Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2 εβδομάδες χωρίς κινητό γιατί η Arvato ********, σήμερα το κατάστημα μου το αντικατέστησε με καινούριο.

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά πλεον.

 

 

 

 

 

Προτείνει κανεις να βάλω WP10 preview?

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από 2 εβδομάδες χωρίς κινητό γιατί η Arvato *******, σήμερα το κατάστημα μου το αντικατέστησε με καινούριο.

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά πλεον.

 

 

 

 

 

Προτείνει κανεις να βάλω WP10 preview?

 

 

Τα 10άρια βρίσκονται σε πολύ πρώιμη φάση, δεν προτείνεται να την εγκαταστήσεις ακόμη.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δώστε ρε λίγο ΧΡΩΜΑ στο λαό! Τι κακό είναι αυτό στην Ελλάδα... μαύρο, άσπρο άντε και ασημί!

Υπάρχουν πράσινα, πολύ όμορφα, πορτοκαλί.... ήμαρτον πια. Για Lumia μιλάμε._:mad:

3>4
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το παρόν θέμα δεν προσφέρεται για συγκρίσεις συσκευών. Για ανάλογες συζητήσεις υπάρχει η ενότητα Τεχνολογικοί διαξιφισμοί. Επίσης για επιλογή συσκευής απευθυνόμαστε στην αντίστοιχη ενότητα Επιλογή συσκευής.

Η προηγούμενη συζήτηση-σύγκριση του Lumia 830 και του 930 μεταφέρθηκε στο off topic θέμα "[off topic] Nokia Lumia 830".

Παρακαλώ στο παρόν θέμα να σχολιάζουμε ότι αφορά την συγκεκριμένη συσκευή και μόνον αυτή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δώστε ρε λίγο ΧΡΩΜΑ στο λαό! Τι κακό είναι αυτό στην Ελλάδα... μαύρο, άσπρο άντε και ασημί!

Υπάρχουν πράσινα, πολύ όμορφα, πορτοκαλί.... ήμαρτον πια. Για Lumia μιλάμε._:mad:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Πρόσφατα πήρα για γνωστό το 535 σε πορτοκαλί και έπαθα πλάκα. Πάω στοίχημα ότι αντίστοιχα όμορφα θα είναι και τα χρωματιστά 830. Και δεν μιλάω προφανώς για τα χρυσά (που εμένα και αυτά μ' αρέσουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που θα χρησιμοποιησουν την επιδότηση τους.

Εγώ πάντως το τσίμπησα στα 239 και μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ευχαριστημενος!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν πολύ αν δούλευε σωστα το viber. Και όχι δεν έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, αυτές μέχρι τώρα έρχονται στην ώρα τους. Απλά μου εμφανίζει και καμιά 20αρια άσχετες επαφές (που δεν γνωρίζω καν ούτε φυσικά εχω σώσει στο τηλεφωνο μου ουτε σε gmail/hotmail) και λίγο με έχει κουφανει.

Επίσης στα εισερχόμενα email στο gmail δεν με ειδοποιεί ηχητικά. Ψάχνω λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω κάτι.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλά το viber δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Τώρα για την ηχητική ειδοποίηση στο gmail θα την βρω την άκρη, αργά ή γρήγορα!

Πάντως το κινητό από το πρωί του έχω αλλάξει τα φώτα και ακόμα είναι στο 30%!!!

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλά το viber δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Τώρα για την ηχητική ειδοποίηση στο gmail θα την βρω την άκρη, αργά ή γρήγορα!

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-> ειδοποιήσεις+ενέργειες-> πάτα πάνω στο google mail και άλλαξε τον ήχο από εκει

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, ευχαριστώ πολύ! Δύσκολα θα το έβρισκα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη γινετε την δοκιμαστικη του windows 10 την απεσειραν την ειχα περαση πριν 2 ευδομαδες τωρα δεν γινετε τιποτε? τι εχη αλαξη?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν πολύ αν δούλευε σωστα το viber. Και όχι δεν έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις, αυτές μέχρι τώρα έρχονται στην ώρα τους. Απλά μου εμφανίζει και καμιά 20αρια άσχετες επαφές (που δεν γνωρίζω καν ούτε φυσικά εχω σώσει στο τηλεφωνο μου ουτε σε gmail/hotmail) και λίγο με έχει κουφανει.

