Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω κατεβάσει ήδη τρεις φορές τη Ρώσικη την 5.1.1 από το Sammobile αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να την αποσυμπιέσω μου βγάζει οτι το αρχείο είναι ελαττωματικο.

Έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είχατε ζητήσει να σας πω πως βλέπω το Note 5 σε σχέση με το Edge.

Δεν πρόκειται να κάνω συγκριτικό, απλά θα πω δύο τρία πράγματα.

 

Εκτός εξωτερικής εμφάνισης που είναι θέμα προσωπικού γούστου όλα τα λεφτά είναι η εντελώς νέα φιλοσοφία στο software της Samsung και στο 1 γιγα επιπλέον ραμ.

 

Το νέο UI θα το πάρετε εχοντως καλώς των πραγμάτων.

Και δεν μιλάμε μόνο για TW που είναι πανέμορφο, με όμορφες μικρές γραμματοσειρές κλπ, αλλά την δουλειά που έχει γίνει σε όλες τις εφαρμογές της.

 

Συνεπώς το edge θα αποκτήσει πολύ μεγάλο μέρος του smoothness που έχειτο το Ν5.

 

Από εκεί και πέρα η κάμερα είναι πολύ καλύτερη και ο exynos πιο δροσερός.

 

Η πλαϊνή οθόνη μου λείπει τρομερά και παρόλο που το recent apps είναι αστραπιαίο όχι μόνο στο άνοιγμα του πίνακα αλλά και στο άνοιγμα των εφαρμογών, δεν συγκρίνεται η μετάβαση μέσω πλαϊνής οθόνης.

Ακόμα καμία φορά το δάχτυλο μου ψάχνει την πλαϊνή οθόνη.

 

Η γνώμη μου είναι ότι είσθε μια χαρά και έχω την εντύπωση ότι η 5.1.1 έχει κάτσει στο edge πολύ καλύτερα απ ότι στα Ν4 C & F.

 

Μέγα λάθος της Samsung να το σταματήσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται έχει βγει app, γα να γράφουμε με κλειστή οθόνη, όπως το note 5.

Δουλεύει μια χαρά ως τώρα & δεν χρειάζεται root.

(Μπείτε στις τροποποιήσεις του note 4, στο post 661, το έχει ανεβάσει ο sofos)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται έχει βγει app, γα να γράφουμε με κλειστή οθόνη, όπως το note 5.

Δουλεύει μια χαρά ως τώρα & δεν χρειάζεται root.

(Μπείτε στις τροποποιήσεις του note 4, στο post 661, το έχει ανεβάσει ο sofos)

Χρησιμο tip.. Ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα, εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του γοητευτικού note edge και προκάτοχος του note 3. . . (Μετα το πρώτο μου νοτε 2 έχει γίνει ναρκωτικό δεν αλλάζετε).

Το κινητό είναι γοητεία σκέτη δεν το χορταίνεις και η οθόνη απλά τα σπάει, παρα μα παρα πολύ χρήσιμη και μου έχει λύσει τα χέρια ειδικά στην χρήση με ένα χέρι!!! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει πουλήσει πολυ κ ειδικά έξω, Δεν είχα ψαχτει πριν κ περίμενα να έχει περισσότερη δουλειά στο xda για κουστομ ρομ, γιατί στην σαμμυ το ρουταρισμα επιβάλλεται, και από ότι βλέπω μετα απο 5χρόνια ρουταρισματος σε όλα τα κινητά που πιάνω θα κάτσω στα αυγά μου!

 

Έχω μια ερώτηση, μου σπάει τα νεύρα να κλείνω την οθόνη απο το πάνω κουμπί Υπάρχει μήπως κάποιο κουμπί ώστε να σβήνει κατά προτίμηση να μπαίνει στην οθόνη edge,

Η Εάν έχετε υπόψη καμία Καλή εφαρμογή να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με διπλό χτύπημα η κάτι άλλο;

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση, μου σπάει τα νεύρα να κλείνω την οθόνη απο το πάνω κουμπί Υπάρχει μήπως κάποιο κουμπί ώστε να σβήνει κατά προτίμηση να μπαίνει στην οθόνη edge,

Η Εάν έχετε υπόψη καμία Καλή εφαρμογή να ανοίγει και να κλείνει η οθόνη με διπλό χτύπημα η κάτι άλλο;

 

Κατέβασε το screen off and lock από playstore & αφού την εγκαταστήσεις, πάτα παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί, αφού την επιλέξεις θα μπορείς να κλείνεις με παρατεταμένο πάτημα του εν λόγω κουμπιού.

