Jump to content

Lenovo Vibe Z2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα και εγώ!!μέχρι στιγμής περισσότερη ram ελευθερη.το lenovo security δεν υπάρχει αλλά έχει avast .μου φαίνεται ποιο γρήγορο και δεν λαγκαρει μέχρι στιγμής.για μπαταρία θα δειξει στο τέλος της ημερας!!!

καλημέρα, καλό μήνα,

σε μενα δεν έχει το avast!!!

με αναβάθμιση διορθώθηκε το προβλημα με το playstore

σου δουλεύει το κλείδωμα με διπλό κλικ στν επιφάνεια εργασίας;

τα μηνύμα ενώ τα γράφω με μικρά στέλνονται κεφαλαία, σου συμβαίνει το ίδιο;

στο bluetooth εχει κάποια λάθη ορθογραφία όπως απενερεγοποίηση;

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα, καλό μήνα,

σε μενα δεν έχει το avast!!!

με αναβάθμιση διορθώθηκε το προβλημα με το playstore

σου δουλεύει το κλείδωμα με διπλό κλικ στν επιφάνεια εργασίας;

τα μηνύμα ενώ τα γράφω με μικρά στέλνονται κεφαλαία, σου συμβαίνει το ίδιο;

στο bluetooth εχει κάποια λάθη ορθογραφία όπως απενερεγοποίηση;

Λοιπον ορθογραφικό στο Bluetooth και εμένα.το avast μήπως το είχα εγκαταστήσει εγώ και δεν το θυμάμαι, το κλείδωμα όντος δεν δουλεύει με διπλό ταπ αλλά δεν το χρησιμοποιώ οποτε οκ.Τα μυνήματα τα στέλνει με κεφάλαια και πλέων παίρνει μέχρι 160χαρακτήρες ενω παλιά μεχρι 60 ανα μυνημα.Για αυτό τα κανει και κεφάλαια.γενικά θέλω να δω απο μπαταρία πως θα τα παει.εγώ απο τις 10 το πρωι με data ανοιχτα αλλά χωρίς πείραγμα είμαι στο 80% .γενικά υποτίθεται πως με την lollipop χρησιμοποιείται ο 64bit επεξεργαστής και κανει και οικονομία στην μπαταρία.θα δουμε.μέχρι στιγμής πάντως δεν έχει παρουσιασει κάποιο θεμα

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και παλι! Να ρωτησω με το βιντεο εχει κανεις θεμα? Τα fps δεν τρεχουν σωστα νομιζω καθυστερουν λιγο.. Και η εικονα ψιλοθολη.. Τι ρυθμισεις βιντεο μπορουμε να πειραξουμε??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ορθογραφικό στο Bluetooth και εμένα.το avast μήπως το είχα εγκαταστήσει εγώ και δεν το θυμάμαι, το κλείδωμα όντος δεν δουλεύει με διπλό ταπ αλλά δεν το χρησιμοποιώ οποτε οκ.Τα μυνήματα τα στέλνει με κεφάλαια και πλέων παίρνει μέχρι 160χαρακτήρες ενω παλιά μεχρι 60 ανα μυνημα.Για αυτό τα κανει και κεφάλαια.γενικά θέλω να δω απο μπαταρία πως θα τα παει.εγώ απο τις 10 το πρωι με data ανοιχτα αλλά χωρίς πείραγμα είμαι στο 80% .γενικά υποτίθεται πως με την lollipop χρησιμοποιείται ο 64bit επεξεργαστής και κανει και οικονομία στην μπαταρία.θα δουμε.μέχρι στιγμής πάντως δεν έχει παρουσιασει κάποιο θεμα

 

ωραία, συμφωνούμε σε όλα, τώρα και γω θέλω να τσεκάρω την μπαταρία, να δω πως τα παει, λογικά καλύτερα πρέπει από πριν αν και δύσκολο μου φαίνεται, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα εκανα αναβαθμιση σε 5.0.1...αυτο που μου εχει σπασει τα νευρα ειναι οτι μετα απο ξεκλειδωμα οποια στιγμη...μου βγαζει στην οθονη την σελιδα με τα μυνηματα νεα η παλια ...στην προηγουμενη εκδοση δεν υπηρχε αυτο....το τηλεφωνο εγινε αισθητα πιο γρηγορο......μηπως γνωριζει καποιος τις κινησεις ωστε να μην μου βγαινει αυτη η ειδοποιηση?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά εννοεις την οθόνη κλειδώματος;δηλαδή όταν το ανοιγεις και είναι στην οθόνη που πρεπει να το ξεκλειδωσεις;
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

