Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως είναι λίγο γυφτιά το 2014 από επώνυμες μάρκες να μην βάζουν μίνιμουμ 16gb... είναι μερικά παιχνίδια καθώς και gps που είναι πολλά giga και μπορεί μερικοί χρήστες να έχουν πρόβλημα χώρου... δεν είναι βεβαια και τόσο φοβερό γιατί βάζεις μια sd... αλλα τέτοιες "λεπτομέρειες" κάνουν τη μεγάλη διαφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γυφτιά είναι να μην βάζουν φορτιστή κ ακουστικά επίσης πόσο πια θα ανεβάσει το κόστος 5€; Σιγά...

Μάλλον δεν το κάνουν για τα χρήματα. Η Motorola ήθελε να περάσει ένα μήνυμα, και αυτό συνεχίζεται από τους κινέζους.

Απίστευτο...

Μάλλον θα είναι ένας αντάξιος συνεχιστής του πρώτου moto G στο θέμα της διαχείρησης της ενέργειας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

χτες το απογευμα το αγορασε η συζηγος απο public σε λευκο αντικαθιστωντας ενα samsung duos 2 .

το ελιωσα στην κυριολεξια ολο το βραδυ και απλα ενα τεραστιο respect στην motorola.

θετικα παει σφεντονα (βαζοντας με σε σκεψεις για το s4 μου) , οθονη χρωματα επιπεδου samsung + gorilla glass3 , ηχεια stereo , μπαταρια απο 53% που ειχε οταν ανοιχτηκε και μετα απο 4 ωρες internet-video-wifi περνωντας εφαρμογες (εδω να πω οτι η μετεγκατατασταση motorola βοηθησε πολυ στο να περαστουν απο τη παλια συσκευη video-fotos-επαφες ) επεσε στο 24% αρα με κανονικη χρηση υπολογιζω να βγαζει περιπου 2 μερες , πολυ καλο κρατημα η πισω πλατη εχει λαστιχιενια υφη και ακομη ψαχνω ενω το pure android 4.4.4 και εγγυημενη αναβαθμιση σε android L ειναι θετικοτατο

αρνητικο η ελειψη hands free και φορτιστη αλλα νομιζω οτι δε λειπουν απο κανεναν

πιστευω οτι ειναι μια καθαρα vfm συσκευη μη εχοντας να ζηλεψει τιποτα απο συσκευες με πολλαπλασια αξια και αξιζει μεχρι και το τελευταιο απο τα 199 ευρω.

 

εχει και rds radio !!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το κινητό από το Public , αντικαταστώντας ένα Samsung S Duos.Από τις λίγες ημέρες που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος, καθώς έχει καλή μπαταρία, είναι γρήγορο και δεν κολλάει.

Έχω κάποια προβληματάκια και εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.:rolleyes:

Στο Samsung είχα αγοράσει και εγκαταστήσει το Mireo DONT PANIC (navigator), το οποίο δεν μου το εμφανίζει στις εφαρμογές μου για να το εγκαταστήσω.Κάνω κάτι λάθος?

Μπορώ επίσης να αντιστοιχίσω την κάθε κάρτα με διαφορετικό ήχο κλήσης όταν με καλούν για να ξέρω ποιά γραμμή χτυπά?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το είχα πάρει κι εγώ ως δώρο με την αγορά άλλου κινητού, και όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να το τρέξω σε άλλο. Πρέπει να δένεται με την πρώτη συσκευή που χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο...

 

Δηλαδη σε 10 ώρες και με χρήση του κινητού δε έπεσε καθόλου η μπαταρία;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ήταν σε flight mode. Από τη στιγμή που δεν έχει μπλε γραμμή κάτω από το γκρι πλαίσιο μέσα στο οποίο αναγράφει την ώρα που είναι ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έχει μια μπλε γραμμή από κάτω που διακόπτεται για όση ώρα μπαίνει σε flight mode. Αν δεν υπάρχει καθόλου, πάει να πει πως είναι ολόκληρη την ώρα σε fm.

 

edit: έχει μερικά μπλε σημάδια που εκ πρώτης όψεως δεν τα παρατηρείς. 3-4 στην αρχή και ένα στο τέρμα. Δείχνει να δέχεται σήμα πολύ μικρό ποσοστό του χρόνου. Όπως και να έχει δεν είναι κάτι δύσκολο να γίνει αν το έχεις φορτίσει καλά και το έχεις αφήσει χωρίς να κάνει τίποτα.