Αλλιώς, μπορείς να τη βάλεις είτε σε κάποια αρχική οθόνη είτε στην πλαινή και με απλό πάτημα να κλείνεις τη συσκευή.

Επίσης, αν χρησιμοποιείς greenify μπορείς να το κάνεις μ'αυτό.

Διπλό πάτημα για σβήσιμο μόνο με άλλον launcher, ενώ για ξύπνημα της συσκευής δεν γίνεται.

Το πιο βολικό για ξύπνημα πιστεύω είναι με το κεντρικό κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω, Εάν βρω δύσκολα θα σου στείλω πμ.

 

Και άλλη μια ερώτηση που ξέχασα, παιζω ένα παιχνίδι και Έχω θέμα με την ανάλυση είναι σαν να έχει ξεζουμαρει το παιχνίδι κ τα βλέπω όλα πιο μικρά και κάποιες επιλογές όπως να γράψω ένα κείμενο δεν τις εμφανίζει,είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα,με κάτι φιλαράκια απο το παιχνίδι μου είπαν ότι έχουν το ίδιο θέμα με το LG g3 και το ς6 της σαμσυνκ!

Παραθέτω Εικόνες

Κανονικά πρέπει να έχει κενό εκεί που γράφω εδώ εννοώ!!!

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

αντιαισθητικό και άβολο αυτό το tempered glass : http://www.e-shop.gr/4smarts-second-glass-03mm-9h-for-samsung-galaxy-note-edge-n915-p-TEL.022865 δε το προτείνω....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

@airmanku, για το συγκεκριμένο λογικά υπάρχει ασυμβατότητα λόγω ανάλυσης, δεν γνωρίζω λύση, αν γνωρίζει κάποιος άλλος θα σου πει, ρώτα και στο νήμα των παιχνιδιών επίσης, ίσως εκεί βρεις απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ,ποιες αλλες γραφιδες ειναι συμβατες με τη συσκευη μας ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μήπως φταίει το 5.1.1, γιατί κανένας άλλος δεν το έχει εκτός από άλλους δύο που τρέχουν 5.1.

Ευχαριστώ πάντως και Εάν κάποιος γνωρίζει ας στείλει ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντιαισθητικό και άβολο αυτό το tempered glass : http://www.e-shop.gr/4smarts-second-glass-03mm-9h-for-samsung-galaxy-note-edge-n915-p-TEL.022865 δε το προτείνω....

 

Γίνε λίγο πιο αναλυτικός γιατί και εμένα θα με ενδιέφερε γυαλί για προστασία.

ΔΕΝ καλύπτει την καμπύλη λογικά;

Στείλε καμία φωτο Εάν μπορείς.

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο αναλυτικός γιατί και εμένα θα με ενδιέφερε γυαλί για προστασία.

ΔΕΝ καλύπτει την καμπύλη λογικά;

Στείλε καμία φωτο Εάν μπορείς.

 

Δεν τη καλυπτει τη καμπυλη,ειναι χοντρο γυαλι και δημιουργει και σκαλοπατι,επισης στα ακρα δε θα κατσει καλα και θα μαζεψει σιγουρα σκονη μετα απο λιγο καιρο...φωτο δεν υπαρχει,το εβγαλα και πηγε κατ'ευθειαν στο ΚΑΛΑΘΟ !:lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα ακόμα :mad:

 

ακομη??? δεν μπορω να το πιστέψω μιλαμε !:lol::lol::lol:

θα παρω το κινητο μου πισω απο το service και δεν θα εχει βγει ρουτ ακομη ..θα τρελαθω ..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατι που βρηκα...

Με την χρηση αυτης της εφαρμογης μπορειτε με διπλο κλικ του home button να ανοιγει η καμερα.....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eikatou0.appspot.home2shortcut

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται έχει βγει app, γα να γράφουμε με κλειστή οθόνη, όπως το note 5.

Δουλεύει μια χαρά ως τώρα & δεν χρειάζεται root.

