Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν όλα super με την Arvato (θυμάστε που είχα θέμα με την πρόσοψη που φαινόταν σαν να ξεκόλλησε στο πάνω μέρος εκεί που εφάπτεται το γυαλί με το πλαίσιο)!

 

Τους το πήγα ο ίδιος στα κεντρικά στον Κηφισό την Δευτέρα, την Τετάρτη έλαβα sms πως πέρασε τον έλεγχο και είναι προς επισκευή εντός της εγγύησης και σήμερα Πέμπτη έλαβα νέο sms και πήγα και το παρέλαβα! Μου το είχαν σε ειδική συσκευασία προσεγμένο, μαζί με 2 σελίδες με τα ανταλλακτικά και τις εργασίες που έγιναν για την εκ νέου στεγανοποίηση (από ότι κατάλαβα άλλαξαν όλη την οθόνη και διάφορα άλλα εσωτερικά...) και 2 προστατευτικές μεμβράνες για την πρόσοψη και πίσω μέρος!

 

Και επειδή είμαι παρανοϊκά ψείρας, δεν παρατήρησα πουθενά κανένα σημάδι στη συσκευή και το πιο εντυπωσιακό είναι πως δεν υπάρχουν πλεον διάφορα που με ενοχλούσαν από τη στιγμή που το αγόρασα (στην πρόσοψη απο τη δεξιά πλευρά όταν "χάιδευα" το τελείωμα της οθόνης, ένιωθα λίγο τραχιά την άκρη του πλαισίου σαν ξυράφι, ενώ πλέον δεν υπάρχει τίποτα και εφάπτονται όλα τέλεια)!

 

Να σημειώσω πως η συσκευή ήταν απο την Cosmote αγορασμένη τον Οκτώβρη του 2014 και της είχα περάσει άλλη rom (χωρίς rooting κλπ). Πριν την παραδόσω στο service είχα ξαναπεράσει τη rom της cosmote από το flashtool.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει τέτοιος κωδικός σε καμία έκδοση της συσκευής.

Ούτε καν από Ασία η Αμερική.

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω ότι η συσκευή σου είναι demo προορισμενη για επίδειξη σε κατάστημα και όχι για πώληση.

Η καμία developer edition.

 

Εναλλακτικά δώσε το IMEI στη Sony να εξακριβωσουν τι παίζει με την συσκευή σου

λίγο κουλό μου φαίνεται να ήταν ντιβελοπερ η ντεμο. Η συσκευή ήταν branded σουηδική και για αυτό το λόγο φλασαραμε την global generic. ορίστε και μια φώτο του κουτιού ..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να δεις τα 2 σουηδικά μοντέλα για το z3.

 

Και τα 2 έχουν παρει 5.0.2

 

Άρα ένα από τα 2 έχεις.

 

Αν είχες συγκρατήσει το customization number πριν φλασαρεις θα ήξερες ακριβώς ποια από τις 2 σουηδικές έχεις έτσι ώστε να φλασαρες απευθείας την αντίστοιχη rom.

 

 

 

Τώρα η έκδοση που φοράς τώρα δεν αντιστοιχεί σε κανένα version ανά την υφήλιο.

 

Δεν μπορώ να βγάλει άκρη τι παίζει με την παρόν έκδοση rom που έχεις.

 

Στο xperiafirm έχουν όλους τους κωδικούς για όλες τις χώρες και λάθος μου φαίνεται απίθανο να υπάρχει.

Παρε Sony να σου πουν με βαση το IMEI.

Δεν υπαρχει αλλος τροπος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λίγο κουλό μου φαίνεται να ήταν ντιβελοπερ η ντεμο. Η συσκευή ήταν branded σουηδική και για αυτό το λόγο φλασαραμε την global generic. ορίστε και μια φώτο του κουτιού ..

 

Αφου ετσι και αλλιως εχεις φλασαρει μια φορα, γιατι δεν το κανεις αλλη μια να τελειωνεις? μια ρομ θες μονο που ειναι ευκολο αφου το κατεχεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφου ετσι και αλλιως εχεις φλασαρει μια φορα, γιατι δεν το κανεις αλλη μια να τελειωνεις? μια ρομ θες μονο που ειναι ευκολο αφου το κατεχεις..

 

βαριέμαι να το ξαναστηνω

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - >εφαρμογές - > πατάς πάνω στην εφαρμογή που θέλεις και την κάνεις απεγκατασταση.

Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι ανάλογα το launcher που χρησιμοποιείς.

με καθυστερηση αλλα ευχαριστω παρα πολυ, το βρηκε εντωμεταξυ απο τις εφαρμογες όταν ζητανε update και το απεγκατεστησα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκεκριμένα στο viber, για να μην βλέπουν οι φίλοι σου ότι έχεις ενω πλέον δεν θα έχεις, μπες στην εφαρμογή viber και ψάξε στις ρυθμίσεις, "ιδιωτικό απόρρητο" και κανε "απενεργοποίηση λογαριασμού"

Μετά

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - "λήφθηκε" - βρες την εφαρμογή πού θες και πάτησε την, εκεί επέλεξε "εκκαθάριση προσωρινής μνήμης" - "εκκαθάριση δεδομένων" - "αναγκαστική διακοπή" - "κατάργηση εγκατάστασης".

