Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα σου πω για την σημερινή μου χρηση: 10 λεπτα οθόνης με wifi, 5 λεπτα κλήσεων, 8 ώρες σε flight mode και με τελευταια φόρτιση πριν 17 ώρες είμαι στο 95%... Μην σε απασχολεί καθόλου το θέμα τηε μπαταρίας σε αυτό το κινητό....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πολιτική εχει η motorola για τις ευρωπαικες παραεισαγωγές?Τις καλύπτει τις συσκευές?

Είχα ρωτήσει για το παλιό moto g και είχα πάρει θετική απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικο ειναι η αντοχη της οθονης

ουτε μηνα δεν το εχει η γυναικα και εχει γεμμισει τεραστιες γρατσουνιες.

υποτιθεται οτι εχει gorilla glass 3 αλλα απ οτι φαινετε ειναι μαιμου gorilla.

Το πιο ασχημο ειναι που σε τηλ με την εδω αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι αλλαζει υποχρεωτικα (???) ολη η οθονη και οτι κανει 90 ευρω. Αθλια τιμη να θες τα μισα περιπου χρηματα απο την αγορα για να αλλαξεις το καλυμα της οθονης. Προσπαθω να βρω τιποτα απο εξω και ενημερωνω.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικο ειναι η αντοχη της οθονης

ουτε μηνα δεν το εχει η γυναικα και εχει γεμμισει τεραστιες γρατσουνιες.

υποτιθεται οτι εχει gorilla glass 3 αλλα απ οτι φαινετε ειναι μαιμου gorilla.

Το πιο ασχημο ειναι που σε τηλ με την εδω αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι αλλαζει υποχρεωτικα (???) ολη η οθονη και οτι κανει 90 ευρω. Αθλια τιμη να θες τα μισα περιπου χρηματα απο την αγορα για να αλλαξεις το καλυμα της οθονης. Προσπαθω να βρω τιποτα απο εξω και ενημερωνω.

 

μηπως δεν έχετε αφαιρέσει το εργοστασιακό screen protector, το οποίο μάλλον δεν ειναι και ιδιαίτερα καλό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πέρασα ένα 6μηνο με Nexus 5 που έχει επίσης Gorilla Glass 3 δεν βλέπω καμία σημαντική διαφορά με το Moto G. Και με 3 βδομάδες που το έχω χωρίς Screen Protector μια χαρά είναι η οθόνη. Την σκουπίζω με ένα πανάκι για γυαλιά και είναι όπως την πρώτη μέρα. Δεν κυνηγάω την τύχη μου φυσικά, και δεν προσπαθώ να την χαράξω επίτηδες και γενικά το προσέχω.

 

Αγόρασα σήμερα και flip shell σε λευκό χρώμα. Μου αρέσει η διχρωμία που κάνει με την μαύρη συσκευή. Ήθελε να τo βγάλω και να τo επανατοποθετήσω 2-3 φορές μέχρι να κάτσει απόλυτα σωστά και να δουλεύουν όπως πρέπει τα hardware πλήκτρα στο πλάι, αλλά τέλος καλό όλα καλά. Και φυσικά, για όποιον έχει φόβους για την μακροβιότητα του power button μετά από χιλιάδες φορές που θα το πιέσει, αν και δεν πιστεύω προσωπικά πως θα υπάρχει θέμα, με αυτή τη λύση δεν χρειάζεται να το ξαναπατήσει ποτέ μιας και όταν ανοίγεις το "καπάκι" ανάβει και η οθόνη μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπεσε κατω όταν εβγαινα απο το αυτοκίνητο πριν ερθει η θήκη και έσκασε αρχικα με τη γωνία και δυστυχώς μετα με την οθόνη. Έκανε 2 μικρά σημαδακια που τα βλέπεις σε έντονο φως με κλειστή την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πέρασα ένα 6μηνο με Nexus 5 που έχει επίσης Gorilla Glass 3 δεν βλέπω καμία σημαντική διαφορά με το Moto G. Και με 3 βδομάδες που το έχω χωρίς Screen Protector μια χαρά είναι η οθόνη. Την σκουπίζω με ένα πανάκι για γυαλιά και είναι όπως την πρώτη μέρα. Δεν κυνηγάω την τύχη μου φυσικά, και δεν προσπαθώ να την χαράξω επίτηδες και γενικά το προσέχω.

 

Αγόρασα σήμερα και flip shell σε λευκό χρώμα. Μου αρέσει η διχρωμία που κάνει με την μαύρη συσκευή. Ήθελε να τo βγάλω και να τo επανατοποθετήσω 2-3 φορές μέχρι να κάτσει απόλυτα σωστά και να δουλεύουν όπως πρέπει τα hardware πλήκτρα στο πλάι, αλλά τέλος καλό όλα καλά. Και φυσικά, για όποιον έχει φόβους για την μακροβιότητα του power button μετά από χιλιάδες φορές που θα το πιέσει, αν και δεν πιστεύω προσωπικά πως θα υπάρχει θέμα, με αυτή τη λύση δεν χρειάζεται να το ξαναπατήσει ποτέ μιας και όταν ανοίγεις το "καπάκι" ανάβει και η οθόνη μαζί.

