Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω απορια γιατι ανοιγει τ συσκευη και αλλάζει πλακέτα ? και δεν κανει αντικατασταση συσκευής...? μπορώ ν βρω καπου που να το αναφερει ?σε καμένη συσκευη αναφέρομαι

Γιατί η συσκευή δεν αποτελείται από μια πλακέτα/μητρική. Με την ίδια λογική εάν σου καεί η μητρική του υπολογιστή σου θα έπρεπε να σου κάνουν αντικατάσταση όλης της μονάδας;

Φυσικά και όχι, αυτή είναι η πολιτική όλων των εταιρειών εκτός Apple αν δεν απατώμαι.

 

Όσον αφορά το θέμα κάλυψης, προβλημάτων κατά τη διάρκεια δεδομένων κλπ. κανένα πρόβλημα και απ'τη δική μου τη μεριά. Δεν έχω χάσει καμία κλήση (ούτε κάποια διακοπή) και δουλεύω data συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη εχει βγει προβληματικο σε γενικες γραμμες το note 4 ??

Εγω που εχω το προβλημα με το μη εγγεγραμενο στο δικτυο ακομα δεν εχω βγαλει ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει βγει προβληματικο σε γενικες γραμμες το note 4 ??

Εγω που εχω το προβλημα με το μη εγγεγραμενο στο δικτυο ακομα δεν εχω βγαλει ακρη..

 

Αυτό μου το κάνει και μένα. Στα Σεπόλια συγκεκριμένα που η κάλυψη της Cosmote είναι αστεία. Μπορεί να δείχνει ότι έχω σήμα αλλά όταν καλέσω να γράφει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε πρόβλημα με το σήμα πάντως κάντε έναν κόπο και δοκιμάστε από κάποιον γνωστό σας μια άλλη εταιρία.

 

σε όλες τις εταιρίες υπάρχουν περιοχές με κενά στην κάλυψη.

 

όπως επίσης κανείς δεν σας έχει υπογράψει ότι η συσκευή που αγοράσατε δεν μπορεί να έχει κατασκευαστικό πρόβλημα.

 

γι' αυτό υπάρχουν οι εγγυήσεις και τα εξουσιοδοτημένα service.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν έχει καμιά σχέση με εταιρεία. είναι προβληματικό δυστυχώς το τηλέφωνο. το έχω ψαξει παρα πολύ. το κάνει κυρίως όταν αλλάζει το δικτυο των data δηλαδή αν σε μια περιοχη εχεις 4g και ξαφνικα εχει 3g τοτε κοβει την ομιλια και προσπαθεις να το κλεισεις αλλα για καποια δευτερόλεπτα δεν ανταποκρίνεται ωσπου κλεινει μονο του. δυστυχώς είναι πρόβλημα του τηλεφωνου παιδια
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν έχει καμιά σχέση με εταιρεία. είναι προβληματικό δυστυχώς το τηλέφωνο. το έχω ψαξει παρα πολύ. το κάνει κυρίως όταν αλλάζει το δικτυο των data δηλαδή αν σε μια περιοχη εχεις 4g και ξαφνικα εχει 3g τοτε κοβει την ομιλια και προσπαθεις να το κλεισεις αλλα για καποια δευτερόλεπτα δεν ανταποκρίνεται ωσπου κλεινει μονο του. δυστυχώς είναι πρόβλημα του τηλεφωνου παιδια

 

Περίμενα ένα fix από την Samsung για αυτό το πρόβλημα.

Υπάρχει και στην έκδοση με τον exynos ή μόνο εδώ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε exynos δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο. Ας πουν και άλλοι να δούμε. Το θέμα είναι συμβαίνει σε όλα τα f ή τυχαίνει σε κάποια;
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ένα fix από την Samsung για αυτό το πρόβλημα.

Υπάρχει και στην έκδοση με τον exynos ή μόνο εδώ;

 

εχω το f σχεδον απο τοτε που βγηκε.τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε.και καθε μερα το λιωνω με τα δεδομενα.μαλλον απλα ετυχε καποιες συσκευες να εχουν καποιο θεμα.και καποιους γνωστους που ρωτησα κανενα προβλημα.εχω περασει ολες τις στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Τρεχαγυρευόπουλος δύσπιστε ... τα data στο κινητό μου δεν κλείνουν ποτέ. Όταν λέμε ότι ένα κινητό έχει πρόβλημα στην λήψη του σήματος προφανώς όλοι μας καταλαβαίνουμε τι εννοούμε.

 

οταν είσαι σε LTE και εχεις ανοιχτα data δεν αλλάζει κανενα δύκτιο.

οταν είσαι σε HSDPA+ και εχεις ανοιχτά data δεν αλλάζει κανένα δύκτιο.

παρομοίως και σε GSM .

 

και προφανώς η ισχύς του σήματος δεν αλλάζει εάν τα data είναι ανοιχτά η κλειστά.

