Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον μιλάμε για δωρεάν εφαρμογή θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου σε δυο με τρεις βδομαδες. Ειναι απλά συναλλαγή για επιβεβαίωση οτι ειναι πραγματική η κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφόσον μιλάμε για δωρεάν εφαρμογή θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου σε δυο με τρεις βδομαδες. Ειναι απλά συναλλαγή για επιβεβαίωση οτι ειναι πραγματική η κάρτα.

 

Μα το παράξενο είναι ότι ζήτησε κάρτα. Δεν έπρεπε καν να την ζητήσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Πριν 2 ημέρες αγόρασα ένα iPhone 6, έκανα το setup(id...κλπ) και με το που πήγα να κατεβάσω μια δωρεάν εφαρμογή απο το App Store μου ζήτησε να επιβεβαιώσω τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας, εβαλα οτι έλειπε απο τα στοιχεία και με το που τα εβαλα μου ήρθε το εξής μήνυμα στο κινητό μου : ''Πραγματοποιήθηκε με την (Η κάρτα μου) στις 18/12/2015 12:25, Συν/γη αξίας EUR 1,98 στην Επιχ/ση ITUNES.COM/BILL-Λουξεμβούργο'' , έστειλα email στην Apple για refund και περιμένω ακόμη απάντηση, μήπως ξέρει κανείς γιατί μου παίρνει 1.98€ όποτε μου ζητάει να επιβεβαιώσω την κάρτα μου? είναι η τρίτη φορά αυτή που συμβαίνει αυτό, γίνεται τουλάχιστον να αφαιρέσω την κάρτα μου απο το id μου? φοβάμαι για τα χρήματα μου πλέον...

Ευχαριστώ

Αυτή η χρέωση είναι για το verification από την Apple στην τράπεζα σου. Μόλις ολοκληρωθεί ,θα σου πιστωθούν πίσω. Μην ανησυχείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χρέωση είναι για το verification από την Apple στην τράπεζα σου. Μόλις ολοκληρωθεί ,θα σου πιστωθούν πίσω. Μην ανησυχείς. :)

 

 

Ααα ωραία, σε ευχαριστώ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.φιλος μου αποκτησε προσφατα ενα iphone 6.το κινητο δουλευει αψογα στη θεσσαλονικη,στα γιαννενα,στην αθηνα...εκτος στην ηγουμενιτσα.τι θελω να πω....το κινητο δουλευει με καρτα vodafone συμβολαιο και σε ολες τις πολεις δουλευει με 2G,3G,4G χωρις κανενα προβλημα.στην ηγουμενιτσα με 2G & 4G Το κινητο δεν δουλευει καθολου.δηλαδη τον καλεις και δειχνει οτι ειναι εκτος συνδεσης το κινητο με αποτελεσμα να του ρχετε μηνυμα οτι τον καλεσανε.

το προβλημα το εχει το κινητο?? η η vodafone?? επισης μπορει να μην μιλαει στο 2G & 4G αλλα τα δεδομενα δουλευουν μια χαρα και μπορει να συνδεθει και να σερφαρει χωρις προβλημα.

 

επισης οταν παει να κανει κληση αργει 2-3 δευτερολεπτα.

το κινητο ειναι 1 μηνα και εχει εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.φιλος μου αποκτησε προσφατα ενα iphone 6.το κινητο δουλευει αψογα στη θεσσαλονικη,στα γιαννενα,στην αθηνα...εκτος στην ηγουμενιτσα.τι θελω να πω....το κινητο δουλευει με καρτα vodafone συμβολαιο και σε ολες τις πολεις δουλευει με 2G,3G,4G χωρις κανενα προβλημα.στην ηγουμενιτσα με 2G & 4G Το κινητο δεν δουλευει καθολου.δηλαδη τον καλεις και δειχνει οτι ειναι εκτος συνδεσης το κινητο με αποτελεσμα να του ρχετε μηνυμα οτι τον καλεσανε.

το προβλημα το εχει το κινητο?? η η vodafone?? επισης μπορει να μην μιλαει στο 2G & 4G αλλα τα δεδομενα δουλευουν μια χαρα και μπορει να συνδεθει και να σερφαρει χωρις προβλημα.

 

επισης οταν παει να κανει κληση αργει 2-3 δευτερολεπτα.

το κινητο ειναι 1 μηνα και εχει εγγυηση.

