Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.

Νέος με MX4 pro. Σημερινό, από skroutzομαγαζο.

Δεν μπορώ να κατεβάσω απο το play to whatsapp καθώς και otetvgo. Εχω την international rom.

Συγνώμη αμα έχει ξανασυζητηθεί. Κάποια βοήθεια;

 

Μερικές εφαρμογές βγάζουν ασυμβατότητα. Κατέβασέ τες από 3ο site. Πχ apkpure.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα αγόρασα ενα mx4 pro και ενώ το έκανα ροοτ , έχει 4.2.8 c δεν μπορώ να το κάνω international

επειδή είμαι λίγο άσχετος υπάρχει κάποιος Πάτρα να με βοηθήσει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγόρασα ενα mx4 pro και ενώ το έκανα ροοτ , έχει 4.2.8 c δεν μπορώ να το κάνω international

επειδή είμαι λίγο άσχετος υπάρχει κάποιος Πάτρα να με βοηθήσει?

ευχαριστώ

 

post #968 και #975 διαβασε τα, ειναι πολυ απλη διαδικασια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα σήμερα ένα.. Έχει την 5.1.3.0 Α αλλά έχω θέμα με το playstore. Κατέβασα το Google installer. Από εκεί το playstore. Κατέβασα τα μισά APP και μετά error authentication κλπ. Να πω επίσης ότι έβαλα την ώρα στο μη αυτόματο όπως μου είχε πει κάποιος για να παίξει το playstore. Υπάρχει λύση? .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα σήμερα ένα.. Έχει την 5.1.3.0 Α αλλά έχω θέμα με το playstore. Κατέβασα το Google installer. Από εκεί το playstore. Κατέβασα τα μισά APP και μετά error authentication κλπ. Να πω επίσης ότι έβαλα την ώρα στο μη αυτόματο όπως μου είχε πει κάποιος για να παίξει το playstore. Υπάρχει λύση? .

 

Ναι υπαρχει, να το μετατρεψεις σε international και να υσηχασεις μια και καλη. Δεν εχω προβλημα να βοηθησω ολους οσους θελουν να το μετατρεψουν σε Ιnternational αλλα ρε παιδια γιατι το αγοραζετε με κινεζικες εκδοσεις την στιγμη που καταστηματα το πουλανε με international ηδη? Πρεπει να φτιαξουμε οδηγο και να μπει πρωτο post. Αυτο θα γινει μολις παραλαβω αλλα δυο που περιμενω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Σε ευχαριστώ. Τώρα περιμένω την 5 σε international.

 

Eστρωσε με την 4.5.7. ? πως την βλεπεις εκ πρωτης οψεως? καλη?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δουλεύει το playstore. Ακόμα δεν το έχω δουλέψει ακόμα σαν βασικό τηλέφωνο.

 

Και εχουν φυγει οοοοολες οι κινεζιες που εχει προεγκατεστημενες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Η 4.5.7Ι δουλεύει πολύ καλά σε HP eprint και cloud print , όπως και στο android auto σε αντίθεση με την 5αρα που έχουν θέματα.

Πάντως όσοι έχετε Α εκδόσεις για σωστό playstore να βάζετε μόνο τον google installer 1.4.4

Όλες οι άλλες εκδόσεις βγάζουν προβλήματα

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να κανω downgrade σε 4.7.1?με app frezeer και root unistaller εχω βγαλει ολες τις κινεζιες αλλα λενε οτι η 4.7.1 ειναι πιο καλη σε ολα απο την 5.1.3.0...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

 

Θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι ... παρηγγειλα πριν 6 μερες το MX4 Pro απο το vickmall , μου εστειλαν tracking number μετα απο 2 μερες και σημερα που το τσεκαρα στο 17track.net μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα...

 

Latest Event -- 2016-02-25 14:42 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Εχει φτασει Ελλαδα?

Τοσο γρηγορα?:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι αθηνα,υπολογισε περιπου 15-20 ημερες θα ειναι σπιτι σου.απο την ωρα που θα φτασει ελλαδα τα ελτα θελουν κανα δεκαημερο να το πιασουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

 

Θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι ... παρηγγειλα πριν 6 μερες το MX4 Pro απο το vickmall , μου εστειλαν tracking number μετα απο 2 μερες και σημερα που το τσεκαρα στο 17track.net μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα...

 

Latest Event -- 2016-02-25 14:42 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Εχει φτασει Ελλαδα?

Τοσο γρηγορα?:blink::blink:

 

ναι ειναι ελλαδα, σε 10-15 μερες το πολυ, θα το εχεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία λύση γιατί το playstore μου βγάζει ότι το WhatsApp δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου? Χθες έβαλα την τελευταία International. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία λύση γιατί το playstore μου βγάζει ότι το WhatsApp δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου? Χθες έβαλα την τελευταία International. Ευχαριστώ.

 

θα το κατεβασεις απο καποιο site σαν apk και θα το περασεις στην συσκευη, εχει ειπωθει και απο αλλο μελος οτι το playstore λεει οτι δεν ειναι συμβατο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! μετα απο 2 μερες με το κινητο και την σημαντικοτατη βοηθεια του FIREBLADE1 θελω να μου λυσετε καποιες αποριες. ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια,γενικα τι ρυθμισεις εχετε για την μπαταρια απο τα settings που εχει. ειμαι με την 4.5.7 Ι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! μετα απο 2 μερες με το κινητο και την σημαντικοτατη βοηθεια του FIREBLADE1 θελω να μου λυσετε καποιες αποριες. ποσο περιπου σας κραταει η μπαταρια,γενικα τι ρυθμισεις εχετε για την μπαταρια απο τα settings που εχει. ειμαι με την 4.5.7 Ι.

 

Μην το βαζεις στο performance, balanced καλυτερα ή στο low τελειως, νομιζω το soc της sammy που φοραει ειναι biglittle οποτε μαλλον θα δουλευει μονο τους Low επεξεργαστες, αυτο αν δεν παιζεις παιχνιδια ή δεν εχεις καποια απαιτητικη εφαρμογη. Ειδες στο battery info μηπως εχεις καποιο drain?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οχι δε κοιταξα να σου πω την αληθεια. απο παιχνιδια μονο τα 2 candy crush εχω. αλλα και εγω το ειχα βαλει στο power saving mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο battery consumption εννοεις? που βγαζει σε ποσοστο % τις εφαρμογες? αν εννοεις αυτο το μεγαλυτερο το εχει η οθονη που ειδα τωρα με 15%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...