Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πως βγαίνει η ειδοποίηση που ανάβει χωρίς να ανοίξει η ειδοποιήση? Την 6ρα φοράω

Αν θες να το επεξηγήσεις λίγο αυτό που εννοεις;

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αξιζει για αγορα τωρα;;;εχω ενα 930..σαν καμερα πως τα παει;;;

 

Aν θες να πας στον κοσμο του Ανδροιοδ χωρις να δωσεις μια περιουσια, τοτε ναι αξιζει και με το παραπανω..

Θα χασεις σε καμερα σε σχεση με το 930 που εχεις και σε αποθηκευτικο χωρο

 

Αν δινεις βαση στην καμερα και μπορεις να διαθεσεις 200ευρω για εμενα κοιτα το nexus 5x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι χθες είχα το Moto G 2nd gen. Χθες λοιπον αγόρασα το Moto X 2nd gen, το κινητό πραγματικα πετάει, δεν περίμενα να δω τόσο μεγάλη διάφορα. Πιστεύω οτι στην τιμή του δεν υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο κινητό αυτή την στιγμή. Δεν είναι το καλυτερο Android φυσικά, αλλά είναι το κινητό που πραγματικά δεν με έκανε να μετανιώσω μια τόσο μικρή αναβάθμιση σε σύγκριση με το το moto G ,αλλά στην ουσία του είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση. Με CyanogenMod 13.0 το κινητό πάει σφαίρα καο δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Για οποίον το σκέφτεται και δεν θέλει να δώσει περισσότερα χρήματα για εμένα είναι αγορά με κλειστά ματια.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι χθες είχα το Moto G 2nd gen. Χθες λοιπον αγόρασα το Moto X 2nd gen, το κινητό πραγματικα πετάει, δεν περίμενα να δω τόσο μεγάλη διάφορα. Πιστεύω οτι στην τιμή του δεν υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο κινητό αυτή την στιγμή. Δεν είναι το καλυτερο Android φυσικά, αλλά είναι το κινητό που πραγματικά δεν με έκανε να μετανιώσω μια τόσο μικρή αναβάθμιση σε σύγκριση με το το moto G ,αλλά στην ουσία του είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση. Με CyanogenMod 13.0 το κινητό πάει σφαίρα καο δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Για οποίον το σκέφτεται και δεν θέλει να δώσει περισσότερα χρήματα για εμένα είναι αγορά με κλειστά ματια.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Συμφωνω φίλε μου και γω ακριβώς την ίδια μετάβαση έκανα και μου φάνηκε ή μέρα με τη νύχτα και είμαι και στοκ. Καλοδουλευτο!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να επανέλθει το moto assist?

Όχι γιατί υποτίθεται ότι κάποιες από τις λειτουργίες του έχουν ενσωματωθεί στο android 6

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το αφησα λιγο δυνατα οχι υπερβολικα πανω στο τραπεζι και εφυγε η οθονη απο τη θεση της,εξωτερικα δε εχει τπτ ουτε η οθονη ουτε το σωμα,παιζει να περναει εγγυηση?

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/2995/sVFzvW.jpg

Edited by PAINKILLER666
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μωβ που έχει δίπλα στο μικρόφωνο στη μπάρα αναζήτησης και η παραμόρφωση στα ψηφία του ρολογιού δεν μου δείχνουν τα πράγματα πολύ αισιόδοξα... :(

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μωβ το εβγαλε πιο μετα,στην αρχη ειχε μονο μια γραμμη πανω μετα πλαγια και μετα το μωβ, εντψμεταξυ το κινητο το ειχα στο φορτιστη την ωρα που το ειδα και ηταν παρα πολυ ζεστο,διαβασα εχει αυτο το προβλημα αλλα στο μεταλλο πραγματικα ζεματαγε,μην ελιωσε καμια κολλα απο μεσα?,θα το παω αυριο και επλιζω να το περασει εγγυηση γιατι το εχω 1 μηνα,αν δε περασει μονο κινεζικο απο δω και περα,ειχα κοψει ολα τις μαρκες που εχει η αρβατο δεν μου εμεινε και καμια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μωβ το εβγαλε πιο μετα,στην αρχη ειχε μονο μια γραμμη πανω μετα πλαγια και μετα το μωβ, εντψμεταξυ το κινητο το ειχα στο φορτιστη την ωρα που το ειδα και ηταν παρα πολυ ζεστο,διαβασα εχει αυτο το προβλημα αλλα στο μεταλλο πραγματικα ζεματαγε,μην ελιωσε καμια κολλα απο μεσα?,θα το παω αυριο και επλιζω να το περασει εγγυηση γιατι το εχω 1 μηνα,αν δε περασει μονο κινεζικο απο δω και περα,ειχα κοψει ολα τις μαρκες που εχει η αρβατο δεν μου εμεινε και καμια.

