Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι fan της κάμερας να σου πω τεχνικές λεπτομέρειες δυστυχώς..

Με το κοινό μου μάτι, τα χρώματα και η ποιότητα της φωτογραφίας του passport είναι πολύ καλύτερη του 930.

Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι αργεί λίγο να εστιάσει και να φύγει αυτή η θολούρα μέχρι να βρει στόχο.

Άμα βγει εντελώς ακίνητη είναι super η φωτογραφία του.

 

καλά ούτε κι εγω είμαι γκουρού της φωτογραφίας, αλλά άμα έχεις καλομάθει με τα Lumia δύσκολα πας σε κάτι κατώτερο :)

Link to comment
Share on other sites

καλά ούτε κι εγω είμαι γκουρού της φωτογραφίας, αλλά άμα έχεις καλομάθει με τα Lumia δύσκολα πας σε κάτι κατώτερο :)

 

Για να λέμε τα σύκα σύκα το PassPort στον τομέα της φωτογραφίας δεν το έχει. Είτε μιλάμε για χαμηλό το ψιλό ξεχνάμε αλλά για πρωινές λήψης είναι καλό αρκεί να

1 βρει το στόχο και φύγει η θολούρα

2 κάνεις αυτό που σου ζητάει δηλαδή χρήση ή όχι το hdr αυτό αποφασίζει τότε το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό.

Εαν μπορείς αυτό να το αποδεχτεις τότε πας σε PassPort που σε όλους τους άλλους τομείς είναι απλά υπέροχο. ☺.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το passport στον τομέα της φωτογραφίας να υστερεί σε σχέση με το lumia, αλλά στο βίντεο με την τελευταία αναβάθμιση στη 10.3.1 σπάει κόκαλα!

Στα 1080 60fps,σκοτώνει πραγματικά! Δεν χάνει ούτε ένα καρέ, πραγματικά ομαλοτατη κίνηση και πολυ ρεαλιστική απεικόνιση χρωμάτων, ακόμα και όταν ο φωτισμός δεν βοηθάει..

Απίστευτη έκπληξη σε αυτόν τον τομέα το passport, ότι καλύτερο έχω δει σε κινητή συσκευή! Δοκιμάστε το!

Edited by Awaker
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας , επειδή σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω είτε το passport είτε το Classic θα ήθελα να μου πείτε εσείς που έχετε και τα δύο ή έχετε δεί και τα δύο , εαν το passport θα είναι τελείως άβολο ... μου αρέσει πολύ , χρησιμοποιώ συχνά email ,fb,skype κτλ και εννοείται ψάχνω και ενα τηλέφωνο για χαλαρό σερφάρισμα ... όποιος μπορεί να εκφράσει μια αποψη για το εαν παλεύεται για καθημερινό τηλέφωνο ...

 

 

 

Κάποιοι φίλοι απο εδω μέσα εχουν εκφράσει την περιεργεια τους για το Sell Phone που αυτή τη στιγμή έχει το Passport στα 487 αρκετα πιο χαμηλά απο τους άλλους ... και φυσικά το σκέφτομαι και εγώ .... οπότε πήρα σήμερα τηλέφωνο για να δώ και τις αντιδράσεις εαν όντως είχα πρόβλημα .Ειπα ότι το passport μου , μου έχει βγάλει ζημια , συγκεκριμένα του είπα ότι μπλοκάρει σβήνει και ξανα ανοίγει μόνο του( κατι έπρεπε να πω :p) ο υπάλληλος ήταν αρκετά ευγενικός , μου είπε ότι δεν γνωρίζει να μου πει πιο μπορεί να είναι το πρόβλημα και αν θα μπορούσα να πάρω αυριο το πρωι να επικοινωνήσω με τον υπεύθυνο του service να με βοηθήσει εάν είναι κάτι ευκολα επισκευάσιμο ... τον ρώτησα εαν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τι κάνω μιας και δεν εχει αντιπροσωπεία και με καθησύχασε ότι θα το αναλάβουν αυτοί σε μια ενδεχόμενη βλάβη και να μην ανησυχώ καθόλου ... Απο εμένα λοιπόν οι απόψεις είναι θετικές αν και δεν έχει υπάρξει πρακτικά διαδικασία επισκευης :shifty: !

 

Τωρα το ειδα και εγω, το έχει στα 482,90 .

Εντυπωση μου εκανε οτι δεν εμφανιζεται σε skroutz/bestprice κτλ... :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα και εγω, το έχει στα 482,90 .

