Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε και η .726 μέσω ΟΤΑ. Να την κάνω κανονικά μέσω ΟΤΑ ή καλύτερα μέσω companion για clean install? Ξέρουμε τι δίνει αυτή η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ που πέρασα την 726 οτα μετά από κλιν ινσταλ της λολιποπ μου βγάλε θεματακια. Διαφορες διεργασίες σταματουσαν και μου πετούσε μηνύματα. Έκανα hard reset και όλα εντάξει αν και δεν μου εμφανίστηκε το κουμπί close all στο multitasking όπως αναφέρθηκε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ηθελα λιγο τα φωτα των πιο εμπειρων.Ειχα ενα Ζ3 copper αγορασμενο απο Γερμανο,το οποιο μετα απο μικρο πεσιμο το κινητο σταματησε να δουλευει.Δεν αναβε καθολου, μονο φορτιζε.Το στειλα μεσω Γερμανου στο σερβις οπου μου απαντησαν μετα απο 2 βδομαδες οτι επειδη ενα ανταλλακτικο της πλακετας ειναι σε ελλειψη, η SONY προτεινε να μου δωσει ενα Ζ3 μαυρο σε αντικατασταση,και απ οτι καταλαβα χωρις το κουτι του ,σκετη τη συσκευη με τα σχετικα χαρτια του απο το service , δηλ. δικαιολογητικο για το νεο imei ,την αντικατασταση κλπ.Ο δε υπαλληλος του Γερμανου ισχυριστηκε οτι το τηλεφωνο ειναι καινουργιο και οχι μεταχειρισμενο.

 

Εχει κανεις καμμια παρομοια εμπειρια.Ισχυει κατι τετοιο?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Mε καθε επιφυλαξη νομιζω πως τα σερβις δεν εχουν καινουρια τηλεφωνα, αλλωστε στα σερβις δεν πουλανε τηλεφωνα για να εχουν. Μαλλον θα ειναι επισκευασμενο. Ας απαντησει και καποιος αλλος που να γνωριζει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τον λόγο μου ότι χθες το βραδύ για πρώτη φορά σκέφτηκα το z4,λογικά θα έχει καλή αυτονομία κι ας είναι μικρότερη η μπαταρία του.

Αν δεν το διορθώσει πάντως το θέμα της αυτονομίας η samsung 2 είναι οι επιλογές.

P8-Z4.

 

Ποιο P8 ?? Της Huawei ? Αφού και εκείνο έχει μικρή μπαταρία.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Mε καθε επιφυλαξη νομιζω πως τα σερβις δεν εχουν καινουρια τηλεφωνα, αλλωστε στα σερβις δεν πουλανε τηλεφωνα για να εχουν. Μαλλον θα ειναι επισκευασμενο. Ας απαντησει και καποιος αλλος που να γνωριζει.

 

Το ότι δεν πουλάνε κινητά δεν είναι λόγος να μην έχουν συσκευές για αντικατάσταση.. Παρόλα αυτά μοιάζει περίεργο το σκηνικό και θεωρώ ότι είναι Refurbished η συσκευή που πρότειναν. Ζήτα λοιπόν το imei της και ρώτα στην arvato

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν πουλάνε κινητά δεν είναι λόγος να μην έχουν συσκευές για αντικατάσταση.. Παρόλα αυτά μοιάζει περίεργο το σκηνικό και θεωρώ ότι είναι Refurbished η συσκευή που πρότειναν. Ζήτα λοιπόν το imei της και ρώτα στην arvato

Αυτο γραφω και εγω

Mε καθε επιφυλαξη νομιζω πως τα σερβις δεν εχουν καινουρια τηλεφωνα, αλλωστε στα σερβις δεν πουλανε τηλεφωνα για να εχουν. Μαλλον θα ειναι επισκευασμενο. Ας απαντησει και καποιος αλλος που να γνωριζει.

;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν σου είπαν τίποτα που έριξες το κινητό κάτω και δεν δούλευε; Μπραβο Arvato. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για Αρβατο αλλά εγώ που είχα πάει ένα xperia t με θέμα στην οθόνη μου έκαναν αντικατάσταση την επόμενη μέρα και μάλιστα το δικό μου ήταν αγορασμένο από σκρουτζο μαγαζο και το παρέδωσε στην Αρβατο χωρίς κουτιά κλπ και μου έκαναν αντικατάσταση με σφραγισμένο ελληνικό για εμένα ήταν άψογη..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γραφω και εγω

 

;)

 

Το ότι λέω ότι η συγκεκριμένη συσκευή μοιάζει refurbished δε σημαίνει ότι λέω ότι δεν έχουν συσκευές καινούριες.. Εγώ λέω ότι έχουν και καινούριες να δώσουν, ασχέτως αν πουλάνε ή όχι.. Απλά εδώ κάτι παίζει..

