Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα ελληνικά z3 ήρθε η 5,ετσι?

Εγώ πού έχω την nordic να την βγάλω και να βάλω την μαμά η να την αφήσω?

Εχει θέμα με την εγγύηση?γιατί οτι κάνω τώρα ετσι και θα παραμείνει,βαριέμαι το βάλε,βγάλε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζω να το φλασαρω γιατι ειχα την νορντικ.

Ok πες μας εντυπώσεις μίας και εγώ έχω την Nordic εδώ και κάνα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Στα ελληνικά z3 ήρθε η 5,ετσι?

Εγώ πού έχω την nordic να την βγάλω και να βάλω την μαμά η να την αφήσω?

Εχει θέμα με την εγγύηση?γιατί οτι κάνω τώρα ετσι και θα παραμείνει,βαριέμαι το βάλε,βγάλε.

Ναι έχει βγει για unbranded που τελειώνει σε 690 όπως η Nordic.

Τα branded(Vodafone-Cosmote) έχουν την σημερινη φρέσκια που τελειώνει σε 726.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε σημερα η λολι (αγγλικο) και ειναι .726

Έστω και καθυστερημένα αλλά πηρε από τους πρώτους την πιο φρέσκια και έκανε skip την 690 :lol:

Σας αποζημίωσε η Sony!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έστω και καθυστερημένα αλλά πηρε από τους πρώτους την πιο φρέσκια και έκανε skip την 690 :lol:

 

Ναι ρε αλεξ παλι καλα γτ τρομαξα οτι θα φυγει και ο απριλιος τελικα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά, το avg antivirus που έχει προεγκαταστημένο χρειάζεται ή να πάρει πόδι ??

Να πάρει ποδι:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex τι λες,να βγαλω την nordic?αλλιως να το αφησω ετσι χωρις να ξαναπερασω την ελληνικη,προβλημα εγγυησης δεν εχει ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υψηλή κατανάλωση από το "λειτουργικό σύστημα android"? Έχει φτάσει στο σημείο πολλές φορές να μου δείχνει διπλάσια κατανάλωση από την οθόνη..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Την παρέλαβα σήμερα την κινητάρα με kitkat αλλά μου ήρθε άμεσα η ενημέρωση για update σε 5.0.2.

 

Αν και σαν πρώην iphonakias νιώθω λίγο χαμένος με το ανδροειδές , πρέπει όμως να παραδεχτώ πως το ζετακι τα σπάει!

Άσπρο χρωματακι,απίστευτη αίσθηση στο χέρι και ροή Μ-Α-Γ-Ι-Κ-Η!

Βέβαια θα με ζορίσει λίγο μέχρι να το συνηθίσω και να ανακαλύψω τις δυνατότητες του αλλά δεν με χαλαει:D

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλέ μου.θα το ευχαριστηθείς είμαι σίγουρος.

Στην αρχή θα φανεί πολύπλοκο όμως στην πορεία θα δεις ότι τελικά μπορείς να το απλοποιήσεις στο έπακρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υψηλή κατανάλωση από το "λειτουργικό σύστημα android"? Έχει φτάσει στο σημείο πολλές φορές να μου δείχνει διπλάσια κατανάλωση από την οθόνη..

Νομίζω ότι του Νίκου παρουσίασε Το ίδιο την πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση αλλά έστρωσε μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλέ μου.θα το ευχαριστηθείς είμαι σίγουρος.

Στην αρχή θα φανεί πολύπλοκο όμως στην πορεία θα δεις ότι τελικά μπορείς να το απλοποιήσεις στο έπακρο.

Σε ευχαριστώ φίλε ταξιδιώτη.Και εγώ αυτό πιστεύω :)

Ανυπομονώ να το "λιώσω" αύριο :D

Και φυσικά να επανέλθω με ερωτήσεις και εντυπώσεις ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υψηλή κατανάλωση από το "λειτουργικό σύστημα android"? Έχει φτάσει στο σημείο πολλές φορές να μου δείχνει διπλάσια κατανάλωση από την οθόνη..

 

εμενα στην 1η εγκατασταση..επειδη ειχε πεσει το ιντερνετ του υπολογιστη, την ωρα που κατεβαζα την αναβαθμιση, ισως φταιει αυτο, αν και δε θα επρεπε..αλλα μετα την ξανακατεβασα αφου ειδα τρελο νουμερο και ξενερωσα, εκανα και επαναφορα εργοστασιακων, την εγκατεστησα, και ξανα εκανα επαναφορα. Χθες ειχα πολυ καλη καταναλωση. Τωρα κανω καποιες αλλαγες και θα δω απο το ΣΚ παλι πως θα παει. Εχω Ζ3c αλλα ειναι το ιδιο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, πριν και μετα απο καθε major update καλο ειναι να κανετε full wipe.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά την επανεγκατάσταση της 5.0.2 με clean install έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. Το έβγαλα από τον φορτιστή τη Δευτέρα το πρωί και σήμερα Πέμπτη είναι στο 33%!!! και μου δίνει 1 ημέρα και 20 ώρες σε κατάσταση αναμονής ακόμα. Έχω πάντα ανοικτό το wifi & bluetooth και το 2G&3G. Το χρησιμοποιώ όπως το παλιό και τίμιο SP το οποίο ήθελε για την ίδια χρήση κάθε 24-30 ώρες φόρτιση...

