Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα ναι το κλικαρα και τελος, problem solved. Και ξερεις τι αναρωτιεμαι τωρα ε? Αν υπηρχε και πριν αυτη η επιλογη και την ειχα προσπερασει..:confused: Anyway ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, εμαθα να κανω και flash στην τελικη!

Με lollipop τι κανουμε? Το περναμε πρωτη μερα η περιμενουμε feedback?

 

περνα τη και αν εχεις προβλημα πες το να μην την περασω :lol::lol: :p

Οχι, θα σου ελεγα οτι δεν την περνας γιατι σε ολα τα κινητα εβγαλε προβληματα, χαζα αλλα σπαστικα..

Απο μπουκωμα στη ραμ, απο λιωσιμο της μπαταριας, απο ασταθες wifi μεχρι ο,τι αλλο θες. Εμενα, με καλυπτει πληρως η 4.4.4και δε θα φυγω αν δεν μου πειτε ολοι οτι δουλευει αψογα η 5.. (κανονιστε να πειτε καμια μαλ4^%$^)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα memory leak καμια αστάθεια η μπαταρία οπως πριν (αν και περιμένω να περάσει μια μέρα για να έχω καλύτερη άποψη). Φαίνεται πως η πονυ έκανε καλή δουλειά και ας άργησε.

 

?ui=2&ik=87e626a512&view=fimg&th=14c272004dee7e58&attid=0.1&disp=inline&realattid=1495883371195138048-local0&safe=1&attbid=ANGjdJ8psHnALaVFmcdKtRG_uP6iV4zkorb0zsGzGSb7P6tjXJisauxH9cryW0Ys3elaHyFy-eLnF7-fOzlPudWZs2DdAshCM0NW7yW68UK9h5I-Jm8qhgaJMtJ74ZU&ats=1426585766863&rm=14c272004dee7e58&zw&sz=w1342-h547

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ρωτάω ξανά αλλά ενώ βρίσκω απαντήσεις για τα υπόλοιπα, για αυτό δεν βρήκα... Για να δείξει φωτογραφίες κλήσης σε όλη την οθόνη θέλει πρόγραμμα... ? :$
Link to comment
Share on other sites

Μ' ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό, όμως δεν είχα ποτέ συσκευή android, θέλω λοιπόν να ρωτήσω μερικά πράγματα.

μπορεί να συγχρονίσει με το outlook επαφές με κατηγορίες, φίλοι, συγγενείς, πελάτες κλπ, έχω 25 κατηγορίες. ημερολόγιο, εργασίες, σημειώσεις, ΟΛΑ χωρίς πρόβλημα; π.χ στις επαφές έχω περασμένες σημειώσεις, φωτογραφίες επαφών, e-mail, επαγγέλματα κλπ, είναι δηλαδή τα πεδία όλα γεμάτα, θα γίνει σωστός συγχρονισμός, η θα γίνει, άστα να πάνε; επίσης, υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επαφών, δέχεται πάνω από 2500 επαφές;

αυτά για μένα είναι πολύ σημαντικά γιατί το αρχείο που έχω, είναι εργασία 13-ων χρόνων και βάλε.

.

 

Λοιπόν σου έχω συγκεκριμένη απάντηση μετά από τις δοκιμές που είπαμε μέσω ΡΜ, τα γράφω εδώ για όσους άλλους φίλους μπορεί να ενδιαφέρει.

Με τον exchange client που έχει το κινητό γίνεται επιτυχής συγχρονισμός σε επαφές, calendar, tasks και notes - τα επιλέγεις από τις ρυθμίσεις. Μαλίστα οι επαφές έρχονται μια χαρά όση πληροφορία και αν έχεις βάλει στο ελεύθερο πεδίο notes - εγώ έκανα copy paste 4-5 bullets από word και πέρασε άθικτη η μορφοποίηση κειμένου από το PC στο κινητό. Και σαφώς το calendar έχει άμεσο και both ways συχγρονισμό.

