Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά διαβάζω παντού για την πολύ κακή gpu του τηλεφώνου (ειδικά σε σχέση με του iPhone) αλλά και στα τεστ του browser τα πάει χάλια! Εγώ από την άλλη και σε απαιτητικά παιχνίδια δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα με τα γραφικά. Λέτε να πάρουμε κανένα iPhone καλύτερα? :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά διαβάζω παντού για την πολύ κακή gpu του τηλεφώνου (ειδικά σε σχέση με του iPhone) αλλά και στα τεστ του browser τα πάει χάλια! Εγώ από την άλλη και σε απαιτητικά παιχνίδια δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα με τα γραφικά.

επειδή δεν είναι πλήρως optimized, έστω και κάποια πράγματα να μην έχουν ρυθμίσει σωστά φαίνεται στα benchmarks, αλλά επειδή τα παιχνίδια και στην καθημερινή χρήση δεν χρειάζονται πολλές φορές όλα αυτά που τεστάρουν για αυτό και δεν έχεις δει κανένα κόλλημα ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά διαβάζω παντού για την πολύ κακή gpu του τηλεφώνου (ειδικά σε σχέση με του iPhone) αλλά και στα τεστ του browser τα πάει χάλια! Εγώ από την άλλη και σε απαιτητικά παιχνίδια δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα με τα γραφικά. Λέτε να πάρουμε κανένα iPhone καλύτερα? :p

 

Μπα...μάλλον ζηλεύουν την φανερή υπεροχή του design της meizu και ψάχνουν να βρούν κάτι αρνητικό να γράψουν...ας μάθουν και οι υπόλοιποι να σχεδιάζουν τέτοιες συσκευές και ευχαρίστως να τις κοιτάξουμε :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπαρχει περιπτωση να εχει ανωτερη μπαταρια απο το G2...δεν το πιστευω.

Βγηκε και το panda !!!!!

 

http://blog.meizu.it/meizu-mx4-jack-wong-mostra-colorazione-panda-edition/

ουφ...πρεπει να το δοκιμασουμε... :lol:

 

Ούτε χαμαιλέοντας να ήταν το mx4 ... μέχρι στιγμής έχουμε 4 firmware, 2 λειτουργικά συστήματα και 5 χρωματικούς συνδυασμούς!ι :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα...μάλλον ζηλεύουν την φανερή υπεροχή του design της meizu και ψάχνουν να βρούν κάτι αρνητικό να γράψουν...ας μάθουν και οι υπόλοιποι να σχεδιάζουν τέτοιες συσκευές και ευχαρίστως να τις κοιτάξουμε :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ούτε χαμαιλέοντας να ήταν το mx4 ... μέχρι στιγμής έχουμε 4 firmware, 2 λειτουργικά συστήματα και 5 χρωματικούς συνδυασμούς!ι :D

 

και παμε και για στοκ 5.0...

 

ΕΡΧΕΤΑΙ

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ

http://blog.meizu.it/foto-davvero-meizu-mx4-pro/

http://i61.tinypic.com/2cfp79u.jpg

αναφερει οτι ειναι απο πηγη του και υπαρχει στρογγυλο led γυρω απο το σκαννερ...

επισης εχει πιο μεγαλα ηχεια ενω το jack για τα ακουστικα ειναι κατω...

μακαρι να ειναι ετσι...

 

 

KAI NAI εχουμε την 4.0.4!

Changelog:

 

Systems:

 

- New US group and go where third-party applications.

 

- Added distance sensor calibration options.

 

- Added gravity sensor calibration function.

 

- Insert the USB and full power to optimize sound.

 

- Repair Smartbar lead character width is too small on the menu is split into two rows problems.

 

- Optimization Google Installer setup logic.

 

- After the repair unplug OTG cable box still appears browser settings bomb reminder question.

 

- Fluency applications optimized flick list of.

 

- Repair part of the application Caton problems when doing animation.

 

- Repair WLAN crash restart or turn caused the failure and other problems.

 

- Optimizing call quality headphones.

 

- Even now the problem quickly power down low when repair.

 

- GPS fixes sporadic problems can not be closed.

 

- Optimized connection speed phone with InWatch Bluetooth devices.

 

- Optimize display brightness parameters.

 

- Repair even now touchscreen and touch-hop failures.

 

 

 

Security Center:

 

- Repair user feedback scanning crashes.

 

- Home Repair and killing the virus in the environment, foreign language typesetting confusing problem.

 

 

 

Desktop:

 

- After the repair delete the desktop icon desktop icon copy of all issues.

 

 

 

Music:

 

- Delete the search box while repairing no online music content music flash back problems.

