Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή εγώ έχω την Α?

Flyme OS 4.2.5A

 

καλημερα αφου λεει Α στο τελος,αυτην εχεις...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανα νεο ποτε η αγαπητη μας cosmote θα το φερει στον γερμανο υπάρχει ή από το Πασχα και βλέπουμε?
Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πει καποιος που ειναι root δυνατες εφαρμογες που χρειαζονται...αν παραβιαζω καποιον ορο του site..στειλτε μου πμ..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πει καποιος που ειναι root δυνατες εφαρμογες που χρειαζονται...αν παραβιαζω καποιον ορο του site..στειλτε μου πμ..

Το Titanium θα έλεγα εγώ!

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πει καποιος που ειναι root δυνατες εφαρμογες που χρειαζονται...αν παραβιαζω καποιον ορο του site..στειλτε μου πμ..

 

Εσύ τι χρειάζεσαι είναι το θέμα.... Τίποτα δεν χρειάζεται αν δεν σου λείπει...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επισεις δεν το ειδα καπου να το αναφερεται αλλα η συσκευη εχει πολυ δυνατη κεραια wifi. ισως απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν..
Link to comment
Share on other sites

κανα νεο ποτε η αγαπητη μας cosmote θα το φερει στον γερμανο υπάρχει ή από το Πασχα και βλέπουμε?

 

και απανταω μονος μου!! δεν ξερει κανεις ακομα στον Γερμανό !!! κατα τα άλλα το εχουν βαλει στο φυλλαδιο του Μαρτιου....

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι χρειάζεσαι είναι το θέμα.... Τίποτα δεν χρειάζεται αν δεν σου λείπει...

 

Εχω βαλει το titanum,explore,esfile,adaway...αυτα τα λιγα για αρχη ψαχνω καποιο θεμα που να λεει για εφαρμογες και γενικα να μιλαει για το ροοτ,αλλα δεν βρισκω κατι..δοκινες θελω να κανω!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το titanum,explore,esfile,adaway...αυτα τα λιγα για αρχη ψαχνω καποιο θεμα που να λεει για εφαρμογες και γενικα να μιλαει για το ροοτ,αλλα δεν βρισκω κατι..δοκινες θελω να κανω!!

Στο meizufans νομίζω θα βρεις κάποια πραγματάκια αν δεν έχεις κοιτάξει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για αυτούς που ΔΕΝ τους δουλεύουν τα Notifications (π.χ. μου εξαφανίζονταν συνέχεια τα weather, γινόταν ανενεργό το viber κλπ), το "fixaki" είναι το εξής:

 

Στο Security, Power saving και μετά κάτω δεξιά το εικονίδιο με τα 4 τετράγωνα (Apps). Ενεργοποιείστε τα Apps που θέλετε να υπάρχουν κατά την διάρκεια του "standby". Προσωπικά ενεργοποίησα όλα τα apps που άρχιζαν από google (αν και μάλλον δεν χρειάζονται όλα) + viber/telegram/amber weather κλπ

Ε μιας και είσαστε ήδη εκεί, κάντε back, και πάνω δεξιά το εικονίδιο με τις ρυθμίσεις, έκανα turn on scheduled time με mode selection το "super mode" από 00:00 - 07:00. Θα δούμε πώς θα πάει το πρωί :)

Αν με αυτό τον τρόπο κατάφερε η Meizu να προσπεράσει το drain στο deep sleep, βρισκόμαστε πλέον σε πάρα μα πάρα πολύ καλό δρόμο

Edited by cv01302
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νιώθω αρκετά ατυχής, και δηλώνω ότι ράγισε το τζαμακι της κάμερας του όμορφου mx4 μου. Η μόνη λογική που μπορώ να εξηγήσω, πραγματικά, είναι μόνο λόγω απότομης αλλαγής θερμοκρασίας (κρύο, ζέστη). Τι μπορώ να κάνω τώρα για να το αλλάξω;:(
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νιώθω αρκετά ατυχής, και δηλώνω ότι ράγισε το τζαμακι της κάμερας του όμορφου mx4 μου. Η μόνη λογική που μπορώ να εξηγήσω, πραγματικά, είναι μόνο λόγω απότομης αλλαγής θερμοκρασίας (κρύο, ζέστη). Τι μπορώ να κάνω τώρα για να το αλλάξω;:(

Όταν και αν γίνει κάτι τέτοιο το ραγισμα δηλαδή υπάρχει θέμα με την κάμερα με τις Φωτογραφίες που βγάζει;Ελπίζω να βρεις λύση και να μπορέσεις να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με το τελευταίο flyme 4.2.5A

Το εκνευριστικό είναι ότι από 10% σε 1% μπορεί να πέσει σε 40 λεπτά ας πούμε και με το 1% να σου βγάλει άνετα μισή ώρα.:wacko:

 

http://stash.reaper.fm/23683/S50319-154301.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν και αν γίνει κάτι τέτοιο το ραγισμα δηλαδή υπάρχει θέμα με την κάμερα με τις Φωτογραφίες που βγάζει;Ελπίζω να βρεις λύση και να μπορέσεις να το αλλάξεις.