 

Έτυχε φαίνεται σε σημεία χωρις καλη κάλυψη. Εμένα 10 μέτρα από το γκαράζ δεν πιάνει τίποτα. Σαν ένα κενό 1-2 μέτρα. Πολλές φορές μιλάω περνάω από εκεί κλείνει η γραμμή αμέσως

Με το σήμα έχει να κανει όχι με την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε φαίνεται σε σημεία χωρις καλη κάλυψη. Εμένα 10 μέτρα από το γκαράζ δεν πιάνει τίποτα. Σαν ένα κενό 1-2 μέτρα. Πολλές φορές μιλάω περνάω από εκεί κλείνει η γραμμή αμέσως

Με το σήμα έχει να κανει όχι με την συσκευή

Να απευθυνθει στην βονταφον δηλαδη??? μου κανει εντυπωση γιατι σε αλλες πολεις το κινητο δουλευει χωρις το παραμικρο προβλημα.ομως ειπα και παραπανω τα δεδομενα δουλευουν μια χαρα,και το σημα στην κεραια ειναι 4 γραμμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να απευθυνθει στην βονταφον δηλαδη??? μου κανει εντυπωση γιατι σε αλλες πολεις το κινητο δουλευει χωρις το παραμικρο προβλημα.ομως ειπα και παραπανω τα δεδομενα δουλευουν μια χαρα,και το σημα στην κεραια ειναι 4 γραμμες.

 

Δεν πρέπει να σου κάνει εντύπωση. Μόνος αναφέρεις σε άλλες πόλεις δουλεύει καλά.

Άρα το κινητό ειναι εντάξει.

Κάτι άλλο γίνεται με την Vodafone.

Ας βάλει στο ίδιο σημείο μια άλλη κάρτα sim πχ cosmote να δει τι ακριβώς γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να σου κάνει εντύπωση. Μόνος αναφέρεις σε άλλες πόλεις δουλεύει καλά.

Άρα το κινητό ειναι εντάξει.

Κάτι άλλο γίνεται με την Vodafone.

Ας βάλει στο ίδιο σημείο μια άλλη κάρτα sim πχ cosmote να δει τι ακριβώς γίνεται

ωραια λοιπον.θα του το πω να το δοκιμασει και αυτο...και θα επανελθω να σας ενημερωσω τι εγινε.ευχαριστω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..εχω παρει ενα iphone 6 απο την Αμερικη και αντετοπιζω προβλημα με τη συνδεση wifi.την πρωτη μερα συνδεθηκε για λιγο κ βγηκε.χθες εκανα την αναβαθμιση σε ios 9.2 και συνδεθηκε κανονικα με wifi σε διαφορετικα ασυρματα δικτυα.σημερα ομως δεν μπορω να συνδεθω..μπορειτε να με βοηθησετε? Edited by vasw_01031991
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..εχω παρει ενα iphone 6 απο την Αμερικη και αντετοπιζω προβλημα με τη συνδεση wifi.την πρωτη μερα συνδεθηκε για λιγο κ βγηκε.χθες εκανα την αναβαθμιση σε ios 9.2 και συνδεθηκε κανονικα με wifi σε διαφορετικα ασυρματα δικτυα.σημερα ομως δεν μπορω να συνδεθω..μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις γενικά επαναφορά και κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου για αρχή και μετά βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις γενικά επαναφορά και κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου για αρχή και μετά βλέπουμε

 

Το εχω κανει αυτο αλλα δεν ειχα αποτελεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο αλλα δεν ειχα αποτελεσμα..

 

Δοκίμασες σε κάποιο άλλο wifi? Δοκίμασες να βγάλεις το router από το ρεύμα και να το ξανά βάλεις για να κανει επανεκκίνηση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε κάποιο άλλο wifi? Δοκίμασες να βγάλεις το router από το ρεύμα και να το ξανά βάλεις για να κανει επανεκκίνηση;

 

Ναι προσπαθησα σε αλλο wifi αλλα δεν μπορουσα να συνδεθω...το router δεν το εβγαλα απο το ρευμα για να το καμω επανεκκινηση αλλα το εκλεισα κ το αναψα ξανα με κανενα αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι προσπαθησα σε αλλο wifi αλλα δεν μπορουσα να συνδεθω...το router δεν το εβγαλα απο το ρευμα για να το καμω επανεκκινηση αλλα το εκλεισα κ το αναψα ξανα με κανενα αποτελεσμα

 

Δεν εχω κάτι άλλο υπόψην. Ας βοηθήσει κάποιος άλλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι ρουτερ εχεις; Ρωταω γιατι αντιμετωπιζα παρομοιο προβλημα με το ipad και λιγο που το ειχα ψαξει, ειχα διαβασει οτι γενικα με τα ρουτερ του οτε και τις συσκευες της apple υπαρχει θεμα.

Το εχω διαπιστωσει κι εγω στην πραξη, εχω ipad και iphone και τυχαινει καποιες φορες η μια ή και οι δυο συσκευες να μην μπορουν να συνδεθουν. Μετα διορθωνεται μονο του το προβλημα χωρις ουτε επανεκκινηση ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά. Εχθές τράβηξα ένα βίντεο στο σπίτι και σε κάποιες φάσεις έχει μέσα ένα χαζό πράγμα.