Το πρόβλημα είναι με τα task και notes, αφού ναι μεν συγχρονίζονται αλλά δεν υπάρχει πρόγραμμα να τα εμφανίσει στο android - γενικότερο πρόβλημα από ότι είδα και στο νετ που το έψαξα λίγο. Εδώ να σημειώσω οτι το htc ONE SV που έχω έχει δικά του clients για tasks και notes που όντως συγχρονίζουν με exchange και μπορείς να τα διαχειριστείς από το κινητό, στο SONY όμως όχι.

Οι δύο επικρατέστερες επιλογές που βρήκα είναι 1. να εγκαταστήσεις το my phone explorer, το οποίο είναι ένας explorer του κινητού από το pc (βλέπεις sms, contacts, εσωτερική μνήμη κτλ) και μέσα στα άλλα, συγχρονίζει και notes και tasks. Υπάρχουν όμως έντονες διαμαρτυρίες οτι μαζί με το PC client εγκαθίστανται και adware και γενικά έλει λίγο προσοχή εκεί αν δεν είσαι έμπειρος χρήστης. Η 2η επιλογή είναι να ψάξεις εφαρμογές στο play store που λένε οτι συγχρονίζουν notes και tasks, αλλά πολύ φοβάμαι οτι δεν θα βρεις κάτι δωρεάν.

 

Πάντως, αν τα notes που θέλεις να συγχρονίζεις δεν χρειάζεται να κουμπώνουν πάνω σε συγκεκριμένη επαφή, μπορείς νομίζω να κάνεις άνετα τη δουλειά σου με το GNotes https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.gnotes το οποίο χρησιμοποιώ ε΄δω και 2 περίπου χρόνια και με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κρατάς σημείωση στο κινητό (γραπτή, φωτο, ηχογράφηση) και αυτό το συγχρονίζει άμεσα είτε στο δικό του server είτε στο gmail σου (φτιάχνει ένα ξεχωριστό folder με notes) - εγώ έχω επιλέξει το δεύτερο, και έτσι μπορώ άμεσα να βρω μια σημείωση που έκανα στο κινητό μέσα από οποιοδήποτε browser έχει πρόσβαση στο ιντερνετ και το gmail. και έχεις και βασικές δυνατότητες δημιουργίας ομάδων σημειώσεων για ευκολότερη διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σου έχω συγκεκριμένη απάντηση μετά από τις δοκιμές που είπαμε μέσω ΡΜ, τα γράφω εδώ για όσους άλλους φίλους μπορεί να ενδιαφέρει.

Με τον exchange client που έχει το κινητό γίνεται επιτυχής συγχρονισμός σε επαφές, calendar, tasks και notes - τα επιλέγεις από τις ρυθμίσεις. Μαλίστα οι επαφές έρχονται μια χαρά όση πληροφορία και αν έχεις βάλει στο ελεύθερο πεδίο notes - εγώ έκανα copy paste 4-5 bullets από word και πέρασε άθικτη η μορφοποίηση κειμένου από το PC στο κινητό. Και σαφώς το calendar έχει άμεσο και both ways συχγρονισμό.

Το πρόβλημα είναι με τα task και notes, αφού ναι μεν συγχρονίζονται αλλά δεν υπάρχει πρόγραμμα να τα εμφανίσει στο android - γενικότερο πρόβλημα από ότι είδα και στο νετ που το έψαξα λίγο. Εδώ να σημειώσω οτι το htc ONE SV που έχω έχει δικά του clients για tasks και notes που όντως συγχρονίζουν με exchange και μπορείς να τα διαχειριστείς από το κινητό, στο SONY όμως όχι.

