Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μοντελο C δεν εχει 4G+ = 300mb/s παει μεχρι 4G = 150Mb/s. Εγω το μαξ που καταφερα να πιασω με το 4G και κατω απο την κεραια που εχουμε εδω το εχω αναρτηση λιγα ποστ παραπανω, δεν παιζει να πιασει κανενας ποτε στην Ελλαδα τωρα τις μαξ ενδεικτικες ταχυτητες που δινουν. Με το 4G+ καποιος καπου μπορει να πιασει παραπανω απο οτι επιασα εγω αλλα ειναι σπανιο και πρεπει να εισαι σε συγκεκριμενη περιοχη με φουλ σημα κοντα σε καμια κεραια για να πιασεις καλη ταχυτητα 4G+.
Link to comment
Share on other sites

To C εννοείς.

Με τι δίκτυο?

Φίλος με vodafone & c δεν έχει δει ποτέ 4G+

Το G εννοώ. Είναι από Αυστραλία το κινητό μου. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε η έκδοση 6.0 θα είναι διαθέσιμη για το 910F? Κάτι είχε διαρρεύσει για Φεβρουάριο. Γνωρίζει κανείς τίποτα επίσημα; Έχω unbranded πορτογαλική έκδοση κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε η έκδοση 6.0 θα είναι διαθέσιμη για το 910F? Κάτι είχε διαρρεύσει για Φεβρουάριο. Γνωρίζει κανείς τίποτα επίσημα; Έχω unbranded πορτογαλική έκδοση κινητού.

 

Πρώτο τρίμηνο είχαν πει νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αυτά που γράφω στο snote από έγγραφα κ αλλά στοιχεία μπορεί κάποιος να τα δει?

Χρειάστηκε να γράψω από pin κάρτας τράπεζας κ κωδικούς taxisnet τι γνώμη έχετε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε η έκδοση 6.0 θα είναι διαθέσιμη για το 910F? Κάτι είχε διαρρεύσει για Φεβρουάριο. Γνωρίζει κανείς τίποτα επίσημα; Έχω unbranded πορτογαλική έκδοση κινητού.

Αναβλήθηκε λενε.. Πηγε για τελη Απριλίου και αν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αυτά που γράφω στο snote από έγγραφα κ αλλά στοιχεία μπορεί κάποιος να τα δει?

Χρειάστηκε να γράψω από pin κάρτας τράπεζας κ κωδικούς taxisnet τι γνώμη έχετε ευχαριστώ

Πρώτα μπαίνεις στο snote και μετά επιλέγεις το "ολα" για να σου εμφανίσει τα πάντα. ..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/edef5f47cbeb370c57833739a7bb3564.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/96e4b132f0d8236c7f3a66d93f6a84d5.jpg

Οχι οπως τα ειπες. 4G δειχνει στο 4G και H+ στο 3G(στην ουσια δεν ειναι 3G αλλα τεσπα)

Εγώ με wind στην Θεσσαλονίκη δεν έχω δει ποτέ να γράφει 4G ή 4G+

πώς γίνεται αυτό??. .. Πάντα μου βγάζει Η και Η+ ->στο οποίο ειναι πολύ γρήγορη η σύνδεση. .. Είχα ρωτησει στην wind και μου είπαν ότι η κάρτα sim ειναι καινούρια και δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ενεργοποίηση. .. κανεις καμιά ιδέα? ?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μπαίνεις στο snote και μετά επιλέγεις το "ολα" για να σου εμφανίσει τα πάντα. ..

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/edef5f47cbeb370c57833739a7bb3564.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/96e4b132f0d8236c7f3a66d93f6a84d5.jpg

 

Εγώ με wind στην Θεσσαλονίκη δεν έχω δει ποτέ να γράφει 4G ή 4G+

πώς γίνεται αυτό??. .. Πάντα μου βγάζει Η και Η+ ->στο οποίο ειναι πολύ γρήγορη η σύνδεση. .. Είχα ρωτησει στην wind και μου είπαν ότι η κάρτα sim ειναι καινούρια και δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ενεργοποίηση. .. κανεις καμιά ιδέα? ?

Δεν κατάλαβες μάλλον ή εγώ το είπα λάθος τα βλέπω που είναι κ ξέρω που είναι απλά ρωτάω αν μπορεί κάποιος άλλος να τα υποκλεψει κ να δει τι έχω γράψει.

Να δει κωδικούς κ τέτοια κατάλαβες?

