Jump to content

Lenovo A536


IASVN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιέχονται στη συσκευασία του

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Α γιατί στο public στα περιεχόμενα δεν αναφέρει θήκη κ μεμβράνη.

 

Κανένα νέο για αυτό το κιν. Από κάποιον που το έχει? :-)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Tελικά δεν ροοτάρεται με τίποτα αυτό το μαραφέτι;

 

Μετά από πολλές δυσκολίες το rootαρα.Ο οδηγός είναι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38337401&postcount=5.Στο τέλος κατεβάζουμε στο pc το superSU-v2.02.zip, το βάζουμε στη root της sd και ανοίγοντας το κινητό σε CWM mode κάνουμε εγκατάσταση αυτό τον zip file και είμαστε root.

 

Ανέβηκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

SOS ! ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ! ΕΧΩ ΤΟ LENOVO A536 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ TO APP ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ ΤO LAUNCHER ! ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

- Ομάδα Διαχείρισης -

Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εχω το lenovo a536 και δεν ξερω πως εχει χαθει η εφαρμογη του κινητου app '' επαφες '' . Υπαρχει καποιος τρόπος να το επαναφέρω χωρις να χρειαστει να κάνω επαναφορα του κινητου ; Μεσα στις ρυθμισεις στις εφαρμογες υπαρχει η εφαρμογη των επαφων. και το κακο ειναι σε αυτο το κινητο οτι δεν εχει καπου μαζεμενες τις εφαρμογες για να μπορεσω να το συρω και να το μεταφερω οπου θελω. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εχω το lenovo a536 και δεν ξερω πως εχει χαθει η εφαρμογη του κινητου app '' επαφες '' . Υπαρχει καποιος τρόπος να το επαναφέρω χωρις να χρειαστει να κάνω επαναφορα του κινητου ; Μεσα στις ρυθμισεις στις εφαρμογες υπαρχει η εφαρμογη των επαφων. και το κακο ειναι σε αυτο το κινητο οτι δεν εχει καπου μαζεμενες τις εφαρμογες για να μπορεσω να το συρω και να το μεταφερω οπου θελω. Ευχαριστω!

Mήπως αν πας στις ρυθμίσεις-εφαρμογές και κάνεις εκκίνηση της εφαρμογής από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Επειδή μου αρέσει αυτό το κινητό έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Έχει notification Led?

Τα κουμπιά πλοήγησης είναι φωτιζομενα?

Είδα αρκετά βίντεο και δεν έχω καταλάβει αν με βάση το ui της lenovo μπορεί να μπει widgets πλήρως ανεπτυγμένη στη κεντρική οθόνη /οθόνες.

 

Ευχαριστώ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Επειδή μου αρέσει αυτό το κινητό έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Έχει notification Led?

Τα κουμπιά πλοήγησης είναι φωτιζομενα?

Είδα αρκετά βίντεο και δεν έχω καταλάβει αν με βάση το ui της lenovo μπορεί να μπει widgets πλήρως ανεπτυγμένη στη κεντρική οθόνη /οθόνες.

 

Ευχαριστώ

Έχει led

Τα κουμπιά δεν φωτίζονται

Τα εικονίδια μετακινούνται όπου θες και μπορείς να βάλεις πλήρως ανεπτυγμένα widgets

Εγώ άλλαξα τον μαμίσιο laucher γιατί δε μου πολυάρεσε με τον Nova απο το play store και τον παραμετροποίησα

όπως ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει led

Τα κουμπιά δεν φωτίζονται

Τα εικονίδια μετακινούνται όπου θες και μπορείς να βάλεις πλήρως ανεπτυγμένα widgets

Εγώ άλλαξα τον μαμίσιο laucher γιατί δε μου πολυάρεσε με τον Nova απο το play store και τον παραμετροποίησα

όπως ήθελα.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Παρεμπιπτόντως overall είναι μια καλή αγορά? Από αυτονομία πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλα και πάλι τίποτα!Πουθενά το εικονίδιο των επαφών!

 

Το εικονίδιο δεν μπορει να χαθηκε γιατί δεν είναι εικονιδιο συντόμευσης αλλά η ίδια η εφαρμογή

Κοίτα μήπως έχει μπει κατα λάθος μέσα σε κανένα φάκελο

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ.

 

 

Παρεμπιπτόντως overall είναι μια καλή αγορά? Από αυτονομία πως πάει?

 

Κοίτα εμένα δεν με ενθουσιάζει στο θέμα της αυτονομίας, αλλά αυτό εξαρτάται απο το χρήστη.

Αν αναλογιστείς οτι εχει 5" οθόνη, τετραπύρηνο επεξεργαστή και προπαντός την τιμή του, δεν νομίζω να μείνεις

παραπονούμενος.

Δεν είναι απλώς μια καλή αγορά. Δείχνει το δρόμο στην κατηγορία του. Τίμιο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως κάνεις γνωρίζει ποια εταιρεία έχει το service της lenovo στα smartphones?

 

ρωτάω γιατί στα laptop το service είναι απογοήτευτικο

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία σχετική ας την μοιραστεί. Για εμένα είναι πολύ σημαντικό θέμα το service. Έχω ήδη δει service σε LG και arvato και έμεινα ευχαριστημένος αλλά για τη lenovo δεν έχω ιδέα.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμπειρία service:

Σε 35 μέρες απο την αγορά του τηλεφώνου μου κάηκε το ακουστικό.