Οι δύο επικρατέστερες επιλογές που βρήκα είναι 1. να εγκαταστήσεις το my phone explorer, το οποίο είναι ένας explorer του κινητού από το pc (βλέπεις sms, contacts, εσωτερική μνήμη κτλ) και μέσα στα άλλα, συγχρονίζει και notes και tasks. Υπάρχουν όμως έντονες διαμαρτυρίες οτι μαζί με το PC client εγκαθίστανται και adware και γενικά έλει λίγο προσοχή εκεί αν δεν είσαι έμπειρος χρήστης. Η 2η επιλογή είναι να ψάξεις εφαρμογές στο play store που λένε οτι συγχρονίζουν notes και tasks, αλλά πολύ φοβάμαι οτι δεν θα βρεις κάτι δωρεάν.

 

Πάντως, αν τα notes που θέλεις να συγχρονίζεις δεν χρειάζεται να κουμπώνουν πάνω σε συγκεκριμένη επαφή, μπορείς νομίζω να κάνεις άνετα τη δουλειά σου με το GNotes https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.gnotes το οποίο χρησιμοποιώ ε΄δω και 2 περίπου χρόνια και με έχει βολέψει πάρα πολύ. Κρατάς σημείωση στο κινητό (γραπτή, φωτο, ηχογράφηση) και αυτό το συγχρονίζει άμεσα είτε στο δικό του server είτε στο gmail σου (φτιάχνει ένα ξεχωριστό folder με notes) - εγώ έχω επιλέξει το δεύτερο, και έτσι μπορώ άμεσα να βρω μια σημείωση που έκανα στο κινητό μέσα από οποιοδήποτε browser έχει πρόσβαση στο ιντερνετ και το gmail. και έχεις και βασικές δυνατότητες δημιουργίας ομάδων σημειώσεων για ευκολότερη διαχείριση.

 

ωραιος.

Θελω να μιλησω για το myphone explorer Και αλλες επιλογες..συμπληρωνοντας το ποστ σου.

το Myphone explorer ειναι κορυφαια εφαρμογη απλα στην εγκατασταση ειχε μερικα adwares που αν τα ξεκλικαρεις (βασικα θελει decline στην διαδικασια εγκατααστασης που πολλοι νομιζουν οτι αφορα το ιδιο το προγραμμα αλλα αφορα αυτα τα adwares.. και την πατανε). Πλέον ομως ειναι καθαρο με την τελευταια αναβαθμιση απο οσο ειδα...ΑΡΑ ΟΚ.

Ειναι αψογο προγραμμα και ταιριαζει σε ολα τα ανδροιδ, οποτε ετσι μετεφερα απο το s2 της κοπελας μου στο Ζ3c την λιστα κλησεων και τα ΣΜΣ..

Παλια το ειχα για σημειωσεις μιας και με βολευε να επεξεργαζομαι στο pc.. ομως εδω εχω να προτεινω αλλη εφαρμογη:

το evernote το οποιο ειναι δωρεαν και πααααρα πολυ καλο.

Αυτο μπορει να λειτουργει στο Pc και στο κινητο παραλληλα και με συγχρονισμο να αλλαζει ειτε το ενα ειτε το αλλο (αναλογως ποιο θα αλλαξεις τελευταιο.)

Ετσι, πηρα τις σημειωσεις απο το myphone explorer που ηταν στο pc και τις εριξα στο evernote στο Pc, συν αλλες που ειχα στον υπολογιστη για φορολογικα κτλ θεματα..και πλεον εχω ενα πολυ καλα οργανωμενο "τετραδιο" στο κινητο αφου εχω πολλα ειδη σημειωσεων ομορφα κατηγοριοποιημενα. Το οτι τα επεξεργαζεσαι στο pc βοηθαει πααρα πολυ και ειναι πολυ ευκολη διαδικασια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμενα να με φωτiσει κανεις εδω μπορει ? :D

 

Ρε παιδια τα φωτα σας ειχα 700 κατι φωτος σε μια micro SD 16GB αγορασα μια 32GB και μολις τις περασα μεσα τις εβγαλε ανακαταμενες ολες