στην προηγουμενη εκδοση οταν το ξεκλειδωνες σε οποιοδηποτε θεμα και αν το ειχα δεν μου εβγαζε την ειδοποιηση για μυνημα....αλλα μετα απο πολυ ψαξιμο σε δυο θεματα δεν συμβαινει αυτο...στα υπολοιπα θεματα αν το ξεκλειδωνεις σου δειχνει κατευθειαν την ειδοποιηση αν εχεις καποιο μυνημα....αντι για την επιφανεια εργασιας...με αλλα λογια σου ανοιγει κατευθειαν η εφαρμογη για τα μυνηματα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου συμβαίνει αυτό...παντός μετα το update εκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ειδα τεραστια διαφορα!!πάει ακόμα καλυτερα απο πριν!!το συνιστω απλα προσοχή γιατί σβήνει τα παντα δηλ και φωτο μουσική.μπορείς να πάρεις backup ποιο πριν
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου συμβαίνει αυτό...παντός μετα το update εκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ειδα τεραστια διαφορα!!πάει ακόμα καλυτερα απο πριν!!το συνιστω απλα προσοχή γιατί σβήνει τα παντα δηλ και φωτο μουσική.μπορείς να πάρεις backup ποιο πριν

 

η διάρκεια της μπαταρίας πως σου φαίνεται; με κλήσεις και λίγο ιντερνετ μου βγάζει 1/μιση μέρα, νομίζω στην 4.4.4 κρατούσε περισσότερο, εχεις δει καμιά διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο σε παλαιότερο post σου μιλούσες για ένα tempered glass. Το αγόρασες; Είναι κατάλληλο για το Ζ2; Το λέω γιατί ενώ είχα παραγγείλει θήκη που έγραφε κανονικά ότι είναι για Lenovo vibe Ζ2 5.5’’ τελικά ήταν μεγαλύτερη, μάλλον 6’’ και μάλλον για το Ζ2 pro. Το θετικό ήταν ότι μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά το dispute που έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λογο του εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα είναι μια χαρά!μπορεί κάτι απο τα παλιά που είχα εγκαταστήσει να είχε αφήσει περίεργα κατάλοιπα και ετρογε μπαταρία φουλ.τώρα είναι ίσως και λίγο καλυτερο απο οταν το είχα πρώτο πάρει.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο και εμένα μου έβγαινε θόλο.αυτό που κάνω είναι φόκους πριν ξεκινησω να τραβάω.τώρα δεν ξέρω αν κανει κάπως autofocous ενω γράφει.καθυστέρηση στα frames δεν έχω προσέξει.μήπως είναι γεμάτη η ram και για αυτό στο κανει;
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο σε παλαιότερο post σου μιλούσες για ένα tempered glass. Το αγόρασες; Είναι κατάλληλο για το Ζ2; Το λέω γιατί ενώ είχα παραγγείλει θήκη που έγραφε κανονικά ότι είναι για Lenovo vibe Ζ2 5.5’’ τελικά ήταν μεγαλύτερη, μάλλον 6’’ και μάλλον για το Ζ2 pro. Το θετικό ήταν ότι μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά το dispute που έκανα.

 

Καλησπέρα αυτό παρείγγειλα τελικά , αλλά δεν έχει έρθει ακόμα

http://www.aliexpress.com/item/Nacodex-For-Lenovo-Vibe-Z2-High-Quality-Premium-Real-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector/32231255050.html

 

και περιμενω και αυτή τη θήκη

http://www.aliexpress.com/item/For-Lenovo-Vibe-Z2-Luxury-Ultra-slim-case-for-vibe-z2-lenovo-flip-stand-with/32274101508.html

θέλω λίγη βοήθεια, επείδη δεν δούελευε, κολλουσε, μετά την αναβάθμιση σε 5.0.2 to paly store, έκανα επαναφορα΄σ τις εργοστασιακές ρυθμίσεις,

μπορέι κάποιος να μου πει ποια έκδοση playstore υπάρχει στο κινητό του μετά την αναβάθμιση και αν έχει παρατηρήσει κανένα πρόβλημα σε αυτό

