Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η kaiser μου είπε ότι δεν καλύπτει και ότι δεν το στέλνει εκείνη στο Service. η arvato που επίσης μιλήσα μετά μου είπε να το πάω από εκεί και μετά από έλεγχο 'ισως' το κάλυψη η εγγύηση. Τι να πω ότι να ναι.....

 

Προφανως δεν σε καλυπτει το καιζερ αν δεν εισαι doa..η αρβατο παλι τι ηθελες να πει, φερτο και θα σε καλυψουμε? εαν διαπιστωσουν προβλημα θα σε καλυψουν.. κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει κατι που δεν ξερει. Μην κολλας..μπες στη θεση τους και σκεψου τι θα εκανες εσυ στη θεση τους..φιλανθρωπικο ιδρυμα δεν ειναι κανεις παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιο από τα 3 Kaiser το πήρες; Ελληνικής ή Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας;

Αν το πας arvato, φρόντισε να τους ξεκαθαρίσεις ότι το πας για το συγκεκριμένο πρόβλημα και ότι όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν καλά, γιατί πολλά έχουν ακουστεί!!

 

Από αυτό στην Γ. Σεπτεμβρίου 1 κάτω από τα hontos senter. Στο κουτί αποτι είδα λέει Σουηδία

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για της απάντησεις σας. Θα το πάω και και βλέπουμε.. Απλά δεν μου άρεσε γενικότερα η συμπεριφορά τους..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Για φωτος στο αυτοματο η στο μη αυτοματο?

Στο μη αυτο το εχω στα 20megapixels τερμα δηλαδη στο αυτόματο τη ανάλυση δίνει ?

Οριστε μια φωτο στο αυτοματο μονο με αυτο εχω βγαλει ολες τις φωτος...

 

http://imageshack.com/a/img538/9069/Gb1N5e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ROM της Sony δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αποκλειστικά LTE δίκτυο;

Μου λείπει πολύ αυτό στο Z1C γιατί όλο γυρνάει στο 3G και μένει εκεί. :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για απευθείας κλήση επαφών σε widget τι χρησιμοποιείτε?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vcmdev.android.people

Βγάζει όσες επαφές θέλεις, μπορείς να τις έχεις σε μια σειρά 5x1 και αν έχεις παραπάνω σκρολάρεις προς τα κάτω ώστε να μη πιάνει και πολύ χώρο το widget. Ένα κλίκ πάνω σε κάποια επαφή (εγώ τις έχω με φωτογραφίες), σου βγάζει μικρό μενού, με επιπλέον κλίκ κάνει κλήση, στέλνει μήνυμα, πάει whatsapp κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα. Επειδή σκέφτομαι να πάρω το εν λόγω κινητό αυτό που με απασχολεί είναι η ποιότητα των κλίσεων και συγκεκριμένα η ένταση του ακουστικού, κάπου διάβασα ότι είναι χαμηλή λόγω της αδιαβροχοποίησης,ισχύει κάτι τέτοιο? Γενικότερα σε σχέση με Samsung Galaxy S4 που η ένταση είναι δυνατή για όσους έχουν,πώς κρίνετε το Z3 Compact? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ROM της Sony δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αποκλειστικά LTE δίκτυο;

Μου λείπει πολύ αυτό στο Z1C γιατί όλο γυρνάει στο 3G και μένει εκεί. :(

Όχι................

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το συζηταμε, θα το στειλεις οσο το δυνατον νωριτερα και θα ζητησεις αντικατασταση με doa. ΘΑ φαει 5 μερες καθως το μαγαζι το στελνει arvato η οποια πιστοποιει το προβλημα και τους δινει αλλη συσκευη οποτε αυτοι εφοσον παρουν το οκ απο arvato θα στειλουν ενα αλλο δικο τους..

Απλα να μην παει επισκευη..δικαιουσαι αλλο και αυτο θα τονισεις ευγενικα.. ειναι εξυπηρετικοι στο phonegallery απο 2-3 αγορες που εχω κανει.

 

Μιλησα μαζι τους χθες απευθειας κ μου ειπαν να το στειλω αμεσως πισω λογικα θα γινει αντικατασταση. Οντως ευγενικοι κ πολυ εξυπηρετικοι. Μου ειπαν να τους καλεσω την Τριτη για να μιλησουν με τη σονυ ωστε να μου στειλουν πισω καινουριο οσο το δυνατον πιο γρηγορα. Ελπιζω να μην μου στειλουν πισω συσκευη της ιδιας παρτιδας μονο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το συζηταμε, θα το στειλεις οσο το δυνατον νωριτερα και θα ζητησεις αντικατασταση με doa. ΘΑ φαει 5 μερες καθως το μαγαζι το στελνει arvato η οποια πιστοποιει το προβλημα κατονισεις ευγενικα.. ειναι εξυπηρετικοι στο phonegallery απο 2-3 αγορες που εχω κανει.

