Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα,

μια ερωτηση

εχω το XT1068 εχω κανει αναβαθμιση σε 6 αλλα αυτό που παρατηρησα είναι οτι όταν εχω αναπαντητη κλήση δεν ανάβει η φωτεινή ένδειξη ειδοποίησης (το λαμπακι που αναμοσβήνει) , οταν έρχεται μύνημα,viber, mail αναβει κανονικα μόνο στις αναπαντητες έχω θέμα.

Δοκίμαζα στο κινητο κάποια προγράμματα για φωτεινη ενδειξη ειδοποιήσης για να τα τεσταρω και να τα χρησμοποιησω σε φιλο με Moto g 3gn που δεν αναβει το λαμπακι των ειδοποιήσεων , τα έχω σβησει βεβαια τωρα.

Το θέμα είναι οτι, ανάβει το λαμπακι στις αναπαντητες κλήσεις με λειτουργικό 6;

και αν ναι ξερει κανεις καμια ρυθμιση που πρεπει να κανω πριν προχωρησω σε factory reset.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ εμενα δεν αναβει...καποιο bug της εκδοσης ειναι...οπως και διαφορα αλλα που παρατηρω...ας ελπισουμε να ερθει γρηγορα βελτιωμενη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα factory data reset αλλα απει δεν δουλευει το notification για τις αναπαντητες κλησεις.

 

Οποτε ίσως κάποιο bug θα ειναι .

 

Ερώτηση:το έκανα μέσα απο τα settings του κινητου και άνοιξε παλι με την εκδοση 6

Δεν υπάρχει δυνατοτητα να το επαναφερω όπως το είχα αγορασει με το kitkat;

Γινεται μέσω wipe cache/factory reset;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το wipe data/factory reset σου σβήνει τα δεδομένα χρήστη και το επαναφέρει σε στοκ μορφή, στην έκδοση που φοράει. Για να πάει σε παλαιότερη χρειάζεται αναγκαστικά ξεκλείδωμα bootloader και χειροκίνητο φλασάρισμα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

αρα στην ουσια εκτος απο τον τροπο που ανεφερες δεν μπορω να επαναφερω το κινητο μου οπώς το αγορασα την πρωτη φορα απο την στιγμή που έχω κανεί αναβαθμιση λειτουργικου
Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα ειναι οταν είναι αναμεννο το κινητο και εχω αναπαντητη αναβει, οταν εχει σβησει η οθονη και κλειδωσει δεν αναβει.

 

Επισης οταν είναι ανοιχτο η κληση εφανιζεται μόνο στο πανω μερος, ενψ οταν κλεισει το κινητο πιανει ολη την οθονη και μου και εμφανιζεται το ενα 'ακουστικό τηλεφωνου' που μπορω να το κανω δεξια η αριστερα για αν αποριψω την κληση ή να το σηκωσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν παω ρυθμισεις -ειδοποισης-κατα το κλειδωμα της συσκευης να μην εμφανιζονται ειδοποιησης , τοτε αναβει το to notifications led, παλα πρπει να το ξεκλειδωσω το κινητο για να δω τι ηταν αυτη η ειδοποιηση αλλιως δεν μου την εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μια ερωτηση

εχω το XT1068 εχω κανει αναβαθμιση σε 6 αλλα αυτό που παρατηρησα είναι οτι όταν εχω αναπαντητη κλήση δεν ανάβει η φωτεινή ένδειξη ειδοποίησης (το λαμπακι που αναμοσβήνει) , οταν έρχεται μύνημα,viber, mail αναβει κανονικα μόνο στις αναπαντητες έχω θέμα.

Δοκίμαζα στο κινητο κάποια προγράμματα για φωτεινη ενδειξη ειδοποιήσης για να τα τεσταρω και να τα χρησμοποιησω σε φιλο με Moto g 3gn που δεν αναβει το λαμπακι των ειδοποιήσεων , τα έχω σβησει βεβαια τωρα.

Το θέμα είναι οτι, ανάβει το λαμπακι στις αναπαντητες κλήσεις με λειτουργικό 6;

και αν ναι ξερει κανεις καμια ρυθμιση που πρεπει να κανω πριν προχωρησω σε factory reset.

Ευχαριστω

 

και σε μένα το ίδιο φίλος και έχω κάνει factory reset. Ίσως είναι bug που θέλει διόρθωση

:dizzy:Αν η κοπέλα σου παραπονιέται ότι δεν την πας ποτέ κάπου ακριβά, πήγαινέ την σε ένα βενζινάδικο
Link to comment
Share on other sites

[/color]αν παω ρυθμισεις -ειδοποισης-κατα το κλειδωμα της συσκευης να μην εμφανιζονται ειδοποιησης , τοτε αναβει το to notifications led, παλα πρπει να το ξεκλειδωσω το κινητο για να δω τι ηταν αυτη η ειδοποιηση αλλιως δεν μου την εμφανιζει

 

Έτσι είναι σε όλους μας.

Με κλειστή οθόνη δεν βλέπεις λεπτομέρειες όταν έχεις αυτήν την ρύθμιση. Μόνο το notification led.

