Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω που εχω θεμα? Πως μπορω να γραφω μεγαλυτερα μηνυματα? Γιατι παιρνει λιγες λεξεις, και εκτος αυτου εχω βαλει να παιρνω ειδοποιηση κανονικα οταν παιρνει ο αλλος το μηνυμα μου αλλα δεν γινεται τπτ. Ο αλλος το παιρνει κανονικα και εγω δεν παιρνω πισω την ειδοποιηση...τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια να ρωτησω κατι εγω που εχω θεμα? Πως μπορω να γραφω μεγαλυτερα μηνυματα? Γιατι παιρνει λιγες λεξεις, και εκτος αυτου εχω βαλει να παιρνω ειδοποιηση κανονικα οταν παιρνει ο αλλος το μηνυμα μου αλλα δεν γινεται τπτ. Ο αλλος το παιρνει κανονικα και εγω δεν παιρνω πισω την ειδοποιηση...τι παιζει?

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων επέλεξε το Gsm 7bit, και απο τις ρυθμίσεις επίσης την αναφορά παράδοσης. Υπ'όψιν πως δεν υπάρχει ήχος στην αναφορά παράδοσης παρά ένα κείμενο που βγαίνει στην οθόνη και κάτω από το μήνυμα εμφανίζεται ένα μικρό τικ που σημαίνει πως παραδόθηκε το μήνυμα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν γνωριζετε παιδια σε περιπτωση ελατωματικου προϊόντος εχεις δικαίωμα βαση νόμου να επισκευάσεις η να αλλαξεις με καινουριο η να ζητησεις τα χρημστα σου πίσω για 2 χρόνια όσον αφορα ηλεκτρονικά προϊόντα τεχνολογιας αιχμής. Η πρωτη αλλαγή ηταν κάπως δυσκολη καθώς είχε περάσει εναμισης μήνας απο την αγορά αλλα ηταν πρόβλημα που υπήρχε εξαρχής και αφετέρου δεν είχα δυνατότητα επιστροφής μιας και είχα φύγει για δουλεια σε νησί ενα μήνα. Παρολα αυτά με εξυπηρετησαν. Το πρόβλημα δεν ηταν τα νερά αλλά οτι στο σημείο αυτό προέκυψε μονιμη δυσχρωμια. Τώρα και το καινουριο σε τρεις ώρες χρήσης έβγαλε 2 γειτονικά πίξελ και 1 αλλου κολλημένα. Η οθόνη πάντως δεν είναι σαν και αυτή του πρώτου μου. Δεν έχει το ίδιο θέμα και ειναι τελειως διαφορετικη γεγονος που δειχνει οτι η εταιρεια κατι εχει ψιλιαστει. Οποτε πάμε για τρίτο και ελπίζω να τελειώσει εδώ. Θα δω αύριο τι θα γίνει. Πάντως είναι το πρωτο μου μοτορολα και δε μπορω να πω οτι είμαι και χαρούμενος. Παρόμοιο θέμα είχα με μόντεμ crypto το 2000 αγορασμενο απο oneway technostores (για όσους θυμουνται) οπου άλλαξαν τεσσερα στην σειρα μιας και μετα απο μια μέρα χρήσης όλα καιγοντουσαν. Μέχρι που δεν είχε άλλο το καταστημα και μου ε έδωσαν ενα diamond supra 56e το οποίο δουλευε απρόσκοπτα για τεσσερα χρόνια επι εποχων dialup 56kbps.

 

Update. Eχω το τριτο μοτο απο το απογευμα στα χερια μου. Ας ελπισω να ειναι και το τελευταιο.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων επέλεξε το Gsm 7bit, και απο τις ρυθμίσεις επίσης την αναφορά παράδοσης. Υπ'όψιν πως δεν υπάρχει ήχος στην αναφορά παράδοσης παρά ένα κείμενο που βγαίνει στην οθόνη και κάτω από το μήνυμα εμφανίζεται ένα μικρό τικ που σημαίνει πως παραδόθηκε το μήνυμα.

 

Ευχαριστω για την κωδικοποιηση. Τωρα για την αναφορα το εχω κανει αλλα δεν παιρνω κανενα κειμενο. Δηλαδη δεν γνωριζω ουτε καν εαν ο αλλος το εχει παρει. Θα το δοκιμασω ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κανένα νέο για την lolipon ?

Σήμερα αγόρασα το κινητό και ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κανένα νέο για την lolipon ?

Σήμερα αγόρασα το κινητό και ακόμα τίποτα...

Απόλαυσε το με την kikat τοτε και υπομονή! Καλύτερα που αργεί για να γίνει καλύτερη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την κωδικοποιηση. Τωρα για την αναφορα το εχω κανει αλλα δεν παιρνω κανενα κειμενο. Δηλαδη δεν γνωριζω ουτε καν εαν ο αλλος το εχει παρει. Θα το δοκιμασω ξανα..

