Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι εννοεις τα ᾽κακα᾽ αρχεια που εχουν μαζευτει κ οχι τα ᾽καλα᾽ (φωτος, μηνυματα κτλ).

Ε ναι σιγουρα χανεις λιγο την μαγεια του καινουριου αλλα εγω δεν μπορω, χανω τον λογαριασμο ετσι. Το μπακ απ μου εχει τα παντα απο τοτε που πηρα iphone πρωτη φορα:p

 

Ευχαριστω παρα πολυ!

Μηνύματα ποτέ δεν κρατούσα οπότε και να τα χάσω δεν με απασχολεί. Από τότε που παρουσιάστηκε το icloud και τελευταία το icloud drive (έχω το πρόγραμμα των 50GB) τα έχω όλα συγχρονισμένα εκεί οπότε το να επαναφέρω backup που έχω κρατήσει δεν έχει και τόσο νόημα για εμένα. Με το που θα βάλω το username μου όλα έρχονται αυτόματα, φωτογραφίες, επαφές, σελιδοδείκτες, ημερολόγια, υπενθυμίσεις, σημειώσεις, παιχνίδια (όσα χρησιμοποιούν το icloud drive πχ angry birds 2).

 

Το θέμα είναι πως λειτουργεί ο καθένας το τηλέφωνο του. Εγώ πχ τα έχω όλα στο icloud, δεν κρατάω τίποτα τοπικά πλέον όπως έκανα τα προηγούμενα χρόνια, οπότε το restore from backup είναι ανούσιο για εμένα. Επίσης δεν έχω θέμα στο να καθίσω και να κάνω setup όλες τις ρυθμίσεις. Άλλος μπορεί να μην θέλει και να βαριέται πχ, παίζει και αυτό ρόλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τότε που παρουσιάστηκε το icloud και τελευταία το icloud drive (έχω το πρόγραμμα των 50GB) τα έχω όλα συγχρονισμένα εκεί οπότε το να επαναφέρω backup που έχω κρατήσει δεν έχει και τόσο νόημα για εμένα. Με το που θα βάλω το username μου όλα έρχονται αυτόματα, φωτογραφίες, επαφές, σελιδοδείκτες, ημερολόγια, υπενθυμίσεις, σημειώσεις, παιχνίδια (όσα χρησιμοποιούν το icloud drive πχ angry birds 2).

 

Και μονο ολα αυτα που επανερχονται στη θεση τους μολις βαλουμε το appleID ειναι υπεραρκετο σε πρωτη φαση να εχεις τοσα πραγματα σε νεα συσκευη!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έγινε το εξής παράξενο.

Σε γνωστό αξιοθέατο της Ελλάδας, στο νόμο Αχαΐας, και ενώ εγώ με ένα iPhone 6 ένας άλλος κύριος με το ίδιο τηλέφωνο και η γυναίκα μου με ένα lumia τραβούσαμε φωτό και βίντεο μας έσβησαν οι συσκευές χωρίς δυνατότητα επαναφοράς. Μόνο με τον συνδυασμό κουμπιών (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό)

Εγώ τραβούσα σε αργή κίνηση οι άλλοι δεν ξέρω.

Ακούγεται λογικό αυτό;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έγινε το εξής παράξενο.

Σε γνωστό αξιοθέατο της Ελλάδας, στο νόμο Αχαΐας, και ενώ εγώ με ένα iPhone 6 ένας άλλος κύριος με το ίδιο τηλέφωνο και η γυναίκα μου με ένα lumia τραβούσαμε φωτό και βίντεο μας έσβησαν οι συσκευές χωρίς δυνατότητα επαναφοράς. Μόνο με τον συνδυασμό κουμπιών (δεν ξέρω πως λέγεται αυτό)

Εγώ τραβούσα σε αργή κίνηση οι άλλοι δεν ξέρω.

Ακούγεται λογικό αυτό;

 

Ζουν ανάμεσά μας... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα ποτέ δεν κρατούσα οπότε και να τα χάσω δεν με απασχολεί. Από τότε που παρουσιάστηκε το icloud και τελευταία το icloud drive (έχω το πρόγραμμα των 50GB) τα έχω όλα συγχρονισμένα εκεί οπότε το να επαναφέρω backup που έχω κρατήσει δεν έχει και τόσο νόημα για εμένα. Με το που θα βάλω το username μου όλα έρχονται αυτόματα, φωτογραφίες, επαφές, σελιδοδείκτες, ημερολόγια, υπενθυμίσεις, σημειώσεις, παιχνίδια (όσα χρησιμοποιούν το icloud drive πχ angry birds 2).

 

Το θέμα είναι πως λειτουργεί ο καθένας το τηλέφωνο του. Εγώ πχ τα έχω όλα στο icloud, δεν κρατάω τίποτα τοπικά πλέον όπως έκανα τα προηγούμενα χρόνια, οπότε το restore from backup είναι ανούσιο για εμένα. Επίσης δεν έχω θέμα στο να καθίσω και να κάνω setup όλες τις ρυθμίσεις. Άλλος μπορεί να μην θέλει και να βαριέται πχ, παίζει και αυτό ρόλο.