 

Από την τσίμπησες την θήκη και πόσο? Η γνήσια είναι?

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν έχετε αφαιρέσει το εργοστασιακό screen protector, το οποίο μάλλον δεν ειναι και ιδιαίτερα καλό;

 

φυσικα και το εχω αφαιρεσει

μιλαω για την επιστρωση της οθονης που μαζευει γρατσουνιες για πλακα.

εχω το s4 ενα χρονο περιπου χωρις screen protector που ειναι πραγματικο corning gorilla glass 3 και δεν εχει παθει τιποτε καμμια σχεση μαλλον πρεπει να ειναι επιστρωση τυπου και οχι πραγματικη. θα μου πεις λογικο με αυτη την τιμη αλλα μαλλον θα επρεπε να μην το πολυαναφερουν γιατι η καλη επιστρωση ειναι ενας λογος αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Από την τσίμπησες την θήκη και πόσο? Η γνήσια είναι?

 

19,90€ από εδώ . Γνήσια είναι.

 

 

@asgeo

Δεν πρόκειται για τύπου gorilla glass αλλά για κανονικό. Το ότι είναι ανθεκτικό στις γρατσουνιές δεν πάει να πει πως δεν μπορεί να αποκτήσει μερικές κάτω από τις κατάλληλες συνθήκες. Αρκεί να έρθει σε επαφή με κάποιο υλικό που είναι πιο σκληρό από το συγκεκριμένο γυαλί. Δες

. Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Οταν το παραλάβατε ήταν τυλιγμένο και με ζελατινα συσκευασίας ή σκέτο μόνο το κουτί με την ταινία ασφαλείας...????..γιατί φίλος μου που το παράλαβε ήταν μόνο η συσκευασία όπως την περιγράφω στην 2η περίπτωση...????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Οταν το παραλάβατε ήταν τυλιγμένο και με ζελατινα συσκευασίας ή σκέτο μόνο το κουτί με την ταινία ασφαλείας...????..γιατί φίλος μου που το παράλαβε ήταν μόνο η συσκευασία όπως την περιγράφω στην 2η περίπτωση...????

Καλημέρα. Σκέτο κουτί με ταινία ασφαλείας χωρίς ζελατίνα. Αγορασμένο από public.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και το εχω αφαιρεσει

μιλαω για την επιστρωση της οθονης που μαζευει γρατσουνιες για πλακα.

εχω το s4 ενα χρονο περιπου χωρις screen protector που ειναι πραγματικο corning gorilla glass 3 και δεν εχει παθει τιποτε καμμια σχεση μαλλον πρεπει να ειναι επιστρωση τυπου και οχι πραγματικη. θα μου πεις λογικο με αυτη την τιμη αλλα μαλλον θα επρεπε να μην το πολυαναφερουν γιατι η καλη επιστρωση ειναι ενας λογος αγορας.

 

Δεν μπορεί να είναι τύπου gorilla glass, θα είχαν θέματα με την εταιρεία γιατί θα δυσφημιζοταν αφού γρατσουνιεται. Αφού το έχει στα χαρακτηριστικά του είναι gorilla glass.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέτο κουτί με ταινία ασφαλείας χωρίς ζελατίνα. Αγορασμένο από public.

οκ ευχαριστω

δηλ. μονο η ταινία ασφαλείας πιστοποιεί το άθικτο της συσκευασίας.......

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τρείς ερωτήσεις απο εμένα για τους χρήστες του τηλεφώνου.

 

- Μπορεί κάποιος να κάνει το ακόλουθο τεστ ;

Εγγραφή βίντεο, ξεκινάει να γράφει βίντεο κατι μακρινό, πχ. εξω αποτο παράθυρο, και σιγα σιγα, το φέρνει μέσα και πλησιαζει το κινητο σε ενα κοντινό αντικείμενο(πχ ενα βιβλίο). Θελω να ξερω αν μπορεί απο εκεί που εστίαζε στο άπειρο, να 'καταλαβει' οτι εχει ενα αντικείμενο κοντα, και να γυρίσει σε macro, οποτε αυτόματα να εστιάσει πανω στο βιβλίο. Μη το πλησιάσετε υπερβολικά κοντα, νομιζω 20-30 εκατοστά είναι ΟΚ. Αν υποθέσουμε οτι μπορεί να εστιάσει, μετα στρεφοντας το κινητο προς άλλη κατευθυνση θα πρεπει να μπορεί να εστιάσει και πάλι μακρυά.