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 5.4.12 και δεν αντιμετοπισα κάποιο πρόβλημα.έχω κατεβάσει 30-40 εφαρμογές και όλα μια χαρά.μήπως να του κανεις μια κατάργηση ενημερωσεων και να το κατεβάσεις απο κάπου και να το τρέξεις σαν .apk .το είχα κανει σε ενα παλιό κινητό με 4.2 έκδοση βέβαια και έστρωσε.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγειλα αυτη καλη αργησε λιγο αλλα ολα καλα.....την εχω περιπου δυο μηνες ουτε γδαρσιματα ουτε τιποτε....οσον αφορα το τηλεφωνο με την αναβαθμιση σε γλειφιντζουρι τα ιδια ....για την μπαταρια τα ιδια και εδω.....το φορτιζω καθε βραδυ και μου φτανει με χρηση ολη μερα στο 10% με 20% .....γενικως το τηλεφωνο ειναι κορυφη για τα λεφτα του...http://www.aliexpress.com/item/4-colors-lenovo-vibe-z2-case-perfect-fit-leather-wallet-case-for-lenovo-vibe-z2-high/32287809530.html Edited by kostikas1972
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 5.4.12 και δεν αντιμετοπισα κάποιο πρόβλημα.έχω κατεβάσει 30-40 εφαρμογές και όλα μια χαρά.μήπως να του κανεις μια κατάργηση ενημερωσεων και να το κατεβάσεις απο κάπου και να το τρέξεις σαν .apk .το είχα κανει σε ενα παλιό κινητό με 4.2 έκδοση βέβαια και έστρωσε.

 

σε ευχαριστώ πολύ, είχα τηνιδια αλλα ολο εληξε ο χρονος μου έλεγε, εκανα επανφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, το ανοιξα παλι κολλούσε, έκανε μια αναβάθμιση τις υπηρεσιες goolge paly, δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό, τώρα πάντως λεει πως έχω την 5.1.11. τώρα ενώ πριν πηγαινε σχετικα καλα και κατέβασα αρκετές εφαρμογές πάλι, τα ίδια, πηγαίνω να κάνω κατάργηση των ενημερώσεων αλλα είναι ανενεργό, έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα την 5.4.12 apk, αλλά φοβάμαι να την κατεβάσω μην κολλήσει και χρειαστεί πάλι επαναφορά. υπάρχει περίπτωση να αναβαμιστεί από μονο του σε 5.4.12;

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγειλα αυτη καλη αργησε λιγο αλλα ολα καλα.....την εχω περιπου δυο μηνες ουτε γδαρσιματα ουτε τιποτε....οσον αφορα το τηλεφωνο με την αναβαθμιση σε γλειφιντζουρι τα ιδια ....για την μπαταρια τα ιδια και εδω.....το φορτιζω καθε βραδυ και μου φτανει με χρηση ολη μερα στο 10% με 20% .....γενικως το τηλεφωνο ειναι κορυφη για τα λεφτα του...http://www.aliexpress.com/item/4-colors-lenovo-vibe-z2-case-perfect-fit-leather-wallet-case-for-lenovo-vibe-z2-high/32287809530.html

Εχω την εντύπωση ότι η σχισμή για την καμερα δεν είναι στο σωστό σημείο. Είναι έτσι;

Πάντως εμένα μου κρατάει 2 μέρες καθαρές με ελαφριά χρήση wifi. Από μνήμη ενώ το με το προηγούμενο με το 4.4.4 ήμουν στα 750 τώρα με το lillipop πήγα γύρω στα 1200 και βάλε.

Edited by pancreco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρηγειλα αυτη καλη αργησε λιγο αλλα ολα καλα.....την εχω περιπου δυο μηνες ουτε γδαρσιματα ουτε τιποτε....οσον αφορα το τηλεφωνο με την αναβαθμιση σε γλειφιντζουρι τα ιδια ....για την μπαταρια τα ιδια και εδω.....το φορτιζω καθε βραδυ και μου φτανει με χρηση ολη μερα στο 10% με 20% .....γενικως το τηλεφωνο ειναι κορυφη για τα λεφτα του...http://www.aliexpress.com/item/4-colors-lenovo-vibe-z2-case-perfect-fit-leather-wallet-case-for-lenovo-vibe-z2-high/32287809530.html

