Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι καινουργιο ερχεται καλο ειναι..αντε τωρα περιμενουμε και την Android 6 Marshmallow,που συμφωνα με την ανακοινωση της μοτορολα θα την παρουμε..
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εχει τρελαθει ο μετρητης της μπαταριας.. εαν το εχω εντελως στο 0% και το βαλω να φορτισει κλειστο και εχει φορτισει κανονικα μεχρι πχ το 4% και το ενεργοποιησω ο μετρητης παει αμεσως στο 20% και συνεχιζει απο εκει τη φορτιση... αν το φορτιζω ανοιχτο μου κραταει λιγοτερο λογω αυτου του προβληματος.. καμια ιδεα; reset η service?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εχει τρελαθει ο μετρητης της μπαταριας.. εαν το εχω εντελως στο 0% και το βαλω να φορτισει κλειστο και εχει φορτισει κανονικα μεχρι πχ το 4% και το ενεργοποιησω ο μετρητης παει αμεσως στο 20% και συνεχιζει απο εκει τη φορτιση... αν το φορτιζω ανοιχτο μου κραταει λιγοτερο λογω αυτου του προβληματος.. καμια ιδεα; reset η service?

 

Πρώτα μέσω recovery θα κάνεις factory cache. Δες αν έχει βελτίωση και μετά προχώρα για factory reset πάλι μέσω recovery. Τελευταίο το service.

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να βάλουμε το htc sense λειτουργικό στο motorola x?

 

 

Χα χα χα....Ωραίος.

Κατά πάσα πιθανότητα μόνο με αλλαγή ρομ γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα....Ωραίος.

Κατά πάσα πιθανότητα μόνο με αλλαγή ρομ γίνεται αυτό.

 

δηλαδή γίνεται αυτό? εύκολα? ή όχι

Link to comment
Share on other sites

@Shuffle

 

Ξέρουμε πότε περίπου θα είναι διαθέσιμη η marshmallow για τη συσκευή μας;

Link to comment
Share on other sites

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε ότι έχει το πιο εύκολο έργο από τους άλλους OEM, θεωρητικά ισχύει, αλλά καλά θα ήταν στην 6 να μη τα σκ@τ#σει όπως τη lollipop η μοτορόλα. Είναι πολύ καλή η 5.1 αλλά έχει τα θεματάκια της πάλι.
Link to comment
Share on other sites

@Shuffle

 

Ξέρουμε πότε περίπου θα είναι διαθέσιμη η marshmallow για τη συσκευή μας;

 

Για το unbranded στην Αμερική, υπολογίζουνε να βγει σε soak μέσα Νοέμβρη περίπου..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

 

Για πρώτη φορά στην ιστορία μού έπεσε κινητό από το χέρι και έσπασε το κρύσταλλο, αν και ήταν στη θήκη του. Η αφή δουλεύει κανονικα, αλλά το κρύσταλλο έχει σπάσιμο στη γωνία και επεκτείνεται και λίγο πιο κάτω ένα ράγισμα.

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή του και ποιοί το αναλαμβάνουν;

 

Ευχαριστώ πολύ. :cool:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

 

 

 

Για πρώτη φορά στην ιστορία μού έπεσε κινητό από το χέρι και έσπασε το κρύσταλλο, αν και ήταν στη θήκη του. Η αφή δουλεύει κανονικα, αλλά το κρύσταλλο έχει σπάσιμο στη γωνία και επεκτείνεται και λίγο πιο κάτω ένα ράγισμα.

 

 

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή του και ποιοί το αναλαμβάνουν;

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ. :cool:

 

 

Πάρε ένα τηλέφωνο στη cellcom.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και μού είπε επισκευή οθόνης --> 300 ευρώ. :blink:

 

Όσο κάνει το κινητό. Άντε γειά.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε την συζήτηση για τη θραύση του κρυστάλλου, να αναφέρω ότι τώρα που το ψάχνω λόγω του δικού μου σπασίματος, βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος παγκοσμίως χρήστης smartphone, που το Moto X είναι το πρώτο smartphone του που σπάει το κρύσταλλο.

 

Βλέπω συχνές αναφορές και είναι πολύς κόσμος απογοητευμένος ότι σπάει πολύ εύκολα με πολύ απλές πτώσεις από χαμηλό ύψος.

 

Γράφει ένας ορθώς: "Moto X glass extends all the way to edges and the impact of a fall can directly be on the glass edges. In most of the other phones, the glass is slightly smaller and covered by the bezel which takes the impact of a fall."

 

Εμένα έπεσε από το χέρι με φορεμένo πίσω πλαστικό που το πιάνει και μπροστά και τοποθετημένο μέσα σε δερμάτινο pouch! Απλά βρήκε με την ανοιχτή πάνω πλευρά και θρυμματίστηκε κατευθείαν, με ελάχιστη φορά πτώσης. Το LG Nexus 4 που είχα πριν, είχε κάνει πτώσεις χωρίς τίποτα φορεμένο πάνω και δεν είχε πάθει ποτέ τίποτα, όπως και πολλά άλλα πριν. Να πω βέβαια ότι δεν μού πεφτεί συχνά το κινητό, στατιστικά σε σύγκριση με το μέσο χρήστη.

