Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις αν θα παρουμε την εκδοση 6,0,1?....εχει πολυ καιρο να μου ερθει καποια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες τσάκισα την οθόνη. Κοίταξα από ελλάδα και πάνε 50-60 ευρώ. Στο ebay εχει με καμιά δεκαπενταριά ευρώ http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=motorola%20moto%20g%202nd%20gen%20digitizer&rt=nc&LH_ItemCondition=3&_trksid=p2045573.m1684 να πάρω μια από αυτές ή δεν είναι καλές ποιοτικά;

 

Εχω παρει παλιοτερα απο ebay για αλλαγη οθονης σε λαπτοπ και ηταν μια χαρα. Για 15€ δεν εχεις να χασεις και πολλα.

 

Ξερει κανεις αν θα παρουμε την εκδοση 6,0,1?....εχει πολυ καιρο να μου ερθει καποια αναβαθμιση.

 

Δεν νομιζω να παρει αλλο update το G2. Πηρε 2 μεγαλα (kit kat -> lollipop -> marshmallow) update την ωρα που αλλα κινητα πολλαπλασιας αξιας παιρνουν με το ζορι 1.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες φιλε μου αλλα και η 5,0,1 αλλα και η 6,0,0 ειχαν bugs που μαλλον θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτα....κριμα για ενα τοσο τιμιο τηλεφωνο γι αυτα που προσεφερε.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες φιλε μου αλλα και η 5,0,1 αλλα και η 6,0,0 ειχαν bugs που μαλλον θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε με αυτα....κριμα για ενα τοσο τιμιο τηλεφωνο γι αυτα που προσεφερε.

 

Ποια bugs εχεις στην 6αρα; Εγώ δεν θυμάμαι να είχα κάποιο θέμα, λόγω μπαταρίας και 4g το αλλαξα.

Συμφωνω από τα πιο τίμια κινητά που είχα!

Link to comment
Share on other sites

Απο bugs εχω αυτο με το λεντ στις αναπαντητες κλησεις και μερικες φορες αδειαζει η μπαταρια απο τα google services ακομη και μετα απο αρκετες επαναφορες εργ.ρυθμισεων...επισης αργει να συνδεθει σε wifi και αρκετα συχνα βγαζει θαυμαστικο στα data και θελει κλεισιμο και ανοιγμα ξανα τα δεδομενα(κυριως σε wind f2g)
Link to comment
Share on other sites

Απο bugs εχω αυτο με το λεντ στις αναπαντητες κλησεις και μερικες φορες αδειαζει η μπαταρια απο τα google services ακομη και μετα απο αρκετες επαναφορες εργ.ρυθμισεων...επισης αργει να συνδεθει σε wifi και αρκετα συχνα βγαζει θαυμαστικο στα data και θελει κλεισιμο και ανοιγμα ξανα τα δεδομενα(κυριως σε wind f2g)

 

Χμμ απο αυτα που εγραψες μονο αυτο που αργει να συνδεθει στο wifi εχω δει στο δικο μου. Να φανταστω ουτε με hard reset λυθηκε ε;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι...και απο εφαρμογες χρησιμοποιω λιγες,περιπου 15 χωρις facebook kai mesanger...επισης για να δουλευει το λεντ χαμενων κλησεων θα πρεπει να ρυθμισω να μην εμφανιζονται ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος...μονο τοτε αναβει.Μικρα bugs αλλα ενοχλητικα για pure android phone....παρολα αυτα ειναι το μονο τηλ που το εχω ευχαριστηθει.
Link to comment
Share on other sites

Απο bugs εχω αυτο με το λεντ στις αναπαντητες κλησεις και μερικες φορες αδειαζει η μπαταρια απο τα google services ακομη και μετα απο αρκετες επαναφορες εργ.ρυθμισεων...επισης αργει να συνδεθει σε wifi και αρκετα συχνα βγαζει θαυμαστικο στα data και θελει κλεισιμο και ανοιγμα ξανα τα δεδομενα(κυριως σε wind f2g)

 

+ πρωτο και καλυτερο να πρεπει να πατησεις το "τικ" συμβολακι αφου βαλεις πιν για να ξεκλειδωσει το κινητο (οχι η σιμ)

που στην 5.0.1. ειχε επιλογη με το που πατας το τελευταιο σωστο ψηφιο να ξεκλειδωνει αμεσως

αμελητεο bug μεν, Μεγαλη απογοητευση δε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χθές το Moto G 2014, έχει νεκρώσει.Δε φορτίζει και με to volume down & power button με βγάζει στο recovery menu αλλα οτι επιλογή και να κάνω δε προχωράει & δείχνει μ΄νυμα low battery...

καμια ιδέα τι να κάνω παραπάνω?

Το service που είναι είπαμε?

 

Το κινητο έχει πάει στο επίσημο service εντός εγγύησης .Θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Ποια bugs εχεις στην 6αρα; Εγώ δεν θυμάμαι να είχα κάποιο θέμα, λόγω μπαταρίας και 4g το αλλαξα.

