Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω όσους έχετε το Z3, έχω παρατηρήσει πως η αποφόρτιση είναι πολύ πιο γρήγορη από το 100% μέχρι το 90% περίπου και μετά αποφορτίζεται με πιο αργό ρυθμό, είναι φυσιολογικό αυτό; Π.χ. από 100% σε 98% πάει μέσα σε 5' - 10'... το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Γενικά από παρτίδα σε παρτίδα υπάρχουν διαφορές και το ίδιο το κινητό συμπεριφέρεται διαφορετικά πχ άλλες φορές μου κάθεται κάνα 2ωρο στο 100% άλλες φορές στο μισάωρο έχει πέσει στο 99%.

Να μην σε ανησυχεί θα έλεγα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω όσους έχετε το Z3, έχω παρατηρήσει πως η αποφόρτιση είναι πολύ πιο γρήγορη από το 100% μέχρι το 90% περίπου και μετά αποφορτίζεται με πιο αργό ρυθμό, είναι φυσιολογικό αυτό; Π.χ. από 100% σε 98% πάει μέσα σε 5' - 10'... το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Ακριβως την ιδια συμπεριφορα εχει και σε μενα...απο 100% σε 98% ειναι ενα τσεκαρισμα των email...απο 100% σε 90% ειναι υποθεση 15 λεπτων εντονης χρησης.. απο το 80% η μπαταρια μου βελτιωνεται ραγδαια! Στο συνολο ομως οπως εχω παραθεσει εικονες κανα δυο σελιδες πιο πισω παντα κυμαινεται στις 7-8 ωρες on screen time.

 

Επισης η εκτιμηση του χρονου μπαταριας ειναι αρκετα εξυπνη...Αναλογα την χρηση που εχεις κανει στο παρελθον σου δειχνει την μελλοντικη εκτιμηση...Π.χ τις πρωτες δυο μερες η μπαταρια στο φουλ ελεγε οτι απομενουν 5μερες χρησης, μετα απο κανα δυο φορτισεις που του ηπια το αιμα , στο 100% μου ελεγε οτι εκτιμαται 23ωρες μεχρι να το ξαναφορτισω...τωρα σιγα σιγα που ηρεμω, εχει ανεβει παλι η εκτιμηση στην 1 μερα και 14ωρες οταν φορτιζεται πληρως.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι κάτοχος ενός Ζ3 σε μαύρο γιατί σε λευκό είχαν τελειώσει . Τώρα ψάχνω για θήκη και εχω βρει τις παρακάτω

 

http://www.ebay.com/itm/311211716133?var=610380824042&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.com/itm/281528906859?var=580554034380&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.com/itm/301451334685?var=600396446974&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.com/itm/390961754845?var=660321859487&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Έχει κάποιος δοκιμάσει τις παραπάνω θήκες ή να προτείνετε κάποιες απο τις τέσσερις .

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Ζ3!

 

Για αυτή τη θήκη τι γνώμη έχετε; Την δοκίμασε κανείς;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/style-cover-scr24/

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως την ιδια συμπεριφορα εχει και σε μενα...απο 100% σε 98% ειναι ενα τσεκαρισμα των email...απο 100% σε 90% ειναι υποθεση 15 λεπτων εντονης χρησης.. απο το 80% η μπαταρια μου βελτιωνεται ραγδαια! Στο συνολο ομως οπως εχω παραθεσει εικονες κανα δυο σελιδες πιο πισω παντα κυμαινεται στις 7-8 ωρες on screen time.

 

Επισης η εκτιμηση του χρονου μπαταριας ειναι αρκετα εξυπνη...Αναλογα την χρηση που εχεις κανει στο παρελθον σου δειχνει την μελλοντικη εκτιμηση...Π.χ τις πρωτες δυο μερες η μπαταρια στο φουλ ελεγε οτι απομενουν 5μερες χρησης, μετα απο κανα δυο φορτισεις που του ηπια το αιμα , στο 100% μου ελεγε οτι εκτιμαται 23ωρες μεχρι να το ξαναφορτισω...τωρα σιγα σιγα που ηρεμω, εχει ανεβει παλι η εκτιμηση στην 1 μερα και 14ωρες οταν φορτιζεται πληρως.

