Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την 5.1.1 απομακρυνεται η πιθανότητα να το κάνω root.

Εκτός της ενεργής σημείωσης που κάνει 2.5" στο πρώτο άνοιγμα έστρωσαν ολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα με την 5.1.1 ..το εχω ζορισει αρκετα...και Ολα τρεχουν εξαιρετικα..και χωρις να βρηκα καποιο bug....

Η συσκευη πλεον σε Ολους τους Τομεις...ειναι Ελβετικος Σουγιας Ακριβειας:):):):p:p:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ροοτ δεν χρειάζεται η συσκευή από άποψη ταχύτητας, με την 5.1.1 δουλεύει άριστα(μόνο ψεγάδι το σημείωμα), έτσι θα έπρεπε να ρολάρει εξαρχής.

 

Βασίλη σε ευχαριστώ. Δούλεψε.

Αν σου πω τι μακακια έχουν κάνει θα γελάς με την Samsung.

Δεν έχουν βάλει στην 5.1.1 κανένα από τα αρχεία για το Gear.

Μάλλον τα ξέχασαν.

Η λύση ήταν ένα zip με όλα τα apk που χρειάζονται και υπήρχαν στις προηγούμενες 4.4 και 5.0.1 :eek:

 

Το Βας είναι από το Παρασκευάς :p

Σιγά μην δεν την έκανε τη βλακεία, τουλάχιστον λύθηκε γρήγορα & ανώδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Ροοτ δεν χρειάζεται η συσκευή από άποψη ταχύτητας, με την 5.1.1 δουλεύει άριστα(μόνο ψεγάδι το σημείωμα), έτσι θα έπρεπε να ρολάρει εξαρχής.

 

 

 

Το Βας είναι από το Παρασκευάς :p

Σιγά μην δεν την έκανε τη βλακεία, τουλάχιστον λύθηκε γρήγορα & ανώδυνα.

Εννοείται ότι αν κάποιος χρειάζεται εφαρμογές root η custom κλπ θα το κάνει.

 

 

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι άφησαν απέξω τα αρχεία για τα smartwatch.

Εκτός αν είναι πατάτα αυτού που έκανε extract την Ron που ανέβηκε.

Δεν ξέρουμε αν είναι από sammobile.

Θα το ψάξω και θα δούμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@te_salat, εγώ πέρασα από sammobile, και πάλι δεν βρίσκω αρχεία για το gear manager(εκτός έχουν κάποια ειδική ονομασία και ενώ υπάρχουν δεν τα αναγνωρίζω).

 

Όσο για το root προσωπικά δεν με πείραξε που το rootara και έγραψε ο knox, ήθελα να το ροοτάρω για να παίξω με πειράγματα και όλα τα λοιπά, απλά δεν αξίζει να γίνει για λόγους ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αν κάποιος χρειάζεται εφαρμογές root η custom κλπ θα το κάνει.

 

 

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι άφησαν απέξω τα αρχεία για τα smartwatch.

Εκτός αν είναι πατάτα αυτού που έκανε extract την Ron που ανέβηκε.

Δεν ξέρουμε αν είναι από sammobile.

Θα το ψάξω και θα δούμε.

 

Αν το κατεβασες απο xda επειδη ειδα οτι το αρχειο εχει αλλη ονομασια απ οτι εχουν συνηθως τα αρχεια απο sammobile ...Ολα ειναι πιθανα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@te_salat, εγώ πέρασα από sammobile, και πάλι δεν βρίσκω αρχεία για το gear manager(εκτός έχουν κάποια ειδική ονομασία και ενώ υπάρχουν δεν τα αναγνωρίζω).

 

Όσο για το root προσωπικά δεν με πείραξε που το rootara και έγραψε ο knox, ήθελα να το ροοτάρω για να παίξω με πειράγματα και όλα τα λοιπά, απλά δεν αξίζει να γίνει για λόγους ταχύτητας.

Αν θες κάνε μια δοκιμή και ψάξε στο play store για την εφαρμογή samsung gear manager.

[ATTACH]63859[/ATTACH]

 

Είδα τρομερή βελτίωση στο fingerprint. Πιάνει με την μια. Δεν χάνω προσπάθεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το φτιαξες φιλε?

Θα.το.στείλω από βδομάδα στην Samsung φίλε..Δυστυχώς κανείς τεχνικός δεν το διακινδυνεύει εξαιτίας της κυρτης οθόνης..

Τέλος πάντων ότι έγινε έγινε..Προσοχή από δω και πέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την 5.1.1 απομακρυνεται η πιθανότητα να το κάνω root.

Εκτός της ενεργής σημείωσης που κάνει 2.5" στο πρώτο άνοιγμα έστρωσαν ολα.

