Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω και εγώ να μπω στον κόσμο της blackberry, τόσο για την ποιότητα κατασκευής της ίδιας της συσκευής αλλά και για το λειτουργικό.

Δυστυχώς απ' ότι διαβάζω το λειτουργικό το έχουνε παρατήσει...

@ngel το passport στο αγγλικό ebay στα 120€ καινούριο ή μεταχειρισμένο? Κάτω από 180 λίρες δεν το βρίσκω καινούριο... Αν είναι έτσι καλύτερα να το πάρω από Ελλάδα...

Ποιο άλλο τηλ. θα μου προτείνατε ώστε να μπω όμορφα στον κόσμο της blackberry?

Αξίζει το Q10? Το Q20 μου αρέσει πιο πολύ αλλά τσιμπάει στα 270€...

Αυτό που θέλω από ένα τηλ είναι να μην λαγκάρει, να κρατάει η μπαταρία, θέλω να δοκιμάσω φυσικό πληκτρολόγιο και θέλω να έχει το hub για το οποίο άκουσα τόσα καλά!!!

 

Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις, α! και Χριστός ανέστη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ngel το passport στο αγγλικό ebay στα 120€ καινούριο ή μεταχειρισμένο? Κάτω από 180 λίρες δεν το βρίσκω καινούριο... Αν είναι έτσι καλύτερα να το πάρω από Ελλάδα...

 

Χρόνια πολλά φίλε μου! Για μεταχειρισμένο μιλάω - σε άριστη κατάσταση πάντα - και νομίζω είναι ότι καλύτερο για να μπεις στο κόσμο! Πάρε ένα μεταχειρισμένο πρώτα να δεις αν σε βολεύει και μετά πάρε την απόφασή σου αν θες να το πάρεις καινούριο ή αν είσαι χαρούμενος με την αγορά που έκανες! Με μια προσεκτική αγορά απο eBay θα είσαι μια χαρά! Δυστυχώς οι τιμές των μεταχειρισμένων passport στην Ελλάδα είναι τραγικές!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα.Βρηκα το passport silver edition σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να το παρω.ακουω και διαβαζω πολλα οτι τον ιανουαριο του 2018 θα σταματησει η υποστηριξη του BB10.να το παρω η να το ξανασκεφτω;;ευχαριστω εκ προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Βρηκα το passport silver edition σε πολυ καλη τιμη και σκεφτομαι να το παρω.ακουω και διαβαζω πολλα οτι τον ιανουαριο του 2018 θα σταματησει η υποστηριξη του BB10.να το παρω η να το ξανασκεφτω;;ευχαριστω εκ προτερων.

Δεν θα το πρότεινα φίλε μου. Είναι ουσιαστικά μια συσκευή χωρίς υποστήριξη, εφαρμογές και παλαιό hardware.

 

Αν το θέλεις για την εμπειρία αγόρασε το. Στην πράξη όμως μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα για να αγοράσεις κάτι άλλο η το keyone αν θέλεις hardware πληκτρολόγιο.

 

Αλήθεια πόσα χρήματα το βρήκες ;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καμμία ιδέα για αγορά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ σε λογική τιμή? Ψάχνω για το μαύρο (έχω το ασημί).

 

Έχω τη δυνατότητα και ενδοκοινοτικής συναλλαγής. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καμμία ιδέα για αγορά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ σε λογική τιμή? Ψάχνω για το μαύρο (έχω το ασημί).

 

Έχω τη δυνατότητα και ενδοκοινοτικής συναλλαγής. Σας ευχαριστώ.

 

Στα πα και απο κοντά :lol:

Έχει ένα το clove στα 210 αν θες καινούριο

 

https://www.clove.co.uk/blackberry-passport-32gb-black-grade-a

Link to comment
Share on other sites

Στα πα και απο κοντά :lol:

Έχει ένα το clove στα 210 αν θες καινούριο

 

https://www.clove.co.uk/blackberry-passport-32gb-black-grade-a

 

Ohhhh no my friend, αυτο στο link είναι GRADE A, άρα πιαθνώς μεταχειρισμένο ή refurbished. Όταν λέω καινούριο, εννοώ καινούριο.

Στο skroutz υπάρχει με 235/1,24=190 ευρώ.... ακόμα καλύτερη τιμή....

 

Καλά να περνάς φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Ohhhh no my friend, αυτο στο link είναι GRADE A, άρα πιαθνώς μεταχειρισμένο ή refurbished. Όταν λέω καινούριο, εννοώ καινούριο.

Στο skroutz υπάρχει με 235/1,24=190 ευρώ.... ακόμα καλύτερη τιμή....

 

Καλά να περνάς φίλε.

 

Τους έχω μιλήσει για το συγκεκριμένο στο chat!

