Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να δει κάποιος με το GPS TEST πόσους δορυφόρους κλειδώνει;

 

 

https://www.dropbox.com/s/2pkyxh352ylnccb/Screenshot_2014-10-05-08-51-27.png?dl=0

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπω στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου σε διάφορα sites πως δίνει και σε αυτό την επέκταση του Google drive για 2 χρόνια. Ξέρει κανείς αν ισχύει πραγματικά και αν ναι, αν χρειάζεται κάποια ειδική ενέργεια για να την αποκτήσουμε; Έχοντας συνδέσει το τηλέφωνο με τον Google λογαριασμό μου και ανοίγοντας την εφαρμογή του drive δεν έχει κάποια διαφοροποίηση και στις ρυθμίσεις ακόμα αναφέρει πως ο χώρος αποθήκευσης είναι 15 gb.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποστάρο στο σωστό θρεντ, αλλά σήμερα είδα οτι έχει προσφορά το amazon.co.uk το moto g Dual sim με 145 λίρες (+ Ελληνικό Φ.Π.Α + μεταφορικά).

 

http://www.amazon.co.uk/Motorola-5-Inch-SIM-Free-Smartphone-XT1068-Black/dp/B00NBSZ56C/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=electronics&ie=UTF8&qid=1412497494&sr=1-1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ποστάρο στο σωστό θρεντ, αλλά σήμερα είδα οτι έχει προσφορά το amazon.co.uk το moto g Dual sim με 145 λίρες (+ Ελληνικό Φ.Π.Α + μεταφορικά).

 

http://www.amazon.co.uk/Motorola-5-Inch-SIM-Free-Smartphone-XT1068-Black/dp/B00NBSZ56C/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=electronics&ie=UTF8&qid=1412497494&sr=1-1

 

Αυτο μας κανει καπου 185 ευρω. Δεν το λες και προσφορα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Οι 145 λίρες είναι 185€. Λογικά με τα μεταφορικά και το φπα αν προστίθονται ξεπερνάει εύκολα τα 199 που κοστίζει εδώ. Επίσης αυτοί δίνουν εγγύηση 1 χρόνο. Στο 2ο χρόνο θα σε καλύψει η αντιπροσωπεία αν συμβεί κάτι ή θα σου πει αφού το έκανες εισαγωγή απ'έξω τράβα συνεννοήσου με αυτούς; Δεν ξέρω, απλά ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα :-P είπα να το αγοράσω από wind που έπιασε πρόσφατα μια φίλη δουλειά. Η κοπέλα δεν το έχει και πολύ οπότε όταν της είπα ποια συσκευή θέλω με παρέπεμψε στον υπεύθυνο. Αυτός αφού πήγε να μου πλασάρει το κινητό της πρώτης γενιάς, του εξήγησα ότι κάνει λάθος και δεν είναι το κινητό που ζητάω, τελικά βρήκε πως είναι νέα συσκευή και είπε ότι θα μου τη φέρει μέσα σε δύο μέρες. Όταν πέρασαν οι δύο μέρες μου είπε να περιμένω μέχρι την τρίτη. Χμ..

 

Στο site της wind αναφέρει πως σε λευκό είναι έτοιμο για παραγγελία. Στο myphone το έστειλε η wind. Αλλά σε μένα δεν το έφερε κάνεις :-P μάλλον δύο συσκευές πήραν

