Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα..., έ και τι έγινε αν έβγαλε 46κ και όχι 56κ λόγου χάρη?

 

Προσωπικά η επιλογή του κινητού δεν έγινε με βάση το σκορ των benchmarks σε καμία περίπτωση, αλλά για το screen (6') to body ratio, το dual sim/dual active, τη μπαταριάρα του και γιατί είναι ένα στολίδι στα χέρια μας, και έχει αξιοπρεπείς επιδόσεις απλά.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα..., έ και τι έγινε αν έβγαλε 46κ και όχι 56κ λόγου χάρη?

 

Προσωπικά η επιλογή του κινητού δεν έγινε με βάση το σκορ των benchmarks σε καμία περίπτωση, αλλά για το screen (6') to body ratio, το dual sim/dual active, τη μπαταριάρα του και γιατί είναι ένα στολίδι στα χέρια μας, και έχει αξιοπρεπείς επιδόσεις απλά.

Καλά εντάξει ρε φίλε, ηρέμησε, δεν έχεις κ κανένα iphone :p

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος για αντιπαράθεσεις. Ο καθενας επιλεγει οτι τον βολευει... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

εχω την 5.1.1 και δεν ξερω πως θα ενεργοποιησω το usb debugging? :O

 

Εδώ είσαι:

 

Σχετικά με το σχόλιο του φίλου πιο πάνω ότι δεν έχω άιφον, σου υπενθυμίζω πως ο δικός σου κατασκευαστής είναι ο ίδιος με το δικό μου (ναι είναι ο ίδιος σχιστομάτης που δουλεύει μεροκάματο $1), άσχετα αν έδωσες τα διπλά λ7 από μένα να πάρεις ένα τηλέφωνο που τεχνολογικά είναι 1-2 χρόνια πίσω από σχεδόν τους περισσότερους high end κατασκευαστές!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος έκανα απλά πλάκα. Για εμένα το Mate 7 είναι το καλύτερο κινητό που είχα και εχω περάσει από διάφορα κινητά των σειρών Note, S, Sony Z κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος έκανα απλά πλάκα. Για εμένα το Mate 7 είναι το καλύτερο κινητό που είχα και εχω περάσει από διάφορα κινητά των σειρών Note, S, Sony Z κτλ.

 

Καλησπέρα.

 

Μετά από ένα μήνα χρήσης και εγώ με το δικό μου, και εφόσον έχω περάσει απο Iphone και Sansung με τελευταίο το Note Edge έχω να πώ τα εξής:

 

Ποτέ πια Samsung και Apple. Το πλέον κορυφαίο τηλ με άριστη αίσθηση στο χέρι, απίστευτα smoth, ΤΡΕΛΗ μπαταρία και γενικά απλή και απροβλημάτιστη λειτουργία χωρίς πολλές πολλές φανφάρες.

 

Πολύ έξυπνο που πρέπει να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θέλεις να λειτουργούν στο παρασκήνιο.

 

Με κάποιο καλό tempered glass τι γίνεται?

 

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο???

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι:

 

το εχω δει αυτο αλλα ειναι 4.4

σε μενα δεν εχει build number!

στα ελληνικα παρακαλω.

Πας ρυθμισεις, πατα "Σχετικα με το τηλεφωμο" και στην στην συνεχεια πατας καμια δεκαρια φορες πανω στο "Αριθμος εκδοσης", μεχρι να σου γραψει οτι εισαι πραγραμματιστης.

Μετα πας πισω στις ρυθμισεις και εχει "Επιλογεςγια προγραμματιστες" και εκει μεσα αυτο που ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, (αν και φαντάζομαι την απάντηση)....

Κατέβασα το αρχείο της αναβάθμισης σε lollipop από το site της Huawei (MT7-L09).

Είδα όμως ότι λέει πως η αναβάθμιση αφορά συσκευές που έχουν αριθμό έκδοσης MT7-L09C900B324.

Εμένα ο αριθμός έκδοσης είναι: ΜΤ7-L09V100R001C00B137SP03.

Ρίχνω ή δε ρίχνω την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις, πατα "Σχετικα με το τηλεφωμο" και στην στην συνεχεια πατας καμια δεκαρια φορες πανω στο "Αριθμος εκδοσης", μεχρι να σου γραψει οτι εισαι πραγραμματιστης.

Μετα πας πισω στις ρυθμισεις και εχει "Επιλογεςγια προγραμματιστες" και εκει μεσα αυτο που ψαχνεις.

 

ευχαριστω πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, (αν και φαντάζομαι την απάντηση)....

Κατέβασα το αρχείο της αναβάθμισης σε lollipop από το site της Huawei (MT7-L09).

Είδα όμως ότι λέει πως η αναβάθμιση αφορά συσκευές που έχουν αριθμό έκδοσης MT7-L09C900B324.

Εμένα ο αριθμός έκδοσης είναι: ΜΤ7-L09V100R001C00B137SP03.

Ρίχνω ή δε ρίχνω την αναβάθμιση;

Όταν κανείς την αναβάθμιση θα γίνει το κινητό σου B324. Μπορεις να την κανείς κανονικά πανω στην Β137...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ τα φωτα σας...εδω και 3 μερες εχω καταλαβει πως σε εναν απο τους δυο μου λογαριασμους e-mail δεν συγχρονιζεται και δεν μπορω να δω τα μηνυματα...το περιεργο ειναι πως στελει κανονικα....στον αλλο λογαριασμο δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα...τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Όταν κανείς την αναβάθμιση θα γίνει το κινητό σου B324. Μπορεις να την κανείς κανονικά πανω στην Β137...