ευχσριστω για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες!

βγαζοντας το όμως απο εκει που ζητανε καθε πρωι οι εφαρμογες update, βγηκε εντελως απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

βαριέμαι να το ξαναστηνω

Χαχα, το φαντάζομαι αλλά έχει και αυτό τη χάρη του :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου είναι αγορασμένο απο sellphone.gr και μου βγάζει στο xperifirm customized GR. Τι σημαίνει το customized?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου είναι αγορασμένο απο sellphone.gr και μου βγάζει στο xperifirm customized GR. Τι σημαίνει το customized?

Unbranded σημαίνει.

Ολα τα unbranded όλων των χωρών λένε Customized πρώτη κωδική ονομασία και μετά των χωρών (GR,DE,FR,IT RU κλπ.)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

βρε μπράβο..ελληνικό και unbranded απο σκρουτζομάγαζο πρώτη φορά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

βρε μπράβο..ελληνικό και unbranded απο σκρουτζομάγαζο πρώτη φορά

Τυχαίνει έστω και σπάνια :lol:

Σαν τα χιόνια ένα πράγμα!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την Customized GR 23.1.Α.0.726 πέρασα κι εγώ όταν το πήρα πίσω από το service της Arvato. Όλα μια χαρά (και φυσικά χωρίς τις βλακείες της cosmote)... :) Edited by unitrax
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σου έκαναν καλή δουλειά στο service ετσι? Πρέπει να στείλω και το δικό μου.. Με όλα αυτά που έχω ακούσει για την αρβατο, με είχε πιάσει ένας φόβος!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σου έκαναν καλή δουλειά στο service ετσι? Πρέπει να στείλω και το δικό μου.. Με όλα αυτά που έχω ακούσει για την αρβατο, με είχε πιάσει ένας φόβος!

 

Ναι και πρακτικά το έκαναν καλύτερο από ότι ήταν όταν το αγόρασα (το πήγα για το κενό που εμφανίστηκε στην πρόσοψη που ξεκόλησε το γυαλί και μου άλλαξαν όλη την οθόνη, την μπαταρία, τα ηχεία, όλες τις στεγανοποιήσεις κλπ). Αν θες τη γνώμη μου πάντως, καλύτερα να το πας ο ίδιος στα κεντρικά και να αποφύγεις ενδιάμεσα καταστήματα (που και πάλι εκεί θα το στείλουν με courier). Είναι στον 3ο όροφο του κτιρίου που μπαίνεις μέσα στα ΚΤΕΛ Κηφισού.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο xposed framework επιτέλους δουλεύει χωρίς boot loops http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΠαιΔια ερώτηση, θέλω να πάρω ένα καλώδιο mhl to hdmi για να σύνδεσω το τηλ στην τηλεοραση κ μου είπαν ότι πρέπει η τηλεόραση να διαβάζει mhl αρχεία αλλιώς δεν θα δω τίποτα ισχύει αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε πως δεν ισχύει... το Mobile High-definition Link το έκανε αρχείο...http://www.mhlconsortium.org/devices.aspx
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφει οριστικά το close all button με την επόμενη αναβαθμιςη για όλες τις χώρες και συσκευές και οχι μονο λίγες Ασιατικές που το έλαβαν μονο.

http://www.xperiablog.net/2015/05/02/sony-intros-new-clear-all-button-to-close-your-recent-apps-in-lollipop/

 

Ετςι θα ειναι.

Firmware 23.2.A.1.62 for Sony XPERIA Z3 brings stylish Close All button

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/05/Sony-Clear-all-315x560.png

 

https://m.youtube.com/watch?v=qOOjpYMjp-8

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Mιας και τα αγγλικα μου ειναι χαλια και ''χανομαι στη μεταφραση'' μπορει καποιος να μου πει με λιγα λογια τι λεει στο κειμενο σχετικα με το bootloader και aosp/cm rom ? Αλλαζει η διαδικασια ξεκλειδωματος bootloader ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την Customized GR 23.1.Α.0.726 πέρασα κι εγώ όταν το πήρα πίσω από το service της Arvato. Όλα μια χαρά (και φυσικά χωρίς τις βλακείες της cosmote)... :)

 

Από που μπορώ να τη βρω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα ακόμη bug με την Lollipop, αν ανοίξετε οποιαδήποτε "μικρή εφαρμογή" έπειτα κάνετε lock το τηλέφωνο και unlock η μικρή εφαρμογή έχει εξαφανιστεί και δεν εμφανίζεται ούτε αν πατήσετε το notification της στο drop down.
Link to comment
Share on other sites

αλλο μπαγκ ,,youtube σε οριζοντια θεση παρακολουθωντας βιντεο δεν μπορεις να το χαμηλωσεις η να το δυναμωσεις χρησιμοποιωντας την οθονη αφης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...