 

- Long display incorrect repair some problems MP3 player.

 

 

 

Reading:

 

- Added offline caching stars and subscriptions.

 

 

 

Camera:

 

- The digital zoom process optimization problem Caton.

 

- The restored into a third-party camera flashlight first question can not be opened.

 

- Repair Front switching to macro handover process by clicking the camera shutter even now the question of error.

 

 

 

Gallery:

 

- Some error problem repair gallery.

 

ορματε

http://downloads.meizufans.eu/mx4/firmware/4.0.4/a/update.zip

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και παμε και για στοκ 5.0...

 

ΕΡΧΕΤΑΙ

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ

http://blog.meizu.it/foto-davvero-meizu-mx4-pro/

http://i61.tinypic.com/2cfp79u.jpg

αναφερει οτι ειναι απο πηγη του και υπαρχει στρογγυλο led γυρω απο το σκαννερ...

επισης εχει πιο μεγαλα ηχεια ενω το jack για τα ακουστικα ειναι κατω...

μακαρι να ειναι ετσι...

 

 

KAI NAI εχουμε την 4.0.4!

Changelog:

 

Systems:

 

- New US group and go where third-party applications.

 

- Added distance sensor calibration options.

 

- Added gravity sensor calibration function.

 

- Insert the USB and full power to optimize sound.

 

- Repair Smartbar lead character width is too small on the menu is split into two rows problems.

 

- Optimization Google Installer setup logic.

 

- After the repair unplug OTG cable box still appears browser settings bomb reminder question.

 

- Fluency applications optimized flick list of.

 

- Repair part of the application Caton problems when doing animation.

 

- Repair WLAN crash restart or turn caused the failure and other problems.

 

- Optimizing call quality headphones.

 

- Even now the problem quickly power down low when repair.

 

- GPS fixes sporadic problems can not be closed.

 

- Optimized connection speed phone with InWatch Bluetooth devices.

 

- Optimize display brightness parameters.

 

- Repair even now touchscreen and touch-hop failures.

 

 

 

Security Center:

 

- Repair user feedback scanning crashes.

 

- Home Repair and killing the virus in the environment, foreign language typesetting confusing problem.

 

 

 

Desktop:

 

- After the repair delete the desktop icon desktop icon copy of all issues.

 

 

 

Music:

 

- Delete the search box while repairing no online music content music flash back problems.

 

- Long display incorrect repair some problems MP3 player.

 

 

 

Reading:

 

- Added offline caching stars and subscriptions.

 

 

 

Camera:

 

- The digital zoom process optimization problem Caton.

 

- The restored into a third-party camera flashlight first question can not be opened.

 

- Repair Front switching to macro handover process by clicking the camera shutter even now the question of error.

 

 

 

Gallery:

 

- Some error problem repair gallery.

 

ορματε

http://downloads.meizufans.eu/mx4/firmware/4.0.4/a/update.zip

 

Μπράβο Δημήτρη... Πολύ ουσιαστικά όλα οπως πάντα... Μια ερώτηση... Η άνωθεν φωτογραφία του βασιλιά παίζει να είναι αληθινή;; θύμιζει πολύ το ακατανομαστο... Οχι τίποτα άλλο θα βγούνε να λένε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη... Πολύ ουσιαστικά όλα οπως πάντα... Μια ερώτηση... Η άνωθεν φωτογραφία του βασιλιά παίζει να είναι αληθινή;; θύμιζει πολύ το ακατανομαστο... Οχι τίποτα άλλο θα βγούνε να λένε πάλι...

 

Ας βγούνε δεν έχει σημασία.

 

Το κινητό πλησιάζει πολύ αυτό της φωτογραφίας

μιλάμε για το απόλυτο μηχάνημα του 2014 και αρχής 15 μια και φέρει τον exynos 64bit μάλλον

Απίστευτο αν έχει γύρω από το κουμπακι δαχτυλίδι λέντ

Επίσης ενδέχεται το κουμπακι να μην πιέζεται κάν αλλά να είναι αποκλειστικά touch

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινουμε λιγο offtopic μιας που εχει δικο του νημα αλλα δειχνει οντως πλεον για πραγματικη ναυαρχιδα με πιο εντονο περιμετρικο πλαισιο, διπλά ηχεια ενω η υποδοχη micro usb πιο πολυ μοιαζει για usb 3 οπως του s5...επισης δεν ξερω αν φταιει η κλιση της φωτο αλλα φαινεται λιγο μεγαλο το led...

 

Οσον αφορα το aosp 5, αν και δεν ειμαι φαν, ειναι καλοδεχουμενο και θα φερει κοσμο....ειμαι περιεργος ομως το πως και αν θα ενσωματωθει λειτουργικα το home button και η smartbar που ειναι βασικα συστατικα.

