Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2.11.2014 θα κανουν την παρουσιαση καποιου αλλου κινητου δεν ξερω αν θα ειναι το Pro η το Mini.

 

οπως και να εχει δεν θα περιμενω να παρω την εκδοση αυτην,μου αρεσει το κινητο ως εχει και απλα θελω 2 πραγματα να μαθω

4g bands

SAR Value

 

και μετα θα δωσω το οκ στο preorder για να συνεχιστει η παραγγελια.

Α και ενα νεο....τελος τα preorder sold out στην Ιταλια αν και ειχαν λιγα διαθεσιμα.

σε 3 εβδομαδες απο σημερα θα ειναι πληρως διαθεσιμο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά 150 ευρώ αποκλείεται να κάνει.Άλλα φαίνεται πως θα έχει χαμηλότερη τιμή φέτος.Προφανώς χάρη στα 2GB ram, αλλά κυρίως λόγω mediatek.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος παλιός χρήστης άλλων κινητών της εταιρίας κ ξέρει...rom υπάρχουν? κ επίσης αν το βρω από Κίνα, θα λειτουργεί λογικά, αλλά το θέμα είναι αν θα υπάρξει ευρωπαϊκή έκδοση του ui της!!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

η χαμηλή τιμή του η οποία δεν θα είναι φυσικά όσο θα είναι στην κίνα(το oppo mart το έβγαλε 399 δολάρια) οφείλεται στο γεγονός ότι θέλει να ανταγωνιστεί άμεσα τις άλλες κινεζικές ναυαρχίδες..(mi4,honor 6,one plus one,zte z7,oppo find 7 κτλπ)...ακριβότερο θα είχε ως αποτέλεσμα να μείνει εκτός ανταγωνισμού μιας και πολλοί το βλέπουν όπως όλα τα άλλα και όχι σαν κάτι ιδιαίτερο ενώ είναι..η ημερομηνία που ανέφερε ο φίλος παραπάνω θα είναι η παρουσίαση του mxpro..είμαι σε δίλημμα...να πάρω αυτό ή να περιμένω το καλύτερο κινητό του 2014 τον νοέμβριο?τι λέτε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος παλιός χρήστης άλλων κινητών της εταιρίας κ ξέρει...rom υπάρχουν? κ επίσης αν το βρω από Κίνα, θα λειτουργεί λογικά, αλλά το θέμα είναι αν θα υπάρξει ευρωπαϊκή έκδοση του ui της!!

 

H Flyme4 εχει πολλες γλωσσες εκτος απο ελληνικα,αλλα κανονικα αγγλικα γαλλικα γερμανικα ιταλικα.

 

Πριν το τελος του μηνα δεν το βλεπω να το εχω στα χερια μου.

 

ρομ υπαρχουν αλλα λιγα πραγματα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος παλιός χρήστης άλλων κινητών της εταιρίας κ ξέρει...rom υπάρχουν? κ επίσης αν το βρω από Κίνα, θα λειτουργεί λογικά, αλλά το θέμα είναι αν θα υπάρξει ευρωπαϊκή έκδοση του ui της!!

 

Οχι δεν υπαρχουν τουλαχιστον για το mx3, και ποιος ο λογος δηλαδη...δεν παιρνεις meizu για να παιζεις με ρομ, ειπαμε ειναι αλλο επιπεδο...και που θα βρεις καλυτερη ρομ;...

 

ευρωπαικη εκδοση του flyme υπαρχει αλλα προς το παρον δεν εχει επισημα ελληνικα, λογικα θα εχει στο κοντινο μελλον εφοσον ο mod ειπε οτι θα ερθουν ελλαδα οπως εχουν ερθει ιταλια-γαλλια.

 

Κατι πηρε το ματι μου για miui ρομ αλλα δεν το εψαξα...η κινεζικη εκδοση του mx3 εχει ετσι και αλλιως κλειδωμενο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχουν τουλαχιστον για το mx3, και ποιος ο λογος δηλαδη...δεν παιρνεις meizu για να παιζεις με ρομ, ειπαμε ειναι αλλο επιπεδο...και που θα βρεις καλυτερη ρομ;...

