Jump to content

Lenovo Vibe Z2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά και ο χρονοδιακοπτης δεν λειτουργεί, πάλι κολλάει το τηλέφωνο στην αυτόματη χρήση όταν προσπαθήσεις να σταματήσεις την απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας πριν την κανονική λήξη της, αυτό το επιβεβαιώνων και εγώ

 

Να αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται, κάτι που παρατήρησα χθες, με την απλή εξοικονόμηση ενέργειας (όχι την απόλυτη) η κατανάλωση της μπαταρίας το βράδυ είνια μικρότερη σε σχέση με την απόλυτη.

Με την απλή εξοικονόμηση από της 12:30 μέχρι τις 6:30 η μπαταρία έπεσε μόλις 1%, ενώ με την απόλυτη σε μένα τουλάχιστον πέφτει 7-8%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν συνδέω τον υπολογιστή με το κινητό δεν το βλέπει το κινητο σαν εξωτερική συσκευή ώστε να αντιγραψω αρχεία από το ένα στο άλλο. Μπορεί να μου πει κσνεις τι πρέπει να κάνω; Κάπου από τις ρυθμίσεις πρέπει να γίνεται αλλά δεν μπορώ να βρω τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

φιλε για ψαξε εδω με.... google translator .. θα ειναι μια χαρα

http://lenovo-forums.ru/forum/325-vibe-z2/

απο εδω βημα προσ βημα ξεκληδωσα τον BootLoader αλλα μετα τα θποληπα δεν τα καταφερα δηλ.. root kai recovery

θελη προσοχη μονο με win 7 θα γινουνολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ηθελα να μαθω απο καποιον χρηστη του συγκεκριμενου κινητου αμα αξιζει.

 

Καλησπέρα, για μένα το κινητό αξίζει, αλλά εξαρτάται για τι το θέλεις.

εγώ που έψαχνα για δίκαρτο, με 2 ραμ και μεγάλη μπαταρια ήταν το ιδανικό (τηλ και ιντερνετ, εμαιλς) , μειον το μεγεθος.

βέβαια μετά τις αναβαθμίσεις έχει κάποια θέματάκια, αν διαβάσεις παραπάνω.

Εξαρτάται και σε τη τιμή το βρίσκεις.

εγώ το είχα πάρει 269, αν θες ποιο οικονομικά με παραπλήσια χαρκτηριστικά λενοβο π70, 200€ wind, 5 ιντσες, 2 ραμ, δικαρτο, 4000, μπαταρία, αλλά δεν έχει πάρει λολιποπ.

υπάρχει και το λενοβο s60, 2 ραμ, δίκαρτο, 5 ίντσες, λόλιποπ 5, αλλά 2100 μπατ, 179€.

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα 177 ευρο στο vickmall

η εμπειρία μου από κίνα είνια αρνητική, αλλα από άλλο μαγαζί.

Οπότε η απόφαση είναι δική σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καινούρια μικρή αναβάθμιση 45ΜΒ

Ζ2_s333_151022_ΡΟW

 

διορθώθηκε ο χρονοδιακόπτης στην απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με την αναβάθμιση της 11 Νοεμβρίου, το θέμα μου που δεν κλείνει μόνο του μετά από αναπάντητη κλήση πχ, δεν έχει λυθεί...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με την αναβάθμιση της 11 Νοεμβρίου, το θέμα μου που δεν κλείνει μόνο του μετά από αναπάντητη κλήση πχ, δεν έχει λυθεί...

ανάφερέ το και εδώ, https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/Lenovo-Vibe-Z2-NOT-PRO-Lollipop-bugs/td-p/2079167/page/7 ποτέ δεν ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

η εμπειρία μου από κίνα είνια αρνητική, αλλα από άλλο μαγαζί.

Οπότε η απόφαση είναι δική σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καινούρια μικρή αναβάθμιση 45ΜΒ

Ζ2_s333_151022_ΡΟW

 

διορθώθηκε ο χρονοδιακόπτης στην απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας

 

άκυρο παιδιά, τελικά πάλι κολλάει, μόνο αν την ενεργοποιήσεις χειροκίνητα δεν κολλάει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα

Ενημερωτικά σας αναφέρω ότι το πρωί μου ήρθε η αναβάθμιση S332_150827_ROW, όλα εστρωσαν (bluetooth, χρονοδιακοπτης εξοικονόμησης ενέργειας) εκτός του WiFi Hot spot που συνεχίζει να συνδέεται η άλλη συσκευή κανονικά αλλά να μην μπορεί να μπει στο ίντερνετ

Τελικά και ο χρονοδιακοπτης δεν λειτουργεί, πάλι κολλάει το τηλέφωνο στην αυτόματη χρήση όταν προσπαθήσεις να σταματήσεις την απόλυτη εξοικονόμηση ενέργειας πριν την κανονική λήξη της.

Λοιπόν όσο άφορα το Hot spot κάνε το έξης : Όταν είσαι στις ρυθμίσεις /Περισσότερα/Hotspot σου δείχνει ποιες συσκευές έχουν συνδεθεί σε εσένα .Δίπλα από κάθε συσκευή υπάρχει το πλήκτρο ¨φραγή¨ Πάτησε το και θα έχεις internet στην συσκευή που έχεις συνδέσει .Βασικά είναι πλήκτρο ένδειξη μετάβασης και όχι τρέχουσας κατάστασης .