 

 

Δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι μεταφερω ᾽βρωμικα᾽ αρχεια τοσα χρονια. Αυτο ειναι πολυ καλο που κανεις, αλλα δεν με βολευει καθολου. Αν περνουσαν και τα μηνυματα με καποιο τροπο ισως να το επελεγα και εγω.

 

Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα ένα iphone6. Έκανα update σε ios 9.1. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω το app store. Είμαι άσχετος με iphone. Που το βρίσκω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα ένα iphone6. Έκανα update σε ios 9.1. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω το app store. Είμαι άσχετος με iphone. Που το βρίσκω??

 

Καλησπέρα φίλε μου. Ακολούθησε τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Γενικά Επαναφορά > Διαρύθμιση οθόνης αφετηρίας και θα εμφανιστεί :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Να σαι καλά

 

παρακαλώ, όλα εντάξει, εμφανίστηκε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει σπάσει το τζαμακι στο τηλεφωνο του γαμπρού μου και σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη του είπαν 150-180 ευρώ. Υπάρχει καμία φθηνότερη λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει σπάσει το τζαμακι στο τηλεφωνο του γαμπρού μου και σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη του είπαν 150-180 ευρώ. Υπάρχει καμία φθηνότερη λύση;

 

Δυστυχώς για iPhone 6 εκεί περίπου παίζουν οι τιμές :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι τελείως άσχετος με αυτά. Βρήκα ένα 6 στο δρόμο στο εξωτερικό. αν το ανοίξω λέει να το ενεργοποιήσω χρησιμοποιώντας το Apple ID και τον κωδικό. Υπάρχει περίπτωση να προσπεραστεί αυτό το βήμα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι τελείως άσχετος με αυτά. Βρήκα ένα 6 στο δρόμο στο εξωτερικό. αν το ανοίξω λέει να το ενεργοποιήσω χρησιμοποιώντας το Apple ID και τον κωδικό. Υπάρχει περίπτωση να προσπεραστεί αυτό το βήμα.

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα φίλε μου, όχι δεν υπάρχει περίπτωση, καθώς το activation lock δημιουργήθηκε για να αχρηστεύει τη συσκευή σε χέρια τρίτων. Θα ήταν καλή κίνηση, εάν υπάρχει κάποιο μήνυμα απώλειας στη συσκευή, να επικοινωνήσεις με τον κάτοχο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει σπάσει το τζαμακι στο τηλεφωνο του γαμπρού μου και σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη του είπαν 150-180 ευρώ. Υπάρχει καμία φθηνότερη λύση;

 

 

δυστηχως αυτή είναι η τιμή. 200 έδωσα εγώ για το δικό μου. Το καλό είναι ότι αν πας σε επώνυμο μη εξουσιοδοτημένο σου δίνουν εγγύηση εφόρου ζωής καλής λειτουργίας για την οθόνη. Και στο φτιάχνουν μπροστά σου σε 20 λεπτά και κάνουν και τέλεια δουλειά.

Έχω δει συσκευή από μη εξουσιοδοτημένο της γειτονιάς και όταν έπιασα την συσκευή στα χέρια μου έτριζε ολόκληρη.

Άλλη επιλογή είναι η Αρβατο αν έχει αγοραστεί η συσκευή από μεγάλο Ελληνικό κατάστημα δίνοντας την συσκευή σου και 280 ευρώ, και σου δίνουν ανακατασκευασμενη συσκευή με εγγυηςη η στην infoquest αν είναι από σκρουτζομαγαζο και 370 για ανακατασκευασμένη με εγγύηση πάλι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως αυτή είναι η τιμή. 200 έδωσα εγώ για το δικό μου. Το καλό είναι ότι αν πας σε επώνυμο μη εξουσιοδοτημένο σου δίνουν εγγύηση εφόρου ζωής καλής λειτουργίας για την οθόνη. Και στο φτιάχνουν μπροστά σου σε 20 λεπτά και κάνουν και τέλεια δουλειά.

Έχω δει συσκευή από μη εξουσιοδοτημένο της γειτονιάς και όταν έπιασα την συσκευή στα χέρια μου έτριζε ολόκληρη.

Άλλη επιλογή είναι η Αρβατο αν έχει αγοραστεί η συσκευή από μεγάλο Ελληνικό κατάστημα δίνοντας την συσκευή σου και 280 ευρώ, και σου δίνουν ανακατασκευασμενη συσκευή με εγγυηςη η στην infoquest αν είναι από σκρουτζομαγαζο και 370 για ανακατασκευασμένη με εγγύηση πάλι

 

 

Σε ποιο κατάστημα πηγές αν επιτρέπεται;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μια ερώτηση παρακαλώ. .θέλω να αγοράσω μεταχείρισμενο το 6 .τι πρέπει να προσέξω. Πως μπορώ να δω αν όντως είναι γνήσιο;
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα πηγές αν επιτρέπεται;

 

Δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονες να το δημοσιοποιησω οποτε σου στελνω πμ

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μια ερώτηση παρακαλώ. .θέλω να αγοράσω μεταχείρισμενο το 6 .τι πρέπει να προσέξω. Πως μπορώ να δω αν όντως είναι γνήσιο;

 

Αποδειξη; Κουτι; ΙΜΕΙ; και φυσικα ο προηγουμενος χρηστης να το σβησει απο το iCloud του!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη; Κουτι; ΙΜΕΙ; και φυσικα ο προηγουμενος χρηστης να το σβησει απο το iCloud του!!!

