Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να επιλέξω το μέγεθος της φωτογραφίας που θα τραβήξω; Εννοώ τα megapixel.

Αντιμετωπίζω κι εγώ το πρόβλημα με το πορτάκι της καρτας sim. Συνεχώς πετιέται από μόνο του έξω. Να το επιστρέψω στον Γερμανό;

Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορώ να επιλέξω το μέγεθος της φωτογραφίας που θα τραβήξω; Εννοώ τα megapixel.

Αντιμετωπίζω κι εγώ το πρόβλημα με το πορτάκι της καρτας sim. Συνεχώς πετιέται από μόνο του έξω. Να το επιστρέψω στον Γερμανό;

Μου αρέσει που ρωτάτε... Θέλεις να το κρατήσεις ελαττωματικό?

Link to comment
Share on other sites

να παραθεσω δυο φωτο οπου μ δειχνει πως δεν πιανω καθολου σημα gps.οπως ειπε κ ο νικος νομιζα πως ειχα απενεργοποιησει καποια ρυθμιση της γκουγκλ αλλα μετα απο επαναφορα μ βρισκει 9 δορυφορους απο τους οποιους 0 in use.σε εξωτερικο χωρο εννοειται.το στιγμα μ το βρισκει κανονικα με το που ανοιξω τους χαρτες αλλα οταν παταω μια τοποθεσια να παω μου κολλαει κ δεν προχωρα το βελακι καθως κινουμαι.στο here παλι δεν κινειται το ιδιο καθολου.Οπως προειπα παλι μετα απο hard reset μου κανει το ιδιο.Εχει κανενας καμμια αποψη μπας και γλυτωσω την αρβατο?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

να παραθεσω δυο φωτο οπου μ δειχνει πως δεν πιανω καθολου σημα gps.οπως ειπε κ ο νικος νομιζα πως ειχα απενεργοποιησει καποια ρυθμιση της γκουγκλ αλλα μετα απο επαναφορα μ βρισκει 9 δορυφορους απο τους οποιους 0 in use.σε εξωτερικο χωρο εννοειται.το στιγμα μ το βρισκει κανονικα με το που ανοιξω τους χαρτες αλλα οταν παταω μια τοποθεσια να παω μου κολλαει κ δεν προχωρα το βελακι καθως κινουμαι.στο here παλι δεν κινειται το ιδιο καθολου.Οπως προειπα παλι μετα απο hard reset μου κανει το ιδιο.Εχει κανενας καμμια αποψη μπας και γλυτωσω την αρβατο?

Έχεις Lollipop ή με KitKat στα κανει; στις ρυθμίσεις, λογαριασμοι, τοποθεσία, είναι ενεργά ολα;

αν δεν είναι κάποιο bug της Lollipop θα σου έλεγα να κάνεις επανεγκατασταση λογισμικού, όχι απλή επαναφορά..γιατί αν υπάρχει πρόβλημα με την επαναφορά δεν φτιάχνει πάντα.

Όχι φίλε.το πορτάκι πεταγοταν μόνο του έξω. Αφού μου έδωσαν και νέα συσκευή(Αφού τσέκαραν και αυτοί ότι όντως υπήρχε θέμα). Τέλος πάντων όλα καλά.

Έχεις δίκιο, εγώ δεν πρόσεξα τι εγγραφές. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κιτ κατ εχω δεν την εχω περασει την λολι.με λιγο googlαρισμα ειδα πως πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα και ισως αποτι λενε δεν φτιαχνετε ... κριμα και το αγαπω το κινητακι.θα δοκιμασω καθαρη εγκατασταση μπας και... :(:(:(
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το θεματάκι με το πορτάκι της SIM που δεν έμενε κουμπωμένο, αλλά δεν ασχολήθηκα γιατί θα του έβαζα θήκη.

 

Μετά από κάνα-δυό μήνες που έτυχε να βγάλω την θήκη για 4-5 μέρες, δεν ξανά πετάχτηκε το πορτάκι.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

κιτ κατ εχω δεν την εχω περασει την λολι.με λιγο googlαρισμα ειδα πως πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα και ισως αποτι λενε δεν φτιαχνετε ... κριμα και το αγαπω το κινητακι.θα δοκιμασω καθαρη εγκατασταση μπας και... :(:(:(

Δεν έχω ξανά δει πρόβλημα στο GPS τόσους μήνες, αν ήταν γνωστό πρόβλημα θα το ξέραμε.. Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις επανεγκατασταση λογισμικού γιατί θα σου βάλει lollipop.

Μόνο με flashtool να ρίξεις ξανά τη ρομ.. Για μένα πέρνα σε lollipop..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από χτες είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Ήθελα να ρωτήσω αν έπρεπε να έχει κάποια τάπα στη υποδοχή των ακουστικών ή δε χρειάζεται. Τι θα γίνει αν μπει νερό?

