Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το ΝΟΤΕ 4. το σημα είναι αδυναμο, και σε μενα. την πρωτη μερα, στην δουλεια, δεν εκανε καν τις εισερχομενες κλησεις, σε συγκριση με ΝΟΤΕ 3. εδειχνε μια- δυο γραμμες ληψη σηματος, όταν το ΝΟΤΕ 3, επιανε 3 γραμμες. μου εβγαλε προβλήματα, το εστειλα 2 φορες στην smartec, αλλαγη οθονης, κολλαει ο αισθητήρας εγγύτητας. Θα το ξαναστείλω, μηπως φτιαξουν τον αισθητηρα εγγύτητας. Το γεγονός, ότι σε μενα, το κινητο, βγηκε προβληματικο, Δεν σημαινει τιποτα, για τις συσκευες σας,, πχ με το ΝΟΤΕ 3, δεν ειχα κανενα προβλημμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστα αυτα που λετε.αλλα αν καποιος εχει wind και το εχει σε 4g το σημα θα ειναι το πολυ 2 μπαρες.επισης μπορει να δειχνει μια μπαρα και να ειναι μια χαρα σε ομιλια κλπ
Link to comment
Share on other sites

το ΝΟΤΕ 4, εχει αδυναμη ληψη σηματος, Αλλα και με μια μπαρα, δουλευει κανονικα. και εμενα με ειχε αγχωσει, που δεν ειχε 2 ~ 3 μπαρες. πρεπει να είναι ετσι το στησιμο, του κινητου, δεν είναι βλαβη.
Link to comment
Share on other sites

Είχε και το g3 αντίστοιχο θέμα αλλά δεν δημιουργούσε πρόβλημα στο να κάνεις κλήση. Γενικά νομίζω ότι μια γραμμή σε 4G δεν σημαίνει κακό σήμα καθώς με τις αυτόματες εναλλαγές που κάνει αν πέσει σε 3g εκείνη τη στιγμή θα έχει φουλ σήμα. Εκτός και αν έχω καταλάβει κάτι λάθος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ΝΟΤΕ 4, εχει αδυναμη ληψη σηματος, Αλλα και με μια μπαρα, δουλευει κανονικα. και εμενα με ειχε αγχωσει, που δεν ειχε 2 ~ 3 μπαρες. πρεπει να είναι ετσι το στησιμο, του κινητου, δεν είναι βλαβη.

 

 

ως τωρα στα σημεια που κινουμαι παντα εχω φουλ σημα.φανταζομαι παιζουν πολλα ρολο και οχι μονο η συσκευη

 

 

 

 

Είχε και το g3 αντίστοιχο θέμα αλλά δεν δημιουργούσε πρόβλημα στο να κάνεις κλήση. Γενικά νομίζω ότι μια γραμμή σε 4G δεν σημαίνει κακό σήμα καθώς με τις αυτόματες εναλλαγές που κάνει αν πέσει σε 3g εκείνη τη στιγμή θα έχει φουλ σήμα. Εκτός και αν έχω καταλάβει κάτι λάθος

 

εισαι σωστος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα χρόνο τώρα δεν αντιμετώπισα προβλήματα με το σήμα, συγκρίνοντας μάλιστα και με άλλα τηλέφωνα που είμαστε στην VODAFONE. Έχω το C, αλλά δεν νομίζω να έχει και καμιά ιδιαίτερη σημασία.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει όταν οι συσκευές έχουν πολύ χαμηλό sar.

