Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να πάρω σήμερα κινητό και δεν εχω αποφασισει ακόμα... Moto x play ή moto x 2014 ? Το ένα είναι πιο μεγάλο με καλή μπαταρία και micro sd και το άλλο πάει τέζα... Εσείς πιο θα προτιμούσατε?

Ανάλογα τις ανάγκες σου. Αν δεν φορτώνεις το κινητό με φωτογραφίες και μουσική, σε ενδιαφέρει το 'compact' μέγεθος και αν βλέπεις την επεξεργαστική ισχύ τότε πας για το 14.

Αν θες μία πιο μεγάλη συσκευή με καλύτερη κάμερα και να μη σε νοιάζει ο αποθηκευτικός χώρος τότε πας για το το play.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ νέος κατοχος. Απόλυτα ευχαριστημένος. Το κινητό ηρθε με 4.4 και έκανε 2 update σε 5 και 5.1 και 2 security updates πριν πάει στην 6,αντί να πάει κατευθείαν. Έλεος. Τεσπα, όλα πολύ καλά, το κινητό φυσάει, άλλη αίσθηση σε σχέση με το g2. Μου ειχαν λείψει τα μαύρα την οθόνης που τα είχα στο s2. Μόνη ξενερα είναι ότι περίμενα να έχει ραδιόφωνο, λάθος μου. Και η μπαταρία μάλλον δεν είναι σαν του g2. Πάντως σήμα μου έχει κάνει εντύπωση πιάνει πολύ συχνά 4g με wind. Ξέρει κανείς από το ιστορικό των κλησεων πως σβήνω μεμονωμένη κλήση? Καλές γιορτές
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από το ιστορικό των κλησεων πως σβήνω μεμονωμένη κλήση? Καλές γιορτές

Πατάς την κλήση που θες, Call details και μετά πάνω δεξιά το σκουπιδοτενεκέ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω οτι η μονη απογοητευση μου ηταν, χωρις να ειναι θεμα της συσκευης, οτι με την αναβαθμιση σε 6 χαθηκαν αρκετες απο τις λειτουργιες του moto assist, πχ η ανιχνευση οδηγησης. Διαβασα οτι ηταν επιλογη της εταιρειας να περιορισουν το ασιστ, καθως ισχυριζονται οτι πολλα απο αυτα τα προσφερει η μαμα 6. Δεν εχω ιδεα ποσο χρησιμα ηταν αυτα που χαθηκαν, καθως εριξα τις αναβαθμισεις σχεδον απευθειας χωρις καθολουν να κατσω να ασχοληθω με το κινητο. Απλα ειχα ακουσει τοσο πολλα απο το 2013 που κυκλοφορησε το 1ο moto x, που θα ηθελα να ειχα προσωπικη εμπειρια.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να πω οτι η μονη απογοητευση μου ηταν, χωρις να ειναι θεμα της συσκευης, οτι με την αναβαθμιση σε 6 χαθηκαν αρκετες απο τις λειτουργιες του moto assist, πχ η ανιχνευση οδηγησης. Διαβασα οτι ηταν επιλογη της εταιρειας να περιορισουν το ασιστ, καθως ισχυριζονται οτι πολλα απο αυτα τα προσφερει η μαμα 6. Δεν εχω ιδεα ποσο χρησιμα ηταν αυτα που χαθηκαν, καθως εριξα τις αναβαθμισεις σχεδον απευθειας χωρις καθολουν να κατσω να ασχοληθω με το κινητο. Απλα ειχα ακουσει τοσο πολλα απο το 2013 που κυκλοφορησε το 1ο moto x, που θα ηθελα να ειχα προσωπικη εμπειρια.

Το εβαλε το χερακι της η google.

Να δεις ποσοι θα εκπλαγουν οταν οι κατοχοι των samsung/lg/sony κτλ δουνε τις συσκευες τους 'αδειες' χωρις bloatware.

Στην περιπτωση της μοτορολα ειναι λυπηρο εστω και οι ελαχιστες (αλλα ποιοτικες σε σχεση με τους αλλους ΟΕΜ) εφαρμογες της να κοβονται απο τη μαμα google. Ευτυχως εχουν μεινει οι ενεργειες, η φωνη και η οθονη.

