Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την επιλογή 2G δεν την έχει. Έχει μόνο 3G και 4G...

 

 

Στο δικό μου τηλέφωνο εμφανίζει από 2G έως 4G πάντως.Δεν ξέρω γιατί δεν τα δείχνει και σε εσένα.Ποιόν πάροχο έχεις ? Ρωτάω,μήπως παίζει ρόλο και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου τηλέφωνο εμφανίζει από 2G έως 4G πάντως.Δεν ξέρω γιατί δεν τα δείχνει και σε εσένα.Ποιόν πάροχο έχεις ? Ρωτάω,μήπως παίζει ρόλο και αυτό.

 

 

Cosmote έχω. Από τη ROM θα είναι.... Δεν νομίζω να έχει σχέση ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Από τη ROM θα είναι.... Δεν νομίζω να έχει σχέση ο πάροχος.

 

Δεν ξερω τι να σου πω.Wind χρησιμοποιω και ολα καλα.Μαλλον θα ειναι η Rom.

Edited by mimakos1975
Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μια ερώτηση : πηγαίνοντας στο store και πατώντας τις 3 ...,εμφανίζει : οι εφαρμογές μου,μπαίνω μέσα εκεί και έχει τις εφαρμογές που έχω απεγκαταστήσει,πως μπορώ να τις διαγράψω ?

 

και ενα ακομη προβλημα,αλλα μαλλον πρεπει να εχω κανει κατι λαθος εγω : στο χρωμα εμφασης εχω το βαθυ μπλε,εδω και 2-3 ημερες,μολις κατεβαζω μια εφαρμογη,στη λιστα εφαρμογων ερχεται με το κανονικο της χρωμα π.χ. πρασινο,αλλα μολις κανω καρφιτσωμα στην εναρξη,το πλακιδιο της εφαρμογης αλλαζει χρωμα και περνει αυτο της εμφασης δλδ βαθυ μπλε.αυτο λοιπον πως μπορω να το διορθωσω;

 

 

 

γραψτε λαθος :D:D:D:D:D:D

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία. Γενικά έψαχνα θέματα που μπορεί να έχουν παρουσιαστεί με το 735 τόσο στο windows central forums όσο και στο microsoft mobile community.

Μερικά απο τα θέματα που βρήκα ήταν:

Συχνές επανεκκινήσεις αφου προηγηθεί εμφάνιση πράσσινων γραμμών στην οθόνη. link

Προβλημα με τη nav bar η οποία αλλάζει χρώμα μόνη της μετά από λίγη ώρα όσο είσαι σε μια εφαρμογή. link

Προβλημα με brightness. link

 

Γενικά έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία. Γενικά έψαχνα θέματα που μπορεί να έχουν παρουσιαστεί με το 735 τόσο στο windows central forums όσο και στο microsoft mobile community.

Μερικά απο τα θέματα που βρήκα ήταν:

Συχνές επανεκκινήσεις αφου προηγηθεί εμφάνιση πράσσινων γραμμών στην οθόνη. link

Προβλημα με τη nav bar η οποία αλλάζει χρώμα μόνη της μετά από λίγη ώρα όσο είσαι σε μια εφαρμογή. link

Προβλημα με brightness. link

 

Γενικά έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο? Ευχαριστώ!

 

 

 

 

Εχω το κινητό εδώ και 1 μήνα και δεν μου εχει παρουσιάσει κανένα από τα προαναγραφόμενα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους με υγεία. Γενικά έψαχνα θέματα που μπορεί να έχουν παρουσιαστεί με το 735 τόσο στο windows central forums όσο και στο microsoft mobile community.

Μερικά απο τα θέματα που βρήκα ήταν:

Συχνές επανεκκινήσεις αφου προηγηθεί εμφάνιση πράσσινων γραμμών στην οθόνη. link

Προβλημα με τη nav bar η οποία αλλάζει χρώμα μόνη της μετά από λίγη ώρα όσο είσαι σε μια εφαρμογή. link

Προβλημα με brightness. link

 

Γενικά έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο? Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου και σε μένα τίποτα το έχω πάνω από μήνα,το μόνο πρόβλημα είναι το διπλό χτύπημα της οθόνης μερικές φορές δεν πιάνει και μου σπάει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και σε μένα τίποτα το έχω πάνω από μήνα,το μόνο πρόβλημα είναι το διπλό χτύπημα της οθόνης μερικές φορές δεν πιάνει και μου σπάει τα νεύρα

 

Για δοκίμασε να βάλεις την ευαισθησία της οθόνης υψηλή και όχι κανονική..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το κινητό απλώς θέλω να μου πει κάποιος που το έχει κάτι που έχω ακούσει για τις εφαρμογές του και συγκεκριμένα για youtube-facebook-viber λένε δεν είναι αξιόπιστες και κρασαρουν συνεχεία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το κινητό απλώς θέλω να μου πει κάποιος που το έχει κάτι που έχω ακούσει για τις εφαρμογές του και συγκεκριμένα για youtube-facebook-viber λένε δεν είναι αξιόπιστες και κρασαρουν συνεχεία

 

 

 

Για το facebook δεν μπορω να σου απαντήσω διότι δεν το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο.Για το youtube το συγκεκριμένο τηλέφωνο χρησιμοποιεί την εφαρμογή m.youtube με την οποία δεν έχω πρόβλημα,όσο για το viber όντως κολλάει πολύ γι'αυτό και την απεγκατέστησα και χρησιμοποιώ το WhatsApp με οποίο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις την ευαισθησία της οθόνης υψηλή και όχι κανονική..

