Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω ενα screenshot απο το λινκ που εδωσα παραπανω

https://www.dropbox.com/sh/pa55ymxdcil2ryi/AADk57FqUIrsIThvvnGJerOYa?dl=0#lh:null-huawei%20am7.jpg

 

Πραγματικά θα τρελάθουμε. Θα σας το ανεβασω μεχρι το βραδυ γιατι δεν ειμαι σπίτι.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες φίλε μου αν επιτρέπεται; Επειδή είμαι στην περιοχή, δεν έχω βρει πουθενα το gold.

 

Ενας φιλος που ζει εκει μου ειπε αυτη τη τιμη!

Επειδη η ισοτιμια ευρω/ριαλι(μαλλον αυτο) δεν ειναι υπερ του ευρω

μου ειπε να περιμενω λιγο-θεωρειται πολυ ακριβο ακομα-παντως το sar ειναι θεμα!

Μιλαω για το dual active 32/3 gold.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ δυνατον να λενε αλλα το ενα και αλλα το αλλο βιβλιαρακι?Δε βαζετε φωτο να δουμε τι τρεχει/?:)

 

Εγώ ΠΟΤΕ δε μιλάω έτσι γενικά και αόριστα χωρίς αποδείξεις. Ορίστε λοιπόν... https://www.dropbox.com/s/cbxeixohd95oilx/P50121-170545.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κάθε βιβλιαράκι γράφει διαφορετικά πραγματα....τι γινεται τώρα? Ποιον πιστεύουμε;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οποτε κάθε βιβλιαράκι γράφει διαφορετικά πραγματα....τι γινεται τώρα? Ποιον πιστεύουμε;

 

Λογικα το ελληνικο εγχειριδιο ειναι πιο αξιοπιστο,Χωρις να μεμφομαι τον προηγουμενο συναδελφο πιο πανω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το δικο σου ειναι απο το single sim μοντελο, ενω αυτο που εδωσα εγω ειναι απο dual sim.

επισης διαβασα στο ιντερνετ οτι καποιοι απορουσαν που το dual sim εδινε μικροτερο sar σε σχαση με το μονοκαρτο, αλλα ετσι ειναι.

 

μια αποψη για το τι ακριβως ισχυει μεταξυ των δυο μπορουμε να παρουμε αν μαθουμε το sar για το δικαρτο honor 6 και για το μονοκαρτο (L02/12 & L04)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το δικο σου ειναι απο το single sim μοντελο, ενω αυτο που εδωσα εγω ειναι απο dual sim.

επισης διαβασα στο ιντερνετ οτι καποιοι απορουσαν που το dual sim εδινε μικροτερο sar σε σχαση με το μονοκαρτο, αλλα ετσι ειναι.

 

μια αποψη για το τι ακριβως ισχυει μεταξυ των δυο μπορουμε να παρουμε αν μαθουμε το sar για το δικαρτο honor 6 και για το μονοκαρτο (L02/12 & L04)

 

Το 0,908 sar που αναφέρω αφορά το single sim κινητό από τα PUBLIC.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα χθες δεν μπορεσα να το ανεβασω. Και εγώ αναφέρομαι στο single sim απο εξωτερικό αγορασμένο και λεει 1,54 στο αυτί. Αντε το δίκαρτο το καταλαβαίνω να έχει διαφορετικό SAR ... για το μονόκαρτο όμως πως γίνεται να αναφερονται διαφορετικα SAR ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα χθες δεν μπορεσα να το ανεβασω. Και εγώ αναφέρομαι στο single sim απο εξωτερικό αγορασμένο και λεει 1,54 στο αυτί. Αντε το δίκαρτο το καταλαβαίνω να έχει διαφορετικό SAR ... για το μονόκαρτο όμως πως γίνεται να αναφερονται διαφορετικα SAR ?

Ειλικρινα δεν ξερω τι να πω! Εγω παντως εχω το Ελληνικο και αναφερει 0,908

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω με αυτήν την προσφορά https://www.dealdoktor.de/schnaeppchen-elektronik-computer/handy-smartphone-iphone/preisfehler-huawei-ascend-mate-7-fuer-26151e-statt-418e-gratis-tarif/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=ddfb

Η οποία δίνει το τηλέφωνο με τα 2GB και με συμβόλαιο σύνολο 260€ δηλαδή το τηλέφωνο 130€ + (24μήνες Χ 5,48€ τον μήνα για το συμβόλαιο).