 

db2c9966b1a6030bdaed37e848c523d2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λατρευω την εντολη "what's up", αλλα εχω ενα θεμα. Επειδη καταλαβαινει οτι ειναι αλλη γλωσσα, ξεκιναει να διαβαζει γραμμα-γραμμα τo περιεχομενο των notifications και με ζαλιζει. Εχει κανενας ιδεα αν γινεται να απανταει μονο τι ειδους notifications χωρις να συνεχιζει την αναγνωση;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει σε προσφορα ( ; ) το motomaker UK το 32αρι 220 λίρες σε οποιο configuration και αν το παρεις και το σκέφτομαι σοβαρα λόγω σχεδιασμού και μεγέθους.

Αξίζει ακόμα ;

 

Υπάρχει τρόπος να το παρω χωρίς να υποχρεωθώ σε 3ους για τη μεταφορά του ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Εδώ και μια εβδομάδα και σχεδόν μετά το update σε marshmallow ο chrome αργεί πολύ να φορτώσει και δεν είναι θέμα ταχύτητας του WiFi γιατί δεν αντιμετωπιζω τίποτα παρόμοιο κάπου αλλού. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο ; Τι να φταίει ;
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά ! Εδώ και μια εβδομάδα και σχεδόν μετά το update σε marshmallow ο chrome αργεί πολύ να φορτώσει και δεν είναι θέμα ταχύτητας του WiFi γιατί δεν αντιμετωπιζω τίποτα παρόμοιο κάπου αλλού. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο ; Τι να φταίει ;

 

Και εμένα φιλέ μου συμβαίνει αυτό ας ελπισουμε ότι με ένα update του chrome θα διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα φιλέ μου συμβαίνει αυτό ας ελπισουμε ότι με ένα update του chrome θα διορθωθεί...

 

Εγώ δεν το έχω. Μήπως ανήκει σε υπάρχει καμία ασυμβατότητα με κανα app ή παίζει ρόλο που το εκανα αναβάθμιση από καθαρό 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω. Μήπως ανήκει σε υπάρχει καμία ασυμβατότητα με κανα app ή παίζει ρόλο που το εκανα αναβάθμιση από καθαρό 4.4?

 

Μήπως φταιει το android system web view? Το απεγκατεστησα και δε κολλάει τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κατεβαστε το cooler master από το play store δεν ξαναζεσταθηκε ποτέ ή συσκευή.στν προσβασιμότητα τσεκαρετε το και θα κάνει την δουλειά μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μπαταρίας, απουσιας fm και μνήμης 16 γιγα, δεν ξέρω. Πάντως το κινητό πετάει με το Android 6, και έχει εξαιρετικό σημα και ωραίο σύστημα με τις ειδοποιήσεις. Δεν κοιτάς και το lg g3?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο, δείτε το στιγμιότυπο οθόνης και πείτε μου, σας λείπει πάνω δεξιά και εσάς το βέλος που παραπέμπει και στις άλλες ρυθμίσεις ήχου;;;

 

408525e4299b16ce05070b649f9161d8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο, δείτε το στιγμιότυπο οθόνης και πείτε μου, σας λείπει πάνω δεξιά και εσάς το βέλος που παραπέμπει και στις άλλες ρυθμίσεις ήχου;;;

 

 

Όχι δεν μου λείπει.ποιον launcher έχεις?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου λείπει.ποιον launcher έχεις?

Εμένα μία μου το κάνει μία δε μου το κάνει... Πφφφ

 

Nova Launcher με Moko icons φοράω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μία μου το κάνει μία δε μου το κάνει... Πφφφ

 

Nova Launcher με Moko icons φοράω.

Κι εμένα μου το έχει κάνει μερικές φορές. Χαζοbug πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έχει κάνει μερικές φορές. Χαζοbug πρέπει να είναι.

Να μην αναφέρω που έχει χαθεί και η ambient screen...

Ακόμα και με factory reset δεν την έχω βρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μην αναφέρω που έχει χαθεί και η ambient screen...

Ακόμα και με factory reset δεν την έχω βρει!!!

Δυστυχώς έτσι είναι Λευτέρη, το βγάλανε.

Ξέρεις ποιο κινητό σε περιμένει :) Απροβληματιστο, πρώτο στις αναβαθμίσεις και με ακόμη καλύτερο σήμα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι Λευτέρη, το βγάλανε.