Edited by Mark_K
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Ηταν η πρωτη φόρτιση του κινητού. Σε flight τα περισσότερα κινητά καταναλώνουν τουλάχιστον ενα 3% το 8ωρο..
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ένα καινούριο κινητό, χωρίς πολλές εγκατεστημένες εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο, και έχεις κάνει καλή φόρτιση (παρατηρώ πως ανεξαρτήτως της κατάστασης του τηλεφώνου - όταν το φορτίζω παραπάνω και όχι μέχρι απλά να πάει στο 100 η πτώση της μπαταρίας είναι κάπως πιο αργή), δεν είναι δύσκολο σε fligh mode να μην καταναλώνει τίποτα επί αρκετές ώρες. 10-12 ώρες και να παραμείνει στο 100-99 ήταν εφικτές και στο nexus 5 όταν το είχα πρωτοπάρει, που κατά γενική ομολογία έχει χειρότερη αυτονομία από το Moto G. Κοινώς, όταν δεν κάνει απολύτως τίποτα το τηλέφωνο, δεν είναι απίθανο αυτό το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το είχα πάρει κι εγώ ως δώρο με την αγορά άλλου κινητού, και όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να το τρέξω σε άλλο. Πρέπει να δένεται με την πρώτη συσκευή που χρησιμοποιείς.

Παιδιά το συγκεκριμένο το έχω και εγώ απο την εποχή που είχα αγοράσει ένα Htc one s και το είχε δώρο με τη συσκευή. Έκτοτε εχω αλλάξει πεντε συσκευές και κάθε φορά το πέρναγα σε όλες χωρίς πρόβλημα. Ακόμη και τώρα αυτό έχω. Μέσα στη συσκευασία του είχε ένα πράσινο βιβλιαράκι με οδηγίες. Εκεί εχει ένα link που μπαίνετε και κατεβάζετε τα αρχεία και μετά σας ζητάει το όνιμα χρήστη και το κωδικό εγγραφής που είχατε βάλει τη πρώτη φορά. Αν τα βάλετε σωστά αυτά γίνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα για πλάκα και δούλεψε. Θα ορκιζόμουν όμως πως πριν 5-6 μήνες προσπάθησα να το εγκαταστήσω στο ίδιο τηλέφωνο που το έβαλα τώρα, και μου έβγαζε σφάλμα γιατί διάβαζε διαφορετικό IMEI. Τι να πω...

 

edit: μου ήρθε e-mail που αναγράφει αυτό : "Σημείωση: Το λογισμικό κλειδώνει στο google account που έχετε καταχωρήσει στη συσκευή σας. Υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς της άδειας σε άλλη συσκευή (για την περίπτωση που γίνει αντικατάσταση λόγω προβλήματος ή αγοράσετε μια νέα αργότερα) αρκεί να τη ρυθμίσετε με το ίδιο google account. Η μεταφορά άδειας ισχύει για 4 συσκευές πέρα της αρχικής."

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας το να λεμε οτι ο φορτιστης και τα ακουστικα δεν περιλαμβανονται λογω κοστους ειναι αστειο. Στην μοτορολα και τα δυο δεν θα κοστιζαν πανω απο ενα 5ευρω και πολλα λεω. Και εν πασει περιπτωσει αντι για 199 ας ειχε 205. Δηλαδη ολοι οι αλλοι κατασκευαστες τι ειναι. Το θεμα ομως ειναι το εξης. Αν σε περιπτωση που καει κανενα κυκλωμα τροφοδοσιας του κινητου τι γινεται καθοσον μπορουν να πουνε καλλιστα οτι φταιει ο μη γνησιος φορτιστης ο οποιος ομως δεν υπαρχει πουθενα. Μου το απαντατε και αυτο; Σε ολα μου τα κινητα μεχρι τωρα υπαρχει ρητη επισημανση στην εγγυηση που λεει οτι ισχυει μονο αν χρησιμοποιουνται γνησιες μπαταριες, φορτιστες και αξεσουαρ. Με την μοτορολα σε αυτη την περιπτωση τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά απο σχεδόν 2 χρόνια συμβίωσης με το note2 σήμερα πήρα και εγω το moto G.

Πολύ ευχαριστιμένος με με γρήγορη ενασχόληση του.

