Jump to content

Lenovo A536


IASVN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να φώτα σας για ενα περίεργο θέμα με ενα lenovo A536. Ενω το update σε έκδοση S186 150 813 row εχει κατέβει, μολις επιλεγεί η συσκευη κανει απλα επανεκίνηση και boot. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει ? τωρα ειναι σε v 4.2.2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Ηθελα να φώτα σας για ενα περίεργο θέμα με ενα lenovo A536. Ενω το update σε έκδοση S186 150 813 row εχει κατέβει, μολις επιλεγεί η συσκευη κανει απλα επανεκίνηση και boot. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει ? τωρα ειναι σε v 4.2.2

 

αν δεν βαριεσαι κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά δοκίμασε να ξανά κανείς το update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα απο το μενου. δεν αλλαξε κατι. καμια αλλη ιδεα ? Το παράξενο είναι οτι δεν εχω βρει καποια αναφορα στο νετ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα !!!

ελπιζω να μην ανοιγω σε λαθος μερος το θεμα

αν ναι , ζητω συγνωμη

 

Είμαι κάτοχος του lenovo A536 και έχω το εξής θέμα. Κάποιες φορές το touchscreen δεν αντιδρά στην επαφή και πρέπει να κλειδώσει πάλι η οθόνη ώστε να λειτουργήσει. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

και τι μπορω να κανω ;

 

ευχαριστω !!

 

Δέν ξέρω εάν το έλυσες το πρόβλημα, αλλά το ίδιο θέμα είχα και εγώ και μετά απο hard reset και επαναφορά 4 φορές μετά έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια το εχω ενα χρονο και τωρα παει κανας μηνας που πεταει συνεχεια κατι σελιδες οταν εχω ανοιχτο το wifi αλλα δν φταιει αυτο δεν ξερω τι να κανω σας παρακαλω αν καποιος ξερει ας μου πει ευχαριστω:(
Link to comment
Share on other sites

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. το πρώτο πράγμα που πρεπει να κάνει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. το πρώτο πράγμα που πρεπει να κάνει κανείς.

 

συγγνωμη που ρωταω αλλα πως γινεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κράτα back up τα αρχεία που θέλεις γιατι με την επαναφορά θα χάσεις ότι υπάρχει μέσα στο κινητό. (επαφές φωτογραφίες κτλ)

 

Θα πας μετά στις ρυθμίσεις, αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά, η τελευταία επιλογή είναι η επαναφορά. πατας εκει. έχει επιλογήνα κάνει εφερδική αποθήκευση πριν την επαναφορά. τσεκαρε το αν έχει μέσα στο κινητό κάρτα μνήμης.

 

ΤΟ κινητό θα κλείσε μόνο του, θα κάνει επαναφορά και θ ανοίξει μόνο του και θα είναι όπως όταν το είχες αγοράσει.

 

ΑΝ δεν μπορεις να τα κάνεις όλα αυτά πήγαινε σ ενα κατάστημα να στα κάνουνε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κράτα back up τα αρχεία που θέλεις γιατι με την επαναφορά θα χάσεις ότι υπάρχει μέσα στο κινητό. (επαφές φωτογραφίες κτλ)

 

Θα πας μετά στις ρυθμίσεις, αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά, η τελευταία επιλογή είναι η επαναφορά. πατας εκει. έχει επιλογήνα κάνει εφερδική αποθήκευση πριν την επαναφορά. τσεκαρε το αν έχει μέσα στο κινητό κάρτα μνήμης.

 

ΤΟ κινητό θα κλείσε μόνο του, θα κάνει επαναφορά και θ ανοίξει μόνο του και θα είναι όπως όταν το είχες αγοράσει.

 

ΑΝ δεν μπορεις να τα κάνεις όλα αυτά πήγαινε σ ενα κατάστημα να στα κάνουνε εκεί.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα!

Πως γινεται να εξαφανισουμε το συνεφακι με τις "Γρηγορες Απαντησεις" που εμφανιζονται οταν καποιος σε καλει? Επισης γινεται η οθονη να ανοιγει με αλλο τροπο εκτος απο το πλαινο κουμπι?