ασχετος τον μηνα που βγηκαν και ειναι χαλια ετσι..Ενω πριν ηταν τακτοποιημενες..Μια λυση σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου το my phone explorer παραμένει μια πάρα πολύ καλή επιλογή, το ξέρω και εγώ από την εποχή των Sony Ericsson, γιαυτό και την πρότεινα στο φίλο, νομίζω θα του λύσει τα χέρια, αρκει να προσέξει το θέμα των adware. Το evernote που λές είνια ακριβώς ή ίδια λογική με το Gnotes, απλά στο Gnotes έχει την επιλογή αυτά που ανεβάζεις να πηγαίνουν απευθείας στο gmail και όχι αναγκαστικά στον δικό τους server (ή του evernote), οπότε το προτιμώ με την έννοια οτι έτσι και αλλιώς μοιράζομαι δεδομένα με την google, ας βάλω και τα notes μου εκεί αντί να πρέπει να εμπιστευτώ έναν ακόμα server και provider. Χτες επίσης ανακάλυψα οτι η ίδια η google φτιάχνει κάτι τέτοιο και το ονομάζει google keep, προς το παρόν δεν έχει δυνατότητα συγχρονισμού με exchange βέβαια, αλλά σίγουρα θα χτυπήσει στα ίσια τα evernote και gnotes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου το my phone explorer παραμένει μια πάρα πολύ καλή επιλογή, το ξέρω και εγώ από την εποχή των Sony Ericsson, γιαυτό και την πρότεινα στο φίλο, νομίζω θα του λύσει τα χέρια, αρκει να προσέξει το θέμα των adware. Το evernote που λές είνια ακριβώς ή ίδια λογική με το Gnotes, απλά στο Gnotes έχει την επιλογή αυτά που ανεβάζεις να πηγαίνουν απευθείας στο gmail και όχι αναγκαστικά στον δικό τους server (ή του evernote), οπότε το προτιμώ με την έννοια οτι έτσι και αλλιώς μοιράζομαι δεδομένα με την google, ας βάλω και τα notes μου εκεί αντί να πρέπει να εμπιστευτώ έναν ακόμα server και provider. Χτες επίσης ανακάλυψα οτι η ίδια η google φτιάχνει κάτι τέτοιο και το ονομάζει google keep, προς το παρόν δεν έχει δυνατότητα συγχρονισμού με exchange βέβαια, αλλά σίγουρα θα χτυπήσει στα ίσια τα evernote και gnotes...

 

ναι το Keep το εχει μεσα το κινητο, ομως το evernote αυτη τη στιγμη το βρισκω αψογο γιατι παιζει σε tablets και κινητα και pc Και δουλευει σωστα χωρις να τρωει μπαταρια..και ειναι ευκολο στο στησιμο..

Το myphone explorer γεμισε adwares τα τελευταια χρονια αλλα το καθαρισαν παλι, λογικο αν σκεφτεις οτι ηταν μονο για sony που δεν πουλαγε τιποτα..ομως δεν ξερω αν θα βολεψει γενικα και για μεταβαση σε αλλες συσκευες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμενα να με φωτiσει κανεις εδω μπορει ? :D

 

Ρε παιδια τα φωτα σας ειχα 700 κατι φωτος σε μια micro SD 16GB αγορασα μια 32GB και μολις τις περασα μεσα τις εβγαλε ανακαταμενες ολες

ασχετος τον μηνα που βγηκαν και ειναι χαλια ετσι..Ενω πριν ηταν τακτοποιημενες..Μια λυση σας παρακαλω

 

με ποιό πρόγραμμα τις βλέπεις; δεν έχει επιλογές sorting για να βάλεις date taken; Εγώ χρησιμοποιώ το QuickPic και έχει τέτοιες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

με ποιό πρόγραμμα τις βλέπεις; δεν έχει επιλογές sorting για να βάλεις date taken; Εγώ χρησιμοποιώ το QuickPic και έχει τέτοιες επιλογές.

 

Καλησπερα φιλε μου...Απο το Album τις βλεπω...Λες να βαλω αυτο που ειπες ειναι καλο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου...Απο το Album τις βλεπω...Λες να βαλω αυτο που ειπες ειναι καλο ?