Επίσης στα εισερχόμενα email στο gmail δεν με ειδοποιεί ηχητικά. Ψάχνω λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Για Gmail δεν ξέρω, αλλά σε μένα outlook και yahoo χτυπάει κανονικά!!! Το viber λειτουργεί κανονικά κι αυτό!!!!

Το μόνο παράπονο είναι ότι τραυματίζεται σχετικά εύκολα στα πλαϊνά και στις γωνίες το 830!!!! Έχω ήδη 4 μικροτραυματα πριν βάλω τη σιλικόνη!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με ειδοποιεί κανονικά το gmail μετά την επισήμανση του bill-thes.

Επειδή κι εγώ την είχα πατήσει με το 925 που έκανε χτυπήματα για πλάκα τώρα δεν την έπαθα και του φόρεσα κατευθείαν θήκη σιλικόνης :D

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με ειδοποιεί κανονικά το gmail μετά την επισήμανση του bill-thes.

Επειδή κι εγώ την είχα πατήσει με το 925 που έκανε χτυπήματα για πλάκα τώρα δεν την έπαθα και του φόρεσα κατευθείαν θήκη σιλικόνης :D

 

Εμένα είναι το πρώτο Lumia που πήρα, γι αυτό τη πάτησα έτσι!!!! Στο επόμενο θα το προβλεψω νωρίτερα!!!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum,

Νέος κάτοχος του lumia 830, μοναδικό, υπέροχο, ιδιαίτερο.

Νομίζω οτι το έχω εξερευνήσει αρκετά, αλλα ρε παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως μπορώ να στείλω αρχείο pdf ως συνημμένο σε e-mail, τα αρχεία που ανοίγουν με office εχουν επιλογή κοινοποιηση και σε οδηγούν στο mail, δεν συμβαίνει το ίδιο ομως με αρχεία pdf που ανοίγω με το adobe reader, αν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum,

Νέος κάτοχος του lumia 830, μοναδικό, υπέροχο, ιδιαίτερο.

Νομίζω οτι το έχω εξερευνήσει αρκετά, αλλα ρε παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να βρω πως μπορώ να στείλω αρχείο pdf ως συνημμένο σε e-mail, τα αρχεία που ανοίγουν με office εχουν επιλογή κοινοποιηση και σε οδηγούν στο mail, δεν συμβαίνει το ίδιο ομως με αρχεία pdf που ανοίγω με το adobe reader, αν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει, ευχαριστώ

 

Καλοριζικο!

Κατεβασε την εφαρμογη Αρχεια της microsoft και θα μπορεις απο εκει να το στειλεις. Αλλη λυση ειναι να κατεβασεις την εφαρμογη file attacher η οποια σε αφηνει να κανεις attach οποιο αρχειο θες στο email.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ φιλε, λιγο καθυστεριμένα βέβαια.

Μου έλησαν μερικώς το πρόβλημα οι προτάσεις σου, απο το dropbox όμως συνεχίζω να μην μπορώ να στείλω αποθηκευμένα αρχεια pdf ως συνημμένα. Τελικώς δεν καταλαβαίνω γιατι να είναι τοσο δύσκολο για τη microsoft εκεί που έχει το συνδετήρα των συνημμένων στο email να συμπεριλάβει ολα τα αρχεία και οχι μόνο τις φώτο.

Τώρα που είπα φώτο να προσθέσω, γαι επίδοξους αγοραστές, οτι στο θέμα της Φωτογραφίας ειναι εξαιρετικό καθώς και οι lumia εφαρμογές για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και το κρατησα 2 ημερες.εννοειται skroutz.

σαν κατασκευη,ενταξει πολυ καλο,οθονη καλη,χωρις να πω οτι με ενθουσιασε με την αποδοση της ομως,φωτεινη αλλα κατι με χαλασε στα χρωματα,εννοειται πειραξα τα παντα στις ρυθμισεις.

στο store τωρα,ενταξει εχουν προστεθει εφαρμογες ομως πολυ αργο,σε οτι κι αν εκανα αργο.πως να μην ειναι smooth.

η καμερα βεβαια πολυ καλη.