Edited by sureilizer
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως μπορω να βρω motherboard για το Α536 , ποσο κοστιζει και αν συμφερει να το φτιαξω?Απο το σερβις της Lenovo μου ειπαν οτι για να επισκευαστει θα κοστισει 145 ευρω!!! Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως μπορω να βρω motherboard για το Α536 , ποσο κοστιζει και αν συμφερει να το φτιαξω?Απο το σερβις της Lenovo μου ειπαν οτι για να επισκευαστει θα κοστισει 145 ευρω!!! Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν γνωρίζω πόσο έχει αλλά ακόμα και 40 ευρω να το βρεις, αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για ένα κινητό που αυτή τη στιγμή έχει λιγότερο από 90?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδια,σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο,αξιζει απο θεμα μπαταριας και γενικα χαρακτηριστικα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο,αξιζει απο θεμα μπαταριας και γενικα χαρακτηριστικα;

 

Είναι παλιο κινητάκι...καλό αλλα υπάρχουν και καλύτερα.Απο Κινα εχει καλες συσκευες να δείς.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιο κινητάκι...καλό αλλα υπάρχουν και καλύτερα.Απο Κινα εχει καλες συσκευες να δείς.

 

Ειμαι διατεθειμενος να δωσω μεχρι 100 ευρω και το βρηκα στα 89 ευρω για αυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιο κινητάκι...καλό αλλα υπάρχουν και καλύτερα.Απο Κινα εχει καλες συσκευες να δείς.

Για μενα αξιζει απλα η οθονη του δεν ειναι πολυ καλη οσον αναφορα οτι λερονεται ευκολα με τις δαχτυλιες γι αυτο θα σου προτεινα να κρατησεις την ζελατινα..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αξιζει απλα η οθονη του δεν ειναι πολυ καλη οσον αναφορα οτι λερονεται ευκολα με τις δαχτυλιες γι αυτο θα σου προτεινα να κρατησεις την ζελατινα..

 

Κι εγω αυτο σκεφτηκα να κρατησω την ζελατινα,οσον αφορα την πρωτη φορτιση να το αφησω να φορτισει 10-12 ωρες;

Link to comment
Share on other sites

Μουφα κινητο μου φαινεται,το φορτισα εφτασε στο 100% το ανοιξα ασχοληθηκα 5 λεπτα και λεω κατσε να δω το ποσοστο της μπαταριας και τι να δω;Ειχε φτασει στο 93%.Καλα τοσο μουφα μπαταρια εχει αυτο το κινητο;Χωρια που αυτο που μου εκανε επισης εντυπωση ειναι που εγραφε οτι το κινητο ειναι σε λειτουργια εδω και 4 ωρες και 13 λεπτα ενω το ειχα ανοιξει πριν 5 λεπτα.Τι παιζει λετε; Edited by Aachen
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας μου απαντησει καποιος σας παρακαλω,εβαλα για κανα 10λεπτο το skype ενεργοποιωντας το wifi,δικαιολογειται η μπαταρια απο το 85% που ηταν να παει στο 69%;
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε πιο μουφα κινητο οσον αφορα την μπαταρια δεν εχω ξαναδει,ειπα να το ξαναδοκιμασω χρησιμοποιησα (οχι με wifi) το ιντερνετ για 5 λεπτα και επεσε 5%,μιλαμε ουτε ταξιμετρο να ηταν.Τοσο χαλια μπαταρια εχει αυτο το κινητο;Φοβαμαι πλεον να το πιασω στα χερια μου μην πεσει τελειως η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα μια χαρα εχει εξελιχθει.... Και το εχω μονο ενα χρονο..τι να πω

 

Η μπαταρια πως κυλαει;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα..εχω ακουσει καποιους που λενε οτι οταν παει 25% σβηνει και κατι τετοια..αλλα εμενα και 9% μου εχει παει και δουλευει κανονικα...μια χαρα παει..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...