Όχι αν πάρει το τηλέφωνο μου στα χέρια του αλλά με άλλο τρόπο αν είναι ασφαλές ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να γράψω στοιχεία εκεί κ να τα κρατάω για να τα θυμάμαι γρήγορα όταν τα χρειάζομαι αυτό εννοω

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες μάλλον ή εγώ το είπα λάθος τα βλέπω που είναι κ ξέρω που είναι απλά ρωτάω αν μπορεί κάποιος άλλος να τα υποκλεψει κ να δει τι έχω γράψει.

Να δει κωδικούς κ τέτοια κατάλαβες?

Όχι αν πάρει το τηλέφωνο μου στα χέρια του αλλά με άλλο τρόπο αν είναι ασφαλές ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να γράψω στοιχεία εκεί κ να τα κρατάω για να τα θυμάμαι γρήγορα όταν τα χρειάζομαι αυτό εννοω

Οσο ασφαλες είναι οτιδήποτε αλλο σημειωματαριο κλπ. Ουτε περισσότερο, ουτε λιγοτερο.

Εγω κατι τετοια τα κλειδώνω με το σενσορα δαχτυλου. Υπάρχει σχετικη εφαρμογή που κλειδωνεις επιλεκτικά οποιες εφαρμογές θες. Δεν ειναι καμια ιδιαιτερη προστασία αλλα κατι κανει και ειναι ταχύτατο με το δάχτυλο σε σχεση με αλλες λύσεις..

Φυσικά υπάρχουν και εξειδίκευμενες εφαρμογές πχ Password safe, που παρέχουν πολυ καλυτερη ασφαλεια αν θες να σωσεις κατι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ασφαλες είναι οτιδήποτε αλλο σημειωματαριο κλπ. Ουτε περισσότερο, ουτε λιγοτερο.

Εγω κατι τετοια τα κλειδώνω με το σενσορα δαχτυλου. Υπάρχει σχετικη εφαρμογή που κλειδωνεις επιλεκτικά οποιες εφαρμογές θες. Δεν ειναι καμια ιδιαιτερη προστασία αλλα κατι κανει και ειναι ταχύτατο με το δάχτυλο σε σχεση με αλλες λύσεις..

Φυσικά υπάρχουν και εξειδίκευμενες εφαρμογές πχ Password safe, που παρέχουν πολυ καλυτερη ασφαλεια αν θες να σωσεις κατι σημαντικό.

 

Ποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω το s6 edge plus κι εχω το εξης προβλημα: κατα τη διαρκεια των κλησεων μου κανει εναν δυνατο ηχο σαν παρασιτο ενα "χρατς" να το πω ετσι. Το εστειλα στη samsung και μου παν πως δεν εχει κατι αν και μου εστειλαν καινουριο κινητο. Το θεμα ειναι πως παλι συμβαινει το ιδιο και με αλλαγη της καρτας sim μηπως ηταν αυτο που εφταιγε. Εχετε καποια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Το FingerSecurity εμένα με είχε βολέψει πάντως. ( δεν ξέρω αν εννοεί αυτό )

 

Ναι αυτο εννοώ, πολυ καλή εφαρμογή.

 

Έγινε, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω το s6 edge plus κι εχω το εξης προβλημα: κατα τη διαρκεια των κλησεων μου κανει εναν δυνατο ηχο σαν παρασιτο ενα "χρατς" να το πω ετσι. Το εστειλα στη samsung και μου παν πως δεν εχει κατι αν και μου εστειλαν καινουριο κινητο. Το θεμα ειναι πως παλι συμβαινει το ιδιο και με αλλαγη της καρτας sim μηπως ηταν αυτο που εφταιγε. Εχετε καποια ιδεα;
Θα πρέπει να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου. Το παρόν topic αφορά το note 4 και ως εκ τούτου το ερώτημα σου είναι off topic.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα αλλα μου παν να ρωτησω κι εδω γιατι ειχε αναφερθει κατι αντιστοιχο

 

Εγώ προσωπικά δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο..

Η μνήμη μου πάντως δεν είναι και η καλύτερη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα αλλα μου παν να ρωτησω κι εδω γιατι ειχε αναφερθει κατι αντιστοιχο

 

το hd voice το προκαλουσε

Link to comment
Share on other sites

το hd voice το προκαλουσε

 

Και να συμπληρώσω ότι από πάροχο cosmote είχανε αναφέροι κάποιοι φίλοι τέτοια θέματα στο παρελθόν..

