Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Φοβερό battery drain αυτές τις ημέρες. Ίδια χρήση με όλες τις άλλες ημέρες το βραδυ με όλα κλειστά έπεσε 15%

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Ξενερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Φοβερό battery drain αυτές τις ημέρες. Ίδια χρήση με όλες τις άλλες ημέρες το βραδυ με όλα κλειστά έπεσε 15%

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Ξενερα

Δοκίμασες κανένα restart ή reset με home button + lock button;

Είδες την ώρα χρήσης αν είναι ίδια με την ώρα αναμονής;

Είδες ποιες εφαρμογές δούλευαν στο παρασκήνιο και πόση ώρα από το μενού της μπαταρίας;

 

Κάτι κόλλησε για να σου φάει 15%. Οπότε κάνε ένα reset με τον συνδυασμό home + lock button και δες το ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες κανένα restart ή reset με home button + lock button;

Είδες την ώρα χρήσης αν είναι ίδια με την ώρα αναμονής;

Είδες ποιες εφαρμογές δούλευαν στο παρασκήνιο και πόση ώρα από το μενού της μπαταρίας;

 

Κάτι κόλλησε για να σου φάει 15%. Οπότε κάνε ένα reset με τον συνδυασμό home + lock button και δες το ξανά.

Έκανα επανεκινηση αλλα τιποτα θα κανω και αυτο που λες. Από ότι βλεπω το facebook μου την εκανε.Οι χρονοι δεν ειναι ιδιοι.Ευχαριστω!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κι όσοι δεν έχουμε MacOS?

 

Εχμ... :confused: ... μαλλον δε γινεται αλλιως!

 

Καλημέρα παιδιά. Φοβερό battery drain αυτές τις ημέρες. Ίδια χρήση με όλες τις άλλες ημέρες το βραδυ με όλα κλειστά έπεσε 15%

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Ξενερα

 

Το ιδιο και σε μενα η μπαταρια φευγει νερο

 

Δοκίμασες κανένα restart ή reset με home button + lock button;

Είδες την ώρα χρήσης αν είναι ίδια με την ώρα αναμονής;

Είδες ποιες εφαρμογές δούλευαν στο παρασκήνιο και πόση ώρα από το μενού της μπαταρίας;

 

Κάτι κόλλησε για να σου φάει 15%. Οπότε κάνε ένα reset με τον συνδυασμό home + lock button και δες το ξανά.

 

Παμε για επαναφορα, δε βλεπω φως πουθενα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχμ... :confused: ... μαλλον δε γινεται αλλιως!

 

 

 

Το ιδιο και σε μενα η μπαταρια φευγει νερο

 

 

 

Παμε για επαναφορα, δε βλεπω φως πουθενα

 

Κάποια αναβάθμιση μήπως κάποιας εφαρμογής και μάλλον πρόβλημα από αυτήν.

Το Facebook ως συνήθως φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποια αναβάθμιση μήπως κάποιας εφαρμογής και μάλλον πρόβλημα από αυτήν.

Το Facebook ως συνήθως φταίει

 

Τιποτα απ τα δυο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα hard reset και περιμένω να δω.

 

Για κωδικούς που αναφέρθηκε χρσιμοποιω την εφαρμογη 1password μια φορα έβαλα τους κωδικους εκεί και μετά τους έχω παντου με δυνατότητα συχρονισμού.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχμ... :confused: ... μαλλον δε γινεται αλλιως!

 

Τους έβλεπε κάποιος γνωστός με ένα 4s. Ήταν jb οπότε ίσως κάτι είχε κατεβάσει από cydia

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset έστρωσε η μπαταρία. Κατι θα σκάλωσε. Πρώτο και καλύτερο το Facebook στην κατανάλωση χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Τον περισσότερο χρόνο τον εχει στο υπόβαθρο.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset έστρωσε η μπαταρία. Κατι θα σκάλωσε. Πρώτο και καλύτερο το Facebook στην κατανάλωση χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Τον περισσότερο χρόνο τον εχει στο υπόβαθρο.

 

 

Λογικό γιατι αν έχεις πολλούς φίλους, ποστάρουν και η εφαρμογή ξυπνά για ανανέωση κάθε φορά που προτίθεται ένα νέο ποστ.