Link to comment
Share on other sites

ναι αν το αλλαξω για να εμφανιζονται οι ειδοποιησεις μετα στις αναπαντητες, και μονο σε αυτες, δεν αναβει το λαμπακι

οποτε πρπει να αποφασισουμε ενα απο τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο.Λοιπον καιρο ειχα προβλημα με το καλωδιο που χρησιμοποιουσα για να φορτιζει....ειχα την εντυπωση οτι εχει χαλασει το charging port γιατι οταν το κουνουσα ποτε φορτιζε ποτε οχι ωσπου καποια στιγμη δεν φορτιζε καν με αυτο το καλωδιο.Δοκιμασα απο διαφορους φιλους 5-6 καλωδια και με ενα απο αυτα φορτιζει λες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα, με τα υπολοιπα ουτε καν.Τελευταιες μερες αγορασα καινουργιο κινητο και με τον νεο φορτιστη φορτιζε κανονικα.Απο χτες και επειτα, το βαζω στην πριζα δειχνει το σημαδακι οτι φορτιζει(τον κεραυνο στη μπαταρια) αλλα τιποτα...εχω την εντυπωση οτι ξεφορτιζει οσο το εχω στην πριζα. Καμια ιδέα? υποψιν του ειχα κανει factory reset πριν καμια βδομαδα και δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

 

 

edit: Οντως ξεφορτιζει οσο το εχω στην πριζα....Δηλαδη πως μπορει να γινεται κατι τετοιο??

Edited by jomix
Link to comment
Share on other sites

Το να μην ακουω τους αλλους σε κλήσεις το έχει κανείς το πρόβλημα μετα την αναβάθμιση? Δηλαδή με το ηχείο? Με παίρνουν τηλέφωνο και ενω με ακούνε μια χαρα εγώ δεν τους ακουω.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος με θέμα κατανάλωσης μπαταρίας?

Το άφησα με 40% το βράδυ και το πρωί είχε σβήσει,το έκανα τρίτη επαναφορά χθες,της προηγούμενες δύο της έκανα για τον ίδιο λόγο εστρωνε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια,πρωτη εφαρμογή σε κατανάλωση είναι το σύστημα android,καμια ιδέα τι μπορεί να παίζει?

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο.Λοιπον καιρο ειχα προβλημα με το καλωδιο που χρησιμοποιουσα για να φορτιζει....ειχα την εντυπωση οτι εχει χαλασει το charging port γιατι οταν το κουνουσα ποτε φορτιζε ποτε οχι ωσπου καποια στιγμη δεν φορτιζε καν με αυτο το καλωδιο.Δοκιμασα απο διαφορους φιλους 5-6 καλωδια και με ενα απο αυτα φορτιζει λες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα, με τα υπολοιπα ουτε καν.Τελευταιες μερες αγορασα καινουργιο κινητο και με τον νεο φορτιστη φορτιζε κανονικα.Απο χτες και επειτα, το βαζω στην πριζα δειχνει το σημαδακι οτι φορτιζει(τον κεραυνο στη μπαταρια) αλλα τιποτα...εχω την εντυπωση οτι ξεφορτιζει οσο το εχω στην πριζα. Καμια ιδέα? υποψιν του ειχα κανει factory reset πριν καμια βδομαδα και δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

 

 

edit: Οντως ξεφορτιζει οσο το εχω στην πριζα....Δηλαδη πως μπορει να γινεται κατι τετοιο??

προβλημα μπαταριας ισως;

 

Το να μην ακουω τους αλλους σε κλήσεις το έχει κανείς το πρόβλημα μετα την αναβάθμιση? Δηλαδή με το ηχείο? Με παίρνουν τηλέφωνο και ενω με ακούνε μια χαρα εγώ δεν τους ακουω.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

προβλημα ακουστικο

αν εγινε με το που εκανες ενημερωση τοτε μαλλον sw προβλημα αρα ξαναπερνα τη ή επαναφορα.

μηπως εχεις κανα προγραμμα ηχογραφησης κλησεων;;;

 

Κανείς άλλος με θέμα κατανάλωσης μπαταρίας?

Το άφησα με 40% το βράδυ και το πρωί είχε σβήσει,το έκανα τρίτη επαναφορά χθες,της προηγούμενες δύο της έκανα για τον ίδιο λόγο εστρωνε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια,πρωτη εφαρμογή σε κατανάλωση είναι το σύστημα android,καμια ιδέα τι μπορεί να παίζει?

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι εγω αλλα μαλλον γιατι τοχω φορτισει εφαρμογες

στον υπνο κανα 7ωρο χανει 12%

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ένα απλό restart έστρωσε το ηχείο, παράξενο.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/f9231f1b9f952283cb30febbc1fb5144.gif

 

Sent using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος με θέμα κατανάλωσης μπαταρίας?

Το άφησα με 40% το βράδυ και το πρωί είχε σβήσει,το έκανα τρίτη επαναφορά χθες,της προηγούμενες δύο της έκανα για τον ίδιο λόγο εστρωνε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια,πρωτη εφαρμογή σε κατανάλωση είναι το σύστημα android,καμια ιδέα τι μπορεί να παίζει?

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πρόβλημα από την Google και θα λυθεί με update στην εφαρμογή Google services... Μία λύση είναι κάθε φορά που θα φορτίζει πλήρως θα το κάνεις επανεκκίνηση...και το σύστημά android θα επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα του 2%..
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160604/f9231f1b9f952283cb30febbc1fb5144.gif

 

Sent using Tapatalk

είχα συνηθίσει σε κιτκατ με πανω απο 2500χιλ ώρες συνεχούς λειτουργίας χωρίς αυτά τα προβλήματα. Τώρα θα πρέπει να κάνουμε επανεκκίνηση για να στρώνει το ηχείο και θα πρέπει να το θεωρούμε και φυσιολογικό.

 

Lenovo K4 note

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...