Επίσης δίπλα στην υποδοχή την σιμ είδα ιοί έχει ένα λευκό σα χαρτάκι που προεξεχει ελάχιστα. Το έχετε κι εσείς??

Link to comment
Share on other sites

Στο νερό δε θα το βάλω :) ποιος θα μου το εγγυήθει; ναι και σε μένα προεξεχει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από χτες είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Ήθελα να ρωτήσω αν έπρεπε να έχει κάποια τάπα στη υποδοχή των ακουστικών ή δε χρειάζεται. Τι θα γίνει αν μπει νερό?

Επίσης δίπλα στην υποδοχή την σιμ είδα ιοί έχει ένα λευκό σα χαρτάκι που προεξεχει ελάχιστα. Το έχετε κι εσείς??

 

Καλοριζικο! οχι δεν εχεις προβλημα για τα ακουστικα..προφανως δεν ξερω αν ειναι λογικο να ακους μουσικη και να το βαλεις στο νερο(αρα να περναει ηλεκτρισμος απο την θυρα και να βραχει) αλλα αν το βουτηξεις ετσι οπως ειναι στο νερο δεν εχεις κανενα προβλημα..

Εγω το τεσταρω την 1η μερα βαζοντας το στο νερο οποιο αδιαβροχο παιρνω.

Οσο για το χαρτακι, ολα το εχουν.

 

Στο νερό δε θα το βάλω :) ποιος θα μου το εγγυήθει; ναι και σε μένα προεξεχει

 

το να το βαλεις οταν το παιρνεις καινουριο, και εφοσον εχεις την ανεση να ξεμεινεις για αλλες 5 ημερες απο κινητο, ειναι εξυπνο, διοτι αν δεν εχει σωστο στεγανοποιηση θα σου χαλασει αμεσα..Αν παλι εχει, δε θα παθει τιποτα και θα ξερεις οτι εισαι οκ..αλλα καλυτερα να το διαπιστωσεις την 1η μερα που εισαι σε doa παρα μετα απο 1 χρονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

:-)

Από μπαταρία πως πάει???πάντως η οθόνη κάτω από τον ήλιο τα σπάει. Δεν έχω ξαναδεί τόσο φωτεινή οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

:-)

Από μπαταρία πως πάει???πάντως η οθόνη κάτω από τον ήλιο τα σπάει. Δεν έχω ξαναδεί τόσο φωτεινή οθόνη...

 

Τη μια μέρα την έχεις ότι και να κάνεις.. Εγώ βγάζω σταθερά δύο αλλά και τρεις άμα δεν το παρακάνω..

Με 4-5 ώρες οθόνη και άλλες τόσες ομιλίας και όλα ανοιχτά.. Θα τα δεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δίπλα στην υποδοχή την σιμ είδα ιοί έχει ένα λευκό σα χαρτάκι που προεξεχει ελάχιστα. Το έχετε κι εσείς??

 

Το παρατήρησα κι εγώ και πιστεύω ότι αυτό ευθύνεται για το ότι δεν κουμπώνει καλά το καπάκι της sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Another bug fixing Android 5.0.2 Lollipop update in form of 23.1.A.0.726 firmware is rolling on Xperia Z3 Compact D5803 & D5833" :wacko:

πηγή

Αυτό είναι καλό, το άσχημο είναι απολύτως σχόλιο που είδα από κάποιον που του ήρθε ότι ούτε σε αυτήν την έκδοση έχουν βάλει επιλογή να κλείνουν όλες τις εφαρμογές με ένα πάτημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα,ειμαι κατοχος ενος μαυρου z3c εδω και δυο μερες,με την βοηθεια και απο εδω τελικα το προτιμισα απο το galaxy alpha.Η μεταβαση απο το s3 δεν ειναι και τοσο ευκολη,αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι οταν φτιαχνω ομαδες στις επαφες μου δεν με αφηνει να βαλω ηχο κλησεις στην ομαδα και πρεπει να βαλω ξεχωριστα σε καθε επαφη.Καθως και οταν βαζω ηχο κλησεις σε καποια επαφη δεν μου την εμφανιζει στις πληροφοριες επαφης. Edited by ganian1979
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό, το άσχημο είναι απολύτως σχόλιο που είδα από κάποιον που του ήρθε ότι ούτε σε αυτήν την έκδοση έχουν βάλει επιλογή να κλείνουν όλες τις εφαρμογές με ένα πάτημα!

