Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηρθα και γω σημερα στην παρεα του note .το πηρα καινουριο απο γερμανο.ειχα το s6 που εστρωσε μετα την τελευταια 5.1.1 αλλα ειπα οτι το επομενο θα ειναι note γιατι ποτε δεν ειχα αν και ημουν κοντα πολλες φορες.περιμενα το note5 αλλα οπως και το s6 εχει μερικα μειον για μενα, αλλους μπορει να μην τους ενοχλουν αλλα η συμβιωσει με το s6 μου έδειξε οτι δεν μου καθοντε καλα .η μπαταρια που δεν βγαίνει και η εξτρα καρτα γιαυτο πηγα στο 4 και δεν περιμενα το 5.

 

καλησπερα μπορεις να μου πεις αν απο τον γερμανο ειναι unbranded και καθαρο απο εφαρμογες και λογοτυπο της cosmote

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορεις να μου πεις αν απο τον γερμανο ειναι unbranded και καθαρο απο εφαρμογες και λογοτυπο της cosmote

 

Ειναι τις cosmote .η εφαρμογές που εχει μεσα τις εβγαλα ολες.τα update απο οτι ειδα τα περνει αρκετα γρηγορα.

 

Κατι που θελω να ρωτησω μεσα στις ρυθμίσεις εκει στην μπαταρία εχει τσεκ για γρηγορη φορτιση ,αν το ξετικαρω θα κανει κανονικη φορτισει και ας εχω τον γρηγορο φορτιστη?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κατι που θελω να ρωτησω μεσα στις ρυθμίσεις εκει στην μπαταρία εχει τσεκ για γρηγορη φορτιση ,αν το ξετικαρω θα κανει κανονικη φορτισει και ας εχω τον γρηγορο φορτιστη?

 

Ας πούμε καλύτερα πως η φόρτιση του θα είναι λιγότερο γρήγορη (μιας και ο ταχυφορτιστής δεν επηρεάζεται) αλλά θα δεις βελτίωση σίγουρα και στη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε καλύτερα πως η φόρτιση του θα είναι λιγότερο γρήγορη (μιας και ο ταχυφορτιστής δεν επηρεάζεται) αλλά θα δεις βελτίωση σίγουρα και στη κατανάλωση.

 

Ευχαριστώ Λάζαρε. Πάντως η διαφορα στην μπαταρια με το s6 ειναι αρκετα μεγαλη... :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια παιδιάστικη ίσως ερώτηση αλλα τι να κάνω με τρώει ο κ...λος μου για αλλαγή. Απο τον περασμένο Οκτώβριο εχω το iPhone 6 .πριν απο αυτο ειχα το lg g2..

Δεν εχω κανενα παράπονο στους τόσους μήνες δεν εχω δει την συσκευη να κολλάει με αφήνει παραπανω απο ικανοποιημένο η ταχύτητα η απόκριση και η κάμερα του αλλα με τρώει για αλλαγή..

Μιμια λοιπόν για Νοτε 4 f εσείς που το έχετε τι λέτε ? εχω δουλέψει σε καταστήματα το μοντέλο αλλα και για καμία ωριτσα ενός φίλου και συνάντησα καθυστερήσεις και lag σε καποια σημεία. Δεν θελω να πω πως δεν ειναι καλό το τηλεφωνο όσα ίσα λέω πως δεν θα έπρεπε να υπαρχουν.. Η δικιά σας εμπειρία χρήσης τι λέει ? ο μόνος λόγο που θελω Νοτε ειναι για το πενάκι το οποίο είδα πως ας πουμε όταν άνοιγα για σημείωση δεν ειχε και το πιο ακαριαίο άνοιγμα τις εφαρμογής...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια παιδιάστικη ίσως ερώτηση αλλα τι να κάνω με τρώει ο κ...λος μου για αλλαγή. Απο τον περασμένο Οκτώβριο εχω το iPhone 6 .πριν απο αυτο ειχα το lg g2..

Δεν εχω κανενα παράπονο στους τόσους μήνες δεν εχω δει την συσκευη να κολλάει με αφήνει παραπανω απο ικανοποιημένο η ταχύτητα η απόκριση και η κάμερα του αλλα με τρώει για αλλαγή..

Μιμια λοιπόν για Νοτε 4 f εσείς που το έχετε τι λέτε ? εχω δουλέψει σε καταστήματα το μοντέλο αλλα και για καμία ωριτσα ενός φίλου και συνάντησα καθυστερήσεις και lag σε καποια σημεία. Δεν θελω να πω πως δεν ειναι καλό το τηλεφωνο όσα ίσα λέω πως δεν θα έπρεπε να υπαρχουν.. Η δικιά σας εμπειρία χρήσης τι λέει ? ο μόνος λόγο που θελω Νοτε ειναι για το πενάκι το οποίο είδα πως ας πουμε όταν άνοιγα για σημείωση δεν ειχε και το πιο ακαριαίο άνοιγμα τις εφαρμογής...