Προφανώς και οι χρόνοι που έχω εγώ δεν θα είναι ίδιοι σε όλους, αλλά είναι σίγουρα ένα δείγμα τις δουλείας που έχουν κάνει στη Sony σχετικά με την αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά την επανεγκατάσταση της 5.0.2 με clean install έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία. Το έβγαλα από τον φορτιστή τη Δευτέρα το πρωί και σήμερα Πέμπτη είναι στο 33%!!! και μου δίνει 1 ημέρα και 20 ώρες σε κατάσταση αναμονής ακόμα. Έχω πάντα ανοικτό το wifi & bluetooth και το 2G&3G. Το χρησιμοποιώ όπως το παλιό και τίμιο SP το οποίο ήθελε για την ίδια χρήση κάθε 24-30 ώρες φόρτιση...

Προφανώς και οι χρόνοι που έχω εγώ δεν θα είναι ίδιοι σε όλους, αλλά είναι σίγουρα ένα δείγμα τις δουλείας που έχουν κάνει στη Sony σχετικά με την αυτονομία...

 

Το οτι εχει τρομερη μπαταρια και διαχειριση η σειρα Ζ3 ειναι δεδομενο (και Ζ1,Ζ2)..

το οτι αν κανεις λιγο προσεκτικη χρηση βγαζεις τουλαχιστον 2 ημερες ειναι και αυτο σιγουρο..απλα ξερεις οτι μπορεις να το λιωσεις και να βγαλεις 1 ημερα ή να το χρησιμοποιεις χαλαρα, πχ να μην το σκαλιζεις χωρις λογο, και να πας και 3 ημερες οπως εγω οταν δουλευω :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες εχω το κινητο..τρεχει την 5.0.2 και μεχρι στιγμης εχω πολυ καλες εντυπωσεις!η οθονη μου φαινεται λιγο μικρη επειδη ειχα συνηθισει 5,5 ιντσες.

αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να τσεκαρω λιγο αργοτερα gps με το sygic.

ελπιζω να με καλυψει και να το κρατησω!

 

για να κανω ρουτ πρεπει να χασω δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες εχω το κινητο..τρεχει την 5.0.2 και μεχρι στιγμης εχω πολυ καλες εντυπωσεις!η οθονη μου φαινεται λιγο μικρη επειδη ειχα συνηθισει 5,5 ιντσες.

αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να τσεκαρω λιγο αργοτερα gps με το sygic.

ελπιζω να με καλυψει και να το κρατησω!

 

για να κανω ρουτ πρεπει να χασω δεδομενα?

 

φιλε gps με το τελευταιο sygic ειναι φανταστικο ,με εχε σωσει σε Αθηνα και Σουηδια.Πολυ καλα ανταποκρισιμο.

 

 

Generic UK unbranded FTF for D6603

 

build:23.1.A.0.726

 

https://drive.google.com/file/d/0B9e...ew?usp=sharing

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ξέρει κανείς αν μπορείς να καταλάβεις την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής από το ΙΜΕΙ της;

Φαντάζομαι πως το IMEI είναι serial number, και όσο περνά ο καιρός θα μεγαλώνει ο αριθμός...

 

Σχετικά με το κενό που έχει η συσκευή μου μεταξύ οθόνης και πλαισίου, με ενημέρωσαν να παω να το δούν ώστε να μου το αντικαταστήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εμένα επιτέλους του Βελγίου, είναι η 726 (είναι η τελευταία με τις διορθώσεις ?) θα περιμένω λίγο να δω αν έχει σταθεροποιηθει σε σας και μετά :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

ξέρει κανείς αν μπορείς να καταλάβεις την ημερομηνία παραγωγής της συσκευής από το ΙΜΕΙ της;

Φαντάζομαι πως το IMEI είναι serial number, και όσο περνά ο καιρός θα μεγαλώνει ο αριθμός...

 

Σχετικά με το κενό που έχει η συσκευή μου μεταξύ οθόνης και πλαισίου, με ενημέρωσαν να παω να το δούν ώστε να μου το αντικαταστήσουν...

Άνοιξε το καπάκι της microsd βγάλε έξω το καρτελακι και πίσω δεξιά πάνω λέει πχ 15w12 είναι δλδ παραγωγή 12 εβδομάδα του 2015

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...