 

ρε παιδια, βλεπετε τι γραφετε?

Ειναι δυνατον να ρωτατε ή να σας κανει εντυπωση ή τελος παντων να ασχολουμαστε εαν πεφτει η μπαταρια οταν χρησιμοποιουμε το κινητο? Λογικο δεν ειναι να πεφτει? αν κανεις ολες σου τις δουλειες το πρωτο 20λεπτο και φτασει στο 90% ή πιο κατω, επειδη το εχεις λυσσαξει το κινητο, και μετα το αφησειςσε αναμονη και το χρησιμοποιεις ελαχιστα, λογικο δεν ειναι να εχει αυτη τη συμπεριφορα η μπαταρια??

Εγω Παντως δεν εχω δει ανωμαλη πτωση, αν το λιωσω και ειναι στο 100% θα πεσει γρηγορα στο 90%, αν δεν το λιωσω θα πεσει αργα και θαναι για ωρες στο 100%!

Το ιδιο και παρακατω, απλα κανεις μας δεν το κοιταει τοσο επιμονα απο ενα ποσοστο και κατω..

Το θεμα ειναι να μην εχεις battery drain και πας στο 90% χωρις χρηση...Τωρα ολα τα αλλα ειναι περιττα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απο σας φαινεται το κερδισε απο το cu!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

η μαγνητικη φορτιση με καλωδιο,,,μαγεια!στο Ζ μου ειχε χαλασει το πορτακι και η στεγανοποιηση,,τωρα με την μαγνητικη,αθικτο,,, Η καλυτερη θηκη για εμενα και να μην χανεις καθολου σχεδον απο την ομορφια του μεσα,,ειναι μια διαφανη σκληρο πλαστικο παρα πολυ λεπτη που πουλαει το αμαζον,πιανει το πισω μερος μονο και τις γωνιες,φανταστικη!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, βλεπετε τι γραφετε?

Ειναι δυνατον να ρωτατε ή να σας κανει εντυπωση ή τελος παντων να ασχολουμαστε εαν πεφτει η μπαταρια οταν χρησιμοποιουμε το κινητο? Λογικο δεν ειναι να πεφτει? αν κανεις ολες σου τις δουλειες το πρωτο 20λεπτο και φτασει στο 90% ή πιο κατω, επειδη το εχεις λυσσαξει το κινητο, και μετα το αφησειςσε αναμονη και το χρησιμοποιεις ελαχιστα, λογικο δεν ειναι να εχει αυτη τη συμπεριφορα η μπαταρια??

Εγω Παντως δεν εχω δει ανωμαλη πτωση, αν το λιωσω και ειναι στο 100% θα πεσει γρηγορα στο 90%, αν δεν το λιωσω θα πεσει αργα και θαναι για ωρες στο 100%!

Το ιδιο και παρακατω, απλα κανεις μας δεν το κοιταει τοσο επιμονα απο ενα ποσοστο και κατω..

Το θεμα ειναι να μην εχεις battery drain και πας στο 90% χωρις χρηση...Τωρα ολα τα αλλα ειναι περιττα..

Δεν καταλαβες καλα η μπορει και να μην σου περιεγραψα καλα εγω ο ιδιος. Πως γίνεται απλα κρατώντας την οθονη ανοιχτή χωρις να κανεις απολυτως τιποτα η μπαταρια απο 100% στο 98% πεφτει σε 1-2 λεπτα και αν ειναι στο 70% για παραδειγμα να θελει 7 λεπτα για να χασει 1%.... Δεν εγραψα πουθενά οτι αφηνω να ηρεμήσει το κινητο.. Σε ολα τα νουμερα που εδωσα του πινω το αιμα.

Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, βλεπετε τι γραφετε?

Ειναι δυνατον να ρωτατε ή να σας κανει εντυπωση ή τελος παντων να ασχολουμαστε εαν πεφτει η μπαταρια οταν χρησιμοποιουμε το κινητο? Λογικο δεν ειναι να πεφτει? αν κανεις ολες σου τις δουλειες το πρωτο 20λεπτο και φτασει στο 90% ή πιο κατω, επειδη το εχεις λυσσαξει το κινητο, και μετα το αφησειςσε αναμονη και το χρησιμοποιεις ελαχιστα, λογικο δεν ειναι να εχει αυτη τη συμπεριφορα η μπαταρια??

