Jump to content

Lenovo Vibe Z2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος νοιάζεται για τις φωτό!!! Ψαχνεις κηπουρο ;ηλεκτρολόγο;γαμπρό για την αδερφή σου; κάτι ρε παιδι μου!!!Για τις φωτο τώρα βγάζει όντος πολύ καλες έχω εντοπίσει ενα θεματακι στην εστίαση όταν είσαι σε χαμηλό φοτισμο.κατα τα αλλά εγώ είμαι super ικανοποιημένος
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και καλες να μην ηταν ....μονο και μονο που ειναι στη Ναουσα τις κανουν ομορφοτερες.

Στο θεμα HDR θελουν λιγο ακομα κορεσμο χρωματων για να εχουμε μια μεγαλυτερη δυναμικη.

Δεν ξερω βεβαια αν εχει καποιες τετοιες ρυθμισεις αλλα ειναι απλα standart .

Off topic....το πασχα να βρεθουμε στη Ναουσα να πιουμε κανα τσιπουρακι μιας και θα ειμαι στο Γιαννακοχωρι

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες το Χ2 στις 14:25, χτύπησες το Ζ2 στις 14:27, μήπως χτύπησες και το Υ2 στις 14:26???? :X :lol: :p :rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες το Χ2 στις 14:25, χτύπησες το Ζ2 στις 14:27, μήπως χτύπησες και το Υ2 στις 14:26???? :X :lol: :p :rotfl:

 

ευχαριστώ που εισαι follower μου!!! :lol:

 

αυτο χτυπησα το αλλο γραφτηκε εκ παραδρομης!!!

Link to comment
Share on other sites

Χώνεις χώνεις στον haki, αλλά "follower" του έγινες παρά ταύτα!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Και μιας και το συζητάμε, νομίζω πολύ σύντομα ότι θα γίνω και γω....:lol: :lol: :lol: :lol:

Αφού την πήρε τη συσκευή, τη δοκίμασε και τη συστήνει κιόλας, δε μπορεί, θα είναι εξαιρετική και πωλείται και σε τιμή χαμηλότερη της Κίνας και με 24 άτοκες!

 

@HAKI λες ότι η οθόνη είναι πολύ καλή αλλά τα 267 ppi δεν είναι λίγο....λίγα? 217 ppi είχε το HD2 to 2009! :p

 

Υ.Γ.: Δεν βουτάω άμεσα, γιατί προηγείται ψηφιακή τηλεόραση λόγω (γμτκρτ μου) DIGEA και κεραμική εστία λόγω (#^%$^*:mad:*_&^*$#%!#$@$%^:mad:) έντονων ρωγμών και αποκολλήσεων κομματιών! :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Χώνεις χώνεις στον haki, αλλά "follower" του έγινες παρά ταύτα!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Και μιας και το συζητάμε, νομίζω πολύ σύντομα ότι θα γίνω και γω....:lol: :lol: :lol: :lol:

Αφού την πήρε τη συσκευή, τη δοκίμασε και τη συστήνει κιόλας, δε μπορεί, θα είναι εξαιρετική και πωλείται και σε τιμή χαμηλότερη της Κίνας και με 24 άτοκες!

 

@HAKI λες ότι η οθόνη είναι πολύ καλή αλλά τα 267 ppi δεν είναι λίγο....λίγα? 217 ppi είχε το HD2 to 2009! :p

 

Υ.Γ.: Δεν βουτάω άμεσα, γιατί προηγείται ψηφιακή τηλεόραση λόγω (γμτκρτ μου) DIGEA και κεραμική εστία λόγω (#^%$^*:mad:*_&^*$#%!#$@$%^:mad:) έντονων ρωγμών και αποκολλήσεων κομματιών! :lol:

 

Πάλι για τον έρωτα σου μιλάς? κολλάει το στόμα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό και θέλω να ρωτήσω τους κατόχους του,

η διάρκεια της μπαταρίας πως είναι;

με μέτρια χρήση Internet και κλήσεις βγάζει τη μέρα;

με προβληματίζει ο "μικρός επεξεργαστής του κινητού".