Παρόλα αυτά αν δώσουν εγγύηση ας το πάρει και ας το δοκιμάσει και νερό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για Αρβατο αλλά εγώ που είχα πάει ένα xperia t με θέμα στην οθόνη μου έκαναν αντικατάσταση την επόμενη μέρα και μάλιστα το δικό μου ήταν αγορασμένο από σκρουτζο μαγαζο και το παρέδωσε στην Αρβατο χωρίς κουτιά κλπ και μου έκαναν αντικατάσταση με σφραγισμένο ελληνικό για εμένα ήταν άψογη..

Ησουν σε doa ? Το νεο τηλεφωνο απο που το παρελαβες απο το σκρουτζομαγαζο ή απο την αρβατο ? Πριν ποσο καιρο ειναι το περιστατικο που περιγραφεις ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ησουν σε doa ? Το νεο τηλεφωνο απο που το παρελαβες απο το σκρουτζομαγαζο ή απο την αρβατο ? Πριν ποσο καιρο ειναι το περιστατικο που περιγραφεις ?

Αυτό έγινε πέρσι και το τηλέφωνο το παρέλαβα από Αρβατο το κατάστημα δεν υποστηρίζει doa και μου το έκανε.η Αρβατο απευθείας

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αντικατάσταση από το σερβις, στην δικιά μου περίπτωση με ένα iphone4 που είχε θέμα το home button (και μάλιστα ένα μήνα πριν τη λήξη της εγγύησης) μου έδωσαν καινούριο αλλά χωρίς το κουτί του, σε συσκευασία bulk. Λογικά το ίδιο θα παίζει και εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αντικατάσταση από το σερβις, στην δικιά μου περίπτωση με ένα iphone4 που είχε θέμα το home button (και μάλιστα ένα μήνα πριν τη λήξη της εγγύησης) μου έδωσαν καινούριο αλλά χωρίς το κουτί του, σε συσκευασία bulk. Λογικά το ίδιο θα παίζει και εδώ.

Ειδικά τα iPhone είναι refurbished!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως πλέον στη Lollipop δεν λειτουργεί ούτε το TrackID για αναγνώριση κομματιών από τη λειτουργία ραδιοφώνου, μια ζωή τα ίδια αυτή η εταιρία..

Σε αυτό που φταίει η εταιρεία που μια άσχετη εφαρμογή δεν υποστηρίζει μια λειτουργία...?

Η εφαρμογή πρέπει να διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που φταίει η εταιρεία που μια άσχετη εφαρμογή δεν υποστηρίζει μια λειτουργία...?

Η εφαρμογή πρέπει να διορθωθεί...

 

το TrackID™ είναι εφαρμογή της Sony Mobile και έρχεται προεγκατεστημένη σε όλα τα κινητά της, μόνο άσχετη δεν τη λες.

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα αρνητικό που βρήκα οτι βάζοντας το hd widget με την 5.0.2 όταν πατάω το enable data mobile toggle με πηγαίνει στις ρυθμίσεις κινητής απ όπου δεν μπορώ να ανοίξω τα δεδομένα αλλα μονο απο την Notification Center.

Ενώ με την kit kat δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

Πάταγα το toggles και άμεσα ενεργοποιούνταν τα δεδομένα κινητής.

 

Ελπίζω να ειναι bug που θα διορθωθεί μετέπειτα διότι ειναι σπαστικό και εκνευριστικό να κάνω 2 κινήσεις ενώ πριν εκανα μονο μια:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα αρνητικό που βρήκα οτι βάζοντας το hd widget με την 5.0.2 όταν πατάω το enable data mobile toggle με πηγαίνει στις ρυθμίσεις κινητής απ όπου δεν μπορώ να ανοίξω τα δεδομένα αλλα μονο απο την Notification Center.

Ενώ με την kit kat δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

Πάταγα το toggles και άμεσα ενεργοποιούνταν τα δεδομένα κινητής.

 

Ελπίζω να ειναι bug που θα διορθωθεί μετέπειτα διότι ειναι σπαστικό και εκνευριστικό να κάνω 2 κινήσεις ενώ πριν εκανα μονο μια:mad:

 

Scroll down το πάνω μέρος οθόνης, πατάς στην περιοχή που έχει τη μπαταρία, και μπορείς να βάλεις το data on-off ως συντόμευση για να κάνεις αυτό ακριβώς που θες (όπως πχ το wifi, airplane mode κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Scroll down το πάνω μέρος οθόνης, πατάς στην περιοχή που έχει τη μπαταρία, και μπορείς να βάλεις το data on-off ως συντόμευση για να κάνεις αυτό ακριβώς που θες (όπως πχ το wifi, airplane mode κλπ)

 

 

Ναι ετςι το εχω αλλα μονο απο εκεί μπορώ να ενεργοποιήσω τα δεδομένα ενώ μπορούσα και απο την φωτό που επισυνάπτω απλά πατώντας το date off/on και ενεργοποιούνταν αυτόματα,ενώ δεν γίνεται τωρα.