Edited by blackup
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε την συζήτηση για τη θραύση του κρυστάλλου, να αναφέρω ότι τώρα που το ψάχνω λόγω του δικού μου σπασίματος, βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος παγκοσμίως χρήστης smartphone, που το Moto X είναι το πρώτο smartphone του που σπάει το κρύσταλλο.

 

Βλέπω συχνές αναφορές και είναι πολύς κόσμος απογοητευμένος ότι σπάει πολύ εύκολα με πολύ απλές πτώσεις από χαμηλό ύψος.

 

Γράφει ένας ορθώς: "Moto X glass extends all the way to edges and the impact of a fall can directly be on the glass edges. In most of the other phones, the glass is slightly smaller and covered by the bezel which takes the impact of a fall."

 

Εμένα έπεσε από το χέρι με φορεμένo πίσω πλαστικό που το πιάνει και μπροστά και τοποθετημένο μέσα σε δερμάτινο pouch! Απλά βρήκε με την ανοιχτή πάνω πλευρά και θρυμματίστηκε κατευθείαν, με ελάχιστη φορά πτώσης. Το LG Nexus 4 που είχα πριν, είχε κάνει πτώσεις χωρίς τίποτα φορεμένο πάνω και δεν είχε πάθει ποτέ τίποτα, όπως και πολλά άλλα πριν. Να πω βέβαια ότι δεν μού πεφτεί συχνά το κινητό, στατιστικά σε σύγκριση με το μέσο χρήστη.

 

Αυτό επιβεβαιώνει απλά το ότι όσο περνάει ο καιρός, τόσο πιο soft γίνονται τα κινητά. Και στο βωμό της εξοικονόμισης χρημάτων τα δήθεν «άθραυστα κρύσταλλα» απλά περνάνε βερεσέ. :down:

 

ήσουν και άτυχος στο πως έπεσε το κινητό, κρίμα :(

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα πρίν απο μία εβδομάδα!:cry: Έπεσε με κλίση απο το παντελόνι μου (χωρίς θήκη γιατί ο γνωστός νόμος του Μέρφυ χτύπησε) και έκανε ένα ράγισμα πάνω δεξιά το οποίο εκτείνεται διαγώνια γύρω στα 3 εκατοστά απο την άκρη το οποίο όμως ακουμπάει οριακά την οθόνη αφής. Πέρα απο το αισθητικό της υπόθεσης δουλεύει. Αλλά έχω την εντύπωση ότι στην επόμενη το ράγισμα το ίδιο θα μεγαλώσει. Έκοψα και έβαλα εκεί δύο κομματάκια από μεμβράνες οθόνης μπας και κάνει καμία διαφορά (χώρια ότι το γυαλί εκεί έκοβε!) και φυσικά θήκη bumper.

Gorilla glass my *** πάντως. 'Επεσε από χαμηλά και χωρίς ιδιαίτερη ορμή. Στη ουσία γλύστρισε. Δεν πιστεύω ότι αξίζει να το φτιάξω.

 

Γειά σε όλους.

 

Για πρώτη φορά στην ιστορία μού έπεσε κινητό από το χέρι και έσπασε το κρύσταλλο, αν και ήταν στη θήκη του. Η αφή δουλεύει κανονικα, αλλά το κρύσταλλο έχει σπάσιμο στη γωνία και επεκτείνεται και λίγο πιο κάτω ένα ράγισμα.

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή του και ποιοί το αναλαμβάνουν;

 

Ευχαριστώ πολύ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αυτό με τα 300‎€ για την οθόνη πρεπει να ειναι πολιτικη του σερβις,σου λενε αντιστοιχη τιμη με την αξια του κινητου,το καλοκαιρι μου εσπασε η οθονη στο προηγουμενο κινητο μου motorola razr i(μετα την 200η πτωση) και μου ειχαν ζητησει 100‎€. Παράγειλα τοτε το MOTO X αλλα εδωσα και το κινητο στον ινδο που δουλευει στο μαγαζι μου για να το φτιαξει σε ενα φιλο του,μου κοστισε 40‎€ .
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass my *** πάντως. 'Επεσε από χαμηλά και χωρίς ιδιαίτερη ορμή. Στη ουσία γλύστρισε. Δεν πιστεύω ότι αξίζει να το φτιάξω.

 

Ενημερωτικά, το gorilla glass είναι για αντοχή στις γρατζουνιές. Στις πτώσεις δε παίζει ρόλο.

Είναι απαράδεκτη η τιμή στο service, συμφωνώ. Άκου 300 €!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την εμπειρία του σπασίματος κρυστάλλου - που περιέγραψα παραπάνω - και ενώ βρισκόταν με πλαστική θήκη μέσα σε δερμάτινο pouch και απλά έπεσε χωρίς ορμή από ύψος τσέπης παντελονιού, ΤΕΛΟΣ MOTOROLA. Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που ασχολούμαι με αυτή την εταιρεία.
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την εμπειρία του σπασίματος κρυστάλλου - που περιέγραψα παραπάνω - και ενώ βρισκόταν με πλαστική θήκη μέσα σε δερμάτινο pouch και απλά έπεσε χωρίς ορμή από ύψος τσέπης παντελονιού, ΤΕΛΟΣ MOTOROLA. Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που ασχολούμαι με αυτή την εταιρεία.

 

Σκέψου πόσοι χρήστες iphone θα έλεγαν τέλος στην Apple.:X

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

πως κλειδωνει ο bootloader,η πως θα σβησω το μηνυμα?στοκ recovery,και ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...