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, ικανοποιητική φαίνεται η μπαταρία θα έλεγα,

το gps κλειδώνει άμεσα;

ότα λες βαριά παιχνίδια, μπορείς να δώσεις ένα πχ;

έχεις βρει θήκη σιλικόνης ή tempered glass protector;

σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω. Αξιζει η μεταβαση απο galaxy note 2 σε lenovo vibe z2; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πάλι για τον έρωτα σου μιλάς? κολλάει το στόμα σου!!!

 

Όχι δα!

Για τη συσκευή του θέματος και follower του haki συζητάω, πόσο πιο ξεκάθαρα πια.

Εμείς οι δύο εκπέμπουμε σε διαφορετικές συχνότητες και δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε τις περισσότερες φορές....μόνο που δε μπορώ να πω ποιος εκπέμπει στις Κινέζικες μπάντες και ποιος στις Ελληνικές...:X :lol: :p

Είχε δεν είχε ο haki με ξενέρωσε έτσι όπως απαξίωσε τον mediatek του X2...:cry:

Και αφού δεν είμαι και από κείνο το πουλί με τους καλούς φακούς θα ανεχτώ τα λιγότερα ppi αφού θα με βολέψουν αφάνταστα οι 24 άτοκες!;)

EDIT: Ή μήπως εννοείς τον haki??

 

Ένα σχόλιο για τη λειτουργία/ακρίβεια/ταχύτητα του GPS, θα ήταν αρκετά χρήσιμο πάντως, μιας και η μπαταρία φαίνεται να τα πάει μια χαρά, καθώς και τι γίνεται με την τιμή sar της συσκευής.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανεις να το κανει root??έχω δοκιμάσει τα παντα!!Αύριο θα το λουσω με ultrex και θα δω!σοβαρά τώρα καμια ιδέα κανένα περίεργο tool??επίσης σήμερα διαπιστωσα πως με τα ακουστικά ο ήχος δεν είναι πολύ δυνατός.προφανώς τον κόβουν για λόγους ασφαλείας λογο ευρωπαϊκής ένωσης.το A850 που είχα επαιζε ποιο δυνατά.δοκιμαδα διάφορα προγράμματα αλλά μπαρμ******λα
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

haki, η διπλή sim είναι double standby; Με ενδιαφέρει να έχω μια κάρτα με σύνδεση που μόνο να με παίρνουν και εγώ όμως να μιλώ με καρτοκινητή sim. Δεν με ενδιαφέρει την ώρα που μιλώ στην καρτοκινητή αν δεν θα μπορώ εκείνη την στιγμή να απαντώ σ' αυτήν της σύνδεσης.

Επίσης ο screen protector προστατεύει μόνο από γρατζουνιές ή και από μικρά πεσίματα;

Ευχαριστώ

Edited by pancreco
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που το έχει να ανεβάσει ένα screenshot από το μενού της κάμερας?? Με root λέτε να γίνεται να περαστεί το μενού με τις manual ρυθμίσεις που έχει το Z2 pro?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το κινητακι.

 

Εντυπωσεις:

Φορτισε απο το 30% που ήταν σε 2-2.5 ώρες.

 

Κατασκευη κινητου πολυ καλής υφης βγάζει μια καλη δοση πολυτελειας, ωραια η πλατη, καλης ποιοτητας τα κουμπια.

Φορτιστής και καλώδιο φόρτισης πλακε εξαιρετικής ποιοτητας, πολυ καλύτερο αισθητικα και σε πιάσιμο, δεν ξερω σε αποδοση από του Νοte 2.

 

Oθονη καλης φωτεινότητας χωρις κατι εξαιρετικο με μάλλον κορεσμενα χρωματα

 

Αναλυση ευκρινεια καλη , φαίνεται όμως οτι δεν είναι fhd οταν την συγκρινω με το jiayu S3.

 

Ποιοτητα ήχου πολυ καλη χωρις καμια παραμορφωση στο τερμα.

 

Εχει ακουστικα δεν τα τσεκαρα ακομα.

 

Το κινητο πηρε 3 αναβαθμισεις απο την ωρα που το ανοιξα.