 

αν δεν θες lag κλπ.μεινε σε iphone

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια παιδιάστικη ίσως ερώτηση αλλα τι να κάνω με τρώει ο κ...λος μου για αλλαγή. Απο τον περασμένο Οκτώβριο εχω το iPhone 6 .πριν απο αυτο ειχα το lg g2..

Δεν εχω κανενα παράπονο στους τόσους μήνες δεν εχω δει την συσκευη να κολλάει με αφήνει παραπανω απο ικανοποιημένο η ταχύτητα η απόκριση και η κάμερα του αλλα με τρώει για αλλαγή..

Μιμια λοιπόν για Νοτε 4 f εσείς που το έχετε τι λέτε ? εχω δουλέψει σε καταστήματα το μοντέλο αλλα και για καμία ωριτσα ενός φίλου και συνάντησα καθυστερήσεις και lag σε καποια σημεία. Δεν θελω να πω πως δεν ειναι καλό το τηλεφωνο όσα ίσα λέω πως δεν θα έπρεπε να υπαρχουν.. Η δικιά σας εμπειρία χρήσης τι λέει ? ο μόνος λόγο που θελω Νοτε ειναι για το πενάκι το οποίο είδα πως ας πουμε όταν άνοιγα για σημείωση δεν ειχε και το πιο ακαριαίο άνοιγμα τις εφαρμογής...

 

Έχω και τα δυο, μείνε οπως είσαι εκτός αν σε τρώνε τα 500. όχι οτι δεν αξίζει το νοτε, είναι φοβερό και μπαταρία σχεδόν διπλάσια απο το 6. μακριά απο alaxy s6.... αν σου πέρασε από το μυαλό:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν μου πέρασε καν..

Λες ε ; ΕΣΥ που τα δουλεύεις και τα δυο τι διαφορες βλεπεις στην ουσία "

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν μου πέρασε καν..

Λες ε ; ΕΣΥ που τα δουλεύεις και τα δυο τι διαφορες βλεπεις στην ουσία "

διαφορά σε ταχύτητα δεν υπάρχει, μονο οι διαφορές του λειτουργικού που νομίζω ήδη το ξέρεις, και συν του νοτε που ειναι αλλη συσκευή και κατηγορία. απο εκει και περα εσυ αποφασίζεις.μη ξεχνάς και το μέγεθος και το βάρος σε σύγκριση με το 6. εγω τα θελω και τα δυο :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο 8πύρηνο μοντέλο να γλιτώσεις λίγο λαγκ και μικροπροβληματάκια ; για φωτογραφική δεν θα έχεις παράπονο. Σε όλα τα συγκριτικά την βγάζουν άψογη την κάμερα του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το f πριν 20 μέρες περίπου branded από cosmote. Ημερομηνία κατασκευής Ιούνιο '15 με προεγκατεστημένη 5.0.1.

Δεν έχει καθόλου lag ειδικά σε recent apps και κάμερα όπως έχουν αναφέρει πολλοί. Μόνο το ενεργό σημείωμα μερικές φορές κάνει 1-2 δεύτερα να ανοίξει.

Samsung Galaxy Note 4 - Samsung Galaxy S7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το f πριν 20 μέρες περίπου branded από cosmote. Ημερομηνία κατασκευής Ιούνιο '15 με προεγκατεστημένη 5.0.1.

Δεν έχει καθόλου lag ειδικά σε recent apps και κάμερα όπως έχουν αναφέρει πολλοί. Μόνο το ενεργό σημείωμα μερικές φορές κάνει 1-2 δεύτερα να ανοίξει.

 

Και γω το εχω απο την δευτερα και ειμαι υπερβολικά ευχαριστημενος απο το note δεν το περιμενα τοσο καλο .και μενα ειναι απο γερμανο παραγωγη τελος ιουλιου με 5.0 1

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.......στο note 3 δούλευα αρκετά το μεσαίο κουμπί για να κλείνω εφαρμογές είτε για να πηγαίνω από εφαρμογή σε εφαρμογή. Στο note 4 αυτό γίνεται με το αριστερό "εικονικό" κουμπί το οποίο όμως δε με βολεύει. Αλλάζει κάπως αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.......στο note 3 δούλευα αρκετά το μεσαίο κουμπί για να κλείνω εφαρμογές είτε για να πηγαίνω από εφαρμογή σε εφαρμογή. Στο note 4 αυτό γίνεται με το αριστερό "εικονικό" κουμπί το οποίο όμως δε με βολεύει. Αλλάζει κάπως αυτό;

 

Γινεται αλλα μονο με Custom Rom....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα από 3,5 μηνες με την dual sim εκδοση S D 805 είμαι πολύ ευχαριστημένος σχεδόν καθολου lag και κολληματα......μεχρι την στιγμη που χθες μου ηρθε και το Lg G4 dual sim....