 

ευρωπαικη εκδοση του flyme υπαρχει αλλα προς το παρον δεν εχει επισημα ελληνικα, λογικα θα εχει στο κοντινο μελλον εφοσον ο mod ειπε οτι θα ερθουν ελλαδα οπως εχουν ερθει ιταλια-γαλλια.

 

Κατι πηρε το ματι μου για miui ρομ αλλα δεν το εψαξα...η κινεζικη εκδοση του mx3 εχει ετσι και αλλιως κλειδωμενο bootloader.

 

μολις πριν λιγο εμαθα οτι για το κινητο ετοιμαζεται νεα ρομ ,οχι Flyme αλλα μια αλλη που αρχιζει με L.... ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κ θα λειτουργεί...κ θα έχει όσα χρειαζόμαστε!!! χιχιχιχιχιχι (σατανικό)

Είδα στο site ότι δεν υπάρχει η 64gb έκδοση , οπότε μάλλον θα πάω για την 32gb!

Για τις rom ρώτησα σε περίπτωση που δεν είχε αγγλικά ή έστω ιταλικά κ ίσως για καμιά αναβάθμιση!

 

Ευχαριστώ κ τους δυο σας!! :):)

 

Αυτό το τελευταίο post με το L...με αποτελείωσε!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

η χαμηλή τιμή του η οποία δεν θα είναι φυσικά όσο θα είναι στην κίνα(το oppo mart το έβγαλε 399 δολάρια) οφείλεται στο γεγονός ότι θέλει να ανταγωνιστεί άμεσα τις άλλες κινεζικές ναυαρχίδες..(mi4,honor 6,one plus one,zte z7,oppo find 7 κτλπ)...ακριβότερο θα είχε ως αποτέλεσμα να μείνει εκτός ανταγωνισμού μιας και πολλοί το βλέπουν όπως όλα τα άλλα και όχι σαν κάτι ιδιαίτερο ενώ είναι..η ημερομηνία που ανέφερε ο φίλος παραπάνω θα είναι η παρουσίαση του mxpro..είμαι σε δίλημμα...να πάρω αυτό ή να περιμένω το καλύτερο κινητό του 2014 τον νοέμβριο?τι λέτε παιδιά?

 

Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα και σε βολευει το μεγεθος που θα εχει(ποσο αραγε;) περιμενε το προ...

 

Οσο για την τιμη ο νεος CEO ειπε σε προσφατη συνεντευξη οτι δεν εχουν σκοπο για το mx4 το μεγαλο περιθωριο κερδους , αντιθετα η τελικη τιμη πλησιαζει την τιμη κοστους. Ο λογος ειναι οτι σκοπευουν να αναδιοργανωσουν την εταιρεια και να παρουσιασουν 4 νεα μοντελα φετος. Ηδη εχουν προσελκυσει επενδυτες και μετοχους οποτε θα ακολουθησουν πιο επιθετικη εμπορικη και προωθητικη πολιτικη. Εμεις φυσικα κερδισμενοι θα ειμαστε απο την χαμηλη τιμη, ελπιζω μελλοντικα να μην χαλασουν την φιλοσοφια τους.

 

Πηγη:http://bbs.meizu.cn/thread-5208596-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα και σε βολευει το μεγεθος που θα εχει(ποσο αραγε;) περιμενε το προ...

 

Οσο για την τιμη ο νεος CEO ειπε σε προσφατη συνεντευξη οτι δεν εχουν σκοπο για το mx4 το μεγαλο περιθωριο κερδους , αντιθετα η τελικη τιμη πλησιαζει την τιμη κοστους. Ο λογος ειναι οτι σκοπευουν να αναδιοργανωσουν την εταιρεια και να παρουσιασουν 4 νεα μοντελα φετος. Ηδη εχουν προσελκυσει επενδυτες και μετοχους οποτε θα ακολουθησουν πιο επιθετικη εμπορικη και προωθητικη πολιτικη. Εμεις φυσικα κερδισμενοι θα ειμαστε απο την χαμηλη τιμη, ελπιζω μελλοντικα να μην χαλασουν την φιλοσοφια τους.