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω με αυτήν την προσφορά https://www.dealdoktor.de/schnaeppchen-elektronik-computer/handy-smartphone-iphone/preisfehler-huawei-ascend-mate-7-fuer-26151e-statt-418e-gratis-tarif/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=ddfb

Η οποία δίνει το τηλέφωνο με τα 2GB και με συμβόλαιο σύνολο 260€ δηλαδή το τηλέφωνο 130€ + (24μήνες Χ 5,48€ τον μήνα για το συμβόλαιο).

 

Είσαι κάτοικος γερμανίας ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οχι και 599€ για το εν λογω κινητο!..ελεος πια με τις τιμες στην Ελλαδα..

Το sar ειναι λογος να μην αποκτηθει!!..dual sim active 4g οκ...αλλα πανακριβο και επιβλαβες για την υγεια!

Link to comment
Share on other sites

Kανονικοτατη εισαγωγη και πωληση στην ΕΛΛΑΔΑ απο την tech4u.gr βαση συζητησης με την γραμμη επικοινωνιας στο +302111988000

http://www.tech4u.gr/mobile-phones

και πωλειται σε MEDIA MARKT - PUBLIC κλπ. :)

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Kανονικοτατη εισαγωγη και πωληση στην ΕΛΛΑΔΑ απο την tech4u.gr βαση συζητησης με την γραμμη επικοινωνιας στο +302111988000

http://www.tech4u.gr/mobile-phones

και πωλειται σε MEDIA MARKT - PUBLIC κλπ. :)

Από mediamarkt αγόρασα το δικό μου

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Από mediamarkt αγόρασα το δικό μου

 

Το 3/32 ??? ρωταω γιατι πηρα τηλ και δεν το εχουνε ουτε σαν κωδικο το gold ετσι μου ειπανε πριν 2 ωρες !!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να υποθεσω οτι απο mediamarkt ΔΕΝ εχης παρη το δικαρτο ουτε το 3/32 !!!! Επισης εγω που κοιταζω το 3/32 διαπιστωσα οτι η τιμη ανεβηκε απο χθες κατα σχεδων 50€ απο το φθηνοτερο σαιτ που εχω βρη μεχρι τωρα που ειναι αυτο :

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-ascend-mate-7-hisilicon-kirin-925-octa-core-18ghz-6-inch-fhd-ips-screen-andr-g-35624?currency=EUR

Και στελνη απο ΕΥΡΩΠΗ !! Σημαντικο για το τελωνειο και για την γρηγορη παραδοση !!!

Τα μονα αρνητικα που διαβαζω παντως ειναι οτι το εχης h σαν δικαρτο h σαν μονοκαρτο με επιπλεoν καρτα sd !!!!! και οτι δεν μπωρης να βγαλης την μπαταρια σε περιπτωση κοληματος !!!

 

Ναι πήρα αυτό με τα 2γιγα

 

Kανονικοτατη εισαγωγη και πωληση στην ΕΛΛΑΔΑ απο την tech4u.gr βαση συζητησης με την γραμμη επικοινωνιας στο +302111988000

http://www.tech4u.gr/mobile-phones

και πωλειται σε MEDIA MARKT - PUBLIC κλπ. :)

 

Από mediamarkt αγόρασα το δικό μου

 

Το 3/32 ??? ρωταω γιατι πηρα τηλ και δεν το εχουνε ουτε σαν κωδικο το gold ετσι μου ειπανε πριν 2 ωρες !!!