Κλείσε την ανανέωση στο υπόβαθρο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο hard reset έστρωσε η μπαταρία. Κατι θα σκάλωσε. Πρώτο και καλύτερο το Facebook στην κατανάλωση χωρίς να το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Τον περισσότερο χρόνο τον εχει στο υπόβαθρο.

 

Οι ειδοποιήσεις φταίνε η μπορεί η χρήση στο υπόβαθρο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9.2 εδώ και κανά 2 ώρες. είδε κάποιο παιδί διαφορές με την 9.1? :)

 

Την βάζω τώρα θα επανέλθω σε λίγη ώρα.

Πάντως λένε τα καλύτερα και ας είναι ίδια με την beta 4

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

9.2

Τι γίνεται τελικά λέει σε iPhone 6;

Ελληνικά στο Siri (αν και είμαι σίγουρος πως όχι) κάνανε τίποτα; Επειδή είχαν ακουστεί κάποιες φήμες.

3>4
Link to comment
Share on other sites

9.2

Τι γίνεται τελικά λέει σε iPhone 6;

Ελληνικά στο Siri (αν και είμαι σίγουρος πως όχι) κάνανε τίποτα; Επειδή είχαν ακουστεί κάποιες φήμες.

 

 

Φήμες και λανθασμένες μάλιστα. Η σιρι υποστηρίζει αραβικά αλλά όχι ελληνικά.

Πάει αρκετά καλύτερα το 6αρι. Χαζά κολλήματα που είχε δεν τα έχει πλέον. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ακόμα υπάρχει το bug με το τελικό σ που όταν κανείς backspace σβήνει όλη την λέξη. Γενικά είμαι σίγουρος πως εκεί που πάνε οι αναφορές από Ελλάδα απλά προσπερνάνε

Πάντως αξίζει η αναβάθμιση.

 

[software] iOS 9

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417690

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φήμες και λανθασμένες μάλιστα. Η σιρι υποστηρίζει αραβικά αλλά όχι ελληνικά.

Πάει αρκετά καλύτερα το 6αρι. Χαζά κολλήματα που είχε δεν τα έχει πλέον. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ακόμα υπάρχει το bug με το τελικό σ που όταν κανείς backspace σβήνει όλη την λέξη. Γενικά είμαι σίγουρος πως εκεί που πάνε οι αναφορές από Ελλάδα απλά προσπερνάνε

Πάντως αξίζει η αναβάθμιση.

 

[software] iOS 9

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417690

 

Σαν τι χαζά κολλήματα είχες με την 9.1;

Εγώ δεν βλέπω κάτι αλλά δεν έκανα ακόμα αναβάθμιση γιατί πολλές φορές το μετάνιωσα. Περιμένω να ακούσω από άλλους καλά λόγια πρώτα και μετά βλέπουμε.

Μπορείς αν θέλεις να μας δώσεις μερικά παραδείγματα σε τι είναι καλύτερη ηκαινουργια έκδοση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι χαζά κολλήματα είχες με την 9.1;

 

Εγώ δεν βλέπω κάτι αλλά δεν έκανα ακόμα αναβάθμιση γιατί πολλές φορές το μετάνιωσα. Περιμένω να ακούσω από άλλους καλά λόγια πρώτα και μετά βλέπουμε.

 

Μπορείς αν θέλεις να μας δώσεις μερικά παραδείγματα σε τι είναι καλύτερη ηκαινουργια έκδοση;

 

 

Εχω γράψει και στο τοπικ του iOS.

Έβλεπα ένα κόμπιασμα όταν κατέβαζα το Spotlight και όταν ανέβαζα το control center.

Στην ουσία δεν είναι κάτι τρελό αλλά επειδή γκρίνιαζα λίγο τώρα είμαι ακόμα καλύτερα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι έγινε περισσότερο smooth, αν πρέπει να πούμε όντως κάτι.Έχεις την αίσθηση ότι ρολλάρει πιο ομαλά.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! επειδη ψαχνομαι για αγορα μεταχειρισμενου 6 16 gb...

1)σε τι τιμη κυμαινεται για να ξερω αν μου το δινουν ακριβα ή φθηνα?

