Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

%5BATTACH%5D59769%5B/ATTACH%5D

Μου ήρθε ενημέρωση απόψε, σε συσκευή Cosmote Lte, 638mb!

Lollipop μου μυρίζει! Λέτε;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε να ξεμπουκώνουν τα updates... φυσικα και ειναι το lollipop!

 

update: ηρθε και σε εμενα ..εντυπώσεις προσεχώς...η αληθεια ειναι οτι το 4.4.4 ηταν σφαιρα. Για να δουμε.

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέτοια αναβάθμιση, τι χάνεται, ώστε να προαποθηκευτεί για να το επαναφέρω;

Τιποτα δεν χάνεται αν απλώς κανεις αναβαθμιςη πάνω στην kit kat.

Αν και επειδή πρόκειται για μεγάλη και ριζικη αναβαθμιςη λογισμικού καλύτερα να κανεις επαναφορά καλύτερα θα έλεγα μεςω την επιλογής επιδιόρθωσης του pc companion ετςι ώστε να γινει φορματ και clean install.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

την πήρα και γω σε LTE cosmote branded.

 

Από πάνω στην 4.4.4 Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν και γρήγορα. Να δούμε πως θα τα πάει και με μπαταριά.. Νομίζω ότι η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει λίγο διαφορετικά.. μου φαίνεται πιο φωτεινό..

 

Το cosmote logο παραμένει.... :-(

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59787[/ATTACH]Από σήμερα "γλυφιτζουράκιας".

Έκανα την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών και δεν χάθηκε τίποτε, ως τώρα όλα δουλεύουν όπως πρέπει, απρόσκοπτα.

Πρώτες εντυπώσεις θετικές, παρατήρησα πως είναι λίγο πιο σπιρτόζικο παντού. Αύριο μεθαύριο θα δω και την αυτονομία του.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εξαιρετική αυτονομια εχει ένα μήνα με την 5.0.2 που το είχα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την φόρτιση του Ζ3.

Με τον μαμίσιο φόρτιστη που είχε μέσα στο κουτί της η ταμπλέτα μου την φόρτιζε απο το 10% στο 100% και ήθελε πάνω κάτω κοντά στις

13 με 14 ώρες.

Εκανα μια δοκιμή με ίδιο φορτιστή EP-880 5v/1500maH (απο κινητό xperia Z1) και είδα ότι ο χρόνος φόρτισης απο 10% στο 100% κατέβηκε κοντά στις 5,5 ώρες.

Πέρα απο το ότι πρέπει να έχει θέμα ο μαμίσιος φορτιστής αυτός ο χρόνος των 5,5ωρών είναι σε normal πλαίσια ή κάτι φταίει και πρέπει η ταμπλέτα να πάει για έλεγχο??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τον μαμίσιο φορτιστή και μέσω της μαγνητικής επαφής, από 15% σε 100%, φορτίζει σε 6.5 ώρες.

Συνεπώς νομίζω πως ο φορτιστής σου είναι, τι να πω, προβληματικός;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την φόρτιση του Ζ3.

Με τον μαμίσιο φόρτιστη που είχε μέσα στο κουτί της η ταμπλέτα μου την φόρτιζε απο το 10% στο 100% και ήθελε πάνω κάτω κοντά στις

13 με 14 ώρες.

Εκανα μια δοκιμή με ίδιο φορτιστή EP-880 5v/1500maH (απο κινητό xperia Z1) και είδα ότι ο χρόνος φόρτισης απο 10% στο 100% κατέβηκε κοντά στις 5,5 ώρες.

Πέρα απο το ότι πρέπει να έχει θέμα ο μαμίσιος φορτιστής αυτός ο χρόνος των 5,5ωρών είναι σε normal πλαίσια ή κάτι φταίει και πρέπει η ταμπλέτα να πάει για έλεγχο??

Ενα τριμηνο που το ειχα με τον μαμισιο φορτιστη 4-4.5 ωρες ηθελε να φορτισει maximum

Σε καμια περιπτωση παραπανω.

Δοκιμασε αλλον φορτιστη αλλιως service αν το εχεις μεγαλο διαστημα και εχει περασει το DOA

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Οι δικοί μου χρόνοι απέχουν πολύ απο τους δικούς σας.

Σήμερα θα ξαναδοκιμάσω με καινούριο φορτιστή να δώ τι χρόνο θα πιάσω

αλλιώς στο κουτί και στο service.

DOA δεν ισχύει γιατί το πήρα τον Ιανουάριο.

Και κάτι άλλο αν το γνωρίζετε.

Με μαγνητικό φορτιστή η ταμπλέτα φορτίζει πιο γρήγορα??

Και αν όντως είναι έτσι απο που μπορώ να αγοράσω έναν??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει από το Google store την εφαρμογή multitouch test και να μας πει αν υπάρχει το πρόβλημα που υπάρχει στο ζ2 ταμπλετ και φαίνεται σε αυτό το βίντεο? https://www.youtube.com/watch?v=nbtc96YE6O8
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει από το Google store την εφαρμογή multitouch test και να μας πει αν υπάρχει το πρόβλημα που υπάρχει στο ζ2 ταμπλετ και φαίνεται σε αυτό το βίντεο? https://www.youtube.com/watch?v=nbtc96YE6O8

 

Δεν κατάλαβα καλά τι θέλει να πει ο ποιητής με το τεστ! Το πρόβλημα του είναι πως δεν γίνετε ομαλή η επαφή με την νυχάρα του??? .... ας την κόψει! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα ζ2 tablet έχουν ένα θέμα με το multitouch, ρωτάω εάν έχουν και τα ζ3

 

όχι, το δοκίμασα και συμπεριφέρεται άψογα και ταχύτατα ακόμα και με τα 10 δάχτυλα η νύχια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τον μαμίσιο φορτιστή και μέσω της μαγνητικής επαφής, από 15% σε 100%, φορτίζει σε 6.5 ώρες.

Συνεπώς νομίζω πως ο φορτιστής σου είναι, τι να πω, προβληματικός;

6μιση ώρες? Τι λέτε ρε παιδιά...?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια οσους δικαιούνται ψηφιακή αλληλεγγύη, πέτυχα Z3 tablet compact 3g στα 499Ε από τη wind! Βάζεις δηλαδή 269Ε παραπάνω και το τσιμπάς, από τη στιγμή που στο skroutz κάνει 455Ε!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές Cosmote έχουν πάρει την Lollipop από τις 02/05, αν πρόκειται για αυτήν. Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση; Γιατί ακόμα δεν μου ήρθε κάτι.

 

http://www.xperiablog.net/2015/05/05/sony-details-changelog-for-new-xperia-z2z3-series-lollipop-update/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παραπάνω δημοσίευμα, το πιο πρόσφατο λογισμικό που έχει διαθέσει η Sony είναι το 23.1.A.1.28, εγώ μέσω Cosmote έχω το 23.1.Α.0.726.

Ασφαλώς, το νεότερο είναι τύπου patch και κάνει μικροδιορθώσεις, όπως πχ. την επιλογή "κλείσιμο όλων", στο μενού των πρόσφατων ενεργών εφαρμογών, που ενώ υπήρχε στην Kitkat, εξαφανίστηκε στη Lollipop.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...