Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια ερώτηση-εκτίμηση: με δεδομενο οτι αυτη τη στιγμη με 280 ευρώ περίπου περίπου το παίρνεις, πότε λέτε να φτάσει γύρω στο 200ρικο? Μέχρι και τέλη 2015 (μεχρι τοτε θα βγει και μχ5) λέτε να είναι η τιμη σε αυτά τα επίπεδα?

 

Μην περιμένεις να αλλάξουν πολλά αν δεν αλλάξει πρώτα η ισοτιμία δολαρίου/ευρώ. Κατά τα άλλα μόλις η συσκευή κοντέψει τον χρόνο κυκλοφορίας της σίγουρα θα πέσει η τιμή της κατά ένα ποσοστό.

 

Κατά τα άλλα ρε παιδιά πως στο διάολο βγαίνει αυτή η εφαρμογή με το εικονίδιο του καφέ; Είναι η μοναδική κινέζικη εφαρμογή που δεν μπορώ να σβήσω με τον "συμβατικό" τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 274 δολλάρια στο fct (πέντε δολλάρια κάτω είναι το κουπόνι που δίνουν) αποτελεί τρελό πειρασμό..ότι θα παραλάβεις αυτό που παραγγείλεις είναι αλήθεια..απλά φοβάμαι για defective, second hand, κακό after sales...
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν αντεξα στον πειρασμο και το παραγγειλα απο κει το 32αρι...

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html?u=163443

εχει φ τασει ελλαδα και λογικα την αλλη βδομαδα το παιρνω και θα δουμε.Με register και κουπονια γλιτωνεις 10$ αλλα στα χρεωνουν στο paypal και βγαινει μια η αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πραγματικά περιμένω νέα σου από τη συγκεκριμένη παραγγελία με λεπτομέρειες..αν δω ότι είσαι φουλ ικανοποιημένος, τότε μάλλον παραγγέλνω κι εγώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για άλλη μια φορά είμαι ημι-οφτοπικ και χιλια συγγνώμη γι αυτο. Ειμαι ανάμεσα σε meizu m1 note και mx4...Προσπαθώ να καταλάβω αν τα 80-100$ που κοστίζει παραπάνω το mx4 (200$ το μειζου, 280+ το μχ4 στο FCT) τα αξίζει το mx4

 

Υπέρ του μχ4: "τετράγωνη οθόνη", μικρότερες διαστάσεις (ιδιαιτερα σε μηκος), μικροτερα frames, μεταλλικη σχεδίαση, καλυτερη καμερα κατα πολυ, καλύτερο antutu score

Υπερ του note: καλύτερη σελφι καμερα, 64bit (στο μελλον ισως φανει χρήσιμο), ενδεχομενως καλυτερη αυτονομία (ειδικα με lοllipop που θα "ενεργοποιεί το 64bit), dual sim (δε με αφορα, και 1 σιμ μου φτανει, προς το παρον τουλαχιστον)...

 

Άγνωστα: ποιότητα οθόνης (sharp ips η μια, igzo η αλλη).

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσε στα θετικά του ΜΧ4 και τον ενισχυτή ήχου καθώς και το Dirac software. Πήγα να βάλω Dirac και στο PC μου αλλά το suite το απλό για στερεοφωνικό ήχο κοστίζει σχεδόν 400 ευρώ. Μια χαρά που μας το έδωσαν δωρεάν με τη συσκευή εμάς του ΜΧ4 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για άλλη μια φορά είμαι ημι-οφτοπικ και χιλια συγγνώμη γι αυτο. Ειμαι ανάμεσα σε meizu m1 note και mx4...Προσπαθώ να καταλάβω αν τα 80-100$ που κοστίζει παραπάνω το mx4 (200$ το μειζου, 280+ το μχ4 στο FCT) τα αξίζει το mx4

 

Υπέρ του μχ4: "τετράγωνη οθόνη", μικρότερες διαστάσεις (ιδιαιτερα σε μηκος), μικροτερα frames, μεταλλικη σχεδίαση, καλυτερη καμερα κατα πολυ, καλύτερο antutu score

Υπερ του note: καλύτερη σελφι καμερα, 64bit (στο μελλον ισως φανει χρήσιμο), ενδεχομενως καλυτερη αυτονομία (ειδικα με lοllipop που θα "ενεργοποιεί το 64bit), dual sim (δε με αφορα, και 1 σιμ μου φτανει, προς το παρον τουλαχιστον)...