Θα θυμάστε εκείνα τα πράσινα lazer λες και κάποιος ειναι από πίσω μου και βαράει με αυτό μπροστά εκεί που τραβάω το βίντεο.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά. Εχθές τράβηξα ένα βίντεο στο σπίτι και σε κάποιες φάσεις έχει μέσα ένα χαζό πράγμα.

Θα θυμάστε εκείνα τα πράσινα lazer λες και κάποιος ειναι από πίσω μου και βαράει με αυτό μπροστά εκεί που τραβάω το βίντεο.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

Σαν κουκίδα εννοείς; Αν ναι τότε εμφανίζεται σε πολλά iphone. το έχω δει σε 5, 6, 6+. Έχει να κάνει με τον φωτισμό από όσο έχω καταλάβει. Το έχω δει σε πάρα πολλές φωτογραφίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σαν κουκίδα εννοείς; Αν ναι τότε εμφανίζεται σε πολλά iphone. το έχω δει σε 5, 6, 6+. Έχει να κάνει με τον φωτισμό από όσο έχω καταλάβει. Το έχω δει σε πάρα πολλές φωτογραφίες.

 

Ναι πράσινη κουκκίδα. Αλλα όχι σταθερή. Να τρέχει μέσα στο βίντεο σαν να ειναι κάποιος με lazer από πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : Έχει μια φίλη Samsung/Android και εχει παραγγείλει το iPhone!

Επαφές τις έχει στην κάρτα sim!

Με ποια διαδικασία μπορεί να δημιουργήσει τις κατάλληλες προϋποθέσεις, ώστε να περάσει όλες τις επαφές τις στο iPhone, μέσω iCloud??

Επειδή ειμαι άσχετος απο Android (κι αυτή άσχετη γενικά )

ποιο είναι το αντίστοιχο iCloud για τα Android, ώστε να ανεβάσει τις επαφές της εκεί και στη συνέχεια σίγουρα θα υπάρχει τρόπος να να κάνει τη μεταφορά στο iCloud, σωστά???

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Επαφές στη SIM... ουάου!

Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνει είναι να εισάγει τις επαφές από τη SIM στο iPhone, ακολουθώντας αυτό τον οδηγό.

Έπειτα, και εφόσον ενεργοποιήσει το iCloud στη νέα συσκευή, θα συγχρονίσει τις επαφές της συσκευής με το iCloud.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πες της να δει μήπως οι επαφές της έχουν συγχρονιστεί με το Gmail της εδώ (αλλιώς μπορεί να τις συγχρονίσει χειροκίνητα από το μενού) και να τις περάσει.

Διαφορετικά, μπορείτε να δείτε και την εφαρμογή Move to iOS που περνάει όλα τα προσωπικά αντικείμενα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω βρει μια αγγελια για ενα iphone...Το ιμει υπαρχει γραμμενο καπου στη συσκευη ωστε να μου στειλει φωτο ο ιδιοκτητης να κανω ενα τσεκ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Εχω βρει μια αγγελια για ενα iphone...Το ιμει υπαρχει γραμμενο καπου στη συσκευη ωστε να μου στειλει φωτο ο ιδιοκτητης να κανω ενα τσεκ?

Το Ιμει ειναι γραμμενο στις πληροφοριες της συσκευης και στο κουτι και στην αποδειξη αγορας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επαφές στη SIM... ουάου!

Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνει είναι να εισάγει τις επαφές από τη SIM στο iPhone, ακολουθώντας αυτό τον οδηγό.

Έπειτα, και εφόσον ενεργοποιήσει το iCloud στη νέα συσκευή, θα συγχρονίσει τις επαφές της συσκευής με το iCloud.

 

 

Αχα . . . Κι εγώ αυτό είπα . . . Επαφές στη SIM . . .

Δυστυχώς η sim που έχει τώρα στο Samsung είναι micro και το iPhone παίρνει nano, οπότε δεν . . .

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια !!!

 

 

Πες της να δει μήπως οι επαφές της έχουν συγχρονιστεί με το Gmail της εδώ (αλλιώς μπορεί να τις συγχρονίσει χειροκίνητα από το μενού) και να τις περάσει.

Διαφορετικά, μπορείτε να δείτε και την εφαρμογή Move to iOS που περνάει όλα τα προσωπικά αντικείμενα.

 

 

Δεν έχει συγχρονίσει τίποτα, της έβαλα κι εγώ χέρι γιατί δεν . . .

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Android, σε αντίθεση με Windows Phone και iOS λιγότερο, γι' αυτό και ζητάω τη βοήθεια σας . . .

Η δεύτερη λύση που προτείνεις νομίζω οτι ειναι ιδανική!!!

Ευχαριστώ παρα πολύ!!!

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...