Κατ'αρχήν, ευχαριστώ για την απάντηση!

Μετά την εγκατάσταση λολιποπ, έχει gaps κανονικά;

Επίσης είναι ΒΕΤΑ έκδοση; Ρωτάω επειδή το κινητό δεν τη "βλέπει", λέει οτι έχω τις τελευταίες ενημ. εγκατεστημένες.

Ψάχνοντας όμως με το PC, τη βρήκα και μάλιστα στο site της huawei, βάζοντας ορο αναζήτησης "mt7".

Αν αντί αυτού εντοπίσω το μοντέλο στο support του site τους και πάω στο 'downloads", εκεί δεν δείχνει την λόλιποπ έκδοση.

Έχω μπερδευτεί. Έχετε καμία απάντηση; Σκόπευα να βάλω τώρα τη λολιποπ, αλλά μετά από όλα αυτά δίστασα.

Edited by asngr
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος από εδώ κινέζικο firmware (TL00, UL00);

Μου λένε ότι βάζουν μια international rom όταν τα στέλνουν σε Ευρώπη.

Δουλεύει κανονικά αυτή η ROM?

Δέχεται OTA updates?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους , μολις εφτασε στα χερια μου το Ascend Mate7 (ΜΤ7 - ΤL10) , 3 RAM - 32 GIGA

ηρθε απο κινα και εχει μονο κινεζικα ... δεν εχει ουτε Αγγλικα ...

ψαχνω να βρω official rom με ελληνικα με lolipop ( αυτη προτείνουν σε παλιότερα ποστ) και φυσικα καποιον οδηγο για εγκατασταση της διοτι δεν το εχω ξανακανει ...

 

Ακυρο .. τα βρηκα τα ελληνικα ...

Edited by taggelou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα.

 

Ευτυχής κάτοχος ενός Ascend Mate 7 2g Ram εδώ και λίγες ημέρες.

Καθώς στέλνω sms, μου μετατρέπει το κείμενο σε κεφαλαία γράμματα όταν κάνω αποστολή

ενώ το έχω πληκτρολογήσει με μικρά.

Επίσης δεν μου εμφανίζει πόσοι χαρακτήρες απομένουν για να μην ξεπεράσω τους 160 και

χρεωθώ και 2ο sms.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα.

 

Ευτυχής κάτοχος ενός Ascend Mate 7 2g Ram εδώ και λίγες ημέρες.

Καθώς στέλνω sms, μου μετατρέπει το κείμενο σε κεφαλαία γράμματα όταν κάνω αποστολή

ενώ το έχω πληκτρολογήσει με μικρά.

Επίσης δεν μου εμφανίζει πόσοι χαρακτήρες απομένουν για να μην ξεπεράσω τους 160 και

χρεωθώ και 2ο sms.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση για τα παραπάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα φίλε μου. Το θέμα με τα κεφαλαία δεν λύνεται γιατί είναι θεμα android και όχι συσκευής. Αν όχι σε όλες,συμβαίνει στις περισσότερες συσκευές. Σε ο,τι αφορά τον μετρητή για τα μυνήματα,υπάρχει κανονικα,αριστερά δίπλα από το πλαίσιο που γράφεις το μυνημα και δουλεύει κανονικά. Βέβαια είναι λίγο μικρό και ίσως δεν το πρόσεξες.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που πάνε κεφάλια είναι γιατι τα μικρά τα θεωρεί ειδικούς χαρακτήρες και γυρνάει το οριο σε 80 χαρακτήρες η κάτι τέτοιο μισο Δηλαδή απο το κανονικό 160. Αν θες να πειραματιστείς είναι η επιλογή βελτιστοποίηση 7bit στις σύνθετες ρυθμίσεις των μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Το θέμα με τα κεφαλαία δεν λύνεται γιατί είναι θεμα android και όχι συσκευής. Αν όχι σε όλες,συμβαίνει στις περισσότερες συσκευές. Σε ο,τι αφορά τον μετρητή για τα μυνήματα,υπάρχει κανονικα,αριστερά δίπλα από το πλαίσιο που γράφεις το μυνημα και δουλεύει κανονικά. Βέβαια είναι λίγο μικρό και ίσως δεν το πρόσεξες.

 

Καλημέρα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και τα δυο μέλη για την απάντηση.

Όσον αφορά τα κεφαλαία, έχεις δίκιο. Και το παλιό samsung galaxy που είχα, έκανε τα ίδια :)

 

Για τα sms όμως, όταν συντάσσω το μνμ. , αριστερά δίπλα στο συννεφάκι της σύνταξης, έχει μόνο το σύμβολο + με

το οποίο προσθέτει smiley, εικόνες κτλ.

 

Επίσης η επιλογή ''βελτιστοποίηση 7bit'' στις σύνθετες ρυθμίσεις των μηνυμάτων, την έχω ήδη ενεργοποιημένη αλλά

μετρητή δεν ... βλέπω :)

 

Θα μου πεις ''τη να τα κάνεις τα sms αφού όλοι στέλνουν με vider'' ?

Ελα μου ντε, που έχω στο πακέτο μου κάποια δωρεάν sms κάθε μήνα και δεν έχουν όλοι smartphone ...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάλι να μην βιαστεί ή Huawei για την αναβάθμιση. Δεν νομίζω ότι θα βιαστεί οπότε το αποτέλεσμα θα είναι καλό σε σχεση με άλλες εταιρίες που βιαζονται χωρίς να ενδιαφερονται για το τελικό αποτελεσμα. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...