Συμφωνω από τα πιο τίμια κινητά που είχα!

Όταν κοιτάς τα βίντεο τα ηχεία παίζουν τον ήχο ανάποδα (το δεξί ακούγεται από αριστερά και το αριστερό από δεξιά) :p

είχα διάφορα θεματάκια

έβαλα cm13(20/8/2016) ξήλωσα 28 εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ+ πέρασα opengapps και ίδιες εφαρμογές που είχα πριν και όλα οκ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο έχει πάει στο επίσημο service εντός εγγύησης .Θα ενημερώσω!

 

Δυστυχώς μου είπαν οτι έχει οξειδωθεί η πλακέτα λόγω υγρασίας οποτε δε συμφέρει η επιδορθωση ενω δεν το αναγνωρίζει η εγγύηση....

Το κινητο δεν εχει βραχεί ποτέ βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Σε Moto G 2014 γνωστής μου, εγκαταστήσαμε ξανά την 4.4.4 αφού το ξεκλειδώσαμε. Το είχε με 5.0.2 και είχε πολλά παράπονα. Μέχρι στιγμής φαίνεται ότι πάει καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

ελεος

καλυτερα να βαζατε την 6 ή καποια αλλη ρομ απο xda οπως πχ αυτη που αναφερθηκε πιο πανω και απο μενα και απο αλλο μελος.

 

ειναι πολλλλυυυυυ παλια εκδοση

και νομιζω οτι πολλες εφαρμογες θα αρχισουν να ζητανε νεοτερη εκδοση αντροιντ για να λειτουργησουν

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δικό μου αυτό θα έκανα. Από τη στιγμή που ήθελε να πάει πίσω γιατί μέχρι τότε πήγαινε καλύτερα, και δεν την είδα θετική να πειραματιστεί, δεν είχα επιλογή. Όσο για την παλαιότητα, είναι λίγο υπερβολικό νομίζω. Να ήταν 2.3.6 ξέρω'γω ναι, αλλά δεν υπάρχει κάτι που να μην τρέχει στην kit kat. Από όσα δουλεύει τουλάχιστον. Ομολογώ πάντως πως μου άρεσε οπτικά πολύ περισσότερο από την "ασπρίλα" που έφερε το lollipop.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έβαλα μια φθηνή οθόνη από ebay και δεν φαίνεται τίποτα, μαυρίλα του κερατά :lol: Οι ειδοποιήσεις όμως ακούγονται όταν έρχονται. Εννοείται πως την αλλαγή την έκανε τεχνικός της γειτονιάς αλλά σχετικός με τηλέφωνα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Ένας φίλος έχει το κινητό και σήμερα ξαφνικά μπήκε σε bootloop και δεν ξεκόλλησε με τίποτα...μου το έχει αφήσει αλλά κάθε φορά που μπαίνω σε recovery και κάνω factory reset ή wipe cache αντί να μου πει ολοκληρώθηκε η διαδικασία πάει να κάνει πάλι boot και ξανά σκαλώνει....έχετε καμία ιδέα για να μην τρέχει στο service γιατί δεν μένει και Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις μονο το boot και το system της σωστής ROM (ακριβώς αυτής που φοράει τωρα, όμως) ίσως και να το γλιτωσεις το reset. Σε αντίστοιχη περίπτωση (με moto g3) αυτό έκανα και όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:dizzy:Αν η κοπέλα σου παραπονιέται ότι δεν την πας ποτέ κάπου ακριβά, πήγαινέ την σε ένα βενζινάδικο
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό.... θα περάσει, βέβαια, κάποιο διάστημα να εμφανιστεί στις συσκευές μας...

 

(και μετά λένε πως, αφού την πήρε η Lenovo τη Motorola, τέλος οι όποιες αναβαθμίσεις...)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

κάτι δε πάει καλά είτε με το κινητό είτε με το powerbank.

ενώ παλιά ενώ το είχα συνδεδεμένο το κινητό στο powerbank και το χρησιμοποιούσα παράλληλα αυτό συνέχιζε να φορτίζει τη μπαταρία(να ανεβαίνει %).

Τώρα πλέον παρατηρώ ότι όταν το έχω συνδεδεμένο στο powebank Και χρησιμοποιώ το κινητό τότε όχι απλά δεν ανεβαίνει καθόλου η μπαταρία αλλά πολλές μπορές μπορεί να πέσει κιόλας (δείχνει κανονικά το σηματάκι ότι είναι συνδεδεμένο για φόριτιση).

όταν το φορτίζω χωρίς να το χρησιμοποιώ το κινητό φορτίζει(χωρίς να είμαι σίγουρος αν παλιά φόριτζε πιο γρήγορα).

Πως μπορώ να καταλάβω τι από τα 2 φταίει?

Edited by tsakos
λάθος topic
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασε με άλλο καλώδιο. Γενικά δεν είναι καλό να το φορτίζεις και να το δουλεύεις. Ανεβάζει θερμοκρασία η μπαταρία του και δεν είναι ότι καλύτερο για την μακροζωία της.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...