Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και είχα απογοητευτεί στην αρχή που είχα το Mx4 και τα pistons v2 από την χαμηλή ένταση ύστερα από λίγο ψάξιμο βρήκα την πιο τέλεια λύση. Κάνε το και δεν υπάρχει περίπτωση μετά να έχεις ακούσει πιο δυνατή και ποιοτική συσκευή. Άνοιξε τον dialer και πάτα *#*#3646633#*#* ,κατευθείαν θα σε βάλλει στο engineer mode της mediatek. Πήγαινε στην καρτέλα προς τα δεξιά που λέει hardware testing. Πήγαινε audio>headset mode

Θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα και θα σου εμφανίσει το αριθμητικο πληκτρολόγιο. Κάνε λίγο scroll προς τα κάτω και εκεί που λέει max vol 0~160 βάλε δίπλα την τιμή 160 και πάτα το κουμπί set. Κάνε reboot την συσκευή και ετοιμάσου για πολλά db τόσα που θα ζαλιστείς :-P

 

Είσαι σίγουρος ότι αυτό δεν επηρεάζει την ποιότητα; Επίσης ένας άλλος τρόπος για αύξηση της έντασης είναι η απενεργοποίηση του equaliser. Είναι σχεδόν άχρηστο από τη στιγμή που χρησιμοποιείς το DIRAC. Από την άλλη είναι καλή ιδέα να το δοκιμάσω αλλά αν θες να επαναφέρεις τις προηγούμενες ρυθμίσεις πως το κάνεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια εχω το huawei p8 lite και θα κανω μεταβαση σε mx4 απλο η pro?

Ποιο απο τα δυο προτεινεται βασικα σημεια επιλογησ μου θα ειναι το χαμηλο sar τησ συσκευησ και το καθαρο δυνατο ηχειο τι μου προτεινεται εσεισ παιδια

 

Κοίτα το PRO είναι απλά καλύτερη συσκευή με περισσότερα καλούδια επάνω. Το ζήτημα είναι σε τι τιμή το βρίσκεις;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι αυτό δεν επηρεάζει την ποιότητα; Επίσης ένας άλλος τρόπος για αύξηση της έντασης είναι η απενεργοποίηση του equaliser. Είναι σχεδόν άχρηστο από τη στιγμή που χρησιμοποιείς το DIRAC. Από την άλλη είναι καλή ιδέα να το δοκιμάσω αλλά αν θες να επαναφέρεις τις προηγούμενες ρυθμίσεις πως το κάνεις;

 

 

Δεν έχω ποτέ το equaliser ενεργοποιημένο εγώ και η ένταση είναι απλά υπερβολική! Δεν χαλάει η ποιότητα σε εμένα, βέβαια πιστεύω επειδή κιόλας χρησιμοποιώ τα pistons τα οποία είναι πάρα πολύ καλά ακουστικά και ο τρόπος για να το γυρίσεις πίσω στις αρχικές ρυθμίσεις είναι ακριβώς με την ίδια διαδικασία. Μπαίνεις στο engineering mode και από 160 την τιμή την βάζεις στο 145 ή όπου αλλού είναι η default η οποία δεν την θυμάμαι. Βέβαια μπορείτε να πειραματιστείτε με την τιμή της έντασης με μέγιστη πάντα το 160 ανάλογα μέχρι εκέι που την θέλετε. :D

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Κοίτα το PRO είναι απλά καλύτερη συσκευή με περισσότερα καλούδια επάνω. Το ζήτημα είναι σε τι τιμή το βρίσκεις;

 

Στο αλι που κοιταξα για το mx4 pro το 16gb το βρηκα 232€ και το 32gb 242€

Ειναι καλα πιστευω αλλα αργει πολυ απο κινα σε ευρωπαικη αποθηκη ξερεισ κανεισ ποσο το βρισκουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.έχω βρει μια θεωρητικά καλη ευκαιρία και σκέφτομαι να το τσιμπησω.είναι όμως σφραγισμένο και είμαι άσχετος απο rom φλασαρισματα και λοιπά πειράγματα.είναι αγορασμενο απο Κίνα.θα έχω προβλήματα με την λειτουργεια του;θα υπαρχουν κινεζικές εφαρμογές και θα χρειαστεί κάποια αλλαγη rom;;

 

Βοηθηστε παιδια πρεπει να απαντησω σημερα:(

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε παιδια πρεπει να απαντησω σημερα:(

 

Δες το εξωτερικά, στο τζαμάκι της κάμερας, να έχεις 5 λεπτά να το δουλέψεις. Εγώ αυτό έκανα, δεν το μετάνιωσα.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε παιδια πρεπει να απαντησω σημερα:(

 