Μεχρι χθες πιστευα ότι το Note 4 ειχε την καλυτερη καμερα.....και το καλυτερο UI......δυστοιχος αλλαξα γνωμη.......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με τα βίντεο που τραβάω. Ο ήχος προηγείται της εικόνας περίπου 1 δευτερόλεπτο. Παρατήρησα πως όταν πατάω το κουμπί για εγγραφή, αρχίζει να χρονομετρεί μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Είναι bug ή τίποτα άλλο; Είμαι με 5.0.1. Αν το έχει κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με τα βίντεο που τραβάω. Ο ήχος προηγείται της εικόνας περίπου 1 δευτερόλεπτο. Παρατήρησα πως όταν πατάω το κουμπί για εγγραφή, αρχίζει να χρονομετρεί μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Είναι bug ή τίποτα άλλο; Είμαι με 5.0.1. Αν το έχει κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Thanks

Σου εμφανίζεται σε κάθε διαφορετική ανάλυση αυτό το πρόβλημα; (30/60fps/720p κλπ.)

Δοκίμασε και με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας απ'το Play Store να δεις αν σου εμφανίζεται κι εκεί, αν ναι καλό θα ήταν εφόσον έχεις εγγύηση να το πας σε κάποιο αναγνωρισμένο Service.

Για αρχή δοκίμασε και Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της κάμερας μήπως κάτι απλά έχει κολλήσει.

 

Edit: Επίσης σε περίπτωση που έχεις επιλέξει αποθήκευση σε εξωτερική κάρτα δοκίμασε και την επιλογή αποθήκευσης στη συσκευή, αν διορθωθεί σημαίνει πως θες πιο γρήγορη κάρτα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σου εμφανίζεται σε κάθε διαφορετική ανάλυση αυτό το πρόβλημα; (30/60fps/720p κλπ.)

Δοκίμασε και με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας απ'το Play Store να δεις αν σου εμφανίζεται κι εκεί, αν ναι καλό θα ήταν εφόσον έχεις εγγύηση να το πας σε κάποιο αναγνωρισμένο Service.

 

Για αρχή δοκίμασε και Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της κάμερας μήπως κάτι απλά έχει κολλήσει.

 

Edit: Επίσης σε περίπτωση που έχεις επιλέξει αποθήκευση σε εξωτερική κάρτα δοκίμασε και την επιλογή αποθήκευσης στη συσκευή, αν διορθωθεί σημαίνει πως θες πιο γρήγορη κάρτα.

Τελικά με την εφαρμογήCamera 360δεν υπάρχει πρόβλημα . Συμπεραινω δηλαδή πως ΤΟ 5.0.1 . έχει δημιουργήσει ακόμα ένα πρόβλημα . Ευχαριστώ για τις συμβουλές .

Edited by babis79st
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα ! Έχω μία απορία, εχω κατεβάσει το παιχνίδι wwe importals.

Όταν το κατέβασα μου έδειχνε ότι έχει μέγεθος πολύ μεγάλο 1GB από όσο θυμάμαι.

Τώρα αν πάω στη διαχείριση εφαρμογών μου το βγάζει 93,29 ΜΒ.

Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα ! Έχω μία απορία, εχω κατεβάσει το παιχνίδι wwe importals.

Όταν το κατέβασα μου έδειχνε ότι έχει μέγεθος πολύ μεγάλο 1GB από όσο θυμάμαι.

Τώρα αν πάω στη διαχείριση εφαρμογών μου το βγάζει 93,29 ΜΒ.

Πως γίνεται αυτό?

 

93mb είναι μόνο το εκτελέσιμο αρχείο (.apk) ενώ 1giga είναι όλο το παιχνίδι μαζί με τα δεδομένα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα με το Note 4 απο χθες.Η οθονη αφης δεν αποκρινεται σωστα με τα δαχτυλα.Συγκεκριμενα, αλλου παταω και περιπου 2 εκατοστα ποιο μακρυα πιανει.Με το s-pen κανενα πρόβλημα.Δουλευει καλα.Δοκιμασα και το πρόγραμμα touchscreen calibration και εδειχνε οτι δουλευουν σωστα τα δαχτυλα με την οθόνη, αλλά μετα πάλι εξω απο το πρόγραμμα, οπουδηποτε αλλού δεν δουλευει σωστα.Τι μπορεί να φταίει;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα με το Note 4 απο χθες.Η οθονη αφης δεν αποκρινεται σωστα με τα δαχτυλα.Συγκεκριμενα, αλλου παταω και περιπου 2 εκατοστα ποιο μακρυα πιανει.Με το s-pen κανενα πρόβλημα.Δουλευει καλα.Δοκιμασα και το πρόγραμμα touchscreen calibration και εδειχνε οτι δουλευουν σωστα τα δαχτυλα με την οθόνη, αλλά μετα πάλι εξω απο το πρόγραμμα, οπουδηποτε αλλού δεν δουλευει σωστα.Τι μπορεί να φταίει;

 

Για μένα παρε backup με το kies3 και κανε Hard reset....να δουμε αν στρώση.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και πως κανουμε hard reset;

Για τα αρχεια μου να κανω hard reset;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την βρηκα την λύση, χάρη στην βοήθεια του xda.Στο τέλος της σελίδας η λύση: http://forum.xda-developers.com/note-4-tmobile/help/touch-screen-issues-root-t2986883

george cc
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...