 

Την ευαισθησία την έχω στο αυτόματο,θα το δω και θα σου πω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το facebook δεν μπορω να σου απαντήσω διότι δεν το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο.Για το youtube το συγκεκριμένο τηλέφωνο χρησιμοποιεί την εφαρμογή m.youtube με την οποία δεν έχω πρόβλημα,όσο για το viber όντως κολλάει πολύ γι'αυτό και την απεγκατέστησα και χρησιμοποιώ το WhatsApp με οποίο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

 

Το viber δεν το δουλεύω,αλλά το φβ όντως σε πετάει,,,το κινητό είναι πολύ καλό,αν είναι όμως να δώσεις 230 ευρώ περίπου δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το 830 με κλειστά μάτια

Link to comment
Share on other sites

Την ευαισθησία την έχω στο αυτόματο,θα το δω και θα σου πω...

 

Την ευαισθησία της αφής όχι της φωτεινότητας. Αυτό άλλαξε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το κινητό απλώς θέλω να μου πει κάποιος που το έχει κάτι που έχω ακούσει για τις εφαρμογές του και συγκεκριμένα για youtube-facebook-viber λένε δεν είναι αξιόπιστες και κρασαρουν συνεχεία

 

Αν και έχω το 820 & το 535 σου γράφω την γνώμη μου γιατί ειναι το ίδιο λειτουργικό. και νομιζω ότι 99% θα παίζουν τα ίδια.

-για facebook εκτός από την εφαρμογή να βλέπεις τοίχο κλπ υπάρχει επίσημος messenger http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/messenger/3219d30d-4a23-4f58-a91c-c44b04e6a0c7 που δουλεύει άψογα..

με την Denim έκδοση του λογισμικού στο 535 που έχω δεν μου έχει κάνει ούτε κιχ καμιά από της 2 εφαρμογές.

-viber δουλεύει αρκετά καλά.. και αν δεν σκαλίζεις της ρυθμίσεις χωρίς να ξέρεις, σίγουρα θα δουλεύουν και οι ειδοποιήσεις μια χαρά.

-youtube ενώ είχε πολύ καλό app της MS η Google τους υποχρέωσε να το βγάλουν... αλλά το δουλεύω μια χαρά από τον IE. Άλλοι προτιμούν το MetroTube ή άλλα αντίστοιχα.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω το 820 & το 535 σου γράφω την γνώμη μου γιατί ειναι το ίδιο λειτουργικό. και νομιζω ότι 99% θα παίζουν τα ίδια.

-για facebook εκτός από την εφαρμογή να βλέπεις τοίχο κλπ υπάρχει επίσημος messenger http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/messenger/3219d30d-4a23-4f58-a91c-c44b04e6a0c7 που δουλεύει άψογα..

με την Denim έκδοση του λογισμικού στο 535 που έχω δεν μου έχει κάνει ούτε κιχ καμιά από της 2 εφαρμογές.

-viber δουλεύει αρκετά καλά.. και αν δεν σκαλίζεις της ρυθμίσεις χωρίς να ξέρεις, σίγουρα θα δουλεύουν και οι ειδοποιήσεις μια χαρά.

-youtube ενώ είχε πολύ καλό app της MS η Google τους υποχρέωσε να το βγάλουν... αλλά το δουλεύω μια χαρά από τον IE. Άλλοι προτιμούν το MetroTube ή άλλα αντίστοιχα.

 

Σε Ευχαριστώ φίλε μου είμαι χρονιά χρήστης android και λέω να κάνω την μετάβαση σε wp to fb μόνο browsing δουλεύω όχι chat. Για chat μόνο viber δουλεύω. Τώρα να φανταστώ instagram διαβάζω ότι δουλεύει πάνω κάτω όπως και στο android. Κάτι τελευταίο τι είναι το ΙΕ

Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ φίλε μου είμαι χρονιά χρήστης android και λέω να κάνω την μετάβαση σε wp to fb μόνο browsing δουλεύω όχι chat. Για chat μόνο viber δουλεύω. Τώρα να φανταστώ instagram διαβάζω ότι δουλεύει πάνω κάτω όπως και στο android. Κάτι τελευταίο τι είναι το ΙΕ

internet explorer

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

να παραγγειλω απο amazon με 195€ ή να περιμενω μηπως πεσει η τιμη του κι εδω?

 

Καλησπέρα εγώ πριν από ένα μήνα το πήρα 189 από Ελλάδα,τώρα βλέπω ότι ανέβηκε αρκετά,πάντως το 730 που είναι και δικαρτο σε σκρουτζομαγαζω το είχε 170 ευρώ περίπου γιατί δεν βλέπεις για αυτό,?

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 230 δεν υπαρχει πουθενα. Προτιμω το μονοκαρτο και θα κανω υπομονη κανα μηνα ακομα.

 

 

 

 

Πάντως και το δίκαρτο,μια χαρά το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες ανακάλυψα ότι για να κάνει restart η συσκευή, αρκεί να κρατήσουμε για λίγα δετευρόλεπτα μόνο το power button.

 

Έχει αλλάξει αυτό με τη Denim;

Link to comment
Share on other sites

Μέθοδος 1: Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης για 10 δευτερόλεπτα περίπου.Το τηλέφωνο επανεκκινείται.

 

Μέθοδος 2 : Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο μείωσης έντασης και το πλήκτρο λειτουργίας ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα περίπου.Το τηλέφωνο επανεκκινείται.

 

Από <<Βοήθεια + συμβουλές Lumia>>.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Μέθοδος 1: Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης για 10 δευτερόλεπτα περίπου.Το τηλέφωνο επανεκκινείται.

 

Μέθοδος 2 : Πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο μείωσης έντασης και το πλήκτρο λειτουργίας ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα περίπου.Το τηλέφωνο επανεκκινείται.

 

Από <<Βοήθεια + συμβουλές Lumia>>.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Οκ! Αυτό δεν το ήξερα.. Thank's..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...