Εγω Παντως δεν εχω δει ανωμαλη πτωση, αν το λιωσω και ειναι στο 100% θα πεσει γρηγορα στο 90%, αν δεν το λιωσω θα πεσει αργα και θαναι για ωρες στο 100%!

Το ιδιο και παρακατω, απλα κανεις μας δεν το κοιταει τοσο επιμονα απο ενα ποσοστο και κατω..

Το θεμα ειναι να μην εχεις battery drain και πας στο 90% χωρις χρηση...Τωρα ολα τα αλλα ειναι περιττα..

 

1) Διαφορετικός ρυθμός αποφόρτισης σημαίνει για την ίδια χρήση έχουμε διαφορετική κατανάλωση, και όχι δεν είναι καθόλου λογικό.

 

2) Πάρε τώρα και το link να διαβάσεις τον λόγο για τον οποίο εγώ και ο φίλος xoxlasae παρατηρήσαμε αυτή την περίεργη συμπεριφορά του τηλεφώνου μας Your Smartphone’s Battery Gauge is Lying to You (and it’s not such a bad thing)

 

3) Περιληπτικά : το τηλέφωνο φτάνει στο 100% μόνο για ένα πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, ύστερα από το οποίο, επιτρέπεται στην μπαταρία να αποφορτιστεί μέχρι το 90% και στη συνέχεια χρησιμοποιείται μόνο το ρεύμα της πρίζας για να διατηρηθεί σε αυτή την κατάσταση. Ο λόγος είναι η επέκταση του χρόνου ζωής της μπαταρίας. Η ένδειξη 100% απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αλλά χρησιμοποιείται από τις εταιρίες προφανώς για να μην δημιουργούνται υπόνοιες για ελαττωματικές συσκευές - φορτιστές στους χρήστες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η μαγνητικη φορτιση με καλωδιο,,,μαγεια!στο Ζ μου ειχε χαλασει το πορτακι και η στεγανοποιηση,,τωρα με την μαγνητικη,αθικτο,,, Η καλυτερη θηκη για εμενα και να μην χανεις καθολου σχεδον απο την ομορφια του μεσα,,ειναι μια διαφανη σκληρο πλαστικο παρα πολυ λεπτη που πουλαει το αμαζον,πιανει το πισω μερος μονο και τις γωνιες,φανταστικη!!!

 

Αυτήν εδώ τη θήκη λες; Case-Mate Barely There Case for Xperia Z3

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1) Διαφορετικός ρυθμός αποφόρτισης σημαίνει για την ίδια χρήση έχουμε διαφορετική κατανάλωση, και όχι δεν είναι καθόλου λογικό.

 

2) Πάρε τώρα και το link να διαβάσεις τον λόγο για τον οποίο εγώ και ο φίλος xoxlasae παρατηρήσαμε αυτή την περίεργη συμπεριφορά του τηλεφώνου μας Your Smartphone’s Battery Gauge is Lying to You (and it’s not such a bad thing)

 

3) Περιληπτικά : το τηλέφωνο φτάνει στο 100% μόνο για ένα πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, ύστερα από το οποίο, επιτρέπεται στην μπαταρία να αποφορτιστεί μέχρι το 90% και στη συνέχεια χρησιμοποιείται μόνο το ρεύμα της πρίζας για να διατηρηθεί σε αυτή την κατάσταση. Ο λόγος είναι η επέκταση του χρόνου ζωής της μπαταρίας. Η ένδειξη 100% απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αλλά χρησιμοποιείται από τις εταιρίες προφανώς για να μην δημιουργούνται υπόνοιες για ελαττωματικές συσκευές - φορτιστές στους χρήστες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτήν εδώ τη θήκη λες; Case-Mate Barely There Case for Xperia Z3

 