Ότι και να έχει για να περάσεις την τελευταία stable rom δεν παίρνει πάνω από 5 λεπτά και είναι ότι πιο εύκολο μπορείς να φανταστείς. Βέβαια εξαρτάται αν είναι κίολας το κινεζικο μοντέλο ή το international. Στα κινέζικα η τελευταία stable δεν έχει καθόλου ελληνικά αν αυτό σε ενοχλεί, στο μενού εννοώ, σε εφαρμογές έχει κανονικά και στο πληκτρολόγιο για την international δεν ξερω αν έχει κανονικά ή τα έχουν βγάλει και εκέι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και είχα απογοητευτεί στην αρχή που είχα το Mx4 και τα pistons v2 από την χαμηλή ένταση ύστερα από λίγο ψάξιμο βρήκα την πιο τέλεια λύση. Κάνε το και δεν υπάρχει περίπτωση μετά να έχεις ακούσει πιο δυνατή και ποιοτική συσκευή. Άνοιξε τον dialer και πάτα *#*#3646633#*#* ,κατευθείαν θα σε βάλλει στο engineer mode της mediatek. Πήγαινε στην καρτέλα προς τα δεξιά που λέει hardware testing. Πήγαινε audio>headset mode

Θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα και θα σου εμφανίσει το αριθμητικο πληκτρολόγιο. Κάνε λίγο scroll προς τα κάτω και εκεί που λέει max vol 0~160 βάλε δίπλα την τιμή 160 και πάτα το κουμπί set. Κάνε reboot την συσκευή και ετοιμάσου για πολλά db τόσα που θα ζαλιστείς :-P

 

Κάνω παράθεση και πάλι αυτό το Post επιβεβαιώνοντας ότι λειτουργεί θαυμάσια. Εγώ έβαλα το Dbl output στα 150 και σε παίρνει τα αυτιά. Το τρέχεις με άνεση στο 70% περίπου σε εξωτερικούς χώρους με σχετική άνεση και το ανεβάζεις λίγο παραπάνω σε θορυβώδεις χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράθεση και πάλι αυτό το Post επιβεβαιώνοντας ότι λειτουργεί θαυμάσια. Εγώ έβαλα το Dbl output στα 150 και σε παίρνει τα αυτιά. Το τρέχεις με άνεση στο 70% περίπου σε εξωτερικούς χώρους με σχετική άνεση και το ανεβάζεις λίγο παραπάνω σε θορυβώδεις χώρους.

 

Ξέρετε αν υπάρχει παρόμοιος κωδικός και για το pro? Το παραπάνω δεν λειτουργεί γιατί έχει exynos:O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και είχα απογοητευτεί στην αρχή που είχα το Mx4 και τα pistons v2 από την χαμηλή ένταση ύστερα από λίγο ψάξιμο βρήκα την πιο τέλεια λύση. Κάνε το και δεν υπάρχει περίπτωση μετά να έχεις ακούσει πιο δυνατή και ποιοτική συσκευή. Άνοιξε τον dialer και πάτα *#*#3646633#*#* ,κατευθείαν θα σε βάλλει στο engineer mode της mediatek. Πήγαινε στην καρτέλα προς τα δεξιά που λέει hardware testing. Πήγαινε audio>headset mode

Θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα και θα σου εμφανίσει το αριθμητικο πληκτρολόγιο. Κάνε λίγο scroll προς τα κάτω και εκεί που λέει max vol 0~160 βάλε δίπλα την τιμή 160 και πάτα το κουμπί set. Κάνε reboot την συσκευή και ετοιμάσου για πολλά db τόσα που θα ζαλιστείς :-P

 

Καλησπέρα το δοκίμασα και εγώ μεγάλη διαφορά και δεν χαλάει την ποιότητα κάτι άλλο πού μπορούμε να βελτιώσουμε από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και είχα απογοητευτεί στην αρχή που είχα το Mx4 και τα pistons v2 από την χαμηλή ένταση ύστερα από λίγο ψάξιμο βρήκα την πιο τέλεια λύση. Κάνε το και δεν υπάρχει περίπτωση μετά να έχεις ακούσει πιο δυνατή και ποιοτική συσκευή. Άνοιξε τον dialer και πάτα *#*#3646633#*#* ,κατευθείαν θα σε βάλλει στο engineer mode της mediatek. Πήγαινε στην καρτέλα προς τα δεξιά που λέει hardware testing. Πήγαινε audio>headset mode

Θα σου ανοίξει μια άλλη καρτέλα και θα σου εμφανίσει το αριθμητικο πληκτρολόγιο. Κάνε λίγο scroll προς τα κάτω και εκεί που λέει max vol 0~160 βάλε δίπλα την τιμή 160 και πάτα το κουμπί set. Κάνε reboot την συσκευή και ετοιμάσου για πολλά db τόσα που θα ζαλιστείς :-P

Επιβεβαιωνω και εγω , εισαι θεος !!! Προτεινω να μετανομαστεις σε επισημος εκπροσωπος ΜΧ4 στο forum , εισαι σωτηρας !!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάποιος το είχε πεί πριν κανα χρόνο και το είχα κάνει και εγώ. Και είμαι απο τότε έτσι και εγώ (στα 160) και δεν είχα κανένα πρόβλημα όλα μια χαρά !!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω , εισαι θεος !!! Προτεινω να μετανομαστεις σε επισημος εκπροσωπος ΜΧ4 στο forum , εισαι σωτηρας !!