 

να σε ρωτήσω όταν την ανοίγεις για να μιλήσεις/παίξεις/σερφάρεις, διπλώνει εύκολα το άνοιγμά της προς τα πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις το πήρα και έκανα την αναβάθμιση σε Lollipop, πάει σφαίρα και σμουθ, αλλά έχω θέμα με το bluetooth, συνέχεια ενώ μιλάω ακούω αλλά δεν ακούγομαι σταθερά και είναι άχρηστο στο αυτοκίνητο. Με το ίδιο ακουστικό, κανένα πρόβλημα σε άλλα τηλέφωνα, παρακαλώ επιβεβαιώστε. Επίσης με χαλάει που έκοψαν το νοκ οφ και προτιμούσα την προηγούμενη μπάρα εργασιών με άμεση ενεργοποίηση και καλύτερα χρώματα...
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο σε παλαιότερο post σου μιλούσες για ένα tempered glass. Το αγόρασες; Είναι κατάλληλο για το Ζ2; Το λέω γιατί ενώ είχα παραγγείλει θήκη που έγραφε κανονικά ότι είναι για Lenovo vibe Ζ2 5.5’’ τελικά ήταν μεγαλύτερη, μάλλον 6’’ και μάλλον για το Ζ2 pro. Το θετικό ήταν ότι μου επέστρεψαν τα χρήματα μετά το dispute που έκανα.

 

ξέχασα να σου γράψω πως εκτός από temperede glass και τη θήκη απο το aliexpress, έχω παραλάβει αυτή τη θήκη http://www.ebay.com/itm/Soft-TPU-Gel-Cover-Case-Shell-housse-etui-coque-Funda-for-5-5-Lenovo-Vibe-Z2-/261705856039?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3ceee27427, που σε διαστάσεις είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει κι εγώ, είναι μια χαρά - έχω άλλες δυο διαφορετικές αλλά χρησιμοποιώ αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω οι πιο πολλοι το πηρατε απο public... Εγω γιατι δεν το βλεπω στην σελιδα του? Μονο το pro εχει...

Οχι τιποτα αλλο αλλα εχουν ανοιξει κατι επιδοτησεις Wind και το βλεπω ζεστα το συγκεκριμενο τηλεφωνο...

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι η σχισμή για την καμερα δεν είναι στο σωστό σημείο. Είναι έτσι;

Πάντως εμένα μου κρατάει 2 μέρες καθαρές με ελαφριά χρήση wifi. Από μνήμη ενώ το με το προηγούμενο με το 4.4.4 ήμουν στα 750 τώρα με το lillipop πήγα γύρω στα 1200 και βάλε.

 

μια χαρα μου καθεται ακριβως πεφτει....εσωτερικα εχει θηκη σιλικονης ...και κλεινει σαν φακελος....γενικως τρεχει πιο γρηγορα το τηλεφωνο με την αναβαθμιση......δεν ξερω αν εχετε πιο νεα απο την 5.0.1......για ελευθερη μνημη και εμενα γυρω στα 1200 παιζει...μετα απο καθαρισμο cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ανοιγει και κλεινει οπως ενα βιβλιο ....και εσωτερικα εχει θηκη σιλικονης και συγκρατειται το τηλεφωνο.........

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω εχω θεμα με τα ακουστικα του.....δεν με ακουει ο αλλος καλα....αλλα με ακουστικα που ειχα απο samsung δουλευουν μια χαρα χωρις κανενα προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει κι εγώ, είναι μια χαρά - έχω άλλες δυο διαφορετικές αλλά χρησιμοποιώ αυτήν.

Τελικά την παράγγειλα σήμερα και εγώ μαζι με ένα temperede glass, αυτό του Πέτρου.

Δεν ξέρω αν έχει κανείς σας ασχοληθεί με miracast. Εχω πάρει αυτό εδώ http://www.skroutz.gr/s/5701686/Measy-A2W-II-EZCast.html

που ενώ κάνει άψογο mirroring με το κινητό μου, δεν μπορεί να κάνει με το tablet μου που είναι και αυτό Lenovo, το yoga 10.1 (B8000-F). Περίεργο γιατί και τα δύο έχουν την δυνατότητα "μετάδοση οθόνης". Και στα δύο τρέχω το ΕΖcast2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...