Εγώ με cosmote, πάντως, υπάρχουν αρκετά σημεία στην Αθήνα που χάνω το σήμα. Οπως σε σημεία του Παγκρατίου, Βύρωνα, Σεπολίων και λοιπά. Ισως φταίει και η Cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο εννοω οτι χανω το σημα και οι κλησεις μετα ερχονται σε μηνυμα. Σε συνομιλια ακομα και με μια μπαρα δεν υπαρχει προβλημα με διακοπές κλπ. Βεβαια εχω βαλει 5 μπαρες για μεγαλυτερη ακριβεια αλλα τωρα θα τις μειωσω σε 4 ή 3 για μην φαινεται μονιμα 1-2 στις 5 :D
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί αλλά να το γράψω πάλι. Τόσο το F όσο και το C, λόγω επιλογής (και εμμονής στα περισσότερα μοντέλα) της samsung για χαμηλό sar, ΔΕΝ είναι υπόδειγμα εμπομπής/λήψης χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συσκευή έχει γενικά κάποιο θέμα στην επικοινωνία. Κάποιο πρόβλημα δημιουργείται σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα και φυσικά υπάρχουν συσκευές με πολύ καλύτερες επιδόσεις σε αυτό τον τομέα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εαν ξέρει κάποιος

Πήγα να περάσω ένα firmware μέσω odin, έδειξε failed μετά από λίγο και από τότε δεν ανοίγει και έχει μέινει κολλημένο στο download mode και λέει Firmware updrade encountered an issue. Please select recovery mode in Kies & try again.

Το Kies τώρα δεν το αναγνωρίζει ενώ πιο πρίν το έβλεπε κανονικά.

Καμιά γνώμη κανείς πρωτού το πετάξω απ'τα νεύρα μου. :(

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τσέκαρε αν η rom που κατέβασες είναι για το τηλέφωνό σου. Αν ναι βρες το pit file βάλτο μέσω odin στο σωστό σημείο μαζί με την rom και ξαναδοκίμασε.

Διαφορετικά μπες σε recovery και κάνε full wipe.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να μπω σε recovery, ότι και να έκανα με έβγαζε μόνο σε download mode αλλά τελικά έφταιγε η ρομ κι ας ήταν για το δικό μου, έβαλα άλλη με και άνοιξε κανονικά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί αλλά να το γράψω πάλι. Τόσο το F όσο και το C, λόγω επιλογής (και εμμονής στα περισσότερα μοντέλα) της samsung για χαμηλό sar, ΔΕΝ είναι υπόδειγμα εμπομπής/λήψης χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συσκευή έχει γενικά κάποιο θέμα στην επικοινωνία. Κάποιο πρόβλημα δημιουργείται σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα και φυσικά υπάρχουν συσκευές με πολύ καλύτερες επιδόσεις σε αυτό τον τομέα.

 

Συμφωνώ ότι δεν είναι τεράστιο πρόβλημα αλλά και πάλι δεν το περίμενα... Υπάρχουν κινητά με 100€ που πιάνουν τέλειο σήμα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε την επιλογή για το διπλό πάτημα του Home button...?

 

Στο S6 άνοιγε την κάμερα ενώ το νοτε το s voice...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε την επιλογή για το διπλό πάτημα του Home button...?

 

Στο S6 άνοιγε την κάμερα ενώ το νοτε το s voice...

 

Μόνο να απενεργοποιήσεις το s voice και μετά νομίζω μόνο με epxosed μπορείς ή να βάλεις Nova louncher Prime και να βάλεις με το πάτημα του κουμπιού να κάνει μερικές λειτουργίες εγώ έβαλα πχ με το πάτημα να πάει soundhound για κατευθείαν search τραγουδιών

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε την επιλογή για το διπλό πάτημα του Home button...?

 

Στο S6 άνοιγε την κάμερα ενώ το νοτε το s voice...

 

Μόνο να απενεργοποιήσεις το s voice και μετά νομίζω μόνο με epxosed μπορείς ή να βάλεις Nova louncher Prime και να βάλεις με το πάτημα του κουμπιού να κάνει μερικές λειτουργίες εγώ έβαλα πχ με το πάτημα να πάει soundhound για κατευθείαν search τραγουδιών

 

Δοκιμάστε μια εφαρμογή που έχω φτιάξει... Αλλά χρειάζεται xposed..

Μπορείτε να βρείτε και δωρεάν έκδοση στο xda...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=65239887

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί αλλά να το γράψω πάλι. Τόσο το F όσο και το C, λόγω επιλογής (και εμμονής στα περισσότερα μοντέλα) της samsung για χαμηλό sar, ΔΕΝ είναι υπόδειγμα εμπομπής/λήψης χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συσκευή έχει γενικά κάποιο θέμα στην επικοινωνία. Κάποιο πρόβλημα δημιουργείται σε περιοχές με πολύ χαμηλό σήμα και φυσικά υπάρχουν συσκευές με πολύ καλύτερες επιδόσεις σε αυτό τον τομέα.