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή ote go με το Ζ2;

 

Μου εμφάνισε μια μικρή κίτρινη κηλίδα πάνω δεξιά, στην ένδειξη της μπαταρίας... Είναι ορατή στο λευκό χρώμα. Το κινητό αγορασμένο το Μάρτιο του 2015. Φαντάζομαι ότι είναι θέμα hardware, σωστά; Αλλαγή οθόνης;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το ιδιο προβλημα εχουν και τα lg g2 οταν αναβαθμιστηκαν στην lollipop, εχει να κανει με αυξηση της θερμοκρασιας που δημιουργει κηλιδες κιτρινες στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μου εμφάνισε μια μικρή κίτρινη κηλίδα πάνω δεξιά, στην ένδειξη της μπαταρίας... Είναι ορατή στο λευκό χρώμα. Το κινητό αγορασμένο το Μάρτιο του 2015. Φαντάζομαι ότι είναι θέμα hardware, σωστά; Αλλαγή οθόνης;

Καλησπέρα τι έκανες τελικά με την κηλίδα; Ρωτησες για σερβις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να σας ρωτήσω. Το κινητό μας είναι 3G ή 4G. Σε άλλα site το βρίσκω 3G και σε άλλα 4G και μη φανταστείτε ότι μπερδεύομαι με το pro. Ή wind σου κάνει αναβάθμιση την sim σου σε 4G, την άλλαξα αλλά το 4αρι ακόμα δεν το έχω δει. Απ όσο ξέρω θα πρεπει να πάει από Ή+ σε 4G στην ένδειξη πάνω αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω. Το κινητό μας είναι 3G ή 4G. Σε άλλα site το βρίσκω 3G και σε άλλα 4G και μη φανταστείτε ότι μπερδεύομαι με το pro. Ή wind σου κάνει αναβάθμιση την sim σου σε 4G, την άλλαξα αλλά το 4αρι ακόμα δεν το έχω δει. Απ όσο ξέρω θα πρεπει να πάει από Ή+ σε 4G στην ένδειξη πάνω αριστερά.

 

Από όσο ξέρω 4g, σε μένα η vodafone πιάνει 4g κανονικά, μήπως δεν έχει η wind 4g στην πειροχή σου;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω 4g, σε μένα η vodafone πιάνει 4g κανονικά, μήπως δεν έχει η wind 4g στην πειροχή σου;

Η Wind από ότι ξέρω τώρα βάζει 4G οπότε μην περιμένεις να βρίσκεις παντού 4G.

Εγώ πάντως και σε cosmote και σε Vodafone επικοινώνησα μαζί τους και "άνοιξαν" τις κάρτες ώστε να δέχονται 4G, νομίζω μου είχαν στείλει και μηνύματα για ξεκλείδωμα όταν το έκανα, αφού νόμιζα ότι το κινητό δεν έχει 4G στην αρχή!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα τι έκανες τελικά με την κηλίδα; Ρωτησες για σερβις;

 

Καθυστερημένη απάντηση... Για την ώρα συμβιώνω μαζί της γιατί μου είναι μεγαλύτερη φασαρία να ξαναστήσω το κινητό μετά το service.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Help!!! Δεν ξέρω πως αλλά κλειδωσα το κινητό μου. Μόλις ανοίγει αλλά και όταν μπει σε αναμονή κλειδώνει και πρέπει να βάλω κωδικό για να ανοίξει. Ευτυχώς ξεφω τον κωδικό και το ανοίγω αλλά δεν ξέρω πως θα ακθρωσω αυτό το κλείδωμα. Δεν μιλάμε για το pin της s αλλά κλείδωμα συσκευής. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο. Παιδευόμουνα 3 ώρες να το βρω και μόλις έγραψα στο forum μου ήρθε φλασιά και πήγα και το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παίδες, αυτό θα πάρει Marshmallow ? Την βρήκα σε ένα site, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να την βάλω.

http://firmware.core******.xyz/firmware-upgrade-6-0-1-marshmallow-for-lenovo-vibe-z2/

 

Στα αστεράκια βάλτε την λέξη k e y g e n , γιατί την κόβει το forum

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα και τα δύο αυτά μου φαίνονται μούφες (αν προσέξετε τα σχόλια θα καταλάβετε), άσε που μάλλον αναφέρονται στο Z2 pro.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω στειλει το κινητο με την γενικη ταχυδρομικη στο σερβις της λενοβο απο της της 13 ιουλιου για δυο κιλιδες που ειχε η οθονη, παραδωθηκε στο σερβις την επομενη 14 ιουλιου. εχουμε 3 αυγουστου ακομα δεν ξερουν ποτε θα ερθει το ανταλακτικο, ναι καλα ακουσατε δεν ξερουν ποτε θα παραλαβουν την ανταλακτικη οθονη.ασε που για να επικοινωνησεις μαζι τους, πρεπει να κανεις ταμα στην Παναγια της Τηνου. απογοητευση και νευρα μαζι και ποτε ξανα λενοβο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...