αν ειχες το καλωδιο φορτισης με το λαμπακι που οταν δινει ρευμα γινεται κοκκινο και οταν σταματαει γινεται μπλε, θα καταλαβαινες οτι δεν ισχυει αυτα που γραφουν..Επισης, οταν το εχω ολη νυχτα να φορτισει, και το εχω ανοιχτο, θεωρητικα το πρωι δε θα πρεπει να ειναι στο 100% ασχετως αν γραφει 100% με βαση το αρθρο, ομως το βγαζω, φευγω ταξιδι, και μετα απο 2 ωρες με απειρες εναλλαγες κεραιων και 10 λεπτα τηλεφωνο ειναι ακομα στο 100%. Και μεχρι το βραδυ εχει παει στο 85% με ανοιχτο wifi συνεχως και χρηση.. χωρις να πεσει αποτομα στο 90%. Αυτο τουλαχιστον 2-3 φορες. Αρα μηπως απλα δεν ισχυει ολο αυτο και το κινητο καποιοι οταν το ανοιγουν του εχουν ανοιχτα τα παντα και ειναι λογικη μια πτωση ως το 90 και μετα που το αφηνουν να ηρεμησει μενει σταθερο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πως μπορώ να μην δέχομαι κλίσης απο αριθμούς που ειναι με απόκρυψη ?
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πως μπορώ να μην δέχομαι κλίσης απο αριθμούς που ειναι με απόκρυψη ?

 

εφαρμογη τυπου calls black list Και αποριψη των αποκρυψεων.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πως μπορώ να μην δέχομαι κλίσης απο αριθμούς που ειναι με απόκρυψη ?

Μεσα απο την συσκευη δεν γίνεται... Κατεβασε το call blocker. http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=embware.phoneblocker&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dhow+to+block+private+calls+on+sony+xperia&pcampaignid=APPU_HCatVLbSLs2yafXrgbAF

 

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dcall+blacklist&pcampaignid=APPU_tyetVKeSBMHnUsmGgNAI

Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Ζ3!

 

Για αυτή τη θήκη τι γνώμη έχετε; Την δοκίμασε κανείς;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/style-cover-scr24/

 

θήκη είναι . αμα σου αρέσει την παίρνεις . Αν δεν σου αρέσει πας για άλλη . Δείχνει όμως πολύ καλή θήκη για το Ζ3 . Δες και την τιμή και αν σου κάνει τσιμπησέ την

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά. Σε σχέση με το Ζ2 θεωρείται ότι το κινητό βγάζει καλύτερες φώτο ή πάλι το superior auto βγάζει μέτριες; για βράδυ κυρίως λέω που το ζ2 έβγαζε αρκετά μέτριες φώτο
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Ζ3!

 

Για αυτή τη θήκη τι γνώμη έχετε; Την δοκίμασε κανείς;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/style-cover-scr24/

 

σε αυτο το στυλ των θηκων αυτη ειναι η επισημη της σονυ για το ζ3,ειναι φανταστικη αν σου αρεσει αυτο το στυλ wallet..Επισης εχουν βγει στο play store και εφαρμογες για αυτην την θηκη για να διαλεγεις εσυ τι θελεις να φαινεται απο το παραθυρακι.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,,προσπαθησα να κανω εγγραφη οθονης ενω μιλουσα με βαιμπερ με ανοιχτη καμερα και μικροφωνο φυσικα,,Μου ελεγε δεν μπορω να κανω εγγραφη διοτι το μικροφωνο μου χρησιμοποιητε απο αλλη εφαρμογη(απο βαιμπερ δηλαδη),,τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,,προσπαθησα να κανω εγγραφη οθονης ενω μιλουσα με βαιμπερ με ανοιχτη καμερα και μικροφωνο φυσικα,,Μου ελεγε δεν μπορω να κανω εγγραφη διοτι το μικροφωνο μου χρησιμοποιητε απο αλλη εφαρμογη(απο βαιμπερ δηλαδη),,τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση

Για δοκιμασε να ξεκινησεις πρωτα εγγραφη οθονης και μετα να συνδεθεις βαημπερ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα για να το ξαναφορτίσω. :lol: Πωωωωω, τι τέρας είναι αυτό ρε παιδιά ?