Είναι επιστροφή απο πελάτη μέσα σε 14 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

In any case, it is NOT a NEW one. Και μπορεί σίγουρα να είναι στην πένα, αλλά........ υπάρχει πάντα το "ρίσκο" του μεταχειρισμένου. Και όταν λέμε ότι κάνουμε το κέφι μας με τα γκατζετάκια.... ε ...... θέλω ρε παιδί μου να πάθει (ότι πάθει) στα δικά μου χέρια...

 

Να ξέρω ότι δεν το έχει αγγίξει σκόνη... ότι δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς.... Τι... ????? είμαι περίεργος και μίζερος...? το ξέρω... :confused: :cry: :worry: :blink:

 

If you know what I mean....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, καμμία ιδέα για αγορά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ σε λογική τιμή? Ψάχνω για το μαύρο (έχω το ασημί).

 

Πως και πας από το SE στο μαύρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα LIVE το μαύρο και μου αρέσει πολύ περισσότερο. Πουλάω λοιπόν το silver μου. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα. Αν και θα προσπαθήσω να βαλω αγγελία εδώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, καμμία ιδέα για αγορά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ σε λογική τιμή? Ψάχνω για το μαύρο (έχω το ασημί).

 

Έχω τη δυνατότητα και ενδοκοινοτικής συναλλαγής. Σας ευχαριστώ.

Ρίξε μια ματιά και σε amazon uk, νομίζω γύρω στα 230 θα σου έρθει.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα !

Μετά από OTA update, κάποια στιγμή έκλεισα τα data.

Μετά χάθηκε η επιλογή για 4g/lte !! Δείχνει μόνο 2G και 3G. By default όταν το πήρα έπαιξε κανονικά στο 4G της Wind.

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Καμιά συμβουλή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.Συνεχίζω να είμαι κάτοχος ενος PassPort.Το όμορφο αυτό τηλέφωνο δυστυχώς δεν μπορεσε να με βοηθησει όσο θα ήθελα με τις ελλείψεις σε εφαρμογες.Σιγουρα η σταθερότητα του η έλλειψη κρασαρίσματος η καλή μπαταρια ειναι συν.Όμως όμως...προχτες έκανα μια αναβαθμιση με σύνδεση απ το σταθερο μου υπολογιστη και πλεον χαμενες ολες οι φωτογραφιες (1000 περιπου) και πολλές επαφες...δε ξερω τι να πω.. οκ...
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο Security Wipe από το κινητό -> Πάλι το ίδιο καμία επιλογή 4g

Hard Reset από το Link -> Δούλεψε !

 

Ίσως φταίει ότι πήρα και την Wind τηλέφωνο, αν και είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα από την πλευρά τους (????)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστεύετε πως θα έχω αξίζει η αγορά καινούριου passport αυτό το διάστημα;

 

Προτού απαντήσετε, να σας πω ότι έχω συμβιβαστεί με την απουσία συγκεκριμένων εφαρμογών, τις οποίες θα χρησιμοποιούσα αν είχα οποιαδήποτε android συσκευή, οπότε αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα, μιας που ήδη έχω το Q10 στα χέρια μου πάνω από 2,5 χρόνια.

 

Λαμβάνω και στέλνω πολλά mails κάθε μέρα, browsing, 4-5 εφαρμογές της BB φτιαγμένες για το BB os 10 και καμία android, καθόλου κοινωνικά δίκτυα, καθόλου παιχνίδια και μέτρια χρήση του Docs To Go.

 

Οι απαιτήσεις μου δηλαδή, αν και έχω συμβιβαστεί αρκετά αυτά τα χρόνια με ασυμβατότητα εφαρμογών, όπως και με την απουσία αρκετών που έχω χρησιμοποιήσει σε iphone, καλύπτονται και με το Q10, με τις απαραίτητες υποχωρήσεις βέβαια, τις οποίες κάνω εδώ και χρόνια, μιας που από το 2010 και μετά χρησιμοποιώ μόνο BB.

 

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του passport με αυτά τα δεδομένα από εδώ και πέρα και στην τιμή που είναι αυτό το διάστημα (γύρω στα 250 ευρώ αν δεν κάνω λάθος);

 

Ή στην θέση μου θα πηγαίνατε προς ένα λειτουργικό το οποίο να μην είχε ημερομηνία λήξης και μάλιστα τόσο κοντινή στο παρόν;

 

Θα έχω οποιοδήποτε πρόβλημα υποστήριξης με το passport από τις αρχές του 2018 και μετά, ή όπως ακριβώς είναι αυτή την στιγμή η κατάσταση, θα παραμείνει;

 

Δεν θα ήμουν τόσο επιφυλακτικός και δεν θα είχα ανοίξει καν το θέμα αυτό, αν δεν λάτρευα τα BB και το BB OS 10 τόσο πολύ και αν δεν θα μου φαινόταν τόσο ξένο να μην κρατάω στα χέρια μου σε καθημερινή βάση συσκευή με το πληκτρολόγιο των BlackBerry.

 

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...