 

 

Στην δική μου περίπτωση δικαιουμαι αντικατάσταση ? Η επισκευή ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το συζηταμε, θα το στειλεις οσο το δυνατον νωριτερα και θα ζητησεις αντικατασταση με doa. ΘΑ φαει 5 μερες καθως το μαγαζι το στελνει arvato η οποια πιστοποιει το προβλημα κατονισεις ευγενικα.. ειναι εξυπηρετικοι στο phonegallery απο 2-3 αγορες που εχω κανει.

 

 

Στην δική μου περίπτωση δικαιουμαι αντικατάσταση ? Η επισκευή ?

Αν είσαι περίοδο doa δικαιουσε αντικατάσταση αλλιώς επισκευή εκτός αν το service κρίνει ότι δεν γίνεται επισκευή και σου δώσουν νέα συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα. Επειδή σκέφτομαι να πάρω το εν λόγω κινητό αυτό που με απασχολεί είναι η ποιότητα των κλίσεων και συγκεκριμένα η ένταση του ακουστικού, κάπου διάβασα ότι είναι χαμηλή λόγω της αδιαβροχοποίησης,ισχύει κάτι τέτοιο? Γενικότερα σε σχέση με Samsung Galaxy S4 που η ένταση είναι δυνατή για όσους έχουν,πώς κρίνετε το Z3 Compact? Ευχαριστώ.
στο δικό μου πάντως είναι χαμηλή η ένταση γενικά, αλλά κυρίως είναι στην ανοιχτή ακρόαση κλήσεων και οφείλω να πω ότι είναι σπαστικό, θέλεις μα κάνεις κάποια δουλειά την ώρα που μιλάς και λίγο αν απομακρυνθείς από το κινητό δεν ακούς καθαρά
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που οι φωτογραφίες βγαίνουν κουνημενες τι κάνουμε; σε Manual Mode πάντα
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που οι φωτογραφίες βγαίνουν κουνημενες τι κάνουμε; σε Manual Mode πάντα

Κρατάμε ανάσα και ανεβάζουμε λίγο iso...

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ με το shutter μου βγαίνουν σχεδόν πάντα κουνημενες, ενώ με αφή τα καταφέρνω καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που οι φωτογραφίες βγαίνουν κουνημενες τι κάνουμε; σε Manual Mode πάντα

 

Εντωμεταξυ με το shutter μου βγαίνουν σχεδόν πάντα κουνημενες, ενώ με αφή τα καταφέρνω καλύτερα

 

Βάλτο στα 8 mp και απο το SCN επέλεξε το "Μείωση Θολ. Κίνησης" ή το "Πορτραίτο Νύχτα".

 

Υπάρχει και Video Tutorial εδώ που δίνει συμβουλές πως να βγάλεις καλύτερες φωτογραφίες με τις συσκευές Xperia:

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι. ακόμη παιδεύομαι με την Rom του Νίκου που είχε ανεβάσει εδώ.

αφού την κατέβασα και την έστειλα στο κινητό, ακόμη οι χαρακτήρες είναι στους εβδομήντα.

πρέπει να την βάλω σε κάποιο φάκελλο στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης;

και σε ποιόν φάκελλο πρέπει να μπει;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι. ακόμη παιδεύομαι με την Rom του Νίκου που είχε ανεβάσει εδώ.

αφού την κατέβασα και την έστειλα στο κινητό, ακόμη οι χαρακτήρες είναι στους εβδομήντα.

πρέπει να την βάλω σε κάποιο φάκελλο στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης;

και σε ποιόν φάκελλο πρέπει να μπει;

ευχαριστώ πολύ.

Την rom την φλασαρες κανονικά? Δηλαδή έβαλες την rom στο τηλέφωνο και μετά φλασαρες με flash tool?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την rom την φλασαρες κανονικά? Δηλαδή έβαλες την rom στο τηλέφωνο και μετά φλασαρες με flash tool?

όχι, δεν έκανα τίποτα άλλο. την έβαλα με δεξί κλικ και αποστολή στο τηλέφωνο. πρέπει να κάνω και άλλο πράγμα και πως γίνεται αυτό ;

Edited by skiouros_54
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έκανα τίποτα άλλο. την έβαλα με δεξί κλικ και αποστολή στο τηλέφωνο. πρέπει να κάνω και άλλο πράγμα;

 

Δες το post #1654.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι. ακόμη παιδεύομαι με την Rom του Νίκου που είχε ανεβάσει εδώ.