Link to comment
Share on other sites

Ας βγούνε δεν έχει σημασία.

 

Το κινητό πλησιάζει πολύ αυτό της φωτογραφίας

μιλάμε για το απόλυτο μηχάνημα του 2014 και αρχής 15 μια και φέρει τον exynos 64bit μάλλον

Απίστευτο αν έχει γύρω από το κουμπακι δαχτυλίδι λέντ

Επίσης ενδέχεται το κουμπακι να μην πιέζεται κάν αλλά να είναι αποκλειστικά touch

 

Αμάν... Τέτοια λεγε μου... Λογικό... Με 2κ οθόνη με τον 32bit exynos δε παίζει.... Εδώ η samy τον βάζει σε 720...μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το aliexpress ολατα προιοντα τα εχει 50% έκπτωση.

 

Εχουν μια γιορτη 11/11 και μονο εκεινη την ημερα θα εχουν μεγαλες εκπτωσεις σε αρκετα ειδη, μπορεις απο τωρα ομως να βαλεις στο καλαθι πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το aliexpress ολατα προιοντα τα εχει 50% έκπτωση.

 

Off topic μεν....! Αλλά άμα βρείτε καμία ΜΠΑΜ τιμή για το mx4 το όλο λευκό ποσταρετε τώρα που έχει εκπτώσεις... Εγώ βρήκα 400δολαρια το 32αρι και το ζαχαρωνω...

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Off topic μεν....! Αλλά άμα βρείτε καμία ΜΠΑΜ τιμή για το mx4 το όλο λευκό ποσταρετε τώρα που έχει εκπτώσεις... Εγώ βρήκα 400δολαρια το 32αρι και το ζαχαρωνω...

 

310E βρηκα σταλμενο το ασπρο το 32αρι με τα ακουστικα EP21...

αλλα δεν θυμαμαι που!

εννοειται με την εκπτωση της 11.11

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς 4.0.4? Είδατε καμία βελτίωση στην μπαταρία. Εγώ κάθε μεσημέρι το φορτιζω. Από τις δέκα το πρωί μέχρι 5+ το απόγευμα έχω μείνει με ~49% μπαταρία, χωρίς πολύ έντονη χρήση. Καλά με χρήση data μόνο δεν το συζητάω, πρέπει να κουβαλάς power bank μαζι
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια μια απ´τα ιδια αν και εχω τρις φορτησεις μεχρι στιγμης. Καθε μερα. Εμενα το θεμα μου ειναι οτι συνεχεια εχω 150 με 250 mb διαθεσιμη μνημη !!! Δεν ξερω γιατι
Link to comment
Share on other sites

400 δολάρια για το 32, τα δίνω τώρα !!!

Αν κάποιος έχει κάποιο λινκ, με το 32 στα 400 δολάρια και είναι αξιόπιστος πωλητής η μαγαζί ας στο ποστάρει.

Link to comment
Share on other sites

Στα 430 http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

 

Επειδή τώρα είναι online για δοκίμασε κανένα παζάρι μπας και στο κατεβάσει...

:)
Link to comment
Share on other sites

Στα $410 στο merimobiles και με κουπονι ($25) για το Σ/Κ στο αφηνει $385.

 

http://www.merimobiles.com/meizu-mx4-dual-4g-lte-5-36-inch-32gb-smartphone_p/meri10552.htm

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρήκα ένα πταίσμα για την επιλογή ανάλυσης της οθόνης το οποίο πταίσμα χωρίς να γνωρίζω με σιγουριά θα έχει και επέκταση έξω από το Youtube. Δεν μπορούμε (προς το παρόν τουλάχιστον) να δούμε βίντεο σε 1080p ή/και 60 frames. Δεν γνωρίζω αν είναι αυτό θέμα του ίδιου του app ή αν υπάρχει περιορισμός από το ίδιο το λογισμικό. Προς το παρόν η μέγιστη ποιότητα που μπορούμε να έχουμε είναι 720p30fps.
Link to comment
Share on other sites

Και πες το φέρνουν ελλάδα.service θα υπάρχει?η θα το στέλνουν έξω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην φαίνεται η σελίδα Α;;;

Έχω όλα τα εικονίδια στο Home page, στην Α δεν έχω τπτ, γίνεται να μη φαίνεται κάτω το Α στον κύκλο;

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω τιποτα μου χαθηκε το εικονιδιο των ρυθμησεων... καμια ιδεα ????:mad:

 

και χαθηκε και το flyme account???

Edited by chris946
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...