 

Το καλύτερο... ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο... ;)

 

Το εβαλα και ανοιγει τις φωτος κατευθειαν χωρις θολουρα..Οπως κανει το Album..

Αλλα το προβλημα παραμενει και ας κανω εγω τις ρυθμίσεις για το πως να μου τις δείχνει..

Ας πουμε εχω κατι φωτος μεσα ενω καποιες ειναι τραβηγμενες 10 Μαρτιου τις βγαζει πανω απ αλλες που ειναι τραβηγμενες

15 Μαρτιου..Ομως μηπως φταιει οτι τις περασα στο PC χτες και τις βγαζει ετσι ? Δηλαδη εννοω να τις βγαζει με την σειρα που τις περασα

στο PC ?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και ανοιγει τις φωτος κατευθειαν χωρις θολουρα..Οπως κανει το Album..

Αλλα το προβλημα παραμενει και ας κανω εγω τις ρυθμίσεις για το πως να μου τις δείχνει..

Ας πουμε εχω κατι φωτος μεσα ενω καποιες ειναι τραβηγμενες 10 Μαρτιου τις βγαζει πανω απ αλλες που ειναι τραβηγμενες

15 Μαρτιου..Ομως μηπως φταιει οτι τις περασα στο PC χτες και τις βγαζει ετσι ? Δηλαδη εννοω να τις βγαζει με την σειρα που τις περασα

στο PC ?

 

ισως επειδη τις περασες στο pc κτλ, βλεπει το Modification date το οποιο ειναι ιδιο για ολες, αφου τις περασες ολες μαζι..και μπερδευεται το πραγμα.

Στις ρυθμισεις δεν εχει sort by name? ωστε να παιρνουν σειρα αναλογα με τον αυξοντα αριθμο φωτογραφιας που τις τραβας?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε από πια χώρα είναι η συσκευή μας; Επίσης κάποιο link υπάρχει για να βλέπεις κάνεις σε πια χώρα δίνει η Sony το lollipop ;
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και ανοιγει τις φωτος κατευθειαν χωρις θολουρα..Οπως κανει το Album..

Αλλα το προβλημα παραμενει και ας κανω εγω τις ρυθμίσεις για το πως να μου τις δείχνει..

Ας πουμε εχω κατι φωτος μεσα ενω καποιες ειναι τραβηγμενες 10 Μαρτιου τις βγαζει πανω απ αλλες που ειναι τραβηγμενες

15 Μαρτιου..Ομως μηπως φταιει οτι τις περασα στο PC χτες και τις βγαζει ετσι ? Δηλαδη εννοω να τις βγαζει με την σειρα που τις περασα

στο PC ?

 

Όρισε να πέρνει πληροφορίες όχι απο το last modify του αρχείου αλλά απο τα EXIF Data

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μην εμφανιζονται τα μηνυματα οταν σε καλει καποιος ? ( αυτα που βγαζει δλδ , γιατι μου εχει τυχει να στελνει μηνυμα καθως παω να το βγαλω απο τη τσεπη το τηλεφωνο )

 

(Εγω δεν βρηκα να γινεται απο καπου)

 

Υπαρχει παιδια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει παιδια ?

 

εννοεις να μην σου βγαζει την επιλογη για απορριψη με μηνυμα?

Στις ρυθμισεις, στο πεδιο "κληση", εχει "απορριψη κλησης με μηνυμα" οπου εχει τα ετοιμα μηνυματα.. Αν πας και τα σβησεις ενα ενα ισως να μην εχεις θεμα, δεν τα σβηνω γιατι τα χρησιμοποιω..αλλα οκ, δεν ειναι τοσο ευκολο να την πατησεις..εσυ πως την πατας και απορριπτεις με μηνυμα? λιγο συνηθεια ειναι να απορριπτεις πιο σωστα ωστε να μην πιανει απο κατω..θελει απλα απο δεξια προς αριστερα..μην το κανεις τοξο απο κατω (φανταζομαι με πιανεις γιατι και εγω μπερδευτηκα κανα 2 φορες αλλα το συνηθισα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάτοχος z3 Compact εδώ και μια εβδομάδα.1η φόρτιση όλα οκ.