Όχι φίλε μου, δεν διαπίστωσα κάποιο θέμα με την κάμερα, πάλι καλά.... Να προσέχετε πολύ παιδιά, γιατί το γυαλακι της κάμερας είναι πολύ ευαίσθητο..... Θα στείλω μήνυμα στο Facebook την meizu Hellas μπας και βγάλω άκρη, γιατί δε θέλω να μπλέξω με Κίνα..

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν διαπίστωσα κάποιο θέμα με την κάμερα, πάλι καλά.... Να προσέχετε πολύ παιδιά, γιατί το γυαλακι της κάμερας είναι πολύ ευαίσθητο..... Θα στείλω μήνυμα στο Facebook την meizu Hellas μπας και βγάλω άκρη, γιατί δε θέλω να μπλέξω με Κίνα..

 

Εχει συμβει σε πολλούς δυστυχώς μαλλον ηταν πεινασμένος ο Gorilla .... Δοκίμασε να στείλεις στη meizu στη κινα ενα μήνυμα, εχω την εντύπωση πως σου στέλνουν free τζαμακι και το αλλάζεις μονος σου, ΝΟΜΙΖΩ ειναι ευκολη διαδικασία. Ενημέρωσε μας κιόλας οποτε εχεις εξελίξεις και καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είδα στις τιμές SAR, μια τιμή ανάλογ αμε το δίκτυο. Τελικά τι ισχύει αν έχουμε ας πούμε Cosmote? 'Η πρέπει να λαμβάνουμε ως τιμή το άθροισμα 1,5-κάτι....

Για όσους το έχουν, τι λέει τελικά από διάρκεια μπαταρίας? Κρατάει μια μέρα με wi-fi ανοικτό για τσεκάρισμα mail?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη παιδιά.Ελπίζω να φερθούν επαγγελματικά, και να μου στείλουν replacement, αναγνωρίζοντας το faulty τους. Διαφορετικά, το παραγγέλνουμε
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είδα στις τιμές SAR, μια τιμή ανάλογ αμε το δίκτυο. Τελικά τι ισχύει αν έχουμε ας πούμε Cosmote? 'Η πρέπει να λαμβάνουμε ως τιμή το άθροισμα 1,5-κάτι....

Για όσους το έχουν, τι λέει τελικά από διάρκεια μπαταρίας? Κρατάει μια μέρα με wi-fi ανοικτό για τσεκάρισμα mail?

 

Εγώ αυτό κάνω, έχω 2G συνήθως και όλη μέρα Wi-Fi, βγάζει 24ωρο με κοντά 5 ώρες οθόνη και τσεκάρει όλη μέρα τα mail γιατί έχω και 4 διαφορετικούς λογαριασμούς

Link to comment
Share on other sites

Σα συσκευή, τι λέει? Είστε ευχαριστημένοι οι κάτοχοι?

 

Και αυτό με το SAR με απασχολεί πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η μπαταρία, πόσο διαρκεί με normal χρήση, wi-fi ανοιχτό έλεγχο mails?

 

Nομίζω ότι μετά από μερικές φορτίσεις (περίπου 10), η μπαταρία στρώνει. Δεν ξέρω όμως, δεν είμαι σίγουρος, ας μας πούνε πιο πεπειραμένοι χρήστες της συσκευής.

 

Επειδή την έχω δει σε youtube, και φαίνεται καλή, πως είναι στην πραγματικότητα? Το περίγραμμα είναι αλουμινένιο? Φαίνεται και είναι ποιοτικό στην πραγματικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα sar που έχει στην 1η σελίδα πολύ καλά τα βλέπω πάντως, το κινητό στο χέρι σου είναι πολύ καλύτερο από κάθε φωτογραφία ή βιντεακι στο YouTube, η αίσθηση είναι πολύ καλή και για εμένα το καλύτερο μέγεθος...
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλό φινιρισμα και ποιότητα κατασκευής.

με ξενισε το Flyme αρκετα στην αρχη, αλλα με nova launcher και smartouch ολα ειναι ευκολα...

 

στο χερι κοσμημα, ειδικα χωρις θηκη.

μπαταρια πολυ καλη και αναλογη της χρησης που επιβαρύνεται.

με τασεις βελτίωσης με τα εκαστοτε Fw που βγαίνουν

 

επιδόσεις, δεν νομιζω να χρειάζεται να πω...

:eek:

 

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...