(Μπείτε στις τροποποιήσεις του note 4, στο post 661, το έχει ανεβάσει ο sofos)

 

το δοκιμασα αλλα δε μου δουλευει...εκτος αν κανω κατι λαθος. :mad:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα δε μου δουλευει...εκτος αν κανω κατι λαθος. :mad:

 

Για να δουλέψει πρέπει να χεις κλειστή οθόνη & τότε να βγάλεις το πενάκι από τη συσκευή.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν το αφήσεις πολύ ώρα, δεν λειτουργεί, δηλαδή πρέπει να βγάλεις το πενάκι, να το ξαναβάλεις πίσω, να κλείσεις την οθόνη & τότε βγάζοντας το τη 2η φορά λειτουργεί. Δεν υπάρχει τρόπος να την εξαναγκάσουμε να μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο? Με τον ίδιο τρόπο πιστεύω θα λύνεται και το lag στο ενεργό σημείωμα.

 

ακομη??? δεν μπορω να το πιστέψω μιλαμε !:lol::lol::lol:

θα παρω το κινητο μου πισω απο το service και δεν θα εχει βγει ρουτ ακομη ..θα τρελαθω ..:lol::lol:

 

Μέχρι τώρα υπάρχει η edge rom, αλλά τουλάχιστον σε μένα δεν έκαστε τόσο καλά όσο η stock 5.1.1.

Ένα ρημάδι root στη stock θέλω :lol: εκτός και αν δούμε rom με πράγματα από note 5/s6

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει πρέπει να χεις κλειστή οθόνη & τότε να βγάλεις το πενάκι από τη συσκευή.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν το αφήσεις πολύ ώρα, δεν λειτουργεί, δηλαδή πρέπει να βγάλεις το πενάκι, να το ξαναβάλεις πίσω, να κλείσεις την οθόνη & τότε βγάζοντας το τη 2η φορά λειτουργεί. Δεν υπάρχει τρόπος να την εξαναγκάσουμε να μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο? Με τον ίδιο τρόπο πιστεύω θα λύνεται και το lag στο ενεργό σημείωμα.

 

 

 

Μέχρι τώρα υπάρχει η edge rom, αλλά τουλάχιστον σε μένα δεν έκαστε τόσο καλά όσο η stock 5.1.1.

Ένα ρημάδι root στη stock θέλω :lol: εκτός και αν δούμε rom με πράγματα από note 5/s6

 

 

Σουπερ πολύ χρήσιμο για όσους χρησιμοποιούμε το πενακι. . .:p:)

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

 

 

Μέχρι τώρα υπάρχει η edge rom, αλλά τουλάχιστον σε μένα δεν έκαστε τόσο καλά όσο η stock 5.1.1.

Ένα ρημάδι root στη stock θέλω :lol: εκτός και αν δούμε rom με πράγματα από note 5/s6

 

 

εγω γιατι βλεπω αλλες 2 ?:)

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/rom-micky387lollifamous5-1-1v1-t3200849

 

http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/riverrom-coh2-5-1-1-s6e-note5-feature-t3203799

 

η δευτερη μαλιστα λεει οτι εχει πραγματα απο 5/s6 ...Η κανω λαθος ?:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, για θηκη ηθελα να ρωτησω flip case

εκτος απο την original εχει πετυχει καποιος θηκη οικονομικη οπου να κλειδωνει-ξεκλειδωνει το τηλ οταν το κλεινεις ή το ανοιγεις;

 

πχ. υπαρχει περιπτωση καμια απο τις δυο να κανουν καποιες λειτουργιες

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Wallet-Stand-Flip-Leather-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-Edge-N9150-/271709135307?var=&hash=item3f432061cb

 

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-Note-Edge-Fashion-Flip-Leather-Case-Cover-Skin-Cheap-/131444501369?var=&hash=item1e9ab3eb79

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη καλυπτει τη καμπυλη,ειναι χοντρο γυαλι και δημιουργει και σκαλοπατι,επισης στα ακρα δε θα κατσει καλα και θα μαζεψει σιγουρα σκονη μετα απο λιγο καιρο...φωτο δεν υπαρχει,το εβγαλα και πηγε κατ'ευθειαν στο ΚΑΛΑΘΟ !:lol:

 

Την δοκίμασα και την αφαίρεσα στα πρώτα 10 sec!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...