 

Άγνωστα: ποιότητα οθόνης (sharp ips η μια, igzo η αλλη).

Αν δεν είχα το mx4 το note θα επερνα γιατί δεν ήμουν φαν της φωτογραφίας ΑΛΛΆ με το mx4 ΕΓΙΝΑ :p κατά τα άλλα είναι και το τσιπ ήχου στα συν του. Αλλά ούτε και αυτό θα μου έκανε κλικ αν δεν το είχα είδη. Δηλαδή, αν δεν είχα ζήσει τα καλούδια του mx4 δε θα τα εκτιμούσα και δε θα τα πληρωνα, αν επερνα κινητό τώρα χωρίς να έχω ζήσει το mx4 το note θα επερνα. Τώρα που το ζω και το αγάπησα πάλι αυτό θα επερνα. Δε ξέρω αν βοήθησα η αν κατάλαβες τι προσπαθώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Για συγκρίσεις υπάρχει το ανάλογο θέμα, παρακαλώ εδώ παραμείνετε στο θέμα που αφορά αποκλειστικά το MX4.
Link to comment
Share on other sites

Για συγκρίσεις υπάρχει το ανάλογο θέμα, παρακαλώ εδώ παραμείνετε στο θέμα που αφορά αποκλειστικά το MX4.

 

Χιλια συγγνώμη Σταύρο, δικιο έχεις.

Το μετέφερα στο κατάλληλο τοπικ, ευχαριστω για τις απαντήσεις παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχνάμε ότι επειδή είναι η ναυαρχίδα τους (μαζί με το pro) ίσως να το προσέξουν περισσότερο στο μέλλον , και απο ότι είδα θα πάρει απο 28 απριλίου lollipop ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, επειδή θέλω να το πάρω και μεταχειρισμένο δεν βρισκω, από που μπορώ να πάρω την international έκδοση του mx4; αν υπάρχει από Ευρώπη θα ταν καλύτερα. Ευχαριστώ.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια αν ειναι κανεις απο αργολιδα εχω μια θηκη σιλικονης που μου στελανε λαθος ειναι για mx4 ενω εχω το mx4 pro αν ειναι καποιος κοντα να κανονισουμε να την δωσω να μην την πεταξω.Ευχαριστω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελική το mx4 έχει FM η όχι? Στα site γράφουν για ραδιόφωνο εδώ λέτε όχι.Αν το παρω απο Κίνα θα πρέπει να τούς πώ να περάσουν κάποια συγκεκριμένη Ρομ? Η έρχεται έτοιμο?
Link to comment
Share on other sites

Τελική το mx4 έχει FM η όχι? Στα site γράφουν για ραδιόφωνο εδώ λέτε όχι.Αν το παρω απο Κίνα θα πρέπει να τούς πώ να περάσουν κάποια συγκεκριμένη Ρομ? Η έρχεται έτοιμο?

 

Όχι δεν έχει FM.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγώ.

Άλλαξε λίγο το interface στο ξυπνητήρι. Βάλανε spot metering στην κάμερα ξεχωριστά από το focus point, καλό αυτό.

 

Flyme OS 4.2.8A test firmware (MX4)

Changelog

Desktop

- Optimize folder scrollbar style.

- Optimized for "System Tools" folder follow language translation.