Εκτός αν ειναι θέμα του hd widget και οχι της 5 η της Sony βλακεία.

[ATTACH]60034[/ATTACH]

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, φιλος πηρε το z3 και του εβαλα το τελευταιο f/w (5.0.2).

Εκανα και επιδιορθωση κτλ για να περασει κομπλε τα βαλαμε ολα πανω αλλα βλεπω οτι η αποδοση της μπαταριας ειναι χαλια.

Το stamina δεν το θελει ανοιχτο γιατι ετσι οταν κλεινει την οθονη θα κλεινει και το wifi κατι που δεν θελει.

Στο δικο μου το Ζ με 4.4.4 μπορω να εχω ανοιχτο wifi και stamina.

Εχετε καμια ιδεα γενικα πως θα εξοικονομηση μπαταρια αλλα να εχει και wifi ανοιχτο, και μην μου πειτε να κατεβασει την φωτεινοτητα στο μισο γιατι και εγω και αυτος την εχουμε φουλ και βλεπω οτι το δικο μου παει καλυτερα απο θεμα μπαταριας και ας εχει μικροτερη

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να καταλάβω γιατί πια περιοχή είναι η ρομ που έχει το κινητό μου πάνω ?

Είναι στην lollipop

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, φιλος πηρε το z3 και του εβαλα το τελευταιο f/w (5.0.2).

Εκανα και επιδιορθωση κτλ για να περασει κομπλε τα βαλαμε ολα πανω αλλα βλεπω οτι η αποδοση της μπαταριας ειναι χαλια.

Το stamina δεν το θελει ανοιχτο γιατι ετσι οταν κλεινει την οθονη θα κλεινει και το wifi κατι που δεν θελει.

Στο δικο μου το Ζ με 4.4.4 μπορω να εχω ανοιχτο wifi και stamina.

Εχετε καμια ιδεα γενικα πως θα εξοικονομηση μπαταρια αλλα να εχει και wifi ανοιχτο, και μην μου πειτε να κατεβασει την φωτεινοτητα στο μισο γιατι και εγω και αυτος την εχουμε φουλ και βλεπω οτι το δικο μου παει καλυτερα απο θεμα μπαταριας και ας εχει μικροτερη

 

Μπορείς να αναφέρεις με αριθμούς πως τα πάει? Το δικό μου καταναλώνει περίπου 20% μπαταρία για κάθε ώρα οθόνης... Από αυτονομία, βγάζει δύο ημέρες αν δεν ξεπεράσεις τις 4-5 ώρες οθόνης..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, φιλος πηρε το z3 και του εβαλα το τελευταιο f/w (5.0.2).

Εκανα και επιδιορθωση κτλ για να περασει κομπλε τα βαλαμε ολα πανω αλλα βλεπω οτι η αποδοση της μπαταριας ειναι χαλια.

Το stamina δεν το θελει ανοιχτο γιατι ετσι οταν κλεινει την οθονη θα κλεινει και το wifi κατι που δεν θελει.

Στο δικο μου το Ζ με 4.4.4 μπορω να εχω ανοιχτο wifi και stamina.

Εχετε καμια ιδεα γενικα πως θα εξοικονομηση μπαταρια αλλα να εχει και wifi ανοιχτο, και μην μου πειτε να κατεβασει την φωτεινοτητα στο μισο γιατι και εγω και αυτος την εχουμε φουλ και βλεπω οτι το δικο μου παει καλυτερα απο θεμα μπαταριας και ας εχει μικροτερη

 

Μάλλον ξεχνάς τις εξαιρέσεις στο stamina που είναι μέσα εκεί στην επιλογή "προσθήκη εφαρμογών " για τις οποίες λειτουργεί το wifi..για όσες προστεθούν εκεί δηλαδή.

Παρόλα αυτά και χωρίς stamina θα έπρεπε να βγάζει παραπάνω από το Ζ..άρα κάτι άλλο φταίει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ένα παράξενο:

Πάω να κατεβάσω την έκδοση 8.5.A.3.3 του Walkman και ενω κατεβάζει όλο το αρχείο, δεν ενημερώνεται η εφαρμογή.

Επίσης και στο play store δεν με αφήνει να την εγκαταστήσω στο Ζ3. Κανείς άλλος με το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...