 

Πηγη:http://bbs.meizu.cn/thread-5208596-1-1.html

 

απλώς για την ιστορία να πω ότι είναι ευρέως γνωστό από τον δεκέμβριο ότι η εταιρεία θα έβγαζε 3 τουλάχιστον κινητά (μάλιστα είχαν επιβεβαιωθεί και οι ονομασίες δια στόματος j.wong σχετικά με pro,mx4,mini)...το τέταρτο που ακούγεται δεν ξέρω τι μπορεί να είναι..ίσως είναι με ubuntu..ποιος ξέρει?αυτό που μου αρέσει σε αυτή την εταιρεία είναι ότι δεν παράγει κινητά σαν συνονθύλευμα αλλά βγάζει μια ναυαρχίδα προσεγμένη και τέλος...φιλοσοφία apple ένα πράγμα..βέβαια αν θες να πάρεις μερίδιο δεν μπορείς να αρκεστείς σε μια συσκευή...ήξεραν ότι αν τιμολογούσαν την ναυαρχίδα τους ακριβά δεν θα μπορούσαν να ανταγωνιστούν τους άλλους κινέζους κολοσσούς(που κυκλοφορούν εδώ και καιρό και έχουν ήδη χαμηλή τιμή σχετικά)..οπότε τι έκαναν?έβγαλαν το χθεσινό που είναι προσιτό και τούμπανο και μετά θα βάλουν όλη την δύναμη τους στο κορυφαίο που όμως θα είναι και πολύ ακριβότερο....και γιατί αυτό?γιατί πολύ απλά πρόκειται για ποιότητα..ό,τι έχει η εταιρεία αυτή είναι απίστευτα ποιοτικό..το έχεις διαπιστώσει και με το mx3 που έχεις.!

Link to comment
Share on other sites

Εσκασε μυτη ενα unboxing...αυτο το πισω καπακι θα το ηθελα να βγει και για το mx3. Θα τα προτιμουσα μαυρα τα σωθικα παντως...

http://www.gizmochina.com/2014/09/03/unboxed-meizu-mx4/

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω Wolfson DAC για το Mx4... ;)

 

επισης 20.9

new event...

 

και μετα κυριοι αποφασιζετε ποιο θελετε...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απλώς για την ιστορία να πω ότι είναι ευρέως γνωστό από τον δεκέμβριο ότι η εταιρεία θα έβγαζε 3 τουλάχιστον κινητά (μάλιστα είχαν επιβεβαιωθεί και οι ονομασίες δια στόματος j.wong σχετικά με pro,mx4,mini)...το τέταρτο που ακούγεται δεν ξέρω τι μπορεί να είναι..ίσως είναι με ubuntu..ποιος ξέρει?

 

Ναι, το ΜΧ4 θα βγει το τελευταίο τρίμηνο του 2014 με λειτουργικό ubuntu touch. Καμία σχέση με android ή, σωστότερα, σχέση... θεμελίων: Και τα δύο λειτουργικά, όπως ίσως ξέρετε, έχουν πυρήνα linux. Εγώ είμαι σε αναμονή για να το αγοράσω με ubuntu touch, καθώς θα είναι το πρώτο τηλέφωνο που θα υλοποιεί το σχεδιασμό της Canonical (η μητρική εταιρία του ubuntu) για τηλέφωνο - υπολογιστή ταυτόχρονα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω Wolfson DAC για το Mx4... ;)

 

επισης 20.9

new event...

 

και μετα κυριοι αποφασιζετε ποιο θελετε...

 

φίλε μου μήπως μπορείς να μου πείς που ακριβώς το διάβασες?και εμένα είχε πάρει το μάτι μου την συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ που το διάβασα...!

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο unboxing και επιδειξη flyme 4 στα ιταλικα

 

http://android.hdblog.it/2014/09/02/meizu-mx4-unboxing-prime-impressioni/

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, το ΜΧ4 θα βγει το τελευταίο τρίμηνο του 2014 με λειτουργικό ubuntu touch. Καμία σχέση με android ή, σωστότερα, σχέση... θεμελίων: Και τα δύο λειτουργικά, όπως ίσως ξέρετε, έχουν πυρήνα linux. Εγώ είμαι σε αναμονή για να το αγοράσω με ubuntu touch, καθώς θα είναι το πρώτο τηλέφωνο που θα υλοποιεί το σχεδιασμό της Canonical (η μητρική εταιρία του ubuntu) για τηλέφωνο - υπολογιστή ταυτόχρονα.