 

Και μετά το imei στο iPhoneimei.info?

Και πως σβήνει ο άλλος το icloud του αν έχει ή αγοράσει άλλο iPhone;

Link to comment
Share on other sites

Πουλώντας ένα τηλέφωνο κάνεις reset για να διαγράψει τα πάντα. Στο iPhone για να γίνει αυτό σου ζητά τον κωδικό του account σου. Τον δίνει ο παλιός χρήστης και αφού το κινητό κάνει reset το πήρες....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κ να επισημανω την προσοχη σας μου ηρθε σημερα ενα απο αυτα τα περεργα spam μυνηματα απο +1.... αριθμο κ καλα ελεγε οτι μου το εδωσε ενα φιλος σου τον αριθμο σου... το ειδα στην οθονη κλειδωματος μου κ το εσυρα προς τα δεξια το μυνημα κ πατοντας το Χ απο την οθονη κλειδωματος στο iphone 5c της συζηγου νομιζοντας οτι θα το διαγραψει αλλα οχι το διαπιστωσα τελωσπαντων το κανω μονος μου διαγραφη αμεσως φοβουμενος τιποτα περεργο παωσε φιλο σε μαγαζι Γερμανος Θεσσσαλονικη κ τον αναφερω το κ το μου λεει οτι εφοσον δεν απαντησες εισαι ενταξει ασχετα το ανοιξες δεν το ανοιξες αλλα αν δεις τιποτα απαντηση 'η κατι αλλο τηλεφωνο ΟΤΕ κ φραγη κατευθειαν η ερωτησεις μου ειναι εφοσον το εχω διεγραψει ειμαι οκ 100% κ επισης το προβλημα ειναι με συνχρωνισμο με iMac&iPad mini με το continuity εκει το διεγραψα μετα απο καποιες ωρες υπαρχει κ εδω επισης καποιος φοβος

Υπαρχει καποιος τροπος να μπλοκαρουμε αυτα τα ειδος μυνηματα εγω βρηκα κατι αλλα δεν ξερω αν ειναι το σωστο "Φιλτραρισμα αγνωστων αποστολων"

Ευχαριστω κ συγγνωμη εαν δεν ειναι το καταλληλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κ να επισημανω την προσοχη σας μου ηρθε σημερα ενα απο αυτα τα περεργα spam μυνηματα απο +1.... αριθμο κ καλα ελεγε οτι μου το εδωσε ενα φιλος σου τον αριθμο σου... το ειδα στην οθονη κλειδωματος μου κ το εσυρα προς τα δεξια το μυνημα κ πατοντας το Χ απο την οθονη κλειδωματος στο iphone 5c της συζηγου νομιζοντας οτι θα το διαγραψει αλλα οχι το διαπιστωσα τελωσπαντων το κανω μονος μου διαγραφη αμεσως φοβουμενος τιποτα περεργο παωσε φιλο σε μαγαζι Γερμανος Θεσσσαλονικη κ τον αναφερω το κ το μου λεει οτι εφοσον δεν απαντησες εισαι ενταξει ασχετα το ανοιξες δεν το ανοιξες αλλα αν δεις τιποτα απαντηση 'η κατι αλλο τηλεφωνο ΟΤΕ κ φραγη κατευθειαν η ερωτησεις μου ειναι εφοσον το εχω διεγραψει ειμαι οκ 100% κ επισης το προβλημα ειναι με συνχρωνισμο με iMac&iPad mini με το continuity εκει το διεγραψα μετα απο καποιες ωρες υπαρχει κ εδω επισης καποιος φοβος

Υπαρχει καποιος τροπος να μπλοκαρουμε αυτα τα ειδος μυνηματα εγω βρηκα κατι αλλα δεν ξερω αν ειναι το σωστο "Φιλτραρισμα αγνωστων αποστολων"

Ευχαριστω κ συγγνωμη εαν δεν ειναι το καταλληλο θεμα

 

Καλησπέρα σας, το λειτουργικό iOS είναι κλειστό, με αποτέλεσμα να μην είναι επιρρεπές σε τέτοιου είδους "επιθέσεις". Από τη στιγμή που έχετε διαγράψει το μήνυμα δεν θα σας δημιουργήσει πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. .μια ερώτηση. Πως μπορώ να περάσω στα email το Hotmail ;

Settings > Mail, calendar, contacts και πάνω πάνω θα δεις επιλογή add account. Εκεί θα σου εμφανίσει επιλογές όπως icloud, exchange, google, yahoo, aol και outlook. Για να περάσεις hotmail θα επιλέξεις outlook.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...