Μια απορία. Ειναι 4G ή όχι;;

(Στην πόλη μου δεν εχουμε σήμα 4G vodafone)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός nexus 6οταν με το καλό έρθει σήμερα μου μπήκε στο μυαλό να πάω σε δικαρτο για να έχω και την Sim από το cosmote on the go που τζάμπα πληρώνω εδώ και 7 μήνες.

 

Άραγε αν την τοποθετήσω και την έχω αποκλειστικά για data να έχω θέματα? Υπάρχει επιλογή να διαλέξω από πια Sim να αντλεί δεδομένα? Θα μου προκύψει θέμα με αυτονομία και θα φαίνεται η άλλη Sim απασχολημένη?

 

Το. Είδα σήμερα στα public και ομολογώ πως και η οθόνη του μου άρεσε και η απόκριση του ήταν ακαριαία. Αν μπορεί να διατηρεί αυτήν την απόδοση και μετά από μήνες θα είναι μια καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά απο σχεδόν 2 χρόνια συμβίωσης με το note2 σήμερα πήρα και εγω το moto G.

Πολύ ευχαριστιμένος με με γρήγορη ενασχόληση του.

Μια απορία. Ειναι 4G ή όχι;;

(Στην πόλη μου δεν εχουμε σήμα 4G vodafone)

 

Καλορίζικο!

 

Όχι δεν είναι 4G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά απο σχεδόν 2 χρόνια συμβίωσης με το note2 σήμερα πήρα και εγω το moto G.

Πολύ ευχαριστιμένος με με γρήγορη ενασχόληση του.

Μια απορία. Ειναι 4G ή όχι;;

(Στην πόλη μου δεν εχουμε σήμα 4G vodafone)

Καταρχάς καλορίζικο! Κατά δεύτερον είσαι ο άνθρωπος που θα μου λύσει την απορία: Πώς είναι από πλευράς μεγέθους σε σχέση με το Note 2?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλορίζικο! Κατά δεύτερον είσαι ο άνθρωπος που θα μου λύσει την απορία: Πώς είναι από πλευράς μεγέθους σε σχέση με το Note 2?

Στο μέγεθος είναι σαν το LG G2, αλλά λίγο πιο παχύ.

Link to comment
Share on other sites

Στο μέγεθος είναι σαν το LG G2, αλλά λίγο πιο παχύ.

 

To παχος του παντως εντοπιζεται στο κεντρο κατα μηκος. Στις ακρες ειναι αρκετα λεπτο, «βλεπεται» :D

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο το πανέμορφο Huawei P6 δεν έχω κανένα θέμα με την εμφάνιση του Moto G. Είναι αρκετά πιο παχυ βέβαια αλλά στα υπολοιπα είναι σχεδιον το ίδιο και εχει 0.3 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Στο μέγεθος είναι σαν το LG G2, αλλά λίγο πιο παχύ.

Σκεφτόμουν να το πάρω για 2ο αλλά θέλω κάτι που να χωράει άνετα σε τσέπη και να είναι μικρότερο από το Note 2. Επειδή κατάστημα κοντά εδώ δεν έχω για να το δω άμεσα, για αυτό ρώτησα. Το G2 καλό ήταν από όσο θυμάμαι! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός nexus 6οταν με το καλό έρθει σήμερα μου μπήκε στο μυαλό να πάω σε δικαρτο για να έχω και την Sim από το cosmote on the go που τζάμπα πληρώνω εδώ και 7 μήνες.

 

Άραγε αν την τοποθετήσω και την έχω αποκλειστικά για data να έχω θέματα? Υπάρχει επιλογή να διαλέξω από πια Sim να αντλεί δεδομένα? Θα μου προκύψει θέμα με αυτονομία και θα φαίνεται η άλλη Sim απασχολημένη?

 

Το. Είδα σήμερα στα public και ομολογώ πως και η οθόνη του μου άρεσε και η απόκριση του ήταν ακαριαία. Αν μπορεί να διατηρεί αυτήν την απόδοση και μετά από μήνες θα είναι μια καλή αγορά.

Οχι φίλε μου δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το ίδιο ακριβώς έχω κανει και εγώ με μία κάρτα wind on the go που έχω και μάλιστα τη χρησιμοποιώ σε ένα alcatel c1 που έχω ως δεΰτερη συσκευή

Το πιο καλό είναι πως μπορείς να το χρησιμοποισεις και ως wi fi hot spot και να δίνεις internet και σε άλλους.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...