 

- Υποστηρίζει χρήση USB Stick, OTG δηλαδή ; Αν συνδέσετε μεσω ανταπτορα, ενα USB stick, θα το αναγνωρίσει ωστε να μπορέσεις να αντιγράψεις αρχεία

 

- Χρήση 2 SIM. Εχεις Vodafone στη SIM 1 και Cosmote στη SIM2. Πώς κάνεις επιλογή απο ποια κάρτα θα γίνει η κλήση ; Σε ρωτάει κάθε φορά ; Εχεις προεπιλεγμένη SIM απο πρίν οπότε οι κλήσεις βγαίνουν απο τη προεπιλεγμένη ;

Ας πουμε οτι εχεις προεπιλεγμένη την 1. Σε παίρνει τηλέφωνο ο Χρήστος στην 1, μιλας, το κλείνεις. Μετα παίρνει η Ιωάννα στη 2, μιλάς, το κλέινεις. Αν αργότερα πας να καλέσεις την Ιωάννα (που σε είχε πάρει στη 2) χωρίς να πειράξεις την προεπιλογή, θα πάρει απο την 1 ? Η θα είναι έξυπνο και θα πάρει απο αυτη τη SIM στην οποία σε κάλεσε η συγκεκριμένη επαφή ;

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τρείς ερωτήσεις απο εμένα για τους χρήστες του τηλεφώνου.

 

Καλησπέρα. Λοιπόν έχουμε και λέμε.

1. Κάνει μια χαρά αυτόματη εστίαση στην εγραφή βίντεο. Το ήξερα αλλά το δοκίμασα πριν λίγο για παν ενδεχόμενο.

 

2. Ναι, κανονικά.

 

3. Έχεις την δυνατότητα ή να ορίσεις προεπιλεγμένη SIM από την οποία θα καλεί, ή να γίνεται ερώτηση σε κάθε κλήση. Στην 2η περίπτωση πριν επιλέξεις έχεις τη δυνατότητα να τικάρεις ένα κουτάκι με μια επιλογή που "μαθαίνει" ότι αυτόν τον αριθμό προτιμάς να τον καλείς με την συγκεκριμένη SIM που θα επιλέξεις στη συνέχεια και τον καλεί την επόμενη φορά αυτόματα χωρίς να εμφανίσει το πλαίσιο διαλόγου επιλογής SIM. Π.χ. έχω ένα φοιτητικό what's up στην μία υποδοχή και ένα αντίστοιχο CU στη 2η. Χρησιμοποιώ για όλα το πρώτο και στο 2ο δεν βάζω καν κάρτα, αλλά μου δίνει κάθε μήνα δωρεάν λεπτά σε CU. 4-5 άτομα που έχουν τέτοιο τα καλεί αυτόματα από αυτήν την κάρτα ενώ για όλους τους άλλους που έχω καλέσει τουλάχιστον μια φορά έχει μάθει και χρησιμοποιεί το What's up. Φυσικά αν καλέσω κάποιον για πρώτη φορά με ρωτάει και απλά κάνω μία μόνο επιπλέον κίνηση για απομνημόνευση της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια hands free χρησιμοποιείτε; Είχα κάτι htc με το πρώτης γενιάς Moto G αλλά στο δεύτερης γενιάς δεν δουλεύουν. Δοκίμασα και κανα δυο Νοκια και ούτε κι αυτά είναι συμβατά. Ψάχνω αυτά με τα κλασικά ακουστικά και όχι αυτά που μπαίνουν ολόκληρα μέσα στο αυτί. Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε που υπάρχει διαθέσιμο σε μαυρο?

 

http://www.mobifun.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=23270&Itemid=485 . Είναι και το φθηνότερο που έχω βρει σε μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάτι iluv από το public με 8-9 ευρώ. Λειτουργούν κανονικά και για μουσική και για κλήσεις, ικανοποιητικος ήχος για τα λεφτά τους
Link to comment
Share on other sites

 

Θα σου πω για την σημερινή μου χρηση: 10 λεπτα οθόνης με wifi, 5 λεπτα κλήσεων, 8 ώρες σε flight mode και με τελευταια φόρτιση πριν 17 ώρες είμαι στο 95%... Μην σε απασχολεί καθόλου το θέμα τηε μπαταρίας σε αυτό το κινητό....

 

ευχαριστώ παιδιά, το παρήγγειλα κι εγώ.:p

 

http://www.mobifun.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=23270&Itemid=485 . Είναι και το φθηνότερο που έχω βρει σε μαύρο

 

 

τόσο το πήρα από το play247.gr

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάτι iluv από το public με 8-9 ευρώ. Λειτουργούν κανονικά και για μουσική και για κλήσεις, ικανοποιητικος ήχος για τα λεφτά τους

 

Αυτά εννοείς λογικά ε; Αν δουλεύουν όπως λες θα τα πάρω, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ. Εγώ θα έλεγα 2-3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις στην αρχή και είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...