Εντυπωση μου εκανε οτι δεν εμφανιζεται σε skroutz/bestprice κτλ... :rolleyes:

 

Το sellphone μόνο στο bestprice θα το βρεις.

Και το έχει το passport κανονικά στο bestpirce από sellphone.

Link to comment
Share on other sites

Το sellphone μόνο στο bestprice θα το βρεις.

Και το έχει το passport κανονικά στο bestpirce από sellphone.

 

Eχεις δικιο, υπαρχει στο bestprice.

Μεσα σε ενα μηνα παντως, δεν επεσε ουσιαστικά (4 ευρω)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο, υπαρχει στο bestprice.

Μεσα σε ενα μηνα παντως, δεν επεσε ουσιαστικά (4 ευρω)

 

Γνώμη μου πως καταστήματα τύπου sellphone (με πολύ χαμηλότερες από τον ανταγωνισμό τιμές) θέλουν προσοχή.

Πολλλοί, όπως και γω παραλίγο, την πάθανε το προηγούμενο καλοκαίρι με ανάλογο κατάστημα (mobilefun.eu) με παρτίδες lumia 1520/1020, ελλατωματικές σε οθόνη. Το κατάστημα πούλαγε κατόπιν αναμονής 1-3 μέρες (το κλασσικό για παραεισαγωγή μέσω αεριτζήδων μεσαζόντων), σε σχεδόν μισή τιμή από τα υπόλοιπα. Όπως ξεπετάχτηκε, έτσι και έκλεισε σε 4 μήνες αφήνοντας εκτεθειμένους όλους όσους δεν πρόσεξαν ή δεν τους ένοιαζε πως οι συσκευές ήταν εκτός Ε.Ε και φυσικά χωρίς εγγύηση.

Και για όσους πήραν τηλέφωνο για πληροφορίες θα παρατήρησαν πως η εταιρία έχει διαφορετικό όνομα.

Μπορεί και μακάρι να κάνω λάθος, άλλα με 480 είτε κανά qwertz θα σου δώσουν, πράγμα όχι και τόσο κακό, είτε made in indonesia, χωρίς εγγύηση, όπως κάποια πάμφθηνα q10 που είχε φέρει το VnP, που προς τιμή τους όμως το διευκρίνιζαν.

Θέλει μόνο λίγο προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις :

Όταν λες ότι μπορεί να είναι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης, εννοείς η κατασκευή;

γιατί να μην ισχύει η εγγύηση; πχ τα περισσότερα είναι made in Indonesia κτλ...

 

Επίσης πως εξακριβωνουμε από που είναι (τουλχ πριν το παραλαβουμε)

 

Ευχαριστώ

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις :

Όταν λες ότι μπορεί να είναι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης, εννοείς η κατασκευή;

γιατί να μην ισχύει η εγγύηση; πχ τα περισσότερα είναι made in Indonesia κτλ...

 

Επίσης πως εξακριβωνουμε από που είναι (τουλχ πριν το παραλαβουμε)

 

Ευχαριστώ

 

Όχι, όχι.

Θα κοιτάξεις σε ποια χώρα αναφέρεται, νομίζω γράφει region το κουτί αν θυμάμαι καλά.

Τα περισσότερα για την ευρωπαϊική αγορά μάλιστα, είναι made in Mexico.

Ρωτάς τηλεφωνικώς να σου πούνε, ή πας και το τσεκάρεις μόνος..

Link to comment
Share on other sites

Α εννοείς αυτό το "EU" που αναγράφεται ;

 

Ναι.

Τα εκτός Ε.Ε σε περίπτωση βλάβης, τα τρως δυστυχώς...

Θα πήγαινα σίγουρα πως κάτι τέτοιο παίζει, κανείς δεν χαρίζει..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γράφει EU, εκτός κ αν στείλουν κάτι άλλο,

Αλλά επίσης η τιμή δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά. 483 από 515 το δεύτερο κατάστημα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γράφει EU, εκτός κ αν στείλουν κάτι άλλο,

Αλλά επίσης η τιμή δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά. 483 από 515 το δεύτερο κατάστημα.

 

Δώσε κάτι παραπάνω και παρήγγειλε το από birdphone, γνώμη μου..

Εγγύηση σαν μαγαζί, μέχρι και βιβλιαράκι οδηγιών ξεχωριστό στα ελληνικά σου δίνουν..