 

Μακαρι και ξανα μακαρι να μπει και στο mx3...το θεωρω σιγουρο δηλαδη καθως το hardware ειναι κατι παραπανω απο επαρκες. Το θεμα ειναι το ubuntu touch να εχει καλες εφαρμογες ή/και να μπορει να τρεξει χωρις προβληματα και lags τις εφαρμογες του google play store. Οπως και να ειναι θα ανοιξει νεους οριζοντες για τους δυο εταιρους (meizu, canonical) και για τους απανταχου λινουξοφιλους.

 

κατι αλλο που προσεξα ειναι οτι ο mtk 6595 υποστηριζει εγγενως mhl 2.0 οποτε αν εχει υλοποιηθει και στο λογισμικο θα μπορουμε επιτελους να το συνδεσουμε ενσυρματα στην τηλεοραση. Η δυνατοτητα αυτη υπηρχε στο mx2 αλλα οχι στο mx3.

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορουμε να το παραγγειλουμε ρε παιδια εστω και με preorder και εννοειται με custom και tax free?

Απο που το εκανε preorder ο φιλος που αναφερει πιο πανω;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορουμε να το παραγγειλουμε ρε παιδια εστω και με preorder και εννοειται με custom και tax free?

Απο που το εκανε preorder ο φιλος που αναφερει πιο πανω;

 

Απο το meizumart.com που ειναι το επισημο online shop της meizu αλλα η πρωτη παρτιδα εξαντληθηκε.Σε λιγες ημερες θα ξαναανοιξει για preorder. Ο φιλος το παρηγγειλε μαλλον απο το ιταλικο παραρτημα αλλα ισως χρειαζεται ιταλικη ip καθως εμενα με στελνει απευθειας στο .com site.

 

Εναλλακτικα το εχω δει στο gearbest.com, στο chinavasion.com και στο ebay. Στο chinavasion λενε για αποστολη αρχες οκτωβρη με κρατηση ως σημερα(για να μπορεις να το ακυρωσεις) αλλα στελνουν με ταχυμεταφορα οποτε θα πληρωσεις πιθανον "κερατιατικα" οταν φτασει εδω.

 

http://m.ebay.com/itm?itemId=121426610818

 

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/Meizu_MX4_4G_Smartphone_-_MTK_MT6595_CPU_Flyme_4.0_OS_Android_4.4_Sharp_5.4_Inch_Display_Corning_Gorilla_Glass_3_White/

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_73042.html

 

Απο οτι εχω δει και οι αλλοι με dhl το στελνουν. Περιμενε να το φερουν τα γνωστα αξιοπιστα κινεζομαγαζα που θα στελνουν με singapore post. Τιμες περιπου 449 δολ. το 16αρι και 489 το 32αρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιβεβαιωνω Wolfson DAC για το Mx4... ;)

 

επισης 20.9

new event...

 

και μετα κυριοι αποφασιζετε ποιο θελετε...

 

Στο ρωσικο site λεει οτι εχει αυτο

Audiochip ESS Technology SABRE ES9018K2M

 

http://mymeizu.ru/news/meizu_mx4_predstavlen_ofitsialno/

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Απο το meizumart.com που ειναι το επισημο online shop της meizu αλλα η πρωτη παρτιδα εξαντληθηκε.Σε λιγες ημερες θα ξαναανοιξει για preorder. Ο φιλος το παρηγγειλε μαλλον απο το ιταλικο παραρτημα αλλα ισως χρειαζεται ιταλικη ip καθως εμενα με στελνει απευθειας στο .com site.

 

Εναλλακτικα το εχω δει στο gearbest.com, στο chinavasion.com και στο ebay. Στο chinavasion λενε για αποστολη αρχες οκτωβρη με κρατηση ως σημερα(για να μπορεις να το ακυρωσεις) αλλα στελνουν με ταχυμεταφορα οποτε θα πληρωσεις πιθανον "κερατιατικα" οταν φτασει εδω.