 

Την 2η μερα, όταν ειχα αγορασει το ΝΟΤΕ 4, στην δουλεια δεν εκανε εισερχομενες κλησεις- ημιυπόγειος χωρος-, και το εκανα επαναφορά εργοστ. δεδομενων. Δεν ηξερα ότι εχει αδυναμο σημα,, συν το ψυχολογικο σπασιμο: .. του τυπου,, δεν λειτουργει καλα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε μια εφαρμογή που έχω φτιάξει... Αλλά χρειάζεται xposed..

Μπορείτε να βρείτε και δωρεάν έκδοση στο xda...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=65239887

 

την εχω αρκετο καιρο.η εφαρμογη ειναι εξαιρετικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες,μια ερώτηση επειδη το θεμα ειναι τεράστιο και εχοντας ψαξει περισσότερο εχω μπερδευτει παρα εχω βγαλει ακρη, θελω να προχωρήσω σε αγορα του Νote 4 ποια εκδοση ειναι ποιο "future proof" και εχει λιγοτερο battery drain? ξερω οτι και η C και η F δεν θα εχει θεμα σε lag αλλα βλεπω οτι σειρα note κλεινει μετα την 4 σειρα μεχρι την 5 στον exynos και οχι στον snapdragon γιατι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις απάντηση. Κλασικά οι απαντήσεις θα είναι μοιρασμένες. Για μένα είναι λάθος να βγάζει η Samsung διαφορετικές εκδόσεις γιατί μπερδεύει τους πελάτες της, ακόμα και εμάς τους πιο "ειδικούς" που αφιερώνουμε ώρες να διαβάζουμε στα φόρουμς. Εγώ έχω το C και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά πιστεύω ότι όποιο και να πάρεις δεν θα καταλάβεις διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες,μια ερώτηση επειδη το θεμα ειναι τεράστιο και εχοντας ψαξει περισσότερο εχω μπερδευτει παρα εχω βγαλει ακρη, θελω να προχωρήσω σε αγορα του Νote 4 ποια εκδοση ειναι ποιο "future proof" και εχει λιγοτερο battery drain? ξερω οτι και η C και η F δεν θα εχει θεμα σε lag αλλα βλεπω οτι σειρα note κλεινει μετα την 4 σειρα μεχρι την 5 στον exynos και οχι στον snapdragon γιατι αυτο?

Δεν υπαρχει διαφορα φιλε μου .Πάρε οποιο θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες,μια ερώτηση επειδη το θεμα ειναι τεράστιο και εχοντας ψαξει περισσότερο εχω μπερδευτει παρα εχω βγαλει ακρη, θελω να προχωρήσω σε αγορα του Νote 4 ποια εκδοση ειναι ποιο "future proof" και εχει λιγοτερο battery drain? ξερω οτι και η C και η F δεν θα εχει θεμα σε lag αλλα βλεπω οτι σειρα note κλεινει μετα την 4 σειρα μεχρι την 5 στον exynos και οχι στον snapdragon γιατι αυτο?

 

Εγώ πάντως διαφορά σε απόδοση μεταξύ των 2 δεν είδα.

Αλλά μεγάλη διαφορά σε σήμα είδα υπέρ του F μοντέλου. Και μάλιστα ύστερα από 2 C συσκευές. Τυχαίο? Μπορεί.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα του δαχτυλικού αποτυπώματος. Βρήκα τον τρόπο και μόνο με τον δείκτη και ξεκλειδώνει 9/10 φορές. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα του δαχτυλικού αποτυπώματος. Βρήκα τον τρόπο και μόνο με τον δείκτη και ξεκλειδώνει 9/10 φορές. :)

 

Περνάς 6 φορές μόνο το δείκτη από όλες τις πιθανές πλευρές/γωνίες :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...