Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι ευχαριστημενος με την 8.4;

 

Που να εβλεπες τις προηγουμενες. Πολυ καλυτερες ως προς την μπαταρια.

 

Την 8.4.1 δεν τη βαζω (στο ipad mini3 που εχω) με αυτα που διαβαζω, αλλα πιστευω οτι το προβλημα προκαλειται λογω μη clean install.

 

Οσο για την 9, το μαθαμε το εργο. Θα στρωσει με την 9.1, με το νεο ετος.

 

 

 

Κατι αλλο ρε παιδια. Οσα μα οσα iphone 6 εχω πιασει, εχουν loosε screen. Δεν ειναι κατι φοβερο, αλλα...

 

 

Εμένα με βγάζει άνετα μια ημέρα. Μόνο με data σκέψου με χάλια σήμα. Πολυ καλα.

Θέματα με την οθονη δεν έχω ευτυχώς. Ολα κάθονται τέλεια. Γενικά ειμαι παρά πολυ ευχαριστημένος με την αγορά μου. Αν πάω σε κάτι αλλο θα ειναι tablet android να ηρεμήσω με ολα όσα μου λείπουν.

Επίσης οι ποιότητα των εφαρμογών φαίνεται και το παραδέχομαι ότι ειναι πιο μπροστά από android. Γνώμη μου πάντα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη loose screen όντως...Ψυχολογικό μόνο βέβαια,αλλά...

Ελπιζω να λυθει στο 6s αλλιως δεν με βλεπω να ψωνιζω.

 

@tpal

Θοδωρη, ολα εξαρτωνται απο τη χρηση. Εγω βλεπω οτι το ipad με την κτηνωδη αυτονομια, το φορτιζω συχνοτερα.

 

Τελος παντων... Η οθονη δεν φαινεται παντα απο την αρχη. Δεν ειναι σημαντικο, αλλα για εμενα που ειμαι ψειρας, ειναι θεμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βγάζει άνετα μια ημέρα. Μόνο με data σκέψου με χάλια σήμα. Πολυ καλα.

Θέματα με την οθονη δεν έχω ευτυχώς. Ολα κάθονται τέλεια. Γενικά ειμαι παρά πολυ ευχαριστημένος με την αγορά μου. Αν πάω σε κάτι αλλο θα ειναι tablet android να ηρεμήσω με ολα όσα μου λείπουν.

Επίσης οι ποιότητα των εφαρμογών φαίνεται και το παραδέχομαι ότι ειναι πιο μπροστά από android. Γνώμη μου πάντα.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ίσως τωρα να σας φανώ ρομαντικός αλλα σαν το 3GS με την 4.1.2 δεν υπάρχει....

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ίσως τωρα να σας φανώ ρομαντικός αλλα σαν το 3GS με την 4.1.2 δεν υπάρχει....

 

Μόνο ρομαντικός;

Η τελευταία που θυμάμαι ειναι η 5.1.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ρομαντικός;

Η τελευταία που θυμάμαι ειναι η 5.1.1

 

Ήρθε ο καιρός του jb και να το κάνω παλι να φαίνεται όπως το iOS 6.

Ωραια τα νέα κόλπα και συστήματά αλλα η παιδική χαρα και εμφάνιση των νέων εκδόσεων λειτουργικών δεν μου άρεσε. Θέλω τα gradient effect 3d σκιές κλπ :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

^^^

http://s3.postimg.org/id7l1g81d/i_OS_6.png

 