Έχει βγει ρουτ η όχι ; αν όχι εγώ θα περιμένω.. Μου είναι δύσκολο πλέον να έχω την συσκευή χωρίς ρουτ κτλ κτλ..

Χαίρομαι πάντως που ακουω καλά νέα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ρουτ η όχι ; αν όχι εγώ θα περιμένω.. Μου είναι δύσκολο πλέον να έχω την συσκευή χωρίς ρουτ κτλ κτλ..

Χαίρομαι πάντως που ακουω καλά νέα...

 

Δεν έχει βγει ακόμα, αναμένεται.

Η rom είναι πολύ καλή πάντως, τουλάχιστον προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα, αναμένεται.

Η rom είναι πολύ καλή πάντως, τουλάχιστον προς το παρόν.

Χαίρομαι απίστευτα μπράβο γιατί όπως είπα θα το κρατήσω αυτό το κινητό για πολύ καιρό . Μόλις βγει Ρουτ παιδιά σφυρίξτε και την βάζουμε αμέσως:D

Link to comment
Share on other sites

Και η μπαταρία δείχνει μια μικρή βελτίωση. Ίσως ένα 5-7%

Θα ξέρουμε αύριο το βράδυ.

 

Επιτέλους μετά από 9.5 μήνες κατάφεραν να κάνουν την συσκευή όπως θα έπρεπε να ήταν από την πρώτη μέρα.

 

Ο φίλος και συμφορουμιτης Galanakop που έχει ήδη στα χέρια το N5 λέει ότι είναι τρομερό και τον πιστεύω.

Όπως πλέον έχουν λιγοστεψει οι αιτίες τουλάχιστον για εμάς με το Edge που όσο να ναι είναι πιο κοντά στα νέα μοντέλα της Samsung, να κάνουμε την μετάβαση.

 

Εγώ μπορώ να το πάρω γιατί ήδη κυκλοφορεί εδώ που είμαι και έχει κανονικά εγγύηση αλλά φοβάμαι το θέμα της μπαταρίας τώρα που έχω μάθει μ ένα χρατς :D να πετάω την δεύτερη.

 

Είναι και το θέμα του γυαλιού πίσω που δεν μ αρέσει. Θα το ήθελα μεταλλικό.

 

Δεν το αποκλείω αργότερα γιατί έχουμε αρρώστια και τα 250 που θα χρειαστεί να βάλω δεν είναι πολλά.

Θα το είχα ήδη πάρει αν δεν ήταν η ευκολία της πλαϊνής οθόνης και της μπαταρίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια επισης χρησιμη προσθηκη απο το περιβαλλον του s6 ειναι και ο τροπος εμφανισης των εφαρμογων οταν θελουμε να επισυναψουμε πχ ενα link...

εμφανιζονται οριζοντια και ρολλαρουν ανετα προς τα δεξια ανα σελιδες..ενω πριν ηταν κατακορυφα ολες μαζι και οταν η εφαρμογη ηταν προς τα κατω ....γλιστραγε λιγο το scrolling...

 

Χρησιμες λεπτομερειες που κανουν την Διαφορα...:)

 

[ATTACH]63860[/ATTACH]

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου χωρίς κάρτα μνήμης δεν μπορώ με τίποτα και φυσικά και χωρίς δεύτερη μπαταρία . Αφού πήραμε το update και αφού λογικά θα κυκλοφορήσουν custom rom πάνω στη νέα βάση με βλέπω να είμαι εδώ για πολύ καιρό . Μετά αν δεν αλλάξει μυαλά η Samsung πάμε για αλλά πράγματα .
Link to comment
Share on other sites

Παντως για την ταχυτητα των update της Samsung (επειδη πολλα παραπονα ακουστηκαν ειδικα για το N4)..πρεπει να παραδεχτουμε οτι δεν υφισταται θεμα...ισα ισα που αντιστοιχης περιοδου Ναυρχιδες ακομα ειναι στην 5.0 ή στην 5.0.1 και ισως παραμεινουν για καιρο....

Οταν δε η ταχυτητα συνδιαζεται και με την ποιοτητα της αναβαθμισης ειναι super..

 

edit : μεχρι και το flipboard εμφανιζεται smooth στις αρχικες οθονες...miracolo!!:p

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@anergos13 όλοι στο Android πάνω κάτω στο θέμα των αναβαθμισεων στα ίδια παίζουν, δηλαδη στη μετριοτητα, απλά η sammy ως η 1η κατασκευαστρια τραβάει το κράξιμο.