 

http://m.ebay.com/itm?itemId=121426610818

 

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/Meizu_MX4_4G_Smartphone_-_MTK_MT6595_CPU_Flyme_4.0_OS_Android_4.4_Sharp_5.4_Inch_Display_Corning_Gorilla_Glass_3_White/

 

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_73042.html

 

Απο οτι εχω δει και οι αλλοι με dhl το στελνουν. Περιμενε να το φερουν τα γνωστα αξιοπιστα κινεζομαγαζα που θα στελνουν με singapore post. Τιμες περιπου 449 δολ. το 16αρι και 489 το 32αρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο ρωσικο site λεει οτι εχει αυτο

Audiochip ESS Technology SABRE ES9018K2M

 

http://mymeizu.ru/news/meizu_mx4_predstavlen_ofitsialno/

λες να κάνω λάθος;

 

το κινητό το εχω παραγγείλει από το ιταλικό meizumart στο οποίο δεν χρειάζομαι ip Μια και εχω ήδη λογαριασμό.

ακόμα δεν μου έχουν πει πόσο στοιχίζει όμως

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και στο merimobiles.com το είχε προ παραγγελία και μάλιστα εδώ και κάνα μήνα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και στο merimobiles.com το είχε προ παραγγελία και μάλιστα εδώ και κάνα μήνα

 

προσωπικα αν μου ζητησουν πανω απο 350Ε αντε 370 ,δεν θα τα δωσω για το 32αρι

θα περιμενω να δω και την επομενη εκδοση και θα αποφασισω.

με προβληματιζει που δεν εχουν ακομα δωσει καποια τιμη επισημη σε ευρω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αν μου ζητησουν πανω απο 350Ε αντε 370 ,δεν θα τα δωσω για το 32αρι

θα περιμενω να δω και την επομενη εκδοση και θα αποφασισω.

με προβληματιζει που δεν εχουν ακομα δωσει καποια τιμη επισημη σε ευρω.

 

επειδή χθες αναφέρθηκες στο event 20 του μήνα έχεις κάποιο link?δες και αυτό και πες μου την γνώμη σου..http://www.gizmochina.com/2014/09/04/meizu-to-release-pro-edition-of-mx4-with-yun-os-enables-payment-by-fingerprint/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πρωι εστειλα mail στο meizumart.com ρωτοντας την τιμη γιατι ουσιαστικα σου λενε κανε pre-order και θα δεις μετα ξερω εγω και η απαντηση τους ηταν...

 

mzcs@meizu.com

11:39 π.μ. (Πριν από 7 λεπτά)

 

προς Εμένα

Αγγλικά

Ελληνικά Μετάφραση μηνύματος

Απενεργοποίηση για: Αγγλικά

Dear,

 

The price for 16G is $449; 32G is $489. Thanks!

 

mzcs@meizu.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το πρωι εστειλα mail στο meizumart.com ρωτοντας την τιμη γιατι ουσιαστικα σου λενε κανε pre-order και θα δεις μετα ξερω εγω και η απαντηση τους ηταν...

 

πολύ καλή τιμή και αναμενόμενη..ήταν σίγουρο ότι η τιμή θα πάει από 399-449...όπως και σχεδόν όλες οι κινέζικες ναυαρχίδες..κάποιοι θα πούνε ότι είναι ακριβό αν σκεφτούμε τις τιμές κίνας...θεωρώ ότι κάποιος που ασχολείται έπρεπε να το περιμένει...όταν βγεί στα γνωστά κινεζομάγαζα μπορεί να είναι και χαμηλότερη..πάντως σίγουρα δεν θα ξεκινήσει κάτω από 399 δολάρια...

449(341 ευρώ με την σημερινή ισοτιμία)...αν σκεφτείς ότι παίρνεις ένα από τα 4-5 καλύτερα κινητά του 2014 τότε δεν θεωρείται καθόλου ακριβό...άλλωστε τι παραπάνω έχει το s5,one m8,g3 και z3 που είναι ένα καινούργιο z2 με μικρότερα περιθώρια?για τα υπόλοιπα κινέζικα δεν κάνω αναφορά γιατί κατά την προσωπική μου γνώμη συνολικά είναι το καλύτερο...(ίσως το zte 7 να είναι πιο ολοκληρωμένο και το find 7...το one plus one το θεωρώ χαμένο εκ των προτέρων)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...