Πήγαινε σε ένα μήνυμα που εχεις ήδη στείλει και πατά επάνω. Δε σου ανοίγει ένα πινακάκι που λέγεται λεπτομέρειες μηνύματος? Εκεί σου λέει ποτε και ποιά ώρα στάλθηκε και την ώρα που παραδόθηκε.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, αλλά αυτό το πράγμα με τη διαχείρηση της ram είναι απαράδεκτο. Ενω έχω 350 mb ελεύθερα είμαι στο tapatalk στο myphone και ανοίγω ένα link απο εκεί και στην επιστροφή το tapatalk ήταν κλειστό και ξανάνοιξε. Σημειωτέον πως δεν έτρεχε τίποτα άλλο από πίσω ούτε facebook ούτε messenger ή κάτι άλλο.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θα ηθελα να ρωτησω χρηστες του κινητου πως τα παει με multitasking με μονο 1GB RAM

δεν μιλαμε για φοβερα πραγματα

skype/viber, opera, αντε και κανα αλλο app για ωρες τρενων κτλ

παιχνιδια δεν προκειται να παιξω οποτε δεν με ενδιαφερει

ουτε με ενδιαφερει να περασω ελληνικα

 

επισης απο μπαταρια με απλη χρηση πως παει?

εχω ενα htc desire s που πλεει τα λοισθια και δεν μπορω να το κανω S-off με τιποτα και θελει αλλαγη digitizer οποτε κοιταω προς εναλλακτικες

δεν θελω να μπλεξω αλλα μοντελα που εχω κοιταξει για να μην ειναι off-topic

γενικα η ελλειψη 4G δεν με χαλαει απλα το 1GB RAM με ψιλοπροβληματιζει

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, αλλά αυτό το πράγμα με τη διαχείρηση της ram είναι απαράδεκτο. Ενω έχω 350 mb ελεύθερα είμαι στο tapatalk στο myphone και ανοίγω ένα link απο εκεί και στην επιστροφή το tapatalk ήταν κλειστό και ξανάνοιξε. Σημειωτέον πως δεν έτρεχε τίποτα άλλο από πίσω ούτε facebook ούτε messenger ή κάτι άλλο.

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει. Δε ξέρω πάντως εάν ευθύνεται η μνήμη του κινητού ή η εφαρμογή γιατί κάτι τέτοιο δε το κάνει με τον chrome. Εκεί όσες σελίδες και εάν έχω ανοικτές, κλείσιμο δε κάνει ανάμεσα στις εναλλαγές.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για τις συσκευές που κυκλοφορούν στην Ινδία. Επίσημα στο δικό μας μέσα στο βιβλιαράκι του αναφέρει ένα πολύ μικρότερο νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Thanks,

 

Οι φορτιστες USB(απο αυτους που βαζεις πανω το καλώδιο σύνδεσης με PC) απο αλλα σμαρτφοουν λογικα ταιριαζουν ετσι (USB ειναι και τα 2); Εχω την συνηθεια να φορτίζω απο πρίζα στην κρεβατοκάμαρα και οχι στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Οποιονδήποτε φορτιστή USB έχεις σου κάνει. Το μόνο που διαφοροποιείται είναι το ποσό δυνατός είναι ο κάθε ένας που μεταφράζεται σε ποσό γρήγορα θα το φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θα ηθελα να ρωτησω χρηστες του κινητου πως τα παει με multitasking με μονο 1GB RAM

δεν μιλαμε για φοβερα πραγματα

skype/viber, opera, αντε και κανα αλλο app για ωρες τρενων κτλ

παιχνιδια δεν προκειται να παιξω οποτε δεν με ενδιαφερει

ουτε με ενδιαφερει να περασω ελληνικα

 

επισης απο μπαταρια με απλη χρηση πως παει?

εχω ενα htc desire s που πλεει τα λοισθια και δεν μπορω να το κανω S-off με τιποτα και θελει αλλαγη digitizer οποτε κοιταω προς εναλλακτικες

δεν θελω να μπλεξω αλλα μοντελα που εχω κοιταξει για να μην ειναι off-topic

γενικα η ελλειψη 4G δεν με χαλαει απλα το 1GB RAM με ψιλοπροβληματιζει

 

 

Μετα απο 10 ημερες περιπου μαζι του και με αρκετο φορτωμα διαπιστωνω οτι τρωει καποια κολληματα αλλα δεν ειναι για πολυ( 5-6 δευτερα).

Απο μπαταρια ειναι ακριβως οπως και στο πρωτο ( ισως ειναι λιγο καλυτερη εδω αλλα ελαχιστα).