Εντούτοις, συνεχίζω να θεωρώ πολύ λάθος να μην δίνει άμεσα τα νέα features στις προηγούμενες συσκευές τις, μ'αυτον τον τρόπο πρώτα απ' όλα απαξιώνει η ίδια τη δουλειά της & τα προϊόντα της.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα τα δινει τα νεα features.....αλλα αργει....

Αλλα δεν θυμαμε επισης κανενα αλλο κατασκευαστη -πλην apple- να τα δινει γρηγορα...

Και αν σκεφτουμε οτι το portofolio της ειναι τεραστιο...οι χρονοι ειναι καλοι...

Για μενα ομως δεν παιζει ρολο τοσο ο χρονος αλλα η ποιοτητα της αναβαθμισης....

Επισης οτι αργει λιγο να δωσει τα νεα features εχει και τα καλα του...αφου οποιος εχει αποφασισει να μην παει σε επομενη ναυρχιδα ..εχει κατι φρεσκο να περιμενει στην πορεια....

Το θεμα ειναι να μην περιμενεις την αναβαθμιση για να σου λυσει Θεματα...

Οπως τωρα ...αν οπως φαινεται η αναβαθμιση παει καλα...ας δωσει τα νεα features μαζι με την M αργοτερα...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια σωστή εταιρία που σέβεται τον εαυτό της, με την έλευση των s6/s6 edge το Μάρτιο βγάζει update άμεσα και σου δίνει το νέο tw & τώρα με την έλευση του 5, άμεσα update με τα νέα features & οχι μόνο στον προκάτοχο αλλά και σε ακόμα παλιότερα μοντέλα.

Πρωτιστως η ίδια θα βγει κερδισμένη μακροπροθεσμα, αποκτώντας αξιοπιστία στη συνείδηση του καταναλωτικου κοινού.

Θα συμφωνήσω ότι είναι γενικό το κακό, το ανέφερα και γω παραπάνω , όλοι οι του Android κατασκευαστες στο ίδιο ζουμί βράζουν.

Όσο για το αν έχει μεγάλη γκάμα συσκευών, αν δεν μπορει να τις υποστηριξει, να της μειώσει, είναι παρόμοιο με το ότι το iPhone για 1gb ram τρέχει καλά, εφόσον το κοστολογείς το ίδιο με τα θηρία είσαι υποχρεωμένος να δώσεις και ανάλογη εμπειρία.

 

Κακά τα ψέματα το κεφάλαιο αναβαθμίσεις είναι πληγή για το οικοσύστημα του Android.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ομως και το κακο προηγουμενο με το περσινο ios 8 που το δωσε η apple σε Ολες τις συσκευες ταυτοχρονα και τα 6,6+,ipad air 2 ...τρεχανε καλα...και απο εκει και κατω...οι περισσοτερες ειχαν Θεμα...και περασανε μηνες (στο air που εχω ακομα εχω θεματα) και αρκετα updates για να τα μαζεψουνε Συνολικα....

Ολα ειναι σχετικα....

Γι αυτο επιμενω οχι τοσο στο χρονο αλλα στην ποιοτητα....

Αυτη την στιγμη ετσι οπως βλεπω να τρεχει η συσκευη δεν με απασχολει τοσο το αισθητικο κομματι....θα με ενοχλουσε ομως αν υπηρχαν θεματα...και θα περμενα την Μ για να τα λυσει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με 5.1.1 με μικτη χρηση 3g /wifi 20-80% internet , fb,viber, και λιγα παιχνιδια....

φωτεινοτητα στην μεση ..auto

 

http://i61.tinypic.com/af8nwi.png

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί είμαι κι εγώ.

Το ευχάριστο είναι ότι σε αναμονή η κατανάλωση είναι απόλυτα φυσιολογική.

Με όλα ανοικτά καταναλώνει λιγότερο από 1% ανά ώρα.

 

Γενικά η αναβάθμιση είναι φοβερή.

Αν άνοιγε πιο γρήγορα το ενεργό σημείωμα όπως στο note 5, θα ήταν τέλεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από 4 ως 5 h sot παίζω και γω γενικά μ΄αυτή τη συσκευή, σε 12-13h αναμονής με μικτή χρήση. (Με μόνο wifi πάω προς τις 5h, ενώ με μόνο 3g ή με παιχνίδια πάω προς στις 4)
Link to comment
Share on other sites

Από 4 ως 5 h sot παίζω και γω γενικά μ΄αυτή τη συσκευή, σε 12-13h αναμονής με μικτή χρήση. (Με μόνο wifi πάω προς τις 5h, ενώ με μόνο 3g ή με παιχνίδια πάω προς στις 4)

Πιστεύω η όποια βελτίωση βρίσκεται στην αναμονή.

 

 

Παιδιά χρησιμοποιείστε το fingerprint.

Δουλεύει άψογα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...