αφού την κατέβασα και την έστειλα στο κινητό, ακόμη οι χαρακτήρες είναι στους εβδομήντα.

πρέπει να την βάλω σε κάποιο φάκελλο στην μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης;

και σε ποιόν φάκελλο πρέπει να μπει;

ευχαριστώ πολύ.

 

οπως σου ειπαν τα παιδια, πρεπει να ακολουθησεις αυτη τη διαδικασια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6021720#post6021720

αν εχεις 7αρια windows ειναι ευκολο. με 8αρια απλα θελει να κανεις καποια ρυθμιση στα windows πιο πριν.

 

ΜΕ δεξι κλικ και αποστολη τι εννοεις? copy paste? Αυτο δεν κανει κατι, και γενικα ειτε με τη δικη μου ρομ ειτε με οποιαδηποτε αλλη το ιδιο προβλημα θαχεις αν δεν καταλαβεις-δεις-κανεις την διαδικασια που αναφερουμε παραπανω. Παρτο βημα βημα και κανε ο,τι λεει. ειναι τοσο απλο οσο δεν φανταζεσαι. Απλα κανε τα βηματα ενα ενα. στην χειροτερη αααααν καποια στιγμη εχουμε χρονο, να συνδεθουμε με ενα teamviewer να σε βοηθησουμε αλλα δεν ειναι δυσκολο να το καταφερεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα εισαι θεος (χωρίς παρεξηγηση)! Απλά ακολούθησε το ποστ που σε ειπε ο φίλος πιο πάνω και θα είσαι οκ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπαν τα παιδια, πρεπει να ακολουθησεις αυτη τη διαδικασια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6021720#post6021720

αν εχεις 7αρια windows ειναι ευκολο. με 8αρια απλα θελει να κανεις καποια ρυθμιση στα windows πιο πριν.

 

ΜΕ δεξι κλικ και αποστολη τι εννοεις? copy paste? Αυτο δεν κανει κατι, και γενικα ειτε με τη δικη μου ρομ ειτε με οποιαδηποτε αλλη το ιδιο προβλημα θαχεις αν δεν καταλαβεις-δεις-κανεις την διαδικασια που αναφερουμε παραπανω. Παρτο βημα βημα και κανε ο,τι λεει. ειναι τοσο απλο οσο δεν φανταζεσαι. Απλα κανε τα βηματα ενα ενα. στην χειροτερη αααααν καποια στιγμη εχουμε χρονο, να συνδεθουμε με ενα teamviewer να σε βοηθησουμε αλλα δεν ειναι δυσκολο να το καταφερεις.

 

καλημέρα σας. τα είχα κάνει αυτά που λεει το post 1654, αλλά δεν ανοίγει <<κάντε κλικ στο σύμβολο με τον κεραυνό ("Flash device"), επιλέξτε "Flashmode" και κλικάρετε το "OK">>.

γιαυτό σκέφτηκα το copy paste.

ίσως κάτι δεν κάνω σωστά, αλλά δεν ξέρω τι. ελπίζω να μπορέσω να βρω και κάποια ακόμη βοήθεια.

πάντως σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. τα είχα κάνει αυτά που λεει το post 1654, αλλά δεν ανοίγει <<κάντε κλικ στο σύμβολο με τον κεραυνό ("Flash device"), επιλέξτε "Flashmode" και κλικάρετε το "OK">>.

γιαυτό σκέφτηκα το copy paste.

ίσως κάτι δεν κάνω σωστά, αλλά δεν ξέρω τι. ελπίζω να μπορέσω να βρω και κάποια ακόμη βοήθεια.

πάντως σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Δες εδώ μπας και ξεκολλήσεις και μάθεις να φλασαρεις

;-)

http://xperiafirmware.com/8-firmware/65-sony-xperia-z3-compact-d5803

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν στελνω μηνυμα παροτι εχω τσεκαρισμενο στις ρυθμισεις την αναφορα παραδοσης, δεν μου χτυπαει κατι να δω αν εσταλη.

το μονο που εμφανιζετε ειναι το τικ διπλα στην ωρα που εσταλη . ειναι κατι αλλο που πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

οταν στελνω μηνυμα παροτι εχω τσεκαρισμενο στις ρυθμισεις την αναφορα παραδοσης, δεν μου χτυπαει κατι να δω αν εσταλη.

το μονο που εμφανιζετε ειναι το τικ διπλα στην ωρα που εσταλη . ειναι κατι αλλο που πρεπει να κανω?

 

το τικ σημαινει οτι παραδοθηκε..χωρις τικ δεν εχει παραδοθει..με "x" σημαινει οτι δεν πηγε, πχ οταν ο αριθμος που στελνεις δεν υπαρχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...