Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις να εχω το 7 (το 8 εχω) σιγουρα θες ξεκλειδωμα bootloader και μετα με custom recovery βρισκοντας την international rom αν ειναι η ιδια διαδικασια με το 8 μπορεις να το περασεις...XDA οπως και να εχει...

 

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση !! επειδη ειμαι νεος στο κοσμο του android καποιες ορολογιες και διαδικασιες μου ειναι αγνωστες ειμουνα σε ios λειτουργικο και δεν πολυ καταλαβα αυτα που μου ειπες ?

 

αν θελεις να γινεις λιγο ποιο αναλυτικος και καποιο λινκ που μπορψ να κατεβασω την filmware που πρεπει για internation και πως την περναω αφου πρωτα λες πρεπει να ξεκλειδωσω bootlooader? ουτε καν ξερω πως γινετε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα, πρεπει να το ρουταρεις ωστε να μπορεις να απεγκαταστησεις τις κινεζιες και να περασεις τα google apps για βοηθεια κοιτα και στο XDA εχει σχετικα θεματα

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ !!να ρωτησω? το unlocked Bootloader ειναι το ιδιο με το rom my phone ?

Edited by hrta
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση !! επειδη ειμαι νεος στο κοσμο του android καποιες ορολογιες και διαδικασιες μου ειναι αγνωστες ειμουνα σε ios λειτουργικο και δεν πολυ καταλαβα αυτα που μου ειπες ?

 

αν θελεις να γινεις λιγο ποιο αναλυτικος και καποιο λινκ που μπορψ να κατεβασω την filmware που πρεπει για internation και πως την περναω αφου πρωτα λες πρεπει να ξεκλειδωσω bootlooader? ουτε καν ξερω πως γινετε !!!

 

Εδω κατσε και διαβασε λιγο. Πιστευω θα βγαλεις ακρη.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-7

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω? το unlocked Bootloader ειναι το ιδιο με το rom my phone ?

 

το bootlader χρειαζετε να το ξεκλειδωσεις για να το ρουταρεις υπαρχουν ομως apps που στο ρουταρουν αυτοματα οπως το kingroot και το kingoroot δες στο google θα στα βγαλει πρωτα πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να αλλαξεις rom αν βαλεις αλλη region rom το κινητο θα πεσει σε bootloop και μπλεκεις μετα μονο να το ρουταρεις μπορεις δες εδω https://www.kingoapp.com/ και εδω https://kingroot.net/ ειναι η ευκολη λυση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα βοηθεια.Θελω να παρω απο αυτο το site.http://www.sunsky-online.com/view/369511/Huawei%20Ascend%20Mate%207%20%20%20MT7-UL00%20%202GB%2016GB.htm .Eιναι καλο το site?To τηλεφωνο αυτο υποστιριζει φουλ Ελληνικα η θα ειναι γεματο κινεζιες?Θα λειτουργει καλα με vodafone στην Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα βοηθεια.Θελω να παρω απο αυτο το site.http://www.sunsky-online.com/view/369511/Huawei%20Ascend%20Mate%207%20%20%20MT7-UL00%20%202GB%2016GB.htm .Eιναι καλο το site?To τηλεφωνο αυτο υποστιριζει φουλ Ελληνικα η θα ειναι γεματο κινεζιες?Θα λειτουργει καλα με vodafone στην Ελλαδα?

 

ελληνικα θα εχεις,κινεζικα apps θα τα εχει μεσα,το site δεν το ξερω για να σε βοηθησω,vodafone εχω και εγω δουλευει αψογα,κοιτα παντως και για xiaomi αν θες να παραγγειλεις απο κινα σου προτινω το MI max με τα 3 η 4 γιγα ραμ πολυ πιο γρηγορο ιδια οθονη ιδια μπαταρια στα ιδια λεφτα και ενεργη κοινοτητα στην ελλαδα για να αλλαξεις ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην πάρεις κινέζικη έκδοση χωρίς την 800άρα μπάντα. Επίσης... το site αυτό δεν το ξέρει κανείς.

 

Σωστος να κοιταμε παντα αν υποστηριζει 800ρα μπαντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να αλλαξεις rom αν βαλεις αλλη region rom το κινητο θα πεσει σε bootloop και μπλεκεις μετα μονο να το ρουταρεις μπορεις δες εδω https://www.kingoapp.com/ και εδω https://kingroot.net/ ειναι η ευκολη λυση

 

Τελικα η λυση ειναι root και. Μετα περναω international filmware ? Προσεξα οτι εχει διαφορεσ

Και στα χαρακτηριστικα το δικο μου τηλ με τα international. Δυο καρτεσ και 3ram αντι ,2

Θα μπορεσει ναγινει δουλεια το εχει κανει κανεισ η θα εχω προβλημα ?

Δεν μπορω να κατεβασω και το filmware κολαει στο 15%/ απο το σιτε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η λυση ειναι root και. Μετα περναω international filmware ? Προσεξα οτι εχει διαφορεσ

Και στα χαρακτηριστικα το δικο μου τηλ με τα international. Δυο καρτεσ και 3ram αντι ,2

Θα μπορεσει ναγινει δουλεια το εχει κανει κανεισ η θα εχω προβλημα ?