Ξέρεις ποιο κινητό σε περιμένει :) Απροβληματιστο, πρώτο στις αναβαθμίσεις και με ακόμη καλύτερο σήμα!

Δε ξέρω αν την έβγαλαν. Αν πας στην αναζήτηση των ρυθμίσεων και πατήσεις ambient, θα σου βγάλει την επιλογή. Σε πετάει στο κατάλληλο μενού αλλά δεν υπάρχει σαν επιλογή.

 

Χε χε χε

Είδα το μίνι review σου στο άλλο νήμα και με έβαλε ακόμα πιο πολύ σε σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν την έβγαλαν. Αν πας στην αναζήτηση των ρυθμίσεων και πατήσεις ambient, θα σου βγάλει την επιλογή. Σε πετάει στο κατάλληλο μενού αλλά δεν υπάρχει σαν επιλογή.

 

Χε χε χε

Είδα το μίνι review σου στο άλλο νήμα και με έβαλε ακόμα πιο πολύ σε σκέψη.

Όντως στην αναζήτηση το βρίσκει. Ίσως από λάθος το έβγαλαν και σε επόμενο update το επαναφέρουν. Δε νομίζω να λείψει σε πολύ κόσμο πάντως στο moto X.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στην αναζήτηση το βρίσκει. Ίσως από λάθος το έβγαλαν και σε επόμενο update το επαναφέρουν. Δε νομίζω να λείψει σε πολύ κόσμο πάντως στο moto X.

Δε το λέω γι αυτό, εννοείται ότι δε θα λείψει. Ξέρεις για ποιον χτύπα η καμπάνα. Α ρε lenovo...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η 6,0 έχει ένα bug στις ειδοποιήσεις της οθόνης. Όταν μου έρχεται μια ειδοποίηση, ανάβει η οθόνη και στο κέντρο μου δείχνει το ξεκλείδωμα κι όχι το εικονίδιο της εκάστοτε εφαρμογής.

Να σημειώσω πως δεν έκανα clean update.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μιας και το βλεπω σαν καλη επιλογη και σε καλη τιμη πλεον , θα ηθελα να κανω 4 ερωτησεις ( που δεν προλαβα να διαβασω το νημα και ισως απαντηθηκαν).

1.Εχει εκδοση pure android? και αν ναι ισχυει μετα την αναβαθμιση σε 6,0?

2.Διαβασα οτι εχει 2 ηχεια αλλα ειναι stereo?

3.Διαβαζω οτι αλλοι εχον παρει το "γερμανικο" οι αλλοι το "γαλλικο" ποιες οι διαφορες? λογω οτι ειναι αγορασμενα απο site του εξωτερικου?Εγω παραδειγμα που θα το παρω απο e-shop τι θα ειναι?

4. USB OTG ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΧΕΙ?

Edited by Jim75
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μιας και το βλεπω σαν καλη επιλογη και σε καλη τιμη πλεον , θα ηθελα να κανω 4 ερωτησεις ( που δεν προλαβα να διαβασω το νημα και ισως απαντηθηκαν).

1.Εχει εκδοση pure android? και αν ναι ισχυει μετα την αναβαθμιση σε 6,0?

2.Διαβασα οτι εχει 2 ηχεια αλλα ειναι stereo?

3.Διαβαζω οτι αλλοι εχον παρει το "γερμανικο" οι αλλοι το "γαλλικο" ποιες οι διαφορες? λογω οτι ειναι αγορασμενα απο site του εξωτερικου?Εγω παραδειγμα που θα το παρω απο e-shop τι θα ειναι?

4. USB OTG ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΧΕΙ?

 

1.Έχει pure Android ναι. Αυτή τη στιγμή φοράει την 6.0.

2. Έχει ένα ηχείο. Είναι στο κάτω μέρος της συσκευής, δυνατό και καθαρό. Δεν γνωρίζω αν είναι στερεοφωνικό.

3. Δεν υπάρχει κάποια διαφορά. Απλά το καθένα φοράει την ρομ του. Αν θέλεις να ξέρεις από που προέρχεται η συσκευή του eshop μπορείς να τους ρωτήσεις.

4. Ναι υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...