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το hd voice το προκαλουσε

 

Τι είναι το hd voice ? Είναι του συστήματος κάποια λειτουργία που μπορώ να απενεργοποιήσω η πρόκειται για εφαρμογή; Γιατί κάτι παρόμοιο (αν οχι το ίδιο) κάνει το δικό μου Note 4. Είμαι με Wind.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το hd voice ? Είναι του συστήματος κάποια λειτουργία που μπορώ να απενεργοποιήσω η πρόκειται για εφαρμογή; Γιατί κάτι παρόμοιο (αν οχι το ίδιο) κάνει το δικό μου Note 4. Είμαι με Wind.

νομιζω οτι ειναι απο τον παροχο.δεν ξερω αν υπαρχει κατι στη συσκευη.απλα θυμαμαι οτι ειχε γινει θεμα,εγω ειμαι απο τη μερα που το πηρα με custom rom οποτε δεν ξερω.καλο θα ειναι να παρεις τον παροχο σου μηπως βρεις ακρη και να ενημερωνεις το λογισμικο σου

Link to comment
Share on other sites

Πάρη διάνα έπεσες, το πρώτο που σκέφτηκα μιας και αυτά είναι απλά ένα δείγμα των δυνατοτήτων του! Αλλά φαίνεται στις εφαρμογές διαχειριστή και για να περάσει ως εφαρμογή συστήματος απαιτεί root.

Συμφωνώ με καθαρό πέρασμα ρομ και αλλαγή κωδικών, εκτός και αν υπάρχει πρόσβαση μέσω υπολογιστή ή άλλης συσκευής..

 

@johnphone @sosimple2 άφησα το πρώτο μήνυμα και αφήσαμε γενικά τη συζήτηση περισσότερο για την υπενθύμιση του τί διακυβεύεται μέσα στη τόση τεχνολογία που μας κατακλύζει πλέον στην καθημερινότητα μας.. αλλά έσβησα τα υπόλοιπα για να μην ξεκινήσει μια συζήτηση δίχως τέλος, στη λάθος ενότητα!

 

Πάντως υπάρχουν τρόποι για να ελέγξετε τι μπαίνει και τι βγαίνει απ'τις συσκευές σας (κινητό, tablet, pc), απλά απαιτεί χρόνο και λίγο διάβασμα.

Σε πρώτη φάση πάντως θα συμβούλευα τον φίλο μακρυά από WiFi, ασχέτως αν είναι γνωστών ή φίλων, δοκιμαστικά για μια εβδομάδα.

 

Καλησπέρα στην παρέα, επανέρχομαι στο θέμα μιας και ακόμα και εχθές το βράδυ ειχα αλλο ενα κρούσμα και ήξεραν με ποιον μιλάω και τι είπα και έστειλαν και φωτός με συνομιλία στο Facebook, και άλλα τέτοια, ερώτηση πρώτη λοιπόν, ποιος είναι ο τρόπος να ελέγξουμε τι μπαίνει και τι βγαίνει στη συσκευή μας,

Δεύτερον δεν ξέρω, αλλα δεν νομίζω το wi-fi να εχει και πολυ σχέση μιας κι έχω βρεθεί σε μέρος που ειχα μονο το ίντερνετ του παροχου, και πάλι ήξεραν,

Τρίτη ερώτηση αν κάνω backup τα δαιδομενα μου κάνω καθαρή εγκατάσταση και τα ξαναπερασω υπάρχει κίνδυνος να εγκατασταθεί εκ νεου αυτή η "κατασκοπευτικη" εφαρμογή?

Τέταρτον που μπορώ να βρω την τελευταία εομ για την συσκευή μου (F Portugal)

Και πέμπτων και σημαντικότερο, αν και έχω μιλήσει με διάφορους ακόμα και με εισαγγελέα όπως σας ειχα γραψει παραπάνω πιστεύει κανένας η γνωρίζει αν μπορώ να κάνω κάτι νομικά?

Δεν θέλω να σας κουράσω αλλα ακόμα κι εγώ πριν λίγο καιρό που μου το έλεγαν γνωστοί απλά γελούσα, τώρα κυριολεκτικά έχω χάσει τον ύπνο μου,

Και πάλι ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να κάνεις μήνυση κατά αγνώστων! Τώρα για την ρομ μπορείς νατην βρεις στο sammobile αν δεν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...