Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή για backup που έχει μέσα είναι απλά τέλεια ακόμα και τα εικονίδια βάζει όπως τα είχες και περνάει τα πάντα πολύ εύκολα και γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω την περασα χωρις να κανω τιποτα, οποτε για να μην εχω ακουσει ακομα γκρινια σημαινει πως τα βασικα δουλευουν ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που είχα την εφαρμογή αυτή απο το xiaomi market όπως τα λές ηταν με μοναδικό πλεονέκτημα σε σχέση με τον player της xiaomi αλλά και της meizu ότι κατέβαζες σε υψηλή ποιότητα τα τραγούδια χωρίς πληρωμη ,αλλά μετά απο κάποιο update απο το playstore μου απαγόρευσε το οποιοδήποτε κατέβασμα λόγω παραβίασης όρων χρήσης οπότε την ξήλωσα.

Στο playstore πως την βρήκες ; Η μήπως την έχεις κατεβάσει απο αλλού ;

Δεν πρέπει να υπάρχει στο Play.

Απλά πήγα στο επίσημο Site (μια αναζήτηση στο Google), όπου μπορεί κανείς να το κατεβάσει δωρεάν. Το Site είναι στα κινέζικα, αλλά το κουμπί για κατέβασμα στο Android είναι ξεκάθαρο ποιο είναι, δεν θα έχεις θέμα :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Για το πως τα παει η τελευταια εκδοση αυριο το βραδυ θα μπορω να εκφερω αποψη για τη μπαταρια. Κάποια αλλη διαφορά δεν ειδα καν. Ενα bug που εχω εγω ειναι στη καμερα, καμια φορα κολλάει και δεν μπορω να τραβήξω φοτο οτι και να παταω και πρεπει να κανω swype να παω σε ενα αλλο mode και να ξαναπάω στο auto να τραβήξω. Αυτο μου το κανει και με τη σημερινή ρομ :p

ΥΓ: 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ εκει στη κινα μονο σάκε, χαρες και πανηγυρια ηταν!!! Εγω ξυπνησα και περιμενα να δω λολιποπ!!! Περα απο τη πλακα, βγαζαν update μιας βδομαδας και ειχε τρελες διαφορες, 3 βδομαδες τωρα βγαλαν 18mb fixes? Μαλλον εχουν στρεψει ολη τη προσοχη τους σε καποιο μελλοντικό μεγαλο update.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

εγω εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι παει πιο σφαιρα η εναλλαγη μεταξυ των εφαρμογων με το smart touch, αυτο με την καμερα το εχω και εγω αραια και που και ειναι απο προηγουμενη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Lyrics, artist image, built in Downloader με τεράστια γκάμα τραγουδιών, προσφέροντας διαφορετικές ποιότητες κατεβάσματος, ακόμα και flac, πλήρης υποστήριξη όλων των lossless μορφών ήχου, καραοκε,παρα πολλά themes, πολύ καλός equaliser.... Μαζί με v4a εκτοξεύει τον ήχο.

 

Θα τη δοκιμάσω αλλά δεν πιστεύω λύση software να ξεπερνάει το DIRAC (που είναι hardware) σε θέμα ποιότητας ήχου. Επειδή διαθέτω ψιλοβαρβάτο ακουστικό για απόλαυση μουσικής θα φανεί αμέσως η οποιαδήποτε διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

TTpod. Απλά εκτός συναγωνισμου.

Το κατέβασα και το εγκατέστησα αλλά δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω τις online υπηρεσίες ή ip ειναι μπλοκαρισμενη λέει!

*Ok δουλεύει και ας βγάζει μηνυμα για την ip

Edited by pand
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά θέλω να κάνω μια παραγγελία από το aliexpress..πρέπει να κάνω κάτι προκειμένου να μην πληρώσω για τα μεταφορικά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει στο Play.

Απλά πήγα στο επίσημο Site (μια αναζήτηση στο Google), όπου μπορεί κανείς να το κατεβάσει δωρεάν. Το Site είναι στα κινέζικα, αλλά το κουμπί για κατέβασμα στο Android είναι ξεκάθαρο ποιο είναι, δεν θα έχεις θέμα :)

 

Για ποια εφαρμογη λέτε εδώ?

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ενημέρωση για το πότε επιτέλους θα το φέρει ο Γερμανός κ η κοσμοτε στην ελλαδα;

Έχουμε κάνει τόσο υπομονή για να το πάρουμε από δω αλλά αυτοί μας έχουν σκάσει!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ενημέρωση για το πότε επιτέλους θα το φέρει ο Γερμανός κ η κοσμοτε στην ελλαδα;

Έχουμε κάνει τόσο υπομονή για να το πάρουμε από δω αλλά αυτοί μας έχουν σκάσει!!!

 

Και που είσαι ακόμα..... Θα αργήσουν

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ο καταλογος του μαρτιου το εχει ,νομιζω μπορεις να το παραγγειλεις..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

ο καταλογος του μαρτιου το εχει ,νομιζω μπορεις να το παραγγειλεις..

 

Επικοινωνία με Γερμανό και η απάντηση είναι άγνωστο δεν μπορεί να το διάθεση σε ποσότητες ο πωλητής :X

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το ttpod , δεν το είχα καταλάβει πως κατεβάζει παρόλο το μηνυμα για την ip,οπότε τέλειο.

Απλα κάνεις search και βρίσκεις ότι θελεις.