 

Ναι δυστυχώς. Είμαι περίεργος να δω τι σόι "bug fixes" είναι αυτά. Έχει βγει και 23.2.A.0.278 για Γερμανία αλλά λένε ότι είναι φουλ στο bloatware (Telekom)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα ένα σχετικά καλό από ότι λένε ξυπνητήρι στο κινητό αλλά όταν είναι κλειδωμένο δε χτυπάει... Βάζω τώρα το Timely Alarm που λένε τα καλύτερα να δούμε...

Βάζοντας το Timely Alarm, έβαλα ένα ξυπνητήρι για δοκιμή και μου λέει ότι δε θα δουλέψει σε stamina mode... Το έβαλα στις εξαιρέσεις και χτύπησες κανονικά. Και για το άλλο το ίδιο θα έφταιγε λέτε? Θα το ξαναδοκιμάσω γιατί είχε περισσότερες λειτουργίες-επιλογές.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

να παραθεσω δυο φωτο οπου μ δειχνει πως δεν πιανω καθολου σημα gps.οπως ειπε κ ο νικος νομιζα πως ειχα απενεργοποιησει καποια ρυθμιση της γκουγκλ αλλα μετα απο επαναφορα μ βρισκει 9 δορυφορους απο τους οποιους 0 in use.σε εξωτερικο χωρο εννοειται.το στιγμα μ το βρισκει κανονικα με το που ανοιξω τους χαρτες αλλα οταν παταω μια τοποθεσια να παω μου κολλαει κ δεν προχωρα το βελακι καθως κινουμαι.στο here παλι δεν κινειται το ιδιο καθολου.Οπως προειπα παλι μετα απο hard reset μου κανει το ιδιο.Εχει κανενας καμμια αποψη μπας και γλυτωσω την αρβατο?

Μηπως ειναι καποια ρυθμιση με το stamina ? απενεργοποιησε το stamina και δοκιμασε παλι.

Επισης, ποια rom (γεωγραφικης περιοχης) εχεις ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει σε όλους η λολι;γτ ακόμα περιμένω εγώ. Νομίζω αγγλικό ειναι
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα ένα σχετικά καλό από ότι λένε ξυπνητήρι στο κινητό αλλά όταν είναι κλειδωμένο δε χτυπάει... Βάζω τώρα το Timely Alarm που λένε τα καλύτερα να δούμε...

Βάζοντας το Timely Alarm, έβαλα ένα ξυπνητήρι για δοκιμή και μου λέει ότι δε θα δουλέψει σε stamina mode... Το έβαλα στις εξαιρέσεις και χτύπησες κανονικά. Και για το άλλο το ίδιο θα έφταιγε λέτε? Θα το ξαναδοκιμάσω γιατί είχε περισσότερες λειτουργίες-επιλογές.

Μια χαρά ξυπνητήρι είναι και αυτό που έχει από τη μάνα του. Γιατί δεν το προτιμάς;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ξυπνητήρι είναι και αυτό που έχει από τη μάνα του. Γιατί δεν το προτιμάς;

Γιατί αν πατήσεις 2 φορές snooze τέλος... Κάποιοι ξυπνάμε δύσκολα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες τώρα με την lolipop τι παίζει με την εγκατάσταση τών apps στην κάρτα μνήμης ; Από πού επιλέγουμε το πού θα πάει η κάθε εφαρμογή ; Αν έχουμε λίγες πχ κανά 30 πού είναι καλύτερο για άμεση απόκριση - ταχύτητα να μπούν. Με την εγκατάσταση της lolipop από την διαχείριση μνήμης βλέπω ότι στην κατηγορία sd card έχει 2 εφαρμογές (office και trackid) γιατί από μόνο του τις έβαλε στην κάρτα ;
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες τώρα με την lolipop τι παίζει με την εγκατάσταση τών apps στην κάρτα μνήμης ; Από πού επιλέγουμε το πού θα πάει η κάθε εφαρμογή ; Αν έχουμε λίγες πχ κανά 30 πού είναι καλύτερο για άμεση απόκριση - ταχύτητα να μπούν. Με την εγκατάσταση της lolipop από την διαχείριση μνήμης βλέπω ότι στην κατηγορία sd card έχει 2 εφαρμογές (office και trackid) γιατί από μόνο του τις έβαλε στην κάρτα ;

Επιλέγεις από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών... Τραγικό λίγο μιας και δε σου δίνει τη δυνατότητα κάθε φορά κατά την εγκατάσταση να επιλέγεις. Κάποια στιγμή θα το κάνουν και αυτό. (rip symbian)

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει έρθει σε όλους η λολι;γτ ακόμα περιμένω εγώ. Νομίζω αγγλικό ειναι

Δεν εχει βγει για τις αγγλικες συσκευες,ουτε στο μεγαλο.

Θυμαμαι και στο z2 οι αγγλικες συσκευες περνανε καθυστερημενα τα update.

Υπομονη!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...