lag, shutters, crashes... λεξεις άγνωστες.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα για πρώτη φορά iPhone τις προάλλες, και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν κ ακόμα το ψάχνω λίγο μα συνηθίσω το iOS.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Touch ID. Αφού πάω να το ρυθμίσω και βάζω πάνω στο home button τον αριστερό μου αντίχειρα βγάζει λίγες κόκκινες γραμμές, Σταματάει εκει, τις βγάζει και μου λέει 'καλύψτε πλήρως το κουμπί αφετηρίας', ενώ το εχω πλήρως καλυμμένο. Το δοκίμασα πολλές φορές αλλα κάθε φορά γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα με το κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα για πρώτη φορά iPhone τις προάλλες, και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν κ ακόμα το ψάχνω λίγο μα συνηθίσω το iOS.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Touch ID. Αφού πάω να το ρυθμίσω και βάζω πάνω στο home button τον αριστερό μου αντίχειρα βγάζει λίγες κόκκινες γραμμές, Σταματάει εκει, τις βγάζει και μου λέει 'καλύψτε πλήρως το κουμπί αφετηρίας', ενώ το εχω πλήρως καλυμμένο. Το δοκίμασα πολλές φορές αλλα κάθε φορά γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα με το κινητό ;

Δες εδω με ποιον τροπο ρυθμιζεται το touch id.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω με ποιον τροπο ρυθμιζεται το touch id.

 

Thanks για την απάντηση, αλλα το βίντεο που μου έστειλες έχει να κάνει με την δημιουργία ενός website ?!

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση, αλλα το βίντεο που μου έστειλες έχει να κάνει με την δημιουργία ενός website ?!

 

Ουπς...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουπς...

 

Το θέμα είναι ότι πχ στο 1:16 που αρχίζει να το κανεί αυτός εγω κάνω το ίδιο, πιάνει κάποιες γραμμές κόκκινες και μετά μου βγάζει αυτό το μυνημα. Επίσης δεν υπάρχει κάποια δόνηση όπως αναφέρει το βίντεο και δεν μπορώ να το πατήσω συνεχόμενα γιατί μόλις πατήσω την πρώτη φορά μετά από 2 Δευτερόλεπτα μου βγάζει το μυνημα... Ξέρεις τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα για πρώτη φορά iPhone τις προάλλες, και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν κ ακόμα το ψάχνω λίγο μα συνηθίσω το iOS.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Touch ID. Αφού πάω να το ρυθμίσω και βάζω πάνω στο home button τον αριστερό μου αντίχειρα βγάζει λίγες κόκκινες γραμμές, Σταματάει εκει, τις βγάζει και μου λέει 'καλύψτε πλήρως το κουμπί αφετηρίας', ενώ το εχω πλήρως καλυμμένο. Το δοκίμασα πολλές φορές αλλα κάθε φορά γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα με το κινητό ;

 

Εάν την έχεις αγοράσει μεταχειρισμένη τη συσκευή, πιθανότητα να έχει αλλαχθεί το touch id. Στην περίπτωση αυτή δεν λειτουργεί. Εάν όχι τότε θα πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγόρασες προκειμένου να γίνει έλεγχος και αντικατάσταση εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Εάν την έχεις αγοράσει μεταχειρισμένη τη συσκευή, πιθανότητα να έχει αλλαχθεί το touch id. Στην περίπτωση αυτή δεν λειτουργεί. Εάν όχι τότε θα πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγόρασες προκειμένου να γίνει έλεγχος και αντικατάσταση εντός εγγύησης.

 

Όχι φίλε κανονικά την εχω αγοράσει, ήταν μάλιστα το τελευταίο κομμάτι ετσι μου είπαν. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μεσα οι οδηγίες ήταν στα ισπανικά αλλα δεν είπα τίποτα. Άρα το πάω πίσω...ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε κανονικά την εχω αγοράσει, ήταν μάλιστα το τελευταίο κομμάτι ετσι μου είπαν. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μεσα οι οδηγίες ήταν στα ισπανικά αλλα δεν είπα τίποτα. Άρα το πάω πίσω...ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Δεν το κάνεις ίσως σωστά κι εγώ πρώτη φορά είχα μπερδευτεί.