Έχω 17 ώρες αναμονή, 2,5 ώρες ομιλίας και 1,35 λεπτά οθόνη και η ρημάδα είναι ακόμη στο 65%. :blink: Έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ συσκευών που είχα στην κατοχή μου και τα είχα σχεδόν όλα , πλην ελαχίστων. Ακόμη και το G2 και το Oneplus One , υπολείπονται πολύ μπροστά του. :yahoo:

Πραγματικά respect στην Σόνυ για αυτό το αποτέλεσμα που έχει δώσει και στο Ζ2 κι εδώ που το βελτίωσε ακόμη περισσότερο. Πέρσι πάντως με το G2 πέσανε όλοι και το πήρανε (μαζί κι εγώ) λόγω και της μπαταρίας του. Απορώ εδώ πως το κάνουνε τόσο γαργάρα και δεν το πολυπλησιάζουνε. Και μιλάμε ότι σαν σύνολο , βάζει κάτω σχεδόν όλον τον ανταγωνισμό. Είναι στην κορυφή για μένα με Note 4 . Παρόλο που είμαι HTC fan δηλωμένος χρόνια τώρα, δεν μπορώ να μην υποκλιθώ σε αυτό το υπεράρτιο αποτέλεσμα. Επίσης πολύ καλή δουλειά και στο UI , μ' αρέσουν τα χρώματα που έχει επιλέξει και ειδικά το ότι μπορείς να κατεβάσεις πάρα πολλά θέματα από το playstore για το Ζ3.

Θα μπορούσε κάποια στιγμή να σταματήσει να βάζει γυαλί πίσω, να μην γλιστράει τόσο αλλά σε θήκη το έχω ούτως ή άλλως. Τόσο λεπτό που είναι δεν παχαίνει σχεδόν καθόλου με θήκη.

Για την κάμερα τώρα δεν έχω πολλά να πω , μιας και ακόμη δεν την έψαξα καλά. Μια πρώτη παρατήρηση είναι, ότι νετάρει πιο σωστά όταν ορίσεις σαν εστίαση τα πολλαπλά σημεία. Δίνει πιο καθαρό αποτέλεσμα (αναφέρομαι στα 15.5 mpxls και λόγο 16:9). Περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι Κρήτη και θα την σκαλίσω ενδελεχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ... Α ρε John.. Επικο ποστ!!

Χρονια πολλα και ευτυχισμενα btw!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ... Α ρε John.. Επικο ποστ!!

Χρονια πολλα και ευτυχισμενα btw!

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Βασικά αυτά που βλέπω λέω , πάντα με αντικειμενικό μάτι γιατί δεν μου δίνει κάποιος ποσοστά δυστυχώς. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα για να το ξαναφορτίσω. :lol: Πωωωωω, τι τέρας είναι αυτό ρε παιδιά ?

Έχω 17 ώρες αναμονή, 2,5 ώρες ομιλίας και 1,35 λεπτά οθόνη και η ρημάδα είναι ακόμη στο 65%. :blink: Έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ συσκευών που είχα στην κατοχή μου και τα είχα σχεδόν όλα , πλην ελαχίστων. Ακόμη και το G2 και το Oneplus One , υπολείπονται πολύ μπροστά του. :yahoo:

Πραγματικά respect στην Σόνυ για αυτό το αποτέλεσμα που έχει δώσει και στο Ζ2 κι εδώ που το βελτίωσε ακόμη περισσότερο. Πέρσι πάντως με το G2 πέσανε όλοι και το πήρανε (μαζί κι εγώ) λόγω και της μπαταρίας του. Απορώ εδώ πως το κάνουνε τόσο γαργάρα και δεν το πολυπλησιάζουνε. Και μιλάμε ότι σαν σύνολο , βάζει κάτω σχεδόν όλον τον ανταγωνισμό. Είναι στην κορυφή για μένα με Note 4 . Παρόλο που είμαι HTC fan δηλωμένος χρόνια τώρα, δεν μπορώ να μην υποκλιθώ σε αυτό το υπεράρτιο αποτέλεσμα. Επίσης πολύ καλή δουλειά και στο UI , μ' αρέσουν τα χρώματα που έχει επιλέξει και ειδικά το ότι μπορείς να κατεβάσεις πάρα πολλά θέματα από το playstore για το Ζ3.