 

(όλα τα προηγούμενα με την προϋπόθεση να μην έχει εκείνη την στιγμή πρόβλημα στο σήμα η εταιρία κινητής κλπ

Αρα τώρα μου ξεκαθαριζεις οτι είναι η συσκευή προβληματική; ;; Τι μου συστήνεις να κάνω.; Να το πάρω πάλι πίσω. Είδη μου είπαν οτι ελεγξαν τι συσκευή με ειδικό μηχάνημα οτι το σήμα του είναι τέλειο και την δεύτερη φορά που το πήγα μου αλλαξαν πλακέτα. Τι αλλο να κάνω; ;;

From N9
Link to comment
Share on other sites

Τρεχαγυρευόπουλος δύσπιστε ... τα data στο κινητό μου δεν κλείνουν ποτέ. Όταν λέμε ότι ένα κινητό έχει πρόβλημα στην λήψη του σήματος προφανώς όλοι μας καταλαβαίνουμε τι εννοούμε.

 

οταν είσαι σε LTE και εχεις ανοιχτα data δεν αλλάζει κανενα δύκτιο.

οταν είσαι σε HSDPA+ και εχεις ανοιχτά data δεν αλλάζει κανένα δύκτιο.

παρομοίως και σε GSM .

 

και προφανώς η ισχύς του σήματος δεν αλλάζει εάν τα data είναι ανοιχτά η κλειστά.

 

(όλα τα προηγούμενα με την προϋπόθεση να μην έχει εκείνη την στιγμή πρόβλημα στο σήμα η εταιρία κινητής κλπ κλπ)

Αυτά πού λες δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση. Δηλαδή αν είσαι σε περιοχή που έχει LTE και μετακινηθείς σε μιά άλλη που έχει σκέτο G, η συσκευή σου δεν θα αλλάξει δίκτυο και θα παραμείνει σε LTE?? Φυσικά και θα αλλάξει κάτάσταση και εξ αιτίας αυτού παρουσιάζεται πολλές φορές η απώλεια σήματος κατά την εναλλαγή. Δέν θα έπρεπε βέβαια να συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά το έχω δεί να συμβαίνει σε όλες τις συσκευές που έχουν περάσει απο τα χέρια μου (και είναι πολλές...) και θα το παρατηρήσουν έντονα όσοι μετακινούνται πολύ και δέχονται/κάνουν συνεχείς κλήσεις.

Επίσης, όταν βρισκόμαστε σε κατάσταση δικτύου G-E και πραγματοποιηθεί κλήση, τότε αυτομάτος κλείνουν τα data και επανέρχονται όταν τελειώσει η κλήση.

 

 

Δηλαδη εχει βγει προβληματικο σε γενικες γραμμες το note 4 ??

Εγω που εχω το προβλημα με το μη εγγεγραμενο στο δικτυο ακομα δεν εχω βγαλει ακρη..

Όχι δεν έχει βγεί προβληματικό σε γενικές γραμμές το note 4, απλά λόγω του χαμηλού sar είναι πιο ασθενές ο πομποδέκτης του σε σχέση με άλλα. Δοκίμασε να μετακινηθείς σε άλλη περιοχή και αν δείς οτι και πάλι έχεις τα ίδια, τότε το ψάχνεις. Γενικά να ξέρετε, οτι όλα τα samsung λόγω του πολύ χαμηλού sar , ποτέ δεν ήταν υπόδειγμα εκπομπής/λήψης

 

Αυτό μου το κάνει και μένα. Στα Σεπόλια συγκεκριμένα που η κάλυψη της Cosmote είναι αστεία. Μπορεί να δείχνει ότι έχω σήμα αλλά όταν καλέσω να γράφει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο.
Είναι καθαρά θέμα περιοχής και παρόχου, δοκίμασε να το γυρίσεις σε απλό g, μπορεί να είναι καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα περιοχής και παρόχου, δοκίμασε να το γυρίσεις σε απλό g, μπορεί να είναι καλύτερα.

 

I know, boy. Το διαπίστωσα και στο μετρό αυτό. Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι φταίει η συσκευή μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν βρισκόμαστε σε κατάσταση δικτύου G-E και πραγματοποιηθεί κλήση, τότε αυτομάτος κλείνουν τα data και επανέρχονται όταν τελειώσει η κλήση.

 

Στο s4 και στο m8 που εχω οταν είμαι σε 4G/3G και δεχθώ κλήση αυτόματα τα data πάνε σε H mode.

Δεν ισχύει αυτό στο note ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στο s4 και στο m8 που εχω οταν είμαι σε 4G/3G και δεχθώ κλήση αυτόματα τα data πάνε σε H mode.

Δεν ισχύει αυτό στο note ;

Εγώ έγραψα για κατάσταση G/E, γι'αυτό που λες εσύ είναι ανάλογα την περιοχή και το σήμα που δέχεσαι εκείνη τη στιγμή και πέφτει στην πιο σταθερή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα αλλαγής του εταιρικού συμβολαίου και όπως και τα προηγούμενα χρόνια η μετάβαση στο 4 ήταν μονόδρομος :)

Δες που για ένα δίμηνο δε πρόλαβα το 5 lol. ΤΕΣΠΑ. Next year.