Ρώτησε κάποιον που το έχει κάνει να στο δείξει στην συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα για πρώτη φορά iPhone τις προάλλες, και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν κ ακόμα το ψάχνω λίγο μα συνηθίσω το iOS.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Touch ID. Αφού πάω να το ρυθμίσω και βάζω πάνω στο home button τον αριστερό μου αντίχειρα βγάζει λίγες κόκκινες γραμμές, Σταματάει εκει, τις βγάζει και μου λέει 'καλύψτε πλήρως το κουμπί αφετηρίας', ενώ το εχω πλήρως καλυμμένο. Το δοκίμασα πολλές φορές αλλα κάθε φορά γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα με το κινητό ;

Ίσως να είναι χαζή ερώτηση, αλλά έχεις δοκιμάσει με άλλα δάκτυλα να δεις αν γίνεται; Μήπως το συγκεκριμένο δάχτυλο είναι κομμένο η ταλαιπωρημένο και ο σένσορας δεν μπορεί να διαβάσει σωστά τα δακτυλικά αποτυπώματα...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε κανονικά την εχω αγοράσει, ήταν μάλιστα το τελευταίο κομμάτι ετσι μου είπαν. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι μεσα οι οδηγίες ήταν στα ισπανικά αλλα δεν είπα τίποτα. Άρα το πάω πίσω...ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Ναι νομίζω πως η συσκευή έχει πρόβλημα. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και δεν πιστεύω πως δεν τα έχεις καταφέρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα για πρώτη φορά iPhone τις προάλλες, και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν κ ακόμα το ψάχνω λίγο μα συνηθίσω το iOS.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το Touch ID. Αφού πάω να το ρυθμίσω και βάζω πάνω στο home button τον αριστερό μου αντίχειρα βγάζει λίγες κόκκινες γραμμές, Σταματάει εκει, τις βγάζει και μου λέει 'καλύψτε πλήρως το κουμπί αφετηρίας', ενώ το εχω πλήρως καλυμμένο. Το δοκίμασα πολλές φορές αλλα κάθε φορά γίνεται ακριβώς το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα με το κινητό ;

 

Συνηθως πρεπει να το κανεις πολλες φορες! Οχι 1-2! Οι κοκκινες γραμμες μεγαλωνουν-πληθαινουν σιγα σιγα οσο πατας ή οχι;;;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως πρεπει να το κανεις πολλες φορες! Οχι 1-2! Οι κοκκινες γραμμες μεγαλωνουν-πληθαινουν σιγα σιγα οσο πατας ή οχι;;;

 

 

Ισχύει σου βγάζει να ξανά σαρώσει το δάχτυλο ώστε να πιάσει όλη την επιφάνεια μήπως και τυχόν το πατήσεις με την άκρη του δάχτυλου κτλ.

Βέβαια ο φίλος δεν νομίζω να μην το προσπάθησε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτα απο όλα θέλω να πω ένα ευχαριστώ σε όλους για τις άμεσες απαντήσεις τους! :)

 

Να πω ότι μπορώ να βγάλω screenshot άμα σας διευκολύνω μήπως καταλάβετε κάτι καλύτερα, όποτε πείτε μου άμα θέλετε.

 

Δεν το κάνεις ίσως σωστά κι εγώ πρώτη φορά είχα μπερδευτεί.

Ρώτησε κάποιον που το έχει κάνει να στο δείξει στην συσκευή σου

 

Ρώτησα έναν φίλο μου που έχει το 6plus κ μου είπε ότι καθώς πατάω και μου βγάζει τος κόκκινες γραμμές θα πρέπει να ακούω ένα θόρυβο (δόνηση) κ τότε πρέπει να ξανά πατήσω στο home button. Το θέμα είναι ότι δεν ακούγεται δόνηση καθόλου.

 

Ίσως να είναι χαζή ερώτηση, αλλά έχεις δοκιμάσει με άλλα δάκτυλα να δεις αν γίνεται; Μήπως το συγκεκριμένο δάχτυλο είναι κομμένο η ταλαιπωρημένο και ο σένσορας δεν μπορεί να διαβάσει σωστά τα δακτυλικά αποτυπώματα...

 

Ναι φιλε δοκίμασα και με τον δεξί αντίχειρα ακόμα και με τους δείκτες αλλα μου βγάζει ακριβώς το ίδιο.