Θα μπορούσε κάποια στιγμή να σταματήσει να βάζει γυαλί πίσω, να μην γλιστράει τόσο αλλά σε θήκη το έχω ούτως ή άλλως. Τόσο λεπτό που είναι δεν παχαίνει σχεδόν καθόλου με θήκη.

Για την κάμερα τώρα δεν έχω πολλά να πω , μιας και ακόμη δεν την έψαξα καλά. Μια πρώτη παρατήρηση είναι, ότι νετάρει πιο σωστά όταν ορίσεις σαν εστίαση τα πολλαπλά σημεία. Δίνει πιο καθαρό αποτέλεσμα (αναφέρομαι στα 15.5 mpxls και λόγο 16:9). Περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι Κρήτη και θα την σκαλίσω ενδελεχώς.

 

Όντως η μπαταρία του είναι θερίο !!! Μόνο απο το Huawei Mate 7 χάνει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα για να το ξαναφορτίσω. :lol: Πωωωωω, τι τέρας είναι αυτό ρε παιδιά ?

Έχω 17 ώρες αναμονή, 2,5 ώρες ομιλίας και 1,35 λεπτά οθόνη και η ρημάδα είναι ακόμη στο 65%. :blink: Έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ συσκευών που είχα στην κατοχή μου και τα είχα σχεδόν όλα , πλην ελαχίστων. Ακόμη και το G2 και το Oneplus One , υπολείπονται πολύ μπροστά του. :yahoo:

Πραγματικά respect στην Σόνυ για αυτό το αποτέλεσμα που έχει δώσει και στο Ζ2 κι εδώ που το βελτίωσε ακόμη περισσότερο. Πέρσι πάντως με το G2 πέσανε όλοι και το πήρανε (μαζί κι εγώ) λόγω και της μπαταρίας του. Απορώ εδώ πως το κάνουνε τόσο γαργάρα και δεν το πολυπλησιάζουνε. Και μιλάμε ότι σαν σύνολο , βάζει κάτω σχεδόν όλον τον ανταγωνισμό. Είναι στην κορυφή για μένα με Note 4 . Παρόλο που είμαι HTC fan δηλωμένος χρόνια τώρα, δεν μπορώ να μην υποκλιθώ σε αυτό το υπεράρτιο αποτέλεσμα. Επίσης πολύ καλή δουλειά και στο UI , μ' αρέσουν τα χρώματα που έχει επιλέξει και ειδικά το ότι μπορείς να κατεβάσεις πάρα πολλά θέματα από το playstore για το Ζ3.

Θα μπορούσε κάποια στιγμή να σταματήσει να βάζει γυαλί πίσω, να μην γλιστράει τόσο αλλά σε θήκη το έχω ούτως ή άλλως. Τόσο λεπτό που είναι δεν παχαίνει σχεδόν καθόλου με θήκη.

Για την κάμερα τώρα δεν έχω πολλά να πω , μιας και ακόμη δεν την έψαξα καλά. Μια πρώτη παρατήρηση είναι, ότι νετάρει πιο σωστά όταν ορίσεις σαν εστίαση τα πολλαπλά σημεία. Δίνει πιο καθαρό αποτέλεσμα (αναφέρομαι στα 15.5 mpxls και λόγο 16:9). Περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι Κρήτη και θα την σκαλίσω ενδελεχώς.

 

Πες τα φιλε που οταν ψηφιζαν τα καλυτερα κινητα το εβγαλαν απεξω για να δωσουν πρωτια σε ενα ΜΗ-κινητο, το note4 που δεν το εχει δει κανεις απο οσους το ψηφισαν ουτε στην οψη.

Τελος παντων ,σιγουρα μιλαμε για το καλυτερο κινητο συνολικα του 2014 και θα παραμεινει και το 2015 καθως η τιμη του θα πεσει και θα ειναι μια συμφερουσα αγορα ο,τι και αν βγαλει απο εδω και περα η σονυ..

 

Οσο για την καμερα, το εχω σε πολλαπλα σημεια απο τα Ζ1 και μετα και οντως βγαζει πιο καθαρες φωτο.. (τωρα εχω Ζ3c αλλα πιστευω μιλαμε για τα ιδια πραγματα..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...