Δεν μπορω να κατεβασω και το filmware κολαει στο 15%/ απο το σιτε

 

Δεν μπορεις να βαλεις international rom γιατι θα πεσει σε bootloop το κινητο,κανε ρουτ για να βγαλεις τις κινεζιες και να περασεις google apps

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις international rom γιατι θα πεσει σε bootloop το κινητο,κανε ρουτ για να βγαλεις τις κινεζιες και να περασεις google apps

 

Ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να κανω root την συσκευη ξεκιναει και μετα απο το 17% παει κατευθειαν στο 100% και λεει απετυχε

χρησιμοποιησα το KingoRoot

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να κανω root την συσκευη ξεκιναει και μετα απο το 17% παει κατευθειαν στο 100% και λεει απετυχε

χρησιμοποιησα το KingoRoot

 

Αυτο μολις κοιταγα τωρα και ηρθα στο forum να το γραψω!!δεν εχουν βγαλει ακομα για την MM ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναγκαστηκα θα το κανεις με την κλασσικη διαδικασια σου βρηκα εναν οδηγο http://ministryofsolutions.com/2016/08/how-to-root-huawei-mate7-in-marshmallow.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μολις κοιταγα τωρα και ηρθα στο forum να το γραψω!!δεν εχουν βγαλει ακομα για την MM ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναγκαστηκα θα το κανεις με την κλασσικη διαδικασια σου βρηκα εναν οδηγο http://ministryofsolutions.com/2016/08/how-to-root-huawei-mate7-in-marshmallow.html

 

eυχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό έφαγε κόλλημα πριν λίγη ώρα. Του κάνω επανεκίνηση, βάζω τον ΡΙΝ και ενώ ξεκλειδώνει η κάρτα SIM το κινητό μένει σε κατάσταση που μπορείς να κάνεις μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης, δεν κατεβαίνει η κουρτίνα από πάνω και ένω το έχω συνδεδεμένο στον Η/Υ και μου ζητάει να του δώσω την εντολή "allow USB debuging" (με το συμβολάκι πάνω εκεί στην μπάρα) δεν κάνει τίποτα. Απλά έχει ανοικτό το πληκτρολόγιο για κλήσεις έκτακτης ανάγκης και από κάτω προς τα πάνω μου επιτρέπει να ανόιξω κάμερα, αριθμομηχανή, ηχογράφηση, φακό

Καμία ιδέα για να το ξεκολλήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό έφαγε κόλλημα πριν λίγη ώρα. Του κάνω επανεκίνηση, βάζω τον ΡΙΝ και ενώ ξεκλειδώνει η κάρτα SIM το κινητό μένει σε κατάσταση που μπορείς να κάνεις μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης, δεν κατεβαίνει η κουρτίνα από πάνω και ένω το έχω συνδεδεμένο στον Η/Υ και μου ζητάει να του δώσω την εντολή "allow USB debuging" (με το συμβολάκι πάνω εκεί στην μπάρα) δεν κάνει τίποτα. Απλά έχει ανοικτό το πληκτρολόγιο για κλήσεις έκτακτης ανάγκης και από κάτω προς τα πάνω μου επιτρέπει να ανόιξω κάμερα, αριθμομηχανή, ηχογράφηση, φακό

Καμία ιδέα για να το ξεκολλήσω?

 

Δοκιμασε hard reset μηπως και ξεκολλησει αλλιως service για hard reset δες εδω πως γινεται αν δεν γνωριζεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχθές κατέβηκε στο στο τηλέφωνο η έκδοση Β571 και εγκαταστάθηκε η EMUI 4.0.1, δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή σε σχέση με την Β561 και EMUI 4.9b79ce8bf97043e96df63a6ede519d8e.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλημέρα εχω το mate7 κανενα χρονο τωρα. Ειναι Mt. L 10 331 έκδοση. Το εχω ρουταρισμενο και προσπαθησα να βαλω ote go αλλα δεν δουλεύει. Ξέρεις κανεις πως να το κανω unroot χωρίς να μου διαγράψει τα δεδομένα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω το mate7 κανενα χρονο τωρα. Ειναι Mt. L 10 331 έκδοση. Το εχω ρουταρισμενο και προσπαθησα να βαλω ote go αλλα δεν δουλεύει. Ξέρεις κανεις πως να το κανω unroot χωρίς να μου διαγράψει τα δεδομένα?

 

Θα κανεις αντιγραφο ασφαλειας πρωτα τα δεδομενα που θες ,κανεις unroot και μετα επαναφερεις οτι θελεις και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, μια ερώτηση. Από Ελλάδα υπάρχει το κινητό καινούργιο πλέον; Ενδιαφέρομαι για το 3/32. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω ένα Huawei P9 lite, το οποίο επειδή δεν είναι συμβατό με βιντεοκλήσεις μέσω SIM, σκέφτομαι να το αλλάξω με ένα Huawei Mate 7.

Ξέρετε εάν το Huawei Mate 7 είναι συμβατό με βιντεοκλήσεις μέσω SIM;

Ευχαριστώ

thl 5000 - V1.1.2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...