Μετά την 2η φόρτιση, και όταν η μπαταρία έφτασε στο 35% περίπου, ξαφνικά έσβησε το κινητό και δεν άνοιγε μέχρι να το συνδέσω και πάλι στο φορτιστή.Εκτελώ μια πλήρη φόρτιση και ακολούθως πάλι τα ίδια....σβήνει στο 30-40% περίπου και πάλι δεν άνοιγε.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;

 

για μενα πας DOA αμεσα! δεν ειναι λογικο, εκτος αν εχεις καμια εφαρμογη που στην καταπινει. Εγω δεν το εχω ξαναδει αυτο. Θεωρω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεσαι καν, αν του εκανες μια επαναφορα και μια επανεγκατασταση λογισμικου και στο ξανα εκανε, τοτε πας σερβις ή αν δεν εχεις περασει 7 ημερες, στο καταστημα που το πηρες, και ζητας αντικατασταση.

 

δεν ειναι τοσο κακοι στην αρβατο, μην κραζουμε ετσι και δημιουργουμε πανικο.. ενα παιδι πριν λιγες εβδομαδες το εξυπηρετησαν αριστα, που ειχε θεμα και του εκαναν αντικατασταση. Απλα αν παει αρβατο ας πει οτι εκανε και επαναφορα και επανεγκατασταση λογισμικου, οχι φλασαρισμα..μην του πουν καμια βλακεια για την εγγυηση. Απλα τα λες για να μην σου κανουν αυτοι και στο δωσουν πισω..Το πιο πιθανο ειναι να του αλλαξουν την μπαταρια. Εγω θα ζητουσα αντικατασταση συσκευης.

Ας μας πει και απο που το πηρε ο φιλος, ετσι απο περιεργεια.

 

Επανέρχομαι στο θέμα με το Ζ3C μου

Με ενημέρωσαν από την Arvato ότι έγινε

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

ΕΛΕΓΧΟΣ OK

Remark Other: WRT

 

Αναμένω το κινητό να συμπεράνω

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε από πια χώρα είναι η συσκευή μας; Επίσης κάποιο link υπάρχει για να βλέπεις κάνεις σε πια χώρα δίνει η Sony το lollipop ;

 

Αναγράφεται πάνω στο κουτάκι.

Όσο για την Lolli, τσέκαρε εσύ ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Όσοι παίρνουν την αναβάθμιση μπορούν να γράφουν τι χώρας συσκευή έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με το Ζ3C μου

Με ενημέρωσαν από την Arvato ότι έγινε

ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

ΕΛΕΓΧΟΣ OK

Remark Other: WRT

 

Αναμένω το κινητό να συμπεράνω

 

βαλτο στο νερο και αστο 10 λεπτα..και μεταα δουλεψε το..αν τα παιξει..τους το πας και λες οτι δεν το μονωσαν καλα...

να σου δωσουν αλλο. απλα πραγματα..αν δεν χαλασει, κομπλε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όρισε να πέρνει πληροφορίες όχι απο το last modify του αρχείου αλλά απο τα EXIF Data

 

Πως το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

βαλτο στο νερο και αστο 10 λεπτα..και μεταα δουλεψε το..αν τα παιξει..τους το πας και λες οτι δεν το μονωσαν καλα...

να σου δωσουν αλλο. απλα πραγματα..αν δεν χαλασει, κομπλε.

Το έχεις βάλει? Εγώ όχι ακόμα... :D:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει? Εγώ όχι ακόμα... :D:confused:

 

Εννοείται..άλλο αέρα έχεις αν χαλάσει την πρώτη μέρα και άλλον μετά από έναν χρόνο από νερό. Πάντα παίζει η αστοχία, γιατί να το διαπιστώσω αργά? Το βάζω λοιπόν στην αρχή και τέλος. Όχι κάθε μέρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...