Τελικά τι έγινε με την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βλεπουμε απο ποια χωρα ειναι το κινητο; Αγορασμμένο απο skroutzo μαγαζο.

Πας στις ρυθμίσεις και μετά εκεί που λέει σχετικά με το τηλέφωνο και το λέει εκεί πέρα.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με την εγγύηση;

 

Δεν περασε 350 ηθελαν για αλλαγη οθονης :blink::blink:, τωρα πως εσπασε ακομα δεν καταλαβα,εχω σπασει 4 κινητα ουτε ασχοληθηκα να τα παω για φτιαξιμο στην εγγυηση αφου ηταν δικο μου φταιξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια, υπάρχει τρόπος να κάνω system backup του κινητού χωρίς να είναι root ? Θέλω να κρατήσω αντίγραφο της ρομ με την οποία μου ήρθε το κινητό πριν να αρχίσω να πειραματιζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκλειδώσεις τον boot loader και περάσεις custom Recovery εχεις την επιλογή να κρατήσεις backup της ROM χωρίς να εχεις κανει root ή οτιδήποτε άλλο. Το μονο πρόβλημα είναι οτι δεν θα εχεις εφαρμογές και ο,τι ρυθμίσεις εχεις μέχρι στιγμής μιας και θα έχουν διαγράφει κατα το ξεκλειδωμα του boot loader.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Η cyanogenmod υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ? Το έχω βάλει στο γρήγορο φορτιστή 20 λεπτά και αυξήθηκε μόνο 10% η μπαταριά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες, νέος κάτοχος εδώ.

επειδή χρειάζομαι άμεσα θήκη - ζελατινα, όποιος έχει κάτι, ας κάνει ένα κόπο να μου στείλει ένα πμ να τα αγοράσω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, νέος κάτοχος εδώ.

 

επειδή χρειάζομαι άμεσα θήκη - ζελατινα, όποιος έχει κάτι, ας κάνει ένα κόπο να μου στείλει ένα πμ να τα αγοράσω. Ευχαριστώ

 

 

Τα θες;

Το τζάμι το έβαλα μία φορά και το έβγαλα.

 

Στείλε πμ...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/0755d638968ef689a3621fd3ccb7d5b8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα θες;

Το τζάμι το έβαλα μία φορά και το έβγαλα.

 

Στείλε πμ...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/0755d638968ef689a3621fd3ccb7d5b8.jpg

Ace αν ο φίλος δεν ενδιαφέρεται για τη θήκη ενδιαφερομαι εγώ. Είναι σκληρή έτσι; Επίσης διαθετω και γω μία σιλικόνης μαλακή διάφανη και μία ζελατίνα.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός για πέρασμα της ρομ εξαρχής ; Κόλλησε σε boot image χωρίς λόγο

Στο recovery της συσκευής μπαίνει πατώντας voldown +power

Αλλά όταν πατήσω να κάνει factory κάνει μία δόνηση και μπαίνει πάλι στο boot pic

Τι στο καλό στα καλά καθουμενα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός για πέρασμα της ρομ εξαρχής ; Κόλλησε σε boot image χωρίς λόγο

 

Στο recovery της συσκευής μπαίνει πατώντας voldown +power

 

Αλλά όταν πατήσω να κάνει factory κάνει μία δόνηση και μπαίνει πάλι στο boot pic

 

Τι στο καλό στα καλά καθουμενα

 

 

 

Εισαι ρουτ; Μπες στο xda

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...