Εν τω μεταξύ έχει και meizu theme και είναι πανομοιότυπο όταν εμφανίζεις το κομμάτι .

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία με Γερμανό και η απάντηση είναι άγνωστο δεν μπορεί να το διάθεση σε ποσότητες ο πωλητής :X

 

Τι σημαίνει αυτό;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό;:wacko:

 

Είναι όλο καθαρό δεν μπορεί να τι διαθέσει άμεσα γιατί δεν έχει κομμάτια ο προμηθευτής

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα,έχω το meizu mx4 στα χέρια μου απο σήμερα!

Θα πρέπει να κάνω αρχικά κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό?

Αν ναι πιες είναι αυτές? :)

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία με Γερμανό και η απάντηση είναι άγνωστο δεν μπορεί να το διάθεση σε ποσότητες ο πωλητής :X

Εγινε τηλεφωνικα η επικοινωνια ή τους εστειλες καποιο mail ;

Link to comment
Share on other sites

Lyrics, artist image, built in Downloader με τεράστια γκάμα τραγουδιών, προσφέροντας διαφορετικές ποιότητες κατεβάσματος, ακόμα και flac, πλήρης υποστήριξη όλων των lossless μορφών ήχου, καραοκε,παρα πολλά themes, πολύ καλός equaliser.... Μαζί με v4a εκτοξεύει τον ήχο.

 

Update μετά από χρήση του TTpod. Οπως ακριβώς θα περίμενε ο οποιοσδήποτε που έχει "μάθει" το αφτί του στον καλό ήχο δεν συγκρίνεται η ανωτερότητα του player της Meizu με το TTpod. Αν το TTpod άφηνε να χειριστείς το hardware (μέσω DIRAC) για την ποιότητα του ήχου τότε ίσως και να ήταν ανώτερο καθώς είναι πολύ ωραίο οπτικά και προσφέρει περισσότερες επιλογές. Επειδή όμως όταν ακούς μουσική η ποιότητα του ήχου που μπορείς να έχεις είναι το άλφα και το ωμέγα δυστυχώς δεν υπάρχει σύγκριση. Ο player της Meizu είναι απλά ποιοτικότερος και κάνει και χρήση του σοβαρού ενισχυτή της συσκευής.

 

Δυστυχώς όπως πάντα κανένα software δεν θα φτάσει σε decoding το hardware επίπεδο. Ολα τα κομμάτια που δοκιμάστηκαν ήταν riped από εμένα τον ίδιο σε MP3 320kbps και FLAC lossless. Το καλό του TTpod είναι να κατεβάζεις τα τραγούδια σε high quality και μετά να τα ακούς με το player της Meizu.

Link to comment
Share on other sites

Update μετά από χρήση του TTpod. Οπως ακριβώς θα περίμενε ο οποιοσδήποτε που έχει "μάθει" το αφτί του στον καλό ήχο δεν συγκρίνεται η ανωτερότητα του player της Meizu με το TTpod. Αν το TTpod άφηνε να χειριστείς το hardware (μέσω DIRAC) για την ποιότητα του ήχου τότε ίσως και να ήταν ανώτερο καθώς είναι πολύ ωραίο οπτικά και προσφέρει περισσότερες επιλογές. Επειδή όμως όταν ακούς μουσική η ποιότητα του ήχου που μπορείς να έχεις είναι το άλφα και το ωμέγα δυστυχώς δεν υπάρχει σύγκριση. Ο player της Meizu είναι απλά ποιοτικότερος και κάνει και χρήση του σοβαρού ενισχυτή της συσκευής.

 

Δυστυχώς όπως πάντα κανένα software δεν θα φτάσει σε decoding το hardware επίπεδο. Ολα τα κομμάτια που δοκιμάστηκαν ήταν riped από εμένα τον ίδιο σε MP3 320kbps και FLAC lossless. Το καλό του TTpod είναι να κατεβάζεις τα τραγούδια σε high quality και μετά να τα ακούς με το player της Meizu.

 

Προφανώς μιλάμε για κινητό εξαίρεση. Τα περισσότερα δεν έχουν κάποια υποστήριξη στο hardware, οπότε το TTpod σε συνεργασία με viper4android κάνει όργια. Αυτές τις διαφορές τις βλέπω στο δικό μου κινητό για παράδειγμα με ή χωρίς lossless αρχεία.

 

Προφανώς αν κάποιος δεν είναι σαν εμάς και ακούει μουσική που έχει κατεβάσει από τα video clip στο YouTube, δεν θα δει την παραμικρή διαφορά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Για την υποθεση της διαθεσιμοτητας επισημως στην ελληνικη αγορα στο facebook της ελληνικης MEIZU γραφει :

" Μας συγχωρείτε για την καθυστέρηση της έλευσης του Mx4 στην Ελληνική αγορά, γεγονός το οποίο, δυστυχώς, δεν είναι στο χέρι μας. Η καθυστέρηση οφείλεται στην Κίνα και στις επαναλαμβανόμενες αναβαθμίσεις της ROM του συγκεκριμένου μοντέλου, με στόχο την ακόμα καλύτερη εμπειρία του τελικού Έλληνα καταναλωτή. Ζητούμε και πάλι την κατανόησή σας. Ευχαριστούμε για τη μεγάλη ανταπόκριση και την υπομονή σας. Μείνετε συντονισμένοι για να μάθετε πρώτοι την ακριβή ημερομηνία άφιξης!

πηγη : www.facebook.com/MEIZUMobilesGreece?fref=ts

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...