 

Ναι νομίζω πως η συσκευή έχει πρόβλημα. Η διαδικασία είναι πολύ απλή και δεν πιστεύω πως δεν τα έχεις καταφέρει. :)

 

Κ εμένα ετσι μου φαίνεται, δυστυχώς.

 

Συνηθως πρεπει να το κανεις πολλες φορες! Οχι 1-2! Οι κοκκινες γραμμες μεγαλωνουν-πληθαινουν σιγα σιγα οσο πατας ή οχι;;;

 

Αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι αφού βάζω το δάκτυλο βγάζει κάποιες κόκκινες γραμμές (κάθε φορά τις ίδιες ανεξάρτητως δακτύλου) και μεσα σε δευτερόλεπτα εξαφανίζονται κ μου βγάζει το μυνημα. Δεν προλαβαίνω να ξαναπατήσω (όπως κάνουν σε βίντεο που είδα στο YouTube) στο home button αφού μόλις σηκώσω το χέρι μου έχουν εξαφανιστεί και αρχίζω πάλι απο την αρχή. Ούτε ακούω κάποια δόνηση όπως είπα.

 

Ισχύει σου βγάζει να ξανά σαρώσει το δάχτυλο ώστε να πιάσει όλη την επιφάνεια μήπως και τυχόν το πατήσεις με την άκρη του δάχτυλου κτλ.

Βέβαια ο φίλος δεν νομίζω να μην το προσπάθησε.

 

Το προσπάθησα ναι, και με διαφορετικά δάκτυλά. Αλλα το αποτέλεσμα είναι κάθε φορά το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Άκου την διαδικασία.

Θα βάλεις επάνω τι δάχτυλο αλλά μόνο θα ακουμπας όχι να πατήσεις το home button.

Μόνο θα ακουμπάει το δάχτυλο επάνω μερικές φορές μετά θα σου πει να κάνεις και τα άκρα του δαχτυλου. Πάλι το ίδιο γύρω γύρω θα ακουμπησεις για να αναγνωρίσει και τις άκρες.

Και τελειώνει κάπως έτσι η διαδικασία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το "ανασηκώνεις" λίγο το δάχτυλο και να το συνεχίσεις να το κάνεις μέχρι να κοκκινίσει παντού.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το "ανασηκώνεις" λίγο το δάχτυλο και να το συνεχίσεις να το κάνεις μέχρι να κοκκινίσει παντού.

 

Παιδιά από τα ανωτέρω, γνώμη μου είναι ότι έχει πρόβλημα ο σένσορας της συσκευής ...

Η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή στο να βάλεις το δαχτυλικό σου αποτύπωμα στην συσκευή και μάλιστα σε καθοδηγεί στις κινήσεις σου (τοποθέτησε το δάχτυλο , σήκωσε το δάχτυλο , ξανα-τοποθέτησε το δάχτυλο κτλ)

Αυτή την διαδικασία που περιγράφω , δεν την κάνει στο φίλο Dragonborn , άρα κάποιο πρόβλημα υπάρχει προφανώς στην συσκευή και θα πρέπει να το δει..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Montoya δεν γίνεται να μην τα έχει καταφέρει ο φίλος αυτά. Καλύτερα να το δουν στο σέρβις και αν έχει πρόβλημα να παει για καινούργια συσκευή.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ψάχνω να αγοράσω ένα Iphone 6 μεταχειρισμένο και σκέφτομαι αρκετά την ασφάλεια της ανταλλαγής.Μπορώ να έχω κατ'ιδίαν έλεγχο μόλις το φέρει o courier? Ή έστω να πάω από το μαγαζί να το παραλάβω και να το ελέγξω? Μπορώ να έχω αυτή την δυνατότητα από την υπηρεσία courier ή πρέπει να έχει συμφωνήσει και ο κάτοχος του και να έχουμε έρθει σε συμφωνία και με την courier? Κάποιος τρόπος άμα δεν ισχύει το παραπάνω να είμαι σίγουρος ότι το κουτί μέσα θα έχει το Iphone που θα έχω αγοράσει ακι δεν θα με εξαπατήσει? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...