εχεις βαλει και αν δεν φτιαξει καντου ενα factory reset και καθαρισες ,απλα να ξερεις οτι με το factory reset ολα τα δεδομενα που ειχες (φωτο ,επαφες κλπ) χανονται κασι το κινητο γυριζει οπως ηταν οταν το πρωτοπηρες.

 

Ρε παιδια μπορουμε να μετακινησουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης?Εχει βρει κανεις τροπο για να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κ

Ρε παιδια μπορουμε να μετακινησουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης?Εχει βρει κανεις τροπο για να το κανει αυτο?

 

και βέβαια μπορείς ....

δεν έχω το 916 πλεον αλλά όταν το είχα ήταν σχεδόν όλες εκεί (SD) ... δεν μετακινούνται όλες !

πας "εφαρμογές" , "όλες" , "μετακίνηση στην sd" (αν θυμάμαι καλά :))

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατοχος πλεον του κινητου κ επειδη ειμαι λιγο ασχετος επι του θεματος ξεκλειδωμα του android μπορει να μου πεις καποιος εναν ευκολο και αξιοπιστο τροπο να κανω root το κινητο ? Δοκιμασα με το kingo root αλλα τζιφος ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,

υποστηριζει otg το a916?

προσπαθω να το κανω να αναγνωρισει κανα usb αλλα τιποτα.....

υπαρχει τροπος?

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Σημερα πηρα απο τον αδελφο μου το παλιό του κινητο (a916) με σπασμενη οθονη και με την εργοστασιακη rom.

Θελω να σας ρωτησω αν αξιζει να ασχολήθω (απο θεμα χρηματων) να αλλαξω το τζαμι μπροστα (δεν εχει σπασει απο πισω -μαυρες γραμμες-) ,και αν γινεται η αλλαγη αποκαποιον αρχαριο σαν και εμενα.

Επισης με ποιον τροπο μπορουμε να το κανουμε root,και ποια ρομ παιζει να βαλουμε επανω.

Αν καποιος εχει καποιο λιγκ με το ανταλακτικο οθονης.....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...