 

:lol::lol::lol::lol: Ότι μπορούμε κάνουμε :D Αν βρω κάτι άλλο από το Engineering Mode που μπορούμε να πειράξουμε θα το αναφέρω :p

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: Ότι μπορούμε κάνουμε :D Αν βρω κάτι άλλο από το Engineering Mode που μπορούμε να πειράξουμε θα το αναφέρω :p

 

Αν αλλαξουμε και την ενταση του loundspeaker λετε να ψαχνουμε μετα για νεο ηχειο στο alliexpress? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξουμε και την ενταση του loundspeaker λετε να ψαχνουμε μετα για νεο ηχειο στο alliexpress? :lol:

 

Είναι ήδη στο 160 αυτό οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξουμε και την ενταση του loundspeaker λετε να ψαχνουμε μετα για νεο ηχειο στο alliexpress? :lol:

 

Για να καταλάβετε...

Normal Mode= Η ένταση που παίζει το ηχείο της συσκευής σε media,music,video κτλ.

Headset Mode= Η ένταση που βγάζει το κινητό στα ακουστικά σε media,music,video κτλ.

Loudspeaker Mode=Η ένταση που βγάζει το ηχείο του κινητού όταν χτυπάει όποτε κάποιος μας καλεί.

Headset_Loudspeaker Mode=H ένταση που ακούγεται στα ακουστικά ο ήχος κλήσης όταν μας καλεί κάποιος.

 

Οπότε ακόμα και το Normal Mode να αλλάξουμε στην συσκευή και να το βάλουμε 160 δεν νομίζω να δούμε κάποια διαφορά μιας και με την ήδη default τιμή όταν εγώ δυναμώνω την ένταση στο τέρμα σε ένα τραγούδι για παράδειγμα, στα 3-4 τελευταία κλικ της έντασης το κινητό δεν φαίνεται να δυναμώνει άλλο. Αυτό υποθέτω οφείλεται στο chip του ήχου το οποίο στην ουσία παίζει τον ρόλο του ισορροπιστή και αυξομειώνει τα μπάσα-πρίμα και τα db ανάλογα έτσι ώστε να μην υπάρχει παραμόρφωση οπότε τις περισσότερες φορές για να μην παραμορφώσει το ηχείο κόβει τα db και δεν ανεβάζει άλλο ένταση. Αυτό δεν με πειράζει βέβαια γιατί για εμένα το ηχείο ακούγεται ικανοποιητικά και έτσι και αλλιώς η πραγματική ευχαρίστηση σε μουσική βρίσκεται φορώντας ακουστικά. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα clear data στην 4.5.6Α και μετά πέρασα τα google installe από το App center του miezu. Στο play store που έκανα εγκατάσταση δεν μπορώ να περάσω καμία εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα και μόνο από το App center μπορώ. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα clear data στην 4.5.6Α και μετά πέρασα τα google installe από το App center του miezu. Στο play store που έκανα εγκατάσταση δεν μπορώ να περάσω καμία εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα και μόνο από το App center μπορώ. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Τι σφάλμα σου βγάζει ακριβώς μπορείς να τραβήξεις ένα screenshot και να μας το δείξεις? Και εγώ με 4.5.6A είμαι και ποτέ δεν μου το παρουσίασε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα clear data στην 4.5.6Α και μετά πέρασα τα google installe από το App center του miezu. Στο play store που έκανα εγκατάσταση δεν μπορώ να περάσω καμία εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα και μόνο από το App center μπορώ. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Οι υπηρεσίες της Google είναι αλληλένδετες η μια με την άλλη και δεν μπορείς να τις έχεις μόνες τους. Πρέπει να κατεβάσεις το google installer και να περάσεις τα πάντα όλα της google. Απλά το τρέχεις και αυτό θα βάλει όλες τις απαραίτητες υπηρεσίες και μαζί και το play store.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το meizu mx4 pro το προτείνετε ακόμα ως καλή επιλογή;

Ή να κοιτάξω απευθείας το mx5;

Με ενδοιαφέρει οθόνη που είναι καλύτερο το mx4 pro αλλά δεν έχω ιδέα από exynos και flyme.

Οποιος μπορεί ας γραψει λίγα πράγματα για το mx4 pro.

Υπερ κατα και γενικά ευκολία χρήσης

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γίνονται συζητήσεις μόνο για την συσκευή του τίτλου. Για αναζήτηση συσκευής υπάρχουν ξεχωριστά θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ γίνονται συζητήσεις μόνο για την συσκευή του τίτλου. Για αναζήτηση συσκευής υπάρχουν ξεχωριστά θέματα.

 

Συγνωμη αλλα δεν μπορω θεμα για το meizu mx4 pro απο κατοχους.

Κολλησα το βρηκα thanks navi 55. Μαθαινουμε.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση HDMI ota καλώδιο θα είναι συμβατό για να βάλω η δεν θα παίζει καθόλου Edited by Teris207
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...