Πήγα στο μαγαζί που το αγόρασα (Κωτσόβωλος) και μου είπαν πως αυτοί δεν έχουν καμιά σχέση

με το service του προιόντος που μου πούλησαν !!!!!

Μου έδωσαν (καλοσύνη τους) ένα νουμέρο τηλεφώνου και μου είπαν "καλή επιτυχία"!!!

Κάλεσα το service (Arvato) και πολύ ευγενικά μου είπαν να τους δώσω τα στοιχεία μου για να έρθει η courier

να το παραλάβει απο το σπίτι μου, σ'ένα χωριό στη νότια Κρήτη.Όπως και έγινε.

Στίς 3/11 το παραλάβανε και στις 7/11 μου το φέρανε πίσω επισκευασμένο.

Και τα μεταφορικά πληρωμένα. ΑΨΟΓΟΙ !!!

Υ.Γ. Το ΙΜΕΙ που μου γράψανε πάνω στην απόδειξη αγοράς οι "πωλητάρες" του Κωτσόβολου ήταν διαφορετικό

απ'αυτό της συσκευής. Το παρατηρήσανε και μάλιστα εγγράφως στο service της arvato αλλά παρ'όλα αυτά το φτιάξανε.

Edited by antreasa18
Link to comment
Share on other sites

Στην android kitkat 4.4 το κουρτινακι με τα κουμπια για το wifi κτλ ειναι διαφορετικα απο την 4.2 κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Bάζω το usb stick στο κινητό μέσω otg καλωδίου, ανοίγω την εφαρμογή οtg disk explorer pro (έχω χρησιμοποιήσει και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές) και μου βγάζει μήνυμα ότι το usb είναι κατεστραμμένο.Στο laptop δουλεύει κανονικά.Του έκανα format σε NTFS και σε fat32, αλλά τα ίδια.Να σημειώσω ότι όταν βάζω στο otg ποντίκι, δουλεύει κανονικά.Καμία λύση;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση γιατι δεν εχω εμπειρια απο android μιας και μεχρι εχτες ημουν με ενα iphone 3gs, εχω το lenovo A536 και πιο πολυ απ ολα που με ενδιαφερει ειναι αυτο που λεει: GPS που λειτουργεί εκτός σύνδεσης

Ποτέ δεν ήταν πιο εύκολη η περιήγηση στην πόλη: το A536 περιλαμβάνει GPS που ελέγχεται από δορυφόρο για να σας οδηγήσει με ακρίβεια, ακόμα και όταν δεν έχετε σύνδεση στο Διαδίκτυο.

2 apps που μπορω να βρω στο κινητο ειναι το google maps και ενα πλοηγηση που γραφει route 66 στο εικονιδιο, ομως και τα 2 μου ζητανε ιντερνετ για να λειτουργησουν.. πρεπει ν κατεβασω καποιο app? η υπαρχει και δεν το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση γιατι δεν εχω εμπειρια απο android μιας και μεχρι εχτες ημουν με ενα iphone 3gs, εχω το lenovo A536 και πιο πολυ απ ολα που με ενδιαφερει ειναι αυτο που λεει: GPS που λειτουργεί εκτός σύνδεσης

Ποτέ δεν ήταν πιο εύκολη η περιήγηση στην πόλη: το A536 περιλαμβάνει GPS που ελέγχεται από δορυφόρο για να σας οδηγήσει με ακρίβεια, ακόμα και όταν δεν έχετε σύνδεση στο Διαδίκτυο.

2 apps που μπορω να βρω στο κινητο ειναι το google maps και ενα πλοηγηση που γραφει route 66 στο εικονιδιο, ομως και τα 2 μου ζητανε ιντερνετ για να λειτουργησουν.. πρεπει ν κατεβασω καποιο app? η υπαρχει και δεν το βρισκω?

 

Καλησπερα το συγκεκρμενο μοντελο ειναι το dual sim ? ή κανω λαθος ?

Τωρα οσο για κανενα προγραμματακι χωρις ιντερνετ ειναι το Map factor gps navigation

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

Ειναι παρα πολυ καλο και ανανεωνει πολυ συχνα τους χαρτες.

Πες μου σε παρακαλω αν ειναι αυτο το μοντελο που σου ειπα και αν ναι, πες μου αν εισαι ευχαριστημενος γενικα απο αυτο.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το συγκεκρμενο μοντελο το dual sim το εχω κ εγω, αλλα δεν μπορω να ενεργοποιήσω το gps.Μήπως μπορεί κανεις να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο a859 μου εκανε τα ιδια και επρεπε να το βγαλω στο δρομο να ενεργοποιηθει και να πιασει δορυφορους και ακομα και τωρα δεν εχει ακριβη σημα

φιλε κανε μου μια χαρη αν μπορεις

εχεις τσεκαρει οταν πας στις ρυθμισεις επαφων και εμφανιση απο αν ξετσεκαρεις τις επαφες του μειλ σου και του δωσεις εντολη να δειχνει μονο του τηλ αν στις δειχνει η αν παλι τις δειχνει ολες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το συγκεκρμενο μοντελο το dual sim το εχω κ εγω, αλλα δεν μπορω να ενεργοποιήσω το gps.Μήπως μπορεί κανεις να με βοηθε

Πας στις ρυθμίσεις και ενεργοποιείς τοποθεσία.Εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σήμερα παρέλαβα αυτό το κιν. Πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίσει για πρώτη φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...