Και η συσκευή στη ζελατίνα.. όχι απλά στα πλαϊνά ζελοτέιπ.. για τους πιο έμπειρους μετράει αυτό αν με καταλαβαίνεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γράφει EU, εκτός κ αν στείλουν κάτι άλλο,

Αλλά επίσης η τιμή δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά. 483 από 515 το δεύτερο κατάστημα.

 

Μπορείς να πας και από mr mobi μεριά στη Αθήνα να διαλέξεις εσύ κουτί (βασικά επειδή έχω αλλάξει 3-4 PassPort η κανονική συσκευασία είναι με αυτοκόλλητα) και βλέπεις την χώρα κατασκευής αλλά και προέλευσης. Επειδή το είδα live και το qwerty & qwertz έχουν κατασκευή αυτή την στιγμή στο Μεξικό.

Άσχετα με το που είναι το z μεταξύ των δύο εκδόσεων η ολη διαφορά είναι στα ελληνικά γράμματα το z είναι το υ ενώ το y το z ενώ στα Αγγλικά οι χαρακτήρες είναι as it is.

Παίζει να δεις και κανένα μεταχειρισμενο οπότε πριν το πάρεις βλέπεις και το πως είναι /δουλεύει. ☺.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι γράφω από το σπίτι με το νέο μου απόκτημα BlackBerry Passport. Έως τώρα ενθουσιασμενος αλλά το έχω μόλις λίγες ώρες. Νιώθω! ότι θα τα πάμε τέλεια. Καμιά συμβουλή ;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Ξεκίνα με την ανάγνωση του παρόντος τοπικ κι ότι απορία υπάρξει εδώ θα ειμαστε!

Είναι εργαλειαρα,μενει απλά να το συνηθίσεις σε λίγες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι γράφω από το σπίτι με το νέο μου απόκτημα BlackBerry Passport. Έως τώρα ενθουσιασμενος αλλά το έχω μόλις λίγες ώρες. Νιώθω! ότι θα τα πάμε τέλεια. Καμιά συμβουλή ;

 

Όπως γράφουν και παρακάτω ξεκινά το διάβασμα του topic αλλά μην αγχώνεσαι με τέτοια οθόνη και σε τέτοιο σχέδιο θα έχεις τελειώσει γρήγορα.

Χαχαχαχα να το χαρείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πριν καταλήξω στην αγορά του passport ,διαθέτει τις παρακάτω εφαρμογές nbg(εθνική τράπεζα ), eurobank και solar-log(φωτοβολταϊκά )σε ενα απο τα δυο αππ στορ?
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πριν καταλήξω στην αγορά του passport ,διαθέτει τις παρακάτω εφαρμογές nbg(εθνική τράπεζα ), eurobank και solar-log(φωτοβολταϊκά )σε ενα απο τα δυο αππ στορ?

 

Όσο αφορά τις τραπεζικές εφαρμογές δουλεύουν όλες κανονικά. Σχετικά με την άλλη εφαρμογή δεν έχω εικόνα αλλά θα στο θέσω ως εξής εάν δουλεύει σε Android προχώρα άφοβα.

Εδώ πιο πριν θα βρεις και οδηγίες για πανευκολη εγκατάσταση apk Play store. Δουλεύουν τα πάντα κανονικα εκτός το κομμάτι που θέλει GPS συνδιαστικα με εφαρμογή Play (υπηρεσίες play επιβάλλεται), παράδειγμα vrisko δουλεύει άψογα σαν εφαρμογή εκτός εάν χρειαστείς να κάνεις πλοήγησης μέσο της εφαρμογής δεν....

Το μόνο μειονέκτημα πιστεύω όμως ότι στην εφαρμογή που ζητάς δεν θα υπάρχει πρόβλημα και παίζει (ίσως) να το βρεις είτε στο Bb market ή στο Amazon.

Για μένα αξίζει σαν συσκευή πάρτη και σίγουρα θα είσαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πριν καταλήξω στην αγορά του passport ,διαθέτει τις παρακάτω εφαρμογές nbg(εθνική τράπεζα ), eurobank και solar-log(φωτοβολταϊκά )σε ενα απο τα δυο αππ στορ?

 

Αν τα εχουν αυτα που ζητας το GooglePlay εισαι καλυμμένος...προσωπικα χρησιμοποιω την εφαρμογη της Εθνικης απο Googleplay.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...