Jump to content

Lenovo A536


IASVN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα..εχω ακουσει καποιους που λενε οτι οταν παει 25% σβηνει και κατι τετοια..αλλα εμενα και 9% μου εχει παει και δουλευει κανονικα...μια χαρα παει..

 

Γενικα απο οτι καταλαβα με αυτο το κινητο απο αυτες τις λιγες μερες που το εχω στα χερια μου,οταν χρησιμοποιεις το ιντερνετ σου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια,αυτο δεν το εχω ξαναδει σε κινητο,ενα παραδειγμα το χρησιμοποιησα για 5 λεπτα συνεχομενα με το ιντερνετ και επεσε 2-3% αυτο θεωρω οτι δεν ειναι φυσιολογικο,στις κλησεις δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο στο ιντερνετ ομως εχει θεμα και να φανταστεις το εχω 2G,φαντασου να το βαλω και 3G κιολας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μιλησα στο τηλεφωνο 27 λεπτα με 2G και μου επεσε 10% η μπαταρια,ειναι φυσιολογικο αυτο;Απαντηστε μου σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα στο τηλεφωνο 27 λεπτα με 2G και μου επεσε 10% η μπαταρια,ειναι φυσιολογικο αυτο;Απαντηστε μου σας παρακαλω.

απολυτα φυσιολογικο νομιζο,και με 3g να μιλαγες το ιδιο θα επεφτε

Link to comment
Share on other sites

απολυτα φυσιολογικο νομιζο,και με 3g να μιλαγες το ιδιο θα επεφτε

Με 3G απο οτι ξερω πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα μάγκες,μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορω να αλλάξω λογισμικό και αν έχει την ευχαρίστηση να μου προτείνει κάποιο καλό?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ευκολο οταν σας καλουν για να απαντησετε την κληση εχει slide δεξια -αριστερα ή πανω-κατω γιατι υπαρχουν θηκες που εχουν ανοιγμα στο κατω μερος για δεξια-αριστερα ειναι σωστες ? μηπως υπαρχει επιλογη ? ή αλλη εκδοση?

(δεν εχω το κινητο ρωταω για αλλον για αγορα τετοιας θηκης)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχει ένας φίλος, ποια είναι η καλύτερη rom 6.0.1; Σκευτόμουν να του βάλω την Resurrection Remix 5.7.3 από needrom http://www.needrom.com/download/rr-remix-5-7-3/ μιας και η 5.7.1 ανεβασμένη στο εν λόγο site http://www.needrom.com/download/6-0-1stable-resurrection-remix-5-7-1-for-lenovo-a536-gps-working/ είχε καλές κριτικές.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Καλησπερα. Εδω και 1,5 εβδομαδα περιπου το κινητο εβγαλε ενα σοβαρο προβλημα. Πατησα να αλλαξω τον δισκο εγγραφης απο αποθηκευτικο χωρο σε καρτα sd. Απο τοτε που εκανε επαναεκκινηση, αργουσαν να κατεβαινουν οι εφαρμογες, και οταν εφταναν στο 100% ξεκινουσε η ληψη τους απο την αρχη. Επισης η οθονη δεν απενεργοποιοταν ουτε μονη της, ουτε μπορουσα να τη κλεισω εγω ενω το κουμπι λειτουργειας δουλευει μια χαρα (σε screenshot κλπ). Μαλιστα, κολλανε ολες οι εφαρμογες και ολο μου βγαζει "η ταδε εφαρμογη σταματησε να λειτουργει" χωρις να κανω τιποτα. Καμια φορα κολλαει και ολο το κινητο και δε μπορω να κανω απολυτως τιποτα, μονο να βγαλω τη μπαταρια (δεν λειτουργουν ουτε τα κουμπια). Δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν εκανε (πιστεψτε με) πατουσα το κουμπι που ελεγε διαγραφη ολων και δεν εκανε τιποτα! Το εκανε μονο μετα απο υπερβολικα πατηματα. Και που το εκανα δεν αλλαξε τιποτα. Μερικες εφαρμογες (google play music και καποιες αλλες) δεν εγκατασταθηκαν σωστα και καθε φορα που ανοιγω το κινητο λεει "η εφαρμογη ταδε σταματησε να λειτουργει" και πραγματικα τα νευρα μου. Τι μπορω να του κανω μηπως ξερετε;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν ανοίγω το wifi αναβοσβήνει συνεχώς το εικονίδιο και δεν γίνεται σύνδεση. Σπάνια κάνει σύνδεση και μετά κόβεται. Γιατί;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους.Εδω και δυο μερες προσπαθω να βρω rom για το a 536 με μια sim δεν εχω καταφερει τιποτε .εχω περασει μια που δειχνει οτι το κινητο εχει δυο sim.καθως επισης δε μπορω να περασω το imei. Εχω χρισημοποιησει το flash tool.Καμια ιδεα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολους.Εδω και δυο μερες προσπαθω να βρω rom για το a 536 με μια sim δεν εχω καταφερει τιποτε .εχω περασει μια που δειχνει οτι το κινητο εχει δυο sim.καθως επισης δε μπορω να περασω το imei. Εχω χρισημοποιησει το flash tool.Καμια ιδεα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

βαλε TWRP

 

και μετα κανε οτι θελεις

 

εχει βγει και LineageOs 14.1 απο οτι ειδα χθες που το εψαχνα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...