πηρε ποδι γρηγορα χωρις να με ενθουσιασει πουθενα πλην της καμερας,αν καποιος βεβαια προερχεται απο κατωτερες συσκευες η ειναι καπως υπομονετικος σχετικα με το οτι ειναι αργο,μαλλον θα το βρει ενταξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και το κρατησα 2 ημερες.εννοειται skroutz.

σαν κατασκευη,ενταξει πολυ καλο,οθονη καλη,χωρις να πω οτι με ενθουσιασε με την αποδοση της ομως,φωτεινη αλλα κατι με χαλασε στα χρωματα,εννοειται πειραξα τα παντα στις ρυθμισεις.

στο store τωρα,ενταξει εχουν προστεθει εφαρμογες ομως πολυ αργο,σε οτι κι αν εκανα αργο.πως να μην ειναι smooth.

η καμερα βεβαια πολυ καλη.

πηρε ποδι γρηγορα χωρις να με ενθουσιασει πουθενα πλην της καμερας,αν καποιος βεβαια προερχεται απο κατωτερες συσκευες η ειναι καπως υπομονετικος σχετικα με το οτι ειναι αργο,μαλλον θα το βρει ενταξει.

 

Λογικό , φοράει SnapDragon 400 , τι περίμενες. Για τέτοια CPU πηγαίνει πολύ γρήγορα.

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν υπάρχει μια ποιοτική compact πρόταση σε windowsPhone. Το 830 δεν ήταν ανάγκη να έχει 5" οθόνη. Κατά τα αλλα μια χαρά συσκευή.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω στην πλοηγηση στα μενου,αλλα κατα την φορτωση του store,κι ωσπου να κανεις την εγκατασταση,μου φαινεται αργο το store.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ από την Παρασκευή. Εβαλα τον αριθμό σειράς ΙΜΕΙ στο site της MS και μου έβγαλε το παρακάτω :

Εγγύηση: Με εγγύηση (σε αυτήν τη χώρα)

Η επαλήθευση της εγγύησης ισχύει για τις επόμενες 10 ημέρες. Λάβετε υπόψη ότι υπάρχουν ορισμένες περιπτώσεις που εξαιρούνται από την εγγύηση. Για παράδειγμα, η περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή δεν καλύπτει τυχόν βλάβη λόγω έκθεσης σε υγρό ή ακατάλληλης χρήσης. Ελέγξτε την περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή, για να εξακριβώσετε την κάλυψη που παρέχει η εγγύηση, καθώς και τις εξαιρέσεις.

Τι σημαίνει η επαλήθευση της εγγύησης ισχύει για τις επόμενες 10 ημέρες ?

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω από ποια χώρα προέρχεται. Γράφει manufacture name RM-984_1070, Mobile operator 000-33(δηλ. ευρώπη) αλλά δεν έχει mobile operator για χώρα.

Edited by pangou
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ σ' αυτό το νήμα ή αλλού, αλλά το δικό μου 830 δεν κάνει αντίγραφα ασφαλειας! Φτάνει κάθε φορά στα 19 με 20% (3,15MB)των αντιγραφων και κολλαει!!!!! Καμια βοήθεια;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ σ' αυτό το νήμα ή αλλού, αλλά το δικό μου 830 δεν κάνει αντίγραφα ασφαλειας! Φτάνει κάθε φορά στα 19 με 20% (3,15MB)των αντιγραφων και κολλαει!!!!! Καμια βοήθεια;

 

Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό και άρχισε να παρουσιάζεται μετά την αναβάθμιση σε Cyan σε όσες συσκευές κυκλοφορούσαν μέχρι τότε. Προφανώς είναι κάποιο bug καθώς το αντίγραφο ασφαλείας δημιουργείται κανονικά ασχέτως αν δεν φαίνεται να ολοκληρώνεται η διαδικασία. Σε περίπτωση δηλαδή που χρειαστεί να κάνεις επαναφορά αντιγράφου, ύστερα από κάποιο hard reset για παράδειγμα, αυτό θα επανέλθει κανονικά. Διέγραψε το υπάρχον αντίγραφο ασφαλείας από την διαχείριση αντιγράφων ασφαλείας στη συσκευή σου είτε από το Onedrive μέσω υπολογιστή και κάνε ξανά αντίγραφο ασφαλείας στη συσκευή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...