 

Καλημερα φιλε pafimal κατι μου θυμισε η απαντηση σου και το ξανακοιταξα ολο το θεμα ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ μας μπερδευης με το 2/16 !!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το Monarch Edition. Βρε παιδιά, τι έβγαλε η Huawei; Πέρα από την εμφάνιση/ποιότητα κατασκευής (κορυφαία) και τις διαστάσεις που είναι ίσες με τα Note 4 και iPhone 6 Plus, είναι και απίστευτα γρήγορο! Δεν το περίμενα από το συγκεκριμένο επεξεργαστή, για να πω την αλήθεια. Κοιτάει στα μάτια τα πολυδιαφημισμένα Note 4/Edge, αλλά και τις υπόλοιπες Android ναυαρχίδες (πέραν των Ζ3 και Nexus 6 τις έχω όλες και έτσι μπορώ να συγκρίνω). Η δε μπαταρία του μοιάζει ατελείωτη! Μπράβο στους Κινέζους και για το συνολικό πακέτο με την VIP κάρτα, τη δωρεάν φιάλη καλού κρασιού, τη δωρεάν πολύ καλή θήκη flip cover (μέσα στο κουτί), την ήδη τοποθετημένη (τέλεια) μεμβράνη αρίστης ποιότητας, μία ακόμη δώρο κλπ. Φυσικά, τα 2 πρώτα αφορούν την Κινέζικη αγορά, αλλά αφού από εκεί το πήρα, για εκεί θα ισχύουν. Άλλωστε, μπορεί η συγκεκριμένη έκδοση να μην έρθει ποτέ στην Ευρώπη. Στα αρνητικά, το ποσό που μου κόστισε ($895), που σίγουρα θα μειωθεί όταν υπάρξουν περισσότεροι διαδικτυακοί πωλητές (τότε ήταν μόνον ένας). Αλλά άμα έχεις τη τρέλα παρασύρεσαι...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνουν τζάμπα κρασί?! Θεουληδες.

 

Πινεις και ξεχνας τι πληρωσες :lol:

(κινηταρα ομως πηρες :) )

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους έχοντες (κατά προτίμηση το Ασιατικό μοντέλο): Όταν το πρωτοανοίξατε, δώσατε τον google λογαριασμό σας και έκανε συγχρονισμό των επαφών σας; Το ρωτάω γιατί δε μπορώ να προσθέσω google acount για συγχρονισμό επαφών/ημερολογίου, αλλά και κατέβασμα των εφαρμογών μου από το Play. Βρήκα, βέβαια τρόπο να τα κάνω αυτά, αλλά όχι αυτόν που είχα συνηθίσει με όλα τα υπόλοιπα Android τηλέφωνά μου. Ίσως να έχει να κάνει με το γεγονός ότι η συσκευή ανοίχτηκε από τον πωλητή για να ελεγχθεί η οθόνη και η σωστή λειτουργία, να επιλεγεί η γλώσσα (άντε να επέλεγα εγώ σε Κινέζικο μενού! ) και ίσως για να εγκατασταθεί το Play Store, αφού είχα διαβάσει ότι δεν είναι κανονικά προεγκατεστημένο (ενώ εμένα ήταν).

 

Επίσης, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να επιλέξω τον Nova Launcher ως προεπιλεγμένο launcher. Επιμένει στον δικό του, ό,τι και να κάνω.

Σε κάθε περίπτωση, η συσκευή είναι πύραυλος!

 

Νεότερα:

Για πρώτη φορά έβαλα δύο SIM, μία Cosmote και μια Vodafone. Παρότι είναι και οι δύο ενεργές ταυτόχρονα, σου ανοίγει ενα μενού (SIM card management) όπου πρέπει να επιλέξεις τις προτιμήσεις σου για κάθε υποδοχή/sim. Η πρώτη επιλογή είναι ποιό από τα δύο slots θα είναι 3G/4G (το άλλο θα είναι 2G! ). H δεύτερη επιλογή σε ρωτάει ποιό από τα 2 slots (ποια sim δηλαδή) θα είναι η default (πρωτιμώμενη) για data. H τρίτη έχει να κάνει με την πρωτιμώμενη sim για κλήσεις και μηνύματα. Βλέπουμε, λοιπόν, ότι δε γίνεται να έχεις και τις δύο κάρτες σε 4G την ίδια στιγμή. Φυσικά, είναι παιχνιδάκι να κάνεις τις όποιες στιγμιαίες αλλαγές μέσα από αυτό το μενού (χώρια που είναι και παράλογο να έχεις ταυτόχρονα σε 4G και τις 2 κάρτες (για λόγους οικονομίας), αφού ούτως ή άλλως, από τη μία θα τραβάς δεδομένα κάθε δεδομένη στιγμή...

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...