Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην επιλογη Factory date reset σου εχει 2 επιλογες

1) Factory Reset

2) Format internal storage

 

Αν εγω τωρα θελω να καθαρισω ΤΕΛΕΙΩΣ το κινητο και να φλασαρω ξανα το Flyme 5 του οποιο το zip ειναι στην Internal,θα διαγραφτει κι αυτο ή θα μεινει και μετα μπορω να προχωτησω κανονικα στο flashαρισμα του update?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ηρθε και εμενα δυστηχως με Αγγλικινεζικη....εχει την 5.1.3.0Α αλλα δεν εχει την επιλογη για root permissions στον flyme account.

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα δυστηχως με Αγγλικινεζικη....εχει την 5.1.3.0Α αλλα δεν εχει την επιλογη για root permissions στον flyme account.

Τι κανω λαθος?

 

Ακυρο το βρηκα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χρειαζομαι και εγω την βοηθεια σας.Παρελαβα και εγω πριν λιγες μερες το mx4 pro απο vickmall με Flyme os 4.5.3.1A (δυστυχως κινεζικη,δεν το ηξερα)προσπαθησα να αναβαθμισω σε I μεσα απο το meizufans αλλα το μονο που καταφερα ηταν να αναβαθμισω σε 5.1.3.0A (παλι κινεζικη!)Θα ηθελα ενα αναλυτικο τροπο να αναβαθμισω σε international ,δεν αντεχω αλλα κινεζικα.

Α ,επισης στη 5.1.30Α τσακιζει την μπαταρια αμεσα,το κλεινω με 100% τη νυχτα και το πρωι ανοιγω 83%,πολυ ενοχλητικο!περιμενω την βοηθεια σας .ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα χρειαζομαι και εγω την βοηθεια σας.Παρελαβα και εγω πριν λιγες μερες το mx4 pro απο vickmall με Flyme os 4.5.3.1A (δυστυχως κινεζικη,δεν το ηξερα)προσπαθησα να αναβαθμισω σε I μεσα απο το meizufans αλλα το μονο που καταφερα ηταν να αναβαθμισω σε 5.1.3.0A (παλι κινεζικη!)Θα ηθελα ενα αναλυτικο τροπο να αναβαθμισω σε international ,δεν αντεχω αλλα κινεζικα.

Α ,επισης στη 5.1.30Α τσακιζει την μπαταρια αμεσα,το κλεινω με 100% τη νυχτα και το πρωι ανοιγω 83%,πολυ ενοχλητικο!περιμενω την βοηθεια σας .ευχαριστω!

 

Μολις το εκανα international.......εδω σε εχω....https://meizufans.eu/forum/topic/4114/guide-tansform-your-chinese-mx4-pro-into-international

 

θα κανεις αυτα και σε 5-6 μερες θα ερθει η international 5.1.30Α....

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει προσπαθησα αλλα μαλλον τα μισα για μενα ειναι κινεζικα....χα,χα,

λιγο ασχετος!ευχαριστω ,θα ξαναπροσπαθησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως εχεις βρει πουθενα κανενα βιντεακι που να το δειχνει ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα αρχεια αυτα τα δυο που λεει πρεπει να τα κανω extract to?

 

put poc in to system/bin,change permissions to 0755

put mmcblk0p5… into sdcard

Link to comment
Share on other sites

put poc in to system/bin,change permissions to 0755

put mmcblk0p5… into sdcard[/QUO

νομιζω οτι με τα πολλα το καταφερα,το θεμα ειναι τι γινεται τωρα?δηλαδη θα ερθει στα update αναβαθμιση μονη της?πρεπει εγω να ψαχνω χειροκινητα να κατεβασω κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα με αυτόν τον τρόπο και όλα καλά ,και πέρασα την 4.5.7.i :)

 

1 Download the files -https://cloud.mail.ru/public/EYpv/u5j5YXek9

2 Download and/or open terminal emulator app of your choice

3Run these commands in terminal emulator:

su

cd /sdcard/int_mx4_pro

sh install

Now you can reboot

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα με αυτόν τον τρόπο και όλα καλά ,και πέρασα την 4.5.7.i :)

 

1 Download the files -https://cloud.mail.ru/public/EYpv/u5j5YXek9

2 Download and/or open terminal emulator app of your choice

3Run these commands in terminal emulator:

su

cd /sdcard/int_mx4_pro

sh install

Now you can reboot

Eκανες downgrade απο 5.1.3????