ερώτηση γιατί με έφαγε η κόρη μου. Το 3 είχε ένα gesture να περνάς από φωτογραφία σε φωτογραφία κάνοντας μία κίνηση στον αέρα. Στο 4 δε το έχω βρει και με έχει φάει η κόρη μου. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα αλλαγής του εταιρικού συμβολαίου και όπως και τα προηγούμενα χρόνια η μετάβαση στο 4 ήταν μονόδρομος :)

Δες που για ένα δίμηνο δε πρόλαβα το 5 lol. ΤΕΣΠΑ. Next year.

ερώτηση γιατί με έφαγε η κόρη μου. Το 3 είχε ένα gesture να περνάς από φωτογραφία σε φωτογραφία κάνοντας μία κίνηση στον αέρα. Στο 4 δε το έχω βρει και με έχει φάει η κόρη μου. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα αλλαγής του εταιρικού συμβολαίου και όπως και τα προηγούμενα χρόνια η μετάβαση στο 4 ήταν μονόδρομος :)

Δες που για ένα δίμηνο δε πρόλαβα το 5 lol. ΤΕΣΠΑ. Next year.

ερώτηση γιατί με έφαγε η κόρη μου. Το 3 είχε ένα gesture να περνάς από φωτογραφία σε φωτογραφία κάνοντας μία κίνηση στον αέρα. Στο 4 δε το έχω βρει και με έχει φάει η κόρη μου. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω?

Δεν δουλεύει για κανένα λόγο σε εμένα...βάλε αυτή την εφαρμογή και ενεργοποίησε τα κρυμμένα μενού των air gestures μήπως και δουλέψει για εσένα!https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.smtechies.note4hiddenfeatures

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει για κανένα λόγο σε εμένα...βάλε αυτή την εφαρμογή και ενεργοποίησε τα κρυμμένα μενού των air gestures μήπως και δουλέψει για εσένα!https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.smtechies.note4hiddenfeatures

 

 

Thnx. Θα το τσεκάρω από αύριο που θα έχω Ίντερνετ και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Δε δούλεψε η εφαρμογή τελικά. Άνευ gestures ακόμη

 

μονο σε μια custom rom το εχω δει να δουλευει ως τωρα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει για κανένα λόγο σε εμένα...βάλε αυτή την εφαρμογή και ενεργοποίησε τα κρυμμένα μενού των air gestures μήπως και δουλέψει για εσένα!https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.smtechies.note4hiddenfeatures

 

Ούτε και σε μένα είχε δουλέψει για κάποιον περίεργο λόγο.

Τώρα όσον αφορά το σήμα, έτσι είναι σε όλα τα Note παιδιά λόγω χαμηλού σαρ. Και με το 4 αλλά και με το 3 παλι, έχω θέμα συχνά μιας και μετακινούμαι συνεχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα και ποιότητα ομιλίας.

Έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το Μ8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα και ποιότητα ομιλίας.

Έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με το Μ8.

Και εγώ το ίδιο....μπορεί να δείχνει ότι δεν έχει σήμα δηλαδή 1-2 η και 0 γραμμές αλλά μιλάω κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο....μπορεί να δείχνει ότι δεν έχει σήμα δηλαδή 1-2 η και 0 γραμμές αλλά μιλάω κανονικά!!

Όλα μου τα κινητά τα τεστάρω στο πατρικό μου που έχει τραγικό σήμα ή cosmote. Τα μόνα κινητά που δεν χρειάζεται να βγω στην αυλή για να μιλήσω ήταν το Μ8 και Note Edge.

Με το Note εγώ μιλούσα κανονικά και το LG G3 της κόρης μου έχανε το σήμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και ξεκλειδωσα το note με την βοήθεια ενος φίλου και με σχετικα χαμηλό κόστος...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχτές το βράδυ το κινητό μου έμεινε από μπαταρία αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί ήμουν σινεμά.

Όταν πήγα σπίτι για να το φορτίσω το κινητό έβγαλε την εικόνα της μπαταρίας και έκανε επανεκκίνηση με την μία, ξανά η μπαταρία και επανεκκίνηση πάλι, αυτό το πράγμα συνεχιζόταν ασταμάτητα.

 

Όταν πήγα να το ανοίξω κανονικά έγραψε Galaxy Note 4 και πάλι επανεκκίνηση και τα ίδια ξανά.

Το κινητό δεν μπαίνει ούτε σε recovery.

 

Μέτρησα την μπαταρία και δεν έχει θέμα, την δοκίμασα και σε άλλο κινητό και ανοίγει κανονικά με την μπαταρία μου.

 

Το μόνο μενού που μπορώ να μπω είναι αυτό με το vol down + home + power. Από εκεί δοκίμασα να περάσω πάλι την ROM μέσω ODIN αλλά και πάλι (εφόσον πέρασε κανονικά) ξεκίνησε τα Loop.

 

Καμία ιδέα πριν το στείλω στο σέρβις ;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...