 

Γενικα αξιζει τα λεφτα του σαν συσκευη Εαν ΔΕΝ εχεις δοκιμασει κατι αλλο ( G 2,S 4 κλπ) .Στο λεω γιατι με 200 παιρνεις πλεον G2 δευτερο χερι.

 

Η επιλογη ειναι δικη σου.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν έχει συμβεί σε καάποιον από εσάς.

Με ακουστικά handsfree συνδεδεμένα επάνω στο κινητό ο ήχος κλήσης ακούγεται μόνο απο τα ακουστικά ενώ από το ηχείο ανεπαίσθητα. Ότα βγάζω τα handsfree χαλάει κόσμο!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 ημερες περιπου μαζι του και με αρκετο φορτωμα διαπιστωνω οτι τρωει καποια κολληματα αλλα δεν ειναι για πολυ( 5-6 δευτερα).

Απο μπαταρια ειναι ακριβως οπως και στο πρωτο ( ισως ειναι λιγο καλυτερη εδω αλλα ελαχιστα).

 

Γενικα αξιζει τα λεφτα του σαν συσκευη Εαν ΔΕΝ εχεις δοκιμασει κατι αλλο ( G 2,S 4 κλπ) .Στο λεω γιατι με 200 παιρνεις πλεον G2 δευτερο χερι.

 

Η επιλογη ειναι δικη σου.

 

δεν ειμαι φαν των μεταχειρισμενων εκτος κι αν γνωριζω προσωπικα αυτον που το πουλαει

εχω καποια εμπειρια απο αλλα κινητα αλλα λιγα πραματα

 

το πρωτο απο μπαταρια πως ηταν? :)

οταν λες το φορτωνεις πολυ τι ακριβως εννοεις? ποσες εφαρμογες ανοιγεις μαζι?

 

ευχαριστω για την απαντηση παντως :)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα. εγώ συνήθως φεύγω το πρωί με 100 και γυρίζω απόγευμα-βράδυ με 5-20%, με wifi και data ανοιχτα ολη μερα

(αναλογα την χρηση, το σημα εκει που βρισκομαι, πόσο θα μιλήσω κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα. εγώ συνήθως φεύγω το πρωί με 100 και γυρίζω απόγευμα-βράδυ με 5-20%, με wifi και data ανοιχτα ολη μερα

(αναλογα την χρηση, το σημα εκει που βρισκομαι, πόσο θα μιλήσω κλπ κλπ)

καλο αυτο

προσωπικα λογω δουλειας δεν μπορω να ειμαι στο κινητο πολλη ωρα οποτε ισως να επενδυσω και σε powerbank οποτε με ελαφρια/μετρια χρηση αν κραταει πανω απο μερα θα ειμαι ευχαριστημενος

 

εχεις καποια γνωμη για φορτωμα απο multitasking? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μετά από 1,5 χρόνο με s2 ήρθε η ώρα για αλλαγή! Σκέφτομαι στα 180 το συγκεκριμένο κινητό. Ήμουν σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω μέχρι που διάβασα για μερικά προβληματάκια όπως τα pixel της οθόνης! Οι άλλες μου επιλογές είναι το lgmini 2 και το s3 neo. Βοηθήστε με σας παρακαλώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυκλιφορουν 2 τυποι οθονων στο moto g2. Το διαπιστωσα αφου αλλαξα τρια διαφορετικα στην σειρα. Το πρωτο σε σχεση με τα αλλα δυο ειχε πιο ψυχρη αποδοση χρωματων και κατ' εμε καλυτερη αλλα εμφανιζε το θεμα με τα νερα. Το ιδιο θεμα ειχε παρατηρηθει και στο περσινο moto g. Δειτε αυτη τη σελιδα τα τρια πρωτα λινκ https://www.google.gr/search?q=moto+g+different+screens+site%3Aforum.xda-developers.com&oq=moto+g+different+screen&aqs=chrome.2.69i57j69i59l2.2353j0j4&client=ms-android-motorola&sourceid=chrome-mobile&espv=1&ie=UTF-8 και δειτε και αυτο το βιντεο απο την αρχη.http://click.xda-developers.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_141709615322712&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=f5fee49f-eea7-4f95-a8e3-02cd4c8b62b8&loc=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D2581845&v=1&out=http%3A%2F%2Fyoutu.be%2F2gk8WmebS3E%3Ft%3D6m55s&title=Does%20anybody%20else%20think%20the%20Moto%20G%27s%20screen%20%E2%80%A6%20%7C%20Moto%20G%20%7C%20XDA%20Forums&txt=http%3A%2F%2Fyoutu.be%2F2gk8WmebS3E%3Ft%3D6m55s Απορω πως στην ελλαδα δεν έχουμε παρει χαμπαρι. Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχει κανείς υπόψιν κανένα μαγαζί Ελλάδα με θήκες για το κινητό?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...