 

Εχει μικρα αλλα όχι ανεπαισθητα , σιγουρα οχι ενοχλητικα λαγκαρισματα . Αν προερχόμουν απευθειας απο το note 2 ισως να μην με απασχολουσαν καθολου αλλα συγκρινοντας με το jiayu s3 που δουλευω παραλληλα αυτες τις μερες ειναι μεγαλη η διαφορα υπερ του s3.

 

Φορτωμα το σελιδων καλο αλλα μακρια απο το να θεωρηθεί ακαριαιο

 

Gps για πρωτη φορα χωρις να ανοιξω wifi δεν φορτωνε. Οταν ανοιξα κλειδωσε άμεσα βλεπει πιο πολλους απο note 2 και jiayu s3 αλλα κλειδωνει λιγοτερους απο note και τους ιδιους περιπου με s3.

 

To κινητο είναι πολυ καλα στημενο σαν λειτουργικο μου αρεσε.

 

Αφηνει πολυ μεγαλο ποσοστο ελευθερης ram πανω απο 50% !

 

Καμερα λιγο που τσεκαρα εχει μενου αντιστοιχο του s3 και φωτογραφιες περιπου στα ιδια αλλα δεν εχω καταληξει ακομα.

 

Αntutu μονο 20ΧΧΧ περιμενα περισσότερα. Με το note 2 πιανω 27ΧΧΧ.

 

Γενικα στα 269 ευρω το θεωρω καλη επιλογη απο πλευρας ποιοτητας κατασκευης και στησιματος λειτουργικου. Απο πλευρας επιδοσεων βρισκεις αλλα κινεζικα με 100 ευρω λιγοτερα που τρεχουν με αστρονομικες ταχυτητες μπρος του...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το υπέροχο και πλήρες review του thankin, το αγόρασα και εγώ από το Public με 269 ευρώ. Έβαλα και μια ασφάλεια 29 ευρώ για σπάσιμο οθόνης μια και είμαι καμένος από ένα tablet Asus nexus και τώρα είμαι σε φάση ψαξίματος. Η πρώτη εντύπωση είναι εξαιρετική αλλά επιφυλάσσομαι για αργότερα. . Σε μένα πήρε μία μόνο αναβάθμιση το firmware. Δεν είδα να γίνονται οι υπόλοιπες δύο. Edited by pancreco
Link to comment
Share on other sites

Μετά το υπέροχο και πλήρες review του thankin, το αγόρασα και εγώ από το Public με 269 ευρώ. Έβαλα και μια ασφάλεια 29 ευρώ για σπάσιμο οθόνης μια και είμαι καμένος από ένα tablet Asus nexus και τώρα είμαι σε φάση ψαξίματος. Η πρώτη εντύπωση είναι εξαιρετική αλλά επιφυλάσσομαι για αργότερα. . Σε μένα πήρε μία μόνο αναβάθμιση το firmware. Δεν είδα να γίνονται οι υπόλοιπες δύο.

 

καλημέρα, να σε ρωτήσω μετά την μια αναβάθμιση δείχνει την 4.4.2 ή την 4.4.4;

 

σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

4.4.4 είναι η έκδοση που έχει το κινητό

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα το είδα.Να φανταστώ μετά τις αναβαθμίσεις ή ήταν εξ αρχής με την αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ολιγοήμερη χρήση διαπιστώνω ότι σε ότι έχει να κάνει με την πλευρά του σαν υπολογιστής, φωτογραφική μηχανή, κλπ είναι εξαιρετικό. Επίσης εξαιρετικό είναι και το wifi του.

Όμως

Σαν κινητό (με την στενή έννοια του όρου) υπάρχει πρόβλημα. Συγκρίνοντας το με ένα το samsung galaxy s2 που είχα μέχρι τώρα η διαφορά στην εύρεση δικτύου είναι τεράστια. Ελάχιστες φορές σε κλειστό χώρο έχω πάνω από μια γραμμή, ενώ μερικές φορές στον ίδιο χώρο χάνει δίκτυο και μετά το ξαναβρίσκει. Στην sim1 έχω wind σε 3g ενώ στην sim2 cosmote σε 2g.

Μήπως δεν έχω κάνει σωστά τίποτα ρυθμίσεις; Αν και άλλοι έχετε το ίδιο πρόβλημα πέστε το να ξέρουμε αν είναι θέμα γενικότερα του κινητού ή έτυχε το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...