 

Lock screen

- Repair MTK platform models QQ, micro letters and other applications, even if open from the start, the issue through multi-task after cleanup can not receive messages.

 

Global Search

- Added support for location-based search services scenario, faster results you want to find.

 

Communications

- Optimize the speed dial function.

- Optimize the contact details page name and company information details.

 

Security Center

- New leisure traffic monitoring.

- Optimize virus scan timeout mechanism.

- Optimize interact regularly clean up after completion.

- Optimize the "bomb box message" rights management revised as "floating window" rights management.

 

Camera

- New Metering separation function, enables individual metering point or focus adjustment (MX2 / MX3 hardware does not support).

 

Gallery

- Add to enlarge the title bar displays the time + location (MX3 temporarily unable to save location information).

- New GIF picture identification, easy to find GIF images.

- Optimize the rotation save performance optimization, enhancing the overall approximately 30%.

- Set wallpaper optimize performance, enhancing the overall about 4 times.

- Optimize automatic backup and manual support when uploading and downloading a key to retry failed.

- Optimized marked revocation mechanism, easy to operate.

- Annotation capabilities to optimize the separation of the text box to enlarge and rotate the operation buttons.

- Optimize and expand the function button marked corners touch response area.

 

Suspension Ball

- Optimize suspension ball back to desktop animation.

 

Domestic services

- Adaptation Flyme 4 For MX2 / MX3.

- The increase in new movie theater to buy page.

- Optimize the travel program to increase the use of third-party maps.

- Optimized interface part interactive animation detail.

- Optimize the interfacial properties.

 

Video

- Fix the document exist in multiple folders into the center of the video list shows slower personal problems.

 

Music

- Optimize lyrics auto-correction function.

- Fix Now Playing screen, volume bar increment wrong question.

- Repair Now Playing screen, select a song to remove the selected songs will automatically select the next song in question.

 

Game Center

- New games, single and reputation rankings.

- The new real-time search hot words.

 

Browser application

- Optimize flick and experience effects such as drop down to hover.

 

Application Center

- Optimize search hot words show lists and content.

 

Alarm Clock

- Optimize modify the alarm list screen, alarm control switch to the right.

- Optimize the next time the alarm reminder time, modify the way the top bar box prompts bomb.

 

File

- Select the folder to repair a "share to Network Neighborhood", the document will now stop running issue.

- Fix Part of the problem when batch rename files.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ημουν με 4.2.6.Α και περασα την 4.2.8Α χωρις clear data δεν ξερω αν φταιει αυτο και μετα την αναβαθμιση μπηκα ρυθμισεις και ειναι λιγο μπερδεμενα οπως στη φωτο[ATTACH]59209[/ATTACH][/img]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ημουν με 4.2.6.Α και περασα την 4.2.8Α χωρις clear data δεν ξερω αν φταιει αυτο και μετα την αναβαθμιση μπηκα ρυθμισεις και ειναι λιγο μπερδεμενα οπως στη φωτο[ATTACH]59209[/ATTACH][/img]

 

οχι δεν φταιει αυτο, βασικα απο την 4.2.7 χαλασανε τα Ελληνικα και συνεχιζεται και στην 4.2.8 απ οτι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα μπορούσε να μου πει κάποιος τις διαφορές της κινέζικης με την internasional έκδοση; τι διαφορές έχουν για να δω αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα. Ευχαριστώ.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με το viber ενω του εχω δωσει τα δικαιοματα μεσα απο το security..αλλα αυρο λεει αποριψη προτασης και δεν μιυ ερχονται ειδοποιησεις..ξερει καποιος κατι γιαυτο;;

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

παντως στο pro με την 4.2.8 α δεν υπαρχει κανενα τετοιο θεμα,
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβαζεται κανονικα θεματα?για τα free μιλαω.γιατι τα κατεβαζω και μου λεει αποτυχια και οτι πρεπει να το κατεβασω παλι.και αυτο γινεται συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...