2) μηπω ειναι καλυτερα να περιμενω να το παρω τον Ιανουαριο μετα τις γιορτες? θα εχει σημαντικη πτωση?

3) εχει βγαλει προβληματα? harware ή κατασκευαστικα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! επειδη ψαχνομαι για αγορα μεταχειρισμενου 6 16 gb...

1)σε τι τιμη κυμαινεται για να ξερω αν μου το δινουν ακριβα ή φθηνα?

2) μηπω ειναι καλυτερα να περιμενω να το παρω τον Ιανουαριο μετα τις γιορτες? θα εχει σημαντικη πτωση?

3) εχει βγαλει προβληματα? harware ή κατασκευαστικα?

ευχαριστω

 

1. 450-500

2. Δε παίζει να είναι πολύ φθηνότερο

3. Έχει βγάζει το θέμα με το κενό στην οθόνη. Που "κουνιέται" το τζάμι. Δες και #hairgate

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! επειδη ψαχνομαι για αγορα μεταχειρισμενου 6 16 gb...

1)σε τι τιμη κυμαινεται για να ξερω αν μου το δινουν ακριβα ή φθηνα?

2) μηπω ειναι καλυτερα να περιμενω να το παρω τον Ιανουαριο μετα τις γιορτες? θα εχει σημαντικη πτωση?

3) εχει βγαλει προβληματα? harware ή κατασκευαστικα?

ευχαριστω

 

Με τίποτα πάνω από 450. Στα 450 βρίσκεις και 64αρια πλέον. Και σκέψου καλά αν θα σε βολεψει το 16αρι. Το θεωρώ απελπιστικά μικρό.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα πάνω από 450. Στα 450 βρίσκεις και 64αρια πλέον. Και σκέψου καλά αν θα σε βολεψει το 16αρι. Το θεωρώ απελπιστικά μικρό.

 

για να λες το 64 βγαινει στα 450 αρα μπορω να βρω 16 στα 400??? με βολευει το 16.... αλλα ειλικρινα ψαχνω τοσο καιρο και τοσο χαμηλα δεν εχω βρει.... ολα τα 16 τα βρισκω στα 470.....

Link to comment
Share on other sites

To Stoupi ρωτά:

Μέχρι στιγμής κάθε ενημέρωση την έχω κάνει από itunes και set up as NEW. Έπειτα μία, μια της εφαρμογές από τη συσκευή.

Αν τις εφαρμογές τις περάσω από το itunes (αγορασμένες) αλλάζει κάτι; Μήπως μαζεύω πάλι τα "σκουπίδια" από το back up;

Ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να τις περάσεις;

3>4
Link to comment
Share on other sites

To Stoupi ρωτά:

Μέχρι στιγμής κάθε ενημέρωση την έχω κάνει από itunes και set up as NEW. Έπειτα μία, μια της εφαρμογές από τη συσκευή.

Αν τις εφαρμογές τις περάσω από το itunes (αγορασμένες) αλλάζει κάτι; Μήπως μαζεύω πάλι τα "σκουπίδια" από το back up;

Ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος να τις περάσεις;

Όπως και να τις περάσεις το ίδιο είναι δεν αλλάζει κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

Πριν 2 ημέρες αγόρασα ένα iPhone 6, έκανα το setup(id...κλπ) και με το που πήγα να κατεβάσω μια δωρεάν εφαρμογή απο το App Store μου ζήτησε να επιβεβαιώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας, εβαλα οτι έλειπε απο τα στοιχεία και με το που τα εβαλα μου ήρθε το εξής μήνυμα στο κινητό μου : ''Πραγματοποιήθηκε με την (Η κάρτα μου) στις 18/12/2015 12:25, Συν/γη αξίας EUR 1,98 στην Επιχ/ση ITUNES.COM/BILL-Λουξεμβούργο'' , έστειλα email στην Apple για refund και περιμένω ακόμη απάντηση, μήπως ξέρει κανείς γιατί μου παίρνει 1.98€ όποτε μου ζητάει να επιβεβαιώσω την κάρτα μου? είναι η τρίτη φορά αυτή που συμβαίνει αυτό, γίνεται τουλάχιστον να αφαιρέσω την κάρτα μου απο το id μου? φοβάμαι για τα χρήματα μου πλέον...

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...