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο moto g και στο Samsung grand neo. Κλεινω προς moto, αλλα προβληματιζομαι με το sar. Τελικά ποιο είναι το sar του moto που κυκλοφορεί εδώ;
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν ξέρουμε. Δεν το αναγράφει ακόμα πουθενά. Tο υψηλό SAR που αναφέρεται είναι για τη συσκευή που πωλείται στην Ινδία. Και δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μοντέλο. Υπάρχει από ότι βλέπω και ένα με DTV. Ανεπίσημα κάπου πήρε το μάτι μου πως είναι χαμηλότερο στο ευρωπαϊκό. Μια (ολίγον μπακάλικη) σκέψη είναι πως αφού είναι ίδιο σχεδόν στο hardware με το moto g πρώτης γενιάς, γιατί να διαφέρει τόσο στο sar; Στο manual που διάβασα δεν αναφέρει τιμή, παρά μόνο ότι καλύπτει τα απαιτούμενα όρια. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου μιας και το χρησιμοποιώ κυρίως με bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δικό μου Moto G, αγορασμένο από public το γράφει στο manual σε πινακάκι και είναι 0,687 για το κεφάλι και 0,520 για το σώμα. Έχει μπει και φωτογραφία από άλλο φίλο στη σελ. 6.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Κι εμένα το γράφει στο ίδιο φυλλάδιο. Αρχικά έψαχνα στο άλλο το χοντρό βιβλιαράκι και δεν έβλεπα τίποτα. Όμως μέσα στο τηλέφωνο λέει άλλα. Head SAR : GSM & WCDMA, Wi-Fi, Bluetooth : 1.52 W/kg και Body-worn SAR : GSM 1800MHz, Wi-Fi, Bluetooth : 0.894 W/kg. Μπορεί να είναι λάθος το συγκεκριμένο έγγραφο μέσα στο τηλέφωνο(π.χ. να έχουν σε όλες τις συσκευές σε όλα τα μέρη το ίδιο) ή μπορεί να είναι και θέμα διαφορετικής μέτρησης (π.χ. να μη μετράνε εδώ όλα αυτά μαζί ανοιχτά (δίκτυο+wifi+bt) κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Κι εμένα το γράφει στο ίδιο φυλλάδιο. Αρχικά έψαχνα στο άλλο το χοντρό βιβλιαράκι και δεν έβλεπα τίποτα. Όμως μέσα στο τηλέφωνο λέει άλλα. Head SAR : GSM & WCDMA, Wi-Fi, Bluetooth : 1.52 W/kg και Body-worn SAR : GSM 1800MHz, Wi-Fi, Bluetooth : 0.894 W/kg. Μπορεί να είναι λάθος το συγκεκριμένο έγγραφο μέσα στο τηλέφωνο(π.χ. να έχουν σε όλες τις συσκευές σε όλα τα μέρη το ίδιο) ή μπορεί να είναι και θέμα διαφορετικής μέτρησης (π.χ. να μη μετράνε εδώ όλα αυτά μαζί ανοιχτά (δίκτυο+wifi+bt) κλπ.

 

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι μέτρησης της τιμής SAR. Αν στο ελληνικό manual γράφει μια τιμή τότε αυτή είναι μετρημένη με βάση τα ερωπαϊκά πρότυπα. Σε όλες τις μετρήσεις πάντως μετρούν τα μέγιστα όρια ακτινοβολίας ανοίγοντας όλες τις δυνατές πηγές ακτινοβολίας (bluetooth, wifi κλπ). Τα όρια του Moto G μια χαρά είναι πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Το έγγραφο μέσα στο τηλέφωνο λέει sar information for India.

edit: εννοώ στο ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-ρυθμιστικές πληροφορίες

Edited by Lazorik
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε.. 120MB. Τώρα τι φτιάχνει πρέπει να το ψαξουμε....

Απ

 

Edit: Απο XDA

 

But only visual change is addition of

1. Google Now Launcher..

2. Bootimage change(lite) (attached- just rename to logo.bin)

3. Auto Display is better now

4. Hindi/EMoji/Korean Inputs added

5. Battery life - not much difference-

6AM to 11pm -- Dual SIM (3G on sim1) - 4-5hr display on : voice-2-3hrs : whatsapp/fb -alltime : 30min gaming : 30 min mp3