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω τον οβολό μου:

Προέρχομαι απο Moto G 1st GEN και παρέλαβα και εγώ το κινητό απο Vickmall πριν μια 5 μέρες με flyme 4.5.7i (αν και μου είχανε πει για 4.2.8.2Α).

Προερχόμενος απο pure android εμπειρία απο έναν μεγάλο κατασκευαστή εχω παρατηρήσει τα ακόλουθα θεματάκια:

- μερική ασυμβατότητα apps απο playstore (not compatible with your device), π.χ. revolt, viber, whatsapp. Λύση...manually install apk και δουλεύουν μια χαρά.

- δεν υπάρχει home button (μονο back) - Λυση: ενεργοποίησα το smartouch το οποιο ειναι πολύ καλύτερο απο home button και θα επρεπε να υπάρχει παντού

- θεμα συνδεσιμότητας με cosmote (κάποιες φορές εχανε σύνδεση για 1') και 3G συνδεση ενώ θα μπορούσε να είναι 4G. Λυση: *#*#4636#*#* και επιλογή preferred network: gsm auto prl . Το εκανα πριν 15 ωρες και δεν εχω κανένα θέμα ...ακόμα.

- trusted devices (unlock ) - δεν φαινεται να υποστηρίζεται δυστυχως αν και θα έπρεπε λογω lollipop.

 

Κατα τα άλλα:

- μπαταρία μια χαρά, σαν το MOTO G (ανετα μια μέρα με ανοιχτα ολα - 4g, wifi, bt, gps) - βεβαια δεν παίζω παιχνίδια.

- οθονάρα..απόλαυση

- ναι μεν ακυρο σημείο για power button, αλλά με ενεργοποίηση gestures δεν το χρειάζεσαι. αλλαζω tracks με σβηστή οθόνη!

- ταχύτητα ασφαλώς

- ποιότητα κατασκευσής πολύ καλή

 

Συμπερασματικά θέλει λίγο χρόνο & ψάξιμο για παραμετροποιήσεις κλπ...και μετά ειναι αστέρι. Αλλά έχεις πάντα μια καχυποψία..με moto g έκανα αμέσως update όταν βγαίνανε, εδώ..θα περιμένω όταν βγει το 5.1.3.0i OTA.

 

btw: μου εμφανίζει ένα k/s notification με χρήση ιντερνετ εδω και λιγη ώρα. Δεν καταλαβα πως ενεργοποιήθηκε. Ξέρει κανείς πώς το στέλνω;

Edited by Averof
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα δικτύου είναι. Στην 5 που είμαι τώρα, είναι settings/system bar & notifications/show network speed
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχει αγορασει καποιος απο flosmall.com ? Ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι?

Αναφερει οτι στελνει με dhl (1-4 working days) και οτι παρεχει insurance customs με 6$.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχει αγορασει καποιος απο flosmall.com ? Ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι?

Αναφερει οτι στελνει με dhl (1-4 working days) και οτι παρεχει insurance customs με 6$.

 

Με DHL υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να κολλησει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Με DHL υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να κολλησει τελωνειο.

 

Μα αυτο μου εκανε εντυπωση που αναφερει οτι πληρωνει η εταιρια τυχον φορους στο τελωνειο με μολις 6$ επιπλεον στην παραγγελια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 5.1.3.0 κινεζική ξέρετε αν θα έρθει international??η να την γυρίσω αυτή σε international με τον οδηγό??(όσο κατάλαβα δηλαδή.)

 

https://meizufans.eu/forum/topic/4114/guide-tansform-your-chinese-mx4-pro-into-international

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγό βλέπω φιλέ μου δεν βλέπω κάτι για να λέει για international.εγώ ρωτάω τα παιδιά πού το έχουν γυρίσει αξίζει η θα έρθει οτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον οδηγό βλέπω φιλέ μου δεν βλέπω κάτι για να λέει για international.εγώ ρωτάω τα παιδιά πού το έχουν γυρίσει αξίζει η θα έρθει οτα?

Και με αυτόν τον τρόπο γίνεται root η συσκευή η όχι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω ειχα την 5.1.3.0Α ακολουθησα τον οδηγο που παραθετει παραπανω ο φιλος και στο τελος οντως φαινεται οτι η συσκευη ειναι international αλλα δεν αλλαζει κατι σε τιποτα !φανταζομαι για την ακριβεια ελπιζω οτι μολις βγει international rom θα μπορω να κανω update σε αυτην

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν λεω φαινεται international εννοω στο terminal emulator οπως λεει το post

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...