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά..έλεος με τη διαθεσιμότητα. Θέλω να το αγοράσω σε μαύρο και δεν υπάρχει πουθενά! Στα public που ρώτησα πότε θα φέρουν με κοιτούσαν λες και ήμουν εξωγήινος. Ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί είχε 3 κομμάτια στην Αγία Παρασκευή και πήρε ένας φίλος μου το ένα. Πριν μια βδομάδα είχε στον Πειραιά που το πήρα κι εγώ. Και δυστυχώς δεν έχει τηλέφωνα για το κάθε κατάστημα στο site τους να πάρεις να ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το Update. Καταργεί τον launcher3 και βάζει τον Google launcher, εγώ που τον χρησινοποιουσα ήδη μου διέγραψε τις ρυθμίσεις.. Γκρρρρρ! Επίσης βάζει και άλλα Google Apps, όπως movies, newsstand και κάτι τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα public πραγματικά δείχνουν ότι είναι αντιεπαγγελματίες. Μόλις πήγα στα public Κορίνθου και υπήρχε σε λευκό παραδοτέο. Παίρνω αμέσως μετά στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσω για διαθεσιμότητα και μου λέει στο σύστημά μας φαίνεται πως δεν υπάρχει διαθέσιμο ούτε στα καταστήματα, ούετ το μαύρο, ούτε το λευκό! Ψέμα! Λες και το eshop του public λειτουργεί ανταγωνιστικά με τα φυσικά καταστήματα! Τους έριξα το σχετικό κράξιμο και φυσικά δεν ήξεραν τι να μου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει Wind το Public με αυτά που λέτε. Δυο μηνες πηγαινα και ρωτούσα για το πρώτο Moto G αλλά δεν το βρήκα ποτε. Τοτε απλά ήθελα να το δω απο κοντά... Παραγγειλα όπως και το 2ο απο eshop...
Link to comment
Share on other sites

Νας σας πω κι εγω τη δίκη μου εμπειρία για τη διαθεσιμότητα: αρχικά πηγα public ψυχικού λέει μονο άσπρο. Κοιτάει να δει αν υπάρχει αλλου μαύρο και μου λέει στο mall. Πάω τους λέω το μαύρο, δεν υπάρχει πουθενά μου λέει απο εβδομάδα περιμένουμε. Του λέω ερχομαι απο ψυχικό αυτοί με έστειλαν έχετε εδω. Κοιτάει στο ντουλάπι και μου το δίνει.. !
Link to comment
Share on other sites

Νας σας πω κι εγω τη δίκη μου εμπειρία για τη διαθεσιμότητα: αρχικά πηγα public ψυχικού λέει μονο άσπρο. Κοιτάει να δει αν υπάρχει αλλου μαύρο και μου λέει στο mall. Πάω τους λέω το μαύρο, δεν υπάρχει πουθενά μου λέει απο εβδομάδα περιμένουμε. Του λέω ερχομαι απο ψυχικό αυτοί με έστειλαν έχετε εδω. Κοιτάει στο ντουλάπι και μου το δίνει.. !

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως έλλειψη στην αγορά ...Κι έμεις το περιμένουμε σε 10-15 μέρες μέσω Ελληνικής Αντιπροσωπείας...

 

Anyway, αυτές τις μέρες το έχω στη κατοχή μου. Τι redraw στον launcher είναι αυτό βρε παιδιά;;;;

Έχω δοκιμάσω stock και Nova και σε επαναφορά απο ανοιχτή εφαρμογή κάνει τουλάχιστον 3'' να μου εμφανίσει την αρχική οθόνη!Και η εφαρμογές αλλά και η χρήση είναι ίδιες με το 1ο Moto G...

Οκ, βάζεις ίδια χαρακτηριστικά (cpu-ram), αλλά μεγαλώνεις την οθόνης και προσθέτεις και 2η sim.....Λάθος κατά τη γνώμη μου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό απο public αλλά μονο χαρούμενο κάτοχο δεν με λες. Μετα απο 5 λεπτα χρήσης κατάλαβα οτι η συσκευή ηταν χρησιμοποιημενη.